Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Despoina K είπε:

Καλημερααα ααα είσαι από τις πρωτες γ αυχενικο άρα!! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα?? 

Καλως ηρθες!! Κ εμένα λίγο υποχώρησαν κ όντως κ εγώ έχω λίγα πονακια.. Μήπως αλλάζεις βδομάδα η μήνα? 

Χθες μπήκα στη 12η εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπέρα, εύχομαι σε όλες μας τις εν δυνάμει μανούλες, να κρατήσουμε υγιή τα παιδάκια μας μια μέρα του Ιανουαρίου ❤️
Ήθελα να ρωτήσω, μέχρι και τη 12η εβδομάδα, ποιες εξετάσεις σας έχει ζητήσει ο γιατρός σας να κάνετε; 

Διανυω τη 10η αισίως και επειδή ζω στο εξωτερικό, κάποια πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.

Καρδιά δεν θ ακούσω μέχρι και τη 12η εβδομάδα (ευτυχώς την είδαμε να χτυπάει), δεν μου γράφουν απλές γενικές εξετάσεις (d3, ασβέστιο, ζάχαρο) και λόγω ηλικίας (37) ζήτησα να κανω έστω για κυστικη ίνωση και άλλες σχετικές (hiv, syphilis κτλ), ευτυχώς βγήκαν όλα καλά.  Μέχρι τώρα έχω ελέγξει προγεστερονη στην αρχή της εγκυμοσύνης και ουρα (χλαμύδια κτλ). 
Θα ήθελα να δω τις διάφορες μας και να τους πάρει ενδεχομένως ο διάολος.. :angry:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Panagiotapan said:

Και εγώ στο Ιασώ θα πάω! Αχ μακάρι να έχουμε καλά αποτελέσματα. Εύχομαι ότι καλύτερο. Άραγε θα μπορέσουμε να δούμε και το φύλλο;

Ίσως δούμε φύλο αν η θέση του μωρού είναι καλή. Εγώ έχω ραντεβού στις 9:30. Καλημέρα με καλά νέα σε όλες μας !!

19 hours ago, Blue_bubble said:

 Καλημέρα κορίτσια! Ήρθα κ εγώ στην παρέα σας. @Panagiotapan και η δική μου αυχενική είναι την Πέμπτη. Εύχομαι τα νέα να είναι καλά για όλες μας. @MinakiG έχω και εγώ προηγούμενες άσχημες εμπειρίες οπότε σε νιώθω. Ελπίζω αυτή τη φορά όλα να πάνε καλά.

Απο συμπτώματα πώς πάτε κορίτσια? Τα δικά μου έχουν υποχωρήσει αισθητά και αυτό με αγχώνει αρκετά.

Σε καμία μου εγκυμοσύνη δεν είχα καθημερινά αισθητά συμπτώματα. Ποτέ καμία φορά ευαίσθητο στομάχι ή στήθος... Καλημέρα με καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Ίσως δούμε φύλο αν η θέση του μωρού είναι καλή. Εγώ έχω ραντεβού στις 9:30. Καλημέρα με καλά νέα σε όλες μας !!

Σε καμία μου εγκυμοσύνη δεν είχα καθημερινά αισθητά συμπτώματα. Ποτέ καμία φορά ευαίσθητο στομάχι ή στήθος... Καλημέρα με καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

Καλημερα περιμενουμε νέα σαςς!! 


k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Tselek είπε:

Κοριτσια καλησπέρα, εύχομαι σε όλες μας τις εν δυνάμει μανούλες, να κρατήσουμε υγιή τα παιδάκια μας μια μέρα του Ιανουαρίου ❤️
Ήθελα να ρωτήσω, μέχρι και τη 12η εβδομάδα, ποιες εξετάσεις σας έχει ζητήσει ο γιατρός σας να κάνετε; 

Διανυω τη 10η αισίως και επειδή ζω στο εξωτερικό, κάποια πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.

Καρδιά δεν θ ακούσω μέχρι και τη 12η εβδομάδα (ευτυχώς την είδαμε να χτυπάει), δεν μου γράφουν απλές γενικές εξετάσεις (d3, ασβέστιο, ζάχαρο) και λόγω ηλικίας (37) ζήτησα να κανω έστω για κυστικη ίνωση και άλλες σχετικές (hiv, syphilis κτλ), ευτυχώς βγήκαν όλα καλά.  Μέχρι τώρα έχω ελέγξει προγεστερονη στην αρχή της εγκυμοσύνης και ουρα (χλαμύδια κτλ). 
Θα ήθελα να δω τις διάφορες μας και να τους πάρει ενδεχομένως ο διάολος.. :angry:

Γειά σου καλησπέρα. Εγώ έκανα στην αρχή κυστική ινωση, για στίγμα μεσογειακής αναιμίας, και για δρεπάνο κυτταρικής αναιμιας, hiv, ηπατίτιδες κλπ και έδωσα επίχρισμα κολπικό για μυκοπλασμα, και γενικά κάθε μήνα γενική και καλλιέργεια ούρων, έλεγχο για τόξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο, θυρεοειδικα, Γενική αίματος, σίδηρο φεριττινη, και βιοχημικό έλεγχο (ζάχαρο, ουρια, κρεατινινη, ουρικο οξύ, τρανσαμινασες νομίζω). Στο εξωτερικό είναι όντως διαφορετικά, θέλει υπομονή! Ειδικά εμείς στην Ελλάδα έχουμε συνηθίσει διαφορετικά και μας φαίνεται βουνό!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου!!! Κάναμε την αυχενική μας!!! Δεν το πιστεύω ότι το λέω μετά από δύο μωρά που χάσαμε... Πόσο σου αλλάζει την ψυχολογία σου η απώλεια... Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τον τώρα 19 μηνών γιο μου την ανυπομονησία μου να τον δω!! Αυτή τη φορά έτρεμα μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του μωρού μου !! Μέχρι και ο γιατρός μου είπε κοίτα τώρα που ηρέμησες, ηρέμησε και η μήτρα σου και φαίνονται όλα καλύτερα...!!! Όλες μας οι μετρήσεις τέλειες στο μέσο όρο και πάλι μετριόμαστε 4 ημέρες μπροστά οπότε η ΝΕΑ ΠΗΤ είναι 1/1/2023 !!! Αχ τι ανάσα που πήρα!!!!! Φύλο δεν φαινόταν αλλά φτάνει που είναι γερό!!!!
Μακάρι να βγει καλό και το PAPP-A :)   

  • Μου αρέσει 10

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , MinakiG είπε:

Κοριτσάκια μου!!! Κάναμε την αυχενική μας!!! Δεν το πιστεύω ότι το λέω μετά από δύο μωρά που χάσαμε... Πόσο σου αλλάζει την ψυχολογία σου η απώλεια... Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τον τώρα 19 μηνών γιο μου την ανυπομονησία μου να τον δω!! Αυτή τη φορά έτρεμα μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του μωρού μου !! Μέχρι και ο γιατρός μου είπε κοίτα τώρα που ηρέμησες, ηρέμησε και η μήτρα σου και φαίνονται όλα καλύτερα...!!! Όλες μας οι μετρήσεις τέλειες στο μέσο όρο και πάλι μετριόμαστε 4 ημέρες μπροστά οπότε η ΝΕΑ ΠΗΤ είναι 1/1/2023 !!! Αχ τι ανάσα που πήρα!!!!! Φύλο δεν φαινόταν αλλά φτάνει που είναι γερό!!!!
Μακάρι να βγει καλό και το PAPP-A :)   

Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πολύ που είναι καλά τα νέα σου! Κ εγω καλά αποτελέσματα έχω από την αυχενική μου, και μάλλον είναι κορίτσι. 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Blue_bubble said:

Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πολύ που είναι καλά τα νέα σου! Κ εγω καλά αποτελέσματα έχω από την αυχενική μου, και μάλλον είναι κορίτσι. 

 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Πάντα καλά νέα να χεις!! 

  • Μου αρέσει 2

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , MinakiG είπε:

Κοριτσάκια μου!!! Κάναμε την αυχενική μας!!! Δεν το πιστεύω ότι το λέω μετά από δύο μωρά που χάσαμε... Πόσο σου αλλάζει την ψυχολογία σου η απώλεια... Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τον τώρα 19 μηνών γιο μου την ανυπομονησία μου να τον δω!! Αυτή τη φορά έτρεμα μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του μωρού μου !! Μέχρι και ο γιατρός μου είπε κοίτα τώρα που ηρέμησες, ηρέμησε και η μήτρα σου και φαίνονται όλα καλύτερα...!!! Όλες μας οι μετρήσεις τέλειες στο μέσο όρο και πάλι μετριόμαστε 4 ημέρες μπροστά οπότε η ΝΕΑ ΠΗΤ είναι 1/1/2023 !!! Αχ τι ανάσα που πήρα!!!!! Φύλο δεν φαινόταν αλλά φτάνει που είναι γερό!!!!
Μακάρι να βγει καλό και το PAPP-A :)   

Τι όμορφα νέα κοπέλα μου με το καλό όλα!! Ηρέμησε κ απόλαυσε το τώρα!!  Αντε έγινε η αρχή με τις αυχενικες!! 

πρίν από 18 λεπτά , Blue_bubble είπε:

Συγχαρητήρια! Χαίρομαι πολύ που είναι καλά τα νέα σου! Κ εγω καλά αποτελέσματα έχω από την αυχενική μου, και μάλλον είναι κορίτσι. 

 

Με το καλό κ σ εσένα κορίτσι μου!! 

  • Μου αρέσει 3

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Κοριτσάκια μου!!! Κάναμε την αυχενική μας!!! Δεν το πιστεύω ότι το λέω μετά από δύο μωρά που χάσαμε... Πόσο σου αλλάζει την ψυχολογία σου η απώλεια... Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τον τώρα 19 μηνών γιο μου την ανυπομονησία μου να τον δω!! Αυτή τη φορά έτρεμα μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του μωρού μου !! Μέχρι και ο γιατρός μου είπε κοίτα τώρα που ηρέμησες, ηρέμησε και η μήτρα σου και φαίνονται όλα καλύτερα...!!! Όλες μας οι μετρήσεις τέλειες στο μέσο όρο και πάλι μετριόμαστε 4 ημέρες μπροστά οπότε η ΝΕΑ ΠΗΤ είναι 1/1/2023 !!! Αχ τι ανάσα που πήρα!!!!! Φύλο δεν φαινόταν αλλά φτάνει που είναι γερό!!!!
Μακάρι να βγει καλό και το PAPP-A :)   

Κορίτσια μου @MinakiG @Blue_bubble Συγχαρητήρια εύχομαι πάντα καλά αποτελέσματα να έχετε μέσα απ' την καρδιά Μου! Έκανα κι εγώ την αυχενική μου δείχνουν όλα καλά κατά 70% είναι αγοράκι!!! μου είπε πως το μωρό είναι μεγαλύτερο και δεν περίμενε να είμαι μόνο 12 εβδομάδων. Έχω μια απορία μήπως ξέρετε, φεύγοντας μου είπε πως "έχεις ένα τέλειο μωρό μπράβο " παρόλα αυτά όταν διάβασα τα αποτελέσματα χωρίς να γνωρίζω βέβαια, είδα πως μια τιμή για την ακρίβεια PI φλεβωδη πόρου, χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό ήταν λίγο πάνω απ' το φυσιολογικό.. καθώς και το κεφαλουραιο μήκος και η περίμετρος κοιλιάς ήταν ακριβώς στο όριο. Παρόλα αυτά ο γιατρός δν μου τόνισε κάτι ...εγώ όμως νομίζω ότι είμαι η πιο αγχωμενη της παρέας!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Panagiotapan είπε:

Κορίτσια μου @MinakiG @Blue_bubble Συγχαρητήρια εύχομαι πάντα καλά αποτελέσματα να έχετε μέσα απ' την καρδιά Μου! Έκανα κι εγώ την αυχενική μου δείχνουν όλα καλά κατά 70% είναι αγοράκι!!! μου είπε πως το μωρό είναι μεγαλύτερο και δεν περίμενε να είμαι μόνο 12 εβδομάδων. Έχω μια απορία μήπως ξέρετε, φεύγοντας μου είπε πως "έχεις ένα τέλειο μωρό μπράβο " παρόλα αυτά όταν διάβασα τα αποτελέσματα χωρίς να γνωρίζω βέβαια, είδα πως μια τιμή για την ακρίβεια PI φλεβωδη πόρου, χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό ήταν λίγο πάνω απ' το φυσιολογικό.. καθώς και το κεφαλουραιο μήκος και η περίμετρος κοιλιάς ήταν ακριβώς στο όριο. Παρόλα αυτά ο γιατρός δν μου τόνισε κάτι ...εγώ όμως νομίζω ότι είμαι η πιο αγχωμενη της παρέας!! 

Συγχαρητήρια και σε σένα κορίτσι μου! Δεν ξέρω κάτι για την τιμή που λες αλλά για να σου είπε ότι είναι τέλειο το μωράκι σου έτσι θα είναι. Ίσως να αξιολογούν διαφορετικά τις ενδείξεις. Μίλα και με τον γιατρό σου να σου λύσει τις απορίες σου, μη μένεις με το άγχος. Όλα καλά θα πάνε.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Blue_bubble είπε:

Συγχαρητήρια και σε σένα κορίτσι μου! Δεν ξέρω κάτι για την τιμή που λες αλλά για να σου είπε ότι είναι τέλειο το μωράκι σου έτσι θα είναι. Ίσως να αξιολογούν διαφορετικά τις ενδείξεις. Μίλα και με τον γιατρό σου να σου λύσει τις απορίες σου, μη μένεις με το άγχος. Όλα καλά θα πάνε.

 Ρώτησα το γιατρό μου πριν δω τις εξετάσεις (και το παίξω γιατρός μόνη μου, χαχα ) όλα καλά ειπε οπότε κακώς αγχώνομαι!! Απλά δίπλα στις ενδείξεις έχει κάτι γραμμουλες που δείχνει αν είναι μέσα στα όρια η όχι .. τι θέλω κι εγώ και τα κοίταω ; Χαχα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Κοριτσάκια μου!!! Κάναμε την αυχενική μας!!! Δεν το πιστεύω ότι το λέω μετά από δύο μωρά που χάσαμε... Πόσο σου αλλάζει την ψυχολογία σου η απώλεια... Θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με τον τώρα 19 μηνών γιο μου την ανυπομονησία μου να τον δω!! Αυτή τη φορά έτρεμα μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του μωρού μου !! Μέχρι και ο γιατρός μου είπε κοίτα τώρα που ηρέμησες, ηρέμησε και η μήτρα σου και φαίνονται όλα καλύτερα...!!! Όλες μας οι μετρήσεις τέλειες στο μέσο όρο και πάλι μετριόμαστε 4 ημέρες μπροστά οπότε η ΝΕΑ ΠΗΤ είναι 1/1/2023 !!! Αχ τι ανάσα που πήρα!!!!! Φύλο δεν φαινόταν αλλά φτάνει που είναι γερό!!!!
Μακάρι να βγει καλό και το PAPP-A :)   

Το ωραία!!!! Εμένα αυτά τα καλά νέα μου αρέσουν τόσο πολύ. Είχα και εγω μια εγκυμοσύνη που έληξε άδικα οπότε σε καταλαβαίνω!!! 1/1  ε?? Θα είναι πρωτοχρονιάτικο δώρο!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Pinez είπε:

Γειά σου καλησπέρα. Εγώ έκανα στην αρχή κυστική ινωση, για στίγμα μεσογειακής αναιμίας, και για δρεπάνο κυτταρικής αναιμιας, hiv, ηπατίτιδες κλπ και έδωσα επίχρισμα κολπικό για μυκοπλασμα, και γενικά κάθε μήνα γενική και καλλιέργεια ούρων, έλεγχο για τόξοπλασμα και κυτταρομεγαλοιο, θυρεοειδικα, Γενική αίματος, σίδηρο φεριττινη, και βιοχημικό έλεγχο (ζάχαρο, ουρια, κρεατινινη, ουρικο οξύ, τρανσαμινασες νομίζω). Στο εξωτερικό είναι όντως διαφορετικά, θέλει υπομονή! Ειδικά εμείς στην Ελλάδα έχουμε συνηθίσει διαφορετικά και μας φαίνεται βουνό!!! 

Ζαλίστηκα ήδη με όσα έγραψες.. Άντε να έχω κάνει το 1/10 εγώ! Θα έρθω Ελλάδα και θα με ξεψαχνισω, δεν παίζει.. 

Σ´ευχαριστω, ελπίζω να είμαι τυχερή και να είναι όλα φυσιολογικά.. σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη ♥️

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου μπράβο για τις αυχενικές σας και τα καλά σας νέα! Χαίρομαι πάρα πολύ να διαβάζω τέτοια! Εμένα με έπιασε μια τεράστια ανησυχία και φόβος για τον αυριανό μου υπέρηχο που θα είμαι 10 εβδ. και 3 ημέρες. Ο προηγούμενος υπέρηχος ήταν πριν 2,5 εβδομάδες. Προσπαθώ να είμαι θετική και ελπίζω όλα να είναι καλά! Συμπτώματα δεν είχα ποτέ, μόνο λίγο αναγούλες ώρες ώρες, υπνηλία και καούρες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...