Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Maria2015 είπε:

Σε ευχαριστώ.Έχω ακράτεια ακριβώς με το που τελείωσε ο τοκετός και μετά. Γέννησα φυσιολογικά ( και σκέψου το πρώτο ήταν με καισαρική) . Το μωρό ήταν μικρό, 3 κιλά και σε 4 ώρες είχα γεννήσει, δεν με πείραξε καθόλου ο γιατρός από κάτω ούτε σχίστηκα. Το μόνο λάθος που έκανε είναι ότι πριν σαραντήσω σήκωσα πολλά βάρη ( έκανα μετακόμιση) ,δεν ξέρω αν θα είχα επανέλθει αν δεν είχα σηκώσει. Έχει γίνει η ζωή μου κόλαση, τώρα με έχει πιάσει και αλλεργική ρινίτιδα και με το φτέρνισμα δεν προλαβαίνω να αλλάζω σερβιετες. Τα αντισταθμιστικά προκαλούν χαλάρωση των μυών και κάνω μεγαλύτερη ακράτεια οπότε δεν τα παίρνω. Πραγματικά αν κάποιος έχει ακούσει για αντίστοιχη περίπτωση και πως το αντιμετώπισε θα με βοηθούσε πολύ. 

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Εύχομαι να απαλλαγείς γρήγορα από αυτό γτ καταλαβαίνω πόσο άβολο είναι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ήρθε το γυμναστήριο και την έβαλα και έχει πολύ πλάκα. Την έβαλα και φωνάζει στα παιχνίδια βγάζει κραυγές και τα χτυπάει και τα κοιτάζει έντονα. Μάλλον την ελκύουν όλα τα έντονα χρώματα που έχει. Μακάρι να αφιερώνει χρόνο εκεί μεγαλώνοντας. Εσείς έχετε πάρει; Ίσως είναι λίγο νωρίς. Η μπέμπα μου στις 30 του μηνός γίνεται δύο μηνών ❣️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια ήρθε το γυμναστήριο και την έβαλα και έχει πολύ πλάκα. Την έβαλα και φωνάζει στα παιχνίδια βγάζει κραυγές και τα χτυπάει και τα κοιτάζει έντονα. Μάλλον την ελκύουν όλα τα έντονα χρώματα που έχει. Μακάρι να αφιερώνει χρόνο εκεί μεγαλώνοντας. Εσείς έχετε πάρει; Ίσως είναι λίγο νωρίς. Η μπέμπα μου στις 30 του μηνός γίνεται δύο μηνών ❣️

κι εγώ της έχω πάρει και κάθεται και τα χαζευει.. ασχετο πιπίλα έχεις δώσει? μέσα στην ημέρα ποσο κοιμάται;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια ήρθε το γυμναστήριο και την έβαλα και έχει πολύ πλάκα. Την έβαλα και φωνάζει στα παιχνίδια βγάζει κραυγές και τα χτυπάει και τα κοιτάζει έντονα. Μάλλον την ελκύουν όλα τα έντονα χρώματα που έχει. Μακάρι να αφιερώνει χρόνο εκεί μεγαλώνοντας. Εσείς έχετε πάρει; Ίσως είναι λίγο νωρίς. Η μπέμπα μου στις 30 του μηνός γίνεται δύο μηνών ❣️

Εμένα είναι 37 ημερών είχα από τον γιο μου αλλά ενώ την έχω βάλει δεν δείχνει ενδιαφέρον.. ίσως είναι νωρίς ακόμα, ούτε ο γιος μου πολύ ασχολήθηκε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Amalia! είπε:

κι εγώ της έχω πάρει και κάθεται και τα χαζευει.. ασχετο πιπίλα έχεις δώσει? μέσα στην ημέρα ποσο κοιμάται;

Κορίτσι μου μες τη μέρα κοιμάται σχεδόν μετά από κάθε γεύμα. Δε μπορώ να υπολογίσω ώρες αλλά είναι αρκετές νομίζω. Δοκίμασα μια νύχτα που είχα τρελαθεί να της δώσω πιπίλα γτ δεν άντεχα άλλο αλλά την έφτυσε. Δοκίμασα τρεις φορές δεν επέμενα άλλο. Δεν την θέλει κάνει μορφασμούς αηδίας χαχαχα... Οπότε κάνει εμένα πιπίλα όπου σταθούμε και όπου βρεθούμε....Εσύ έδωσες;;

πρίν από 41 λεπτά , DINA86 είπε:

Εμένα είναι 37 ημερών είχα από τον γιο μου αλλά ενώ την έχω βάλει δεν δείχνει ενδιαφέρον.. ίσως είναι νωρίς ακόμα, ούτε ο γιος μου πολύ ασχολήθηκε.. 

Είναι πολύ μικρούλια τα μωρά μας ακόμη οπότε ας μην απογοητεύομαστε. Και εννοείται ότι υπάρχουν και μωρά που δεν τους αρέσει. Δεν πειράζει.. η δική μου δείχνει επίσης τρομερό ενδιαφέρον στη μουσική. Της βάζω παιδικά τραγούδια από τα ζουζούνια. Νομίζω ότι της αρέσει πολύ ο ήχος και έχει πλάκα γιατί ψάχνει να δει από που προέρχεται... Ε ρε γέλιο που θα ρίξουμε όσο μεγαλώνουν...θα έχουν πλάκα 😜❤️❤️

Κορίτσια μου κάτι άλλο. Όπως σας είπα 30/03 γίνεται δύο μηνών η μπεμπούλα μου και εκείνη τη μέρα θα κάνει τα δύο πρώτα της εμβόλια. Του ροταϊού και ένα άλλο που δε θυμάμαι τώρα και αυτά γίνονται μαζί. Εγώ νόμιζα ότι ξεκινούν από τον τρίτο μήνα τα εμβόλια και όχι από δύο μηνών. Όσες πλησιάζουν τα μωρά σας το δίμηνο,σας έχουν πει κάτι οι παιδίατροι;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου μες τη μέρα κοιμάται σχεδόν μετά από κάθε γεύμα. Δε μπορώ να υπολογίσω ώρες αλλά είναι αρκετές νομίζω. Δοκίμασα μια νύχτα που είχα τρελαθεί να της δώσω πιπίλα γτ δεν άντεχα άλλο αλλά την έφτυσε. Δοκίμασα τρεις φορές δεν επέμενα άλλο. Δεν την θέλει κάνει μορφασμούς αηδίας χαχαχα... Οπότε κάνει εμένα πιπίλα όπου σταθούμε και όπου βρεθούμε....Εσύ έδωσες;;

Είναι πολύ μικρούλια τα μωρά μας ακόμη οπότε ας μην απογοητεύομαστε. Και εννοείται ότι υπάρχουν και μωρά που δεν τους αρέσει. Δεν πειράζει.. η δική μου δείχνει επίσης τρομερό ενδιαφέρον στη μουσική. Της βάζω παιδικά τραγούδια από τα ζουζούνια. Νομίζω ότι της αρέσει πολύ ο ήχος και έχει πλάκα γιατί ψάχνει να δει από που προέρχεται... Ε ρε γέλιο που θα ρίξουμε όσο μεγαλώνουν...θα έχουν πλάκα 😜❤️❤️

Κορίτσια μου κάτι άλλο. Όπως σας είπα 30/03 γίνεται δύο μηνών η μπεμπούλα μου και εκείνη τη μέρα θα κάνει τα δύο πρώτα της εμβόλια. Του ροταϊού και ένα άλλο που δε θυμάμαι τώρα και αυτά γίνονται μαζί. Εγώ νόμιζα ότι ξεκινούν από τον τρίτο μήνα τα εμβόλια και όχι από δύο μηνών. Όσες πλησιάζουν τα μωρά σας το δίμηνο,σας έχουν πει κάτι οι παιδίατροι;

Όχι εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να δώσω πιπίλα, φοβάμαι μήπως πάθει καμία σύγχυση θηλων.. μέσα στην ημέρα κοιμάται πάνω σου μέσα στον μαρσιπο; εμένα κάποιες μέρες κοιμάται λιγότερο μεσα στην ημέρα..

κι εμείς όταν γίνει 2 μηνών θα κάνουμε το πρώτο εμβόλιο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια ήρθε το γυμναστήριο και την έβαλα και έχει πολύ πλάκα. Την έβαλα και φωνάζει στα παιχνίδια βγάζει κραυγές και τα χτυπάει και τα κοιτάζει έντονα. Μάλλον την ελκύουν όλα τα έντονα χρώματα που έχει. Μακάρι να αφιερώνει χρόνο εκεί μεγαλώνοντας. Εσείς έχετε πάρει; Ίσως είναι λίγο νωρίς. Η μπέμπα μου στις 30 του μηνός γίνεται δύο μηνών ❣️

δεν είναι μικρή! να τα βάζετε κορίτσια τα μωράκια σας κ ας μη δείχνουν ενδιαφέρον στην αρχή,είναι καλό για να αναπτύξουν οπτικές και σωματικές ικανότητες! Κ φυσικά μπρουμυτα όσο πιο πολύ μπορούμε! επειδή δουλεύω χρόνια με παιδάκια και είμαι παιδαγωγός έχω κάνει έρευνα πάνω στο θέμα!

εμείς κάναμε 2 μηνών ένα εμβολιο για γαστρεντεριτιδα που ήταν υγρο απ το στόμα και όταν γίνει 3 μηνων θα κάνουμε το διπλό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Amalia! είπε:

Όχι εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να δώσω πιπίλα, φοβάμαι μήπως πάθει καμία σύγχυση θηλων.. μέσα στην ημέρα κοιμάται πάνω σου μέσα στον μαρσιπο; εμένα κάποιες μέρες κοιμάται λιγότερο μεσα στην ημέρα..

κι εμείς όταν γίνει 2 μηνών θα κάνουμε το πρώτο εμβόλιο.. 

Ναι κάνεις πολύ καλά που δε δίνεις ακόμα. Σίγουρα υπάρχουν μέρες που κοιμάται λιγότερο. Κοιμάται και μες το μάρσιπο ναι.. χρησιμοποιείς μάρσιπο;

πρίν από 15 λεπτά , Jiji είπε:

δεν είναι μικρή! να τα βάζετε κορίτσια τα μωράκια σας κ ας μη δείχνουν ενδιαφέρον στην αρχή,είναι καλό για να αναπτύξουν οπτικές και σωματικές ικανότητες! Κ φυσικά μπρουμυτα όσο πιο πολύ μπορούμε! επειδή δουλεύω χρόνια με παιδάκια και είμαι παιδαγωγός έχω κάνει έρευνα πάνω στο θέμα!

εμείς κάναμε 2 μηνών ένα εμβολιο για γαστρεντεριτιδα που ήταν υγρο απ το στόμα και όταν γίνει 3 μηνων θα κάνουμε το διπλό!

Έχεις δίκιο ναι. Είναι σημαντικό και αυτό. 

Εμβόλιο από του στόματος; Δεν το έχω ξανακουσει. Γενικά τα εμβόλια στα μωρά σε ποιο σημείο του σώματος γίνονται;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ναι κάνεις πολύ καλά που δε δίνεις ακόμα. Σίγουρα υπάρχουν μέρες που κοιμάται λιγότερο. Κοιμάται και μες το μάρσιπο ναι.. χρησιμοποιείς μάρσιπο;

Έχεις δίκιο ναι. Είναι σημαντικό και αυτό. 

Εμβόλιο από του στόματος; Δεν το έχω ξανακουσει. Γενικά τα εμβόλια στα μωρά σε ποιο σημείο του σώματος γίνονται;

Όχι δεν χρησιμοποιώ ακόμα.. σκοπεύω να ξεκινήσω όμως αν της άρεσει. είναι δύσκολη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια ήρθε το γυμναστήριο και την έβαλα και έχει πολύ πλάκα. Την έβαλα και φωνάζει στα παιχνίδια βγάζει κραυγές και τα χτυπάει και τα κοιτάζει έντονα. Μάλλον την ελκύουν όλα τα έντονα χρώματα που έχει. Μακάρι να αφιερώνει χρόνο εκεί μεγαλώνοντας. Εσείς έχετε πάρει; Ίσως είναι λίγο νωρίς. Η μπέμπα μου στις 30 του μηνός γίνεται δύο μηνών ❣️

Καλημέρα!!ποιο γυμναστήριο της πηρες?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν ξέρω τι συστήματα έχουν εδώ...πάντως η παιδιατρος μου είπε ότι αυτό το πόσιμο που πήρε η μικρή  είναι για κάτι σαν γαστρεντεριτιδες ...τι να πω πάντως σε ένα μήνα σχεδόν θα κάνουμε ένα διπλό δεν θυμάμαι για τι ακριβώς και το κάνουνε στο μπουκάλι απ όσο ξέρω.. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Jiji είπε:

κορίτσια δεν ξέρω τι συστήματα έχουν εδώ...πάντως η παιδιατρος μου είπε ότι αυτό το πόσιμο που πήρε η μικρή  είναι για κάτι σαν γαστρεντεριτιδες ...τι να πω πάντως σε ένα μήνα σχεδόν θα κάνουμε ένα διπλό δεν θυμάμαι για τι ακριβώς και το κάνουνε στο μπουτι απ όσο ξέρω.. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...