Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Jiji είπε:

συγνώμη αλλά διαφωνώ! από μικρά πρέπει να τους δείχνουμε παιχνιδακια κ σιγά σιγά θα εστιάζουν! εμένα πάντως 2 μηνών εστιάζει κανονικότατα και γελάει κ χαίρεται κ στο γυμναστήριο κ όταν της κουνάω κουδουνίστρα κλπ! και πολύ σημαντικό είναι να τα βάζουμε κ μπρουμυτα λίγα λεπτά από μικρά γιατί δυναμώνει η πλατουλα κ το κεφαλάκι τους!

Η δική μου δείχνει ενδιαφέρον για πολλά άλλα όχι στα παιχνίδια προς το παρόν. Κρατάει πολύ καλά το κεφάλι της η μπέμπα!!! Τη βάζω κάθε μέρα μπρούμυτα. Και τα χαμόγελα της είναι συνειδητά πλέον 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Χαθηκα.. Σας διαβάζω, απλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Σε λίγες μέρες σαραντιζουμε! Πέρασε ο πρώτος μήνας! Το βράδυ ξυπνάμε δύο με τρεις φορές για να θηλασουμε. Της έδωσα και πιπίλα κορίτσια.. γιατί έκανε εμένα πιπίλα και δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα από δουλειές. Μάρσιπο δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά λέω να το δοκιμάσω. Στο ριλαξ κάθεται λίγη ώρα και χαζεύει κάτι παιχνιδάκια που της έχω κρεμάσει.Αυτο που δεν της αρέσει καθόλου είναι η αλλαγή πανας.. μιλάμε κλαίει πριν ακόμα την ακουμπήσει το νερό και την λυπάμαι αλλά δεν γίνεται αλλιώς..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Arden είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χαθηκα.. Σας διαβάζω, απλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Σε λίγες μέρες σαραντιζουμε! Πέρασε ο πρώτος μήνας! Το βράδυ ξυπνάμε δύο με τρεις φορές για να θηλασουμε. Της έδωσα και πιπίλα κορίτσια.. γιατί έκανε εμένα πιπίλα και δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα από δουλειές. Μάρσιπο δεν έχουμε χρησιμοποιήσει ακόμα αλλά λέω να το δοκιμάσω. Στο ριλαξ κάθεται λίγη ώρα και χαζεύει κάτι παιχνιδάκια που της έχω κρεμάσει.Αυτο που δεν της αρέσει καθόλου είναι η αλλαγή πανας.. μιλάμε κλαίει πριν ακόμα την ακουμπήσει το νερό και την λυπάμαι αλλά δεν γίνεται αλλιώς..

Καλησπέρα κορίτσι μου. Όλες τις ίδιες ανησυχίες έχουμε βλέπω. Συμπάσχω στο θέμα αυτό ότι σε έχει κάνει πιπίλα γτ κι εμένα το ίδιο. Θέλει όλη μέρα το στήθος μου και εννοείται ότι κοιμάται μόνο με το στήθος όπως πολλά μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά. Σήμερα το ξημέρωμα απηυδησα! Της έβαλα πιπίλα και δε τη θέλει με τίποτα. Γκρινιάζε και την έβγαζε από το στόμα. Οπότε άκυρη η προσπάθεια με τη πιπίλα. Ήθελα να της τη βάζω μόνο κατά τη διάρκεια της νύχτας μπας και κοιμάμαι χωρίς να ξυπνάει επειδή έχασε το β*ζι..αλλά δεν τη δέχεται και το καταλαβαίνω. Εξάλλου είναι ένα πλαστικό αντικείμενο.... εσύ θηλάζεις αποκλειστικά; Αν ναι πως και τη δέχτηκε τη πιπίλα;;

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Jiji είπε:

συγνώμη αλλά διαφωνώ! από μικρά πρέπει να τους δείχνουμε παιχνιδακια κ σιγά σιγά θα εστιάζουν! εμένα πάντως 2 μηνών εστιάζει κανονικότατα και γελάει κ χαίρεται κ στο γυμναστήριο κ όταν της κουνάω κουδουνίστρα κλπ! και πολύ σημαντικό είναι να τα βάζουμε κ μπρουμυτα λίγα λεπτά από μικρά γιατί δυναμώνει η πλατουλα κ το κεφαλάκι τους!

Kι εμένα ακριβώς έτσι.. της αρέσουν τα παιχνίδια της, της έχω κι εγώ γυμναστήριο και κάθεται και χαζευει. Κοριτσια ούτε εγω έχω δώσει πιπίλα,  αλλά όταν το μωρό κλαίει ή προσπαθεί να κοιμηθεί δε με πειράζει να έχει το στήθος για πιπίλα, αντιθέτως μου αρέσει να την έχω αγκαλιά μου και να χαλαρώνει στο στήθος μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Kι εμένα ακριβώς έτσι.. της αρέσουν τα παιχνίδια της, της έχω κι εγώ γυμναστήριο και κάθεται και χαζευει. Κοριτσια ούτε εγω έχω δώσει πιπίλα,  αλλά όταν το μωρό κλαίει ή προσπαθεί να κοιμηθεί δε με πειράζει να έχει το στήθος για πιπίλα, αντιθέτως μου αρέσει να την έχω αγκαλιά μου και να χαλαρώνει στο στήθος μου..

Καλημέρα!! Η δικη μου σαραντίζει σε λίγες μέρες.. της έχω αγοράσει κάτι βιβλιαράκια ασπρόμαυρα ειδικά για βρέφη και δείχνει αρκετό ενδιαφέρον.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλημέρα!! Η δικη μου σαραντίζει σε λίγες μέρες.. της έχω αγοράσει κάτι βιβλιαράκια ασπρόμαυρα ειδικά για βρέφη και δείχνει αρκετό ενδιαφέρον.. 

ναι τα έχω κι εγώ αυτά.. όντως τους αρέσουν!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Βρε κορίτσια όταν βγάζετε έξω το μωράκι σας στο μαρσιπο πως το ντύνετε??? Γενικά αυτή την περίοδο τι τους φοράτε στην βολτα?

Εδώ Κέρκυρα έχει ηλιόλουστες ημέρες και βγαίνουμε πάντα νωρίς το μεσημέρι που έχει τη μέγιστη θερμοκρασία αλλά εξακολουθεί να κάνει κρύο ακόμα.Της φοράω το ζιπουνακι της,το φορμακι της ζεστό ύφασμα όχι λεπτό ,καλτσουλες και από πάνω μια ολόσωμη βελουτε φόρμα με κουκούλα και λεπτά γαντακια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/3/2023 at 11:08 ΠΜ, SpiridoulaK είπε:

Η δική μου δείχνει ενδιαφέρον για πολλά άλλα όχι στα παιχνίδια προς το παρόν. Κρατάει πολύ καλά το κεφάλι της η μπέμπα!!! Τη βάζω κάθε μέρα μπρούμυτα. Και τα χαμόγελα της είναι συνειδητά πλέον 

Εμένα δεν το στηρίζει το κεφαλάκι του...από χθες τον βάζω λίγο μπρούμυτα να εξασκηθεί...δεν το ήξερα.ποσο ημερών είναι η δική σου που είναι τόσο προχωρημένη,??? 

Οι υπόλοιπες κορίτσια πως πάτε με την στήριξη του κεφαλιού? εμείς είμαστε σήμερα 37 ημερων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , geozak είπε:

Εμένα δεν το στηρίζει το κεφαλάκι του...από χθες τον βάζω λίγο μπρούμυτα να εξασκηθεί...δεν το ήξερα.ποσο ημερών είναι η δική σου που είναι τόσο προχωρημένη,??? 

Οι υπόλοιπες κορίτσια πως πάτε με την στήριξη του κεφαλιού? εμείς είμαστε σήμερα 37 ημερων

εμένα από ημερών στηρίζει αρκετά καλά το κεφαλάκι...να τη βάζεις μπρουμυτα μερικές φορές τη μέρα από λίγο να εξασκηθεί! Κ στο στήθος σου επάνω έτσι ώστε να σε κοιτάει!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, geozak είπε:

Εμένα δεν το στηρίζει το κεφαλάκι του...από χθες τον βάζω λίγο μπρούμυτα να εξασκηθεί...δεν το ήξερα.ποσο ημερών είναι η δική σου που είναι τόσο προχωρημένη,??? 

Οι υπόλοιπες κορίτσια πως πάτε με την στήριξη του κεφαλιού? εμείς είμαστε σήμερα 37 ημερων

50 ημερών είναι. Αλλά όπως είπε και η Τζίτζι κι εμένα από ημερών το κρατάει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, geozak είπε:

Εμένα δεν το στηρίζει το κεφαλάκι του...από χθες τον βάζω λίγο μπρούμυτα να εξασκηθεί...δεν το ήξερα.ποσο ημερών είναι η δική σου που είναι τόσο προχωρημένη,??? 

Οι υπόλοιπες κορίτσια πως πάτε με την στήριξη του κεφαλιού? εμείς είμαστε σήμερα 37 ημερων

Καλημέρα! Κι εμένα το στηρίζει από νωρις. Οχι εντελώς, αλλά το σηκώνει και το στηρίζει.. 

Γενικα κορίτσια τα μωράκια σας είναι ήρεμα; Εχουν εκρήξεις θυμού, άμα δεν τα πάρετε αγκαλιά; Κανουν ήσυχο ύπνο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα το στηρίζει από νωρις. Οχι εντελώς, αλλά το σηκώνει και το στηρίζει.. 

Γενικα κορίτσια τα μωράκια σας είναι ήρεμα; Εχουν εκρήξεις θυμού, άμα δεν τα πάρετε αγκαλιά; Κανουν ήσυχο ύπνο;

Καλημέρα Αμαλία μουυ.

Η δικιά μου έχει γκρίνια όταν την αφήνω οπουδήποτε σχεδόν εκτός από την αγκαλιά μου . Αυτό μόνο 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα! Κι εμένα το στηρίζει από νωρις. Οχι εντελώς, αλλά το σηκώνει και το στηρίζει.. 

Γενικα κορίτσια τα μωράκια σας είναι ήρεμα; Εχουν εκρήξεις θυμού, άμα δεν τα πάρετε αγκαλιά; Κανουν ήσυχο ύπνο;

καλημέρα...εμένα είναι με τις μέρες τις! τώρα νομίζω περνάει αλμα γιατί είναι ανήσυχη γενικά δεν κοιμαται καλά κλαει θέλει πολύ αγκαλιά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...