Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Marilou7 είπε:

Καλά είναι ο μπεμπούλης!!! Ναι είχε γεννηθεί 3610...και τώρα είμαστε στα 5500!!! Τρώει μια χαρά αλλά είναι δύσκολος στον ύπνο... λαγοκοιμαται και μόνο πάνω μου...μόλις τον αφήνω ξυπνάει στο δεκάλεπτο! Ευτυχώς όμως δεν μου το κάνει το βράδυ! Το βράδυ παίρνει καλά τον υπνάκο και δεν ξυπναει παρά μόνο για να φάει! Τώρα μέσα στη μέρα με το ένα χέρι προσπαθώ να κάνω τις δουλειές και μόλις κοιμηθεί λίγο τρέχοντας να κάνω αυτές που χρειάζονται δύο χέρια!😋😋😋 Γενικά όμως έχει ηρεμήσει από το "κακό" που είχαμε τις πρώτες 40 μέρες!

Μια από τα ίδια.. κοιμάται μόνο πάνω μου κι όταν την αφήνω ξυπνάει τις περισσότερες φορές εκτός της νύχτας.

Υπομονή κορίτσια μου 

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Ξέρω και γω βρε κορίτσια; Αγχώθηκα πολύ με αυτά που διάβασα.Εν τω μεταξύ προσπάθησα να κόψω προοδευτικά το ξένο για να κάνω αποκλειστικό κι η μπέμπα δεν πήρε βαρος καθόλου για δύο βδομάδες...Με έπιασε πανικός.Ξαναπροσθεσα ξένο κι όλα καλά.Δεν θα τρελαθουμε κιόλας.

Δε θα τρελαθούμε έχεις δίκιο αλλά λογικό να ανησυχούμε λίγο... Όπως έγραψα . Υπομονή βλέποντας και κάνοντας 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κάνετε?εμενα σήμερα η μπεμπα έχει παρά πολυ γκρίνια ηρεμεί για πολύ λίγο κ μετά πάλι από την αρχή.Όλο αγκαλιά περπατημα κ στήθος.Από το πρωί στις 9 που σηκωθήκαμε να ξανακοιμηθηκε μια ώρα το πολύ.Μ έχει τεντώσει σήμερα.

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Κοριτσια τι κάνετε?εμενα σήμερα η μπεμπα έχει παρά πολυ γκρίνια ηρεμεί για πολύ λίγο κ μετά πάλι από την αρχή.Όλο αγκαλιά περπατημα κ στήθος.Από το πρωί στις 9 που σηκωθήκαμε να ξανακοιμηθηκε μια ώρα το πολύ.Μ έχει τεντώσει σήμερα.

αφού σηκωθηκατε στις 9 είσαι τυχερή! εμάς λίγες μέρες τώρα δυσκολεύεται να κάνει κακα κ ξυπνάμε από τις 2-3 τα ξημερώματα κ μέσα στη μερα κοιμάται κάνα τέταρτο κ ξυπναει...νομίζω θα καταρευσω!

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Jiji είπε:

αφού σηκωθηκατε στις 9 είσαι τυχερή! εμάς λίγες μέρες τώρα δυσκολεύεται να κάνει κακα κ ξυπνάμε από τις 2-3 τα ξημερώματα κ μέσα στη μερα κοιμάται κάνα τέταρτο κ ξυπναει...νομίζω θα καταρευσω!

Κουραγιο!!το 9 ήταν που πήρα απόφαση να σηκωθώ στις 4 την τάισα κ από τις 5.30  ξεκινήσε την γκρίνια κ λίγο κοιμόταν κοιμομουν κ εγω κ ξανά γκρίνια ε και τελικά σηκώθηκαμε μια κ καλή

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efaki είπε:

Κουραγιο!!το 9 ήταν που πήρα απόφαση να σηκωθώ στις 4 την τάισα κ από τις 5.30  ξεκινήσε την γκρίνια κ λίγο κοιμόταν κοιμομουν κ εγω κ ξανά γκρίνια ε και τελικά σηκώθηκαμε μια κ καλή

Πω ρε κορίτσια μου.... Είναι μέρες και μέρες και η δικιά μου με τη γκρίνια...αλλά όχι τέτοιες καταστάσεις με τον ύπνο δεν έχει κάνει. Κοιμάται μια χαρά θεωρώ και ούτε με τα κακά της έχει κάποιο θέμα. Χθες είχε πολύ γκρίνια η δικιά μου το βράδυ. Σήμερα ήταν πολύ καλύτερα...

Κορίτσια να σας ρωτήσω.... Δουλεύει κάποια από εσάς τώρα ή πρόκειται να δουλέψει σεζόν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπομονή κορίτσια!! Περάσαμε κι εμείς αυτές τις φάσεις συνεχόμενης γκρίνιας και μηδενικού ύπνου... Εγώ είδα μεγάλη διαφορά με την αλλαγή στο γάλα! Μάλλον του ηρέμησε το στομαχάκι από τους κολικούς!!! Σήμερα μου ήρθε περίοδος πρώτη φορά μετά τη γέννα! Μπαίνουμε σε κανονικότητα πάλι!😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Marilou7 είπε:

Υπομονή κορίτσια!! Περάσαμε κι εμείς αυτές τις φάσεις συνεχόμενης γκρίνιας και μηδενικού ύπνου... Εγώ είδα μεγάλη διαφορά με την αλλαγή στο γάλα! Μάλλον του ηρέμησε το στομαχάκι από τους κολικούς!!! Σήμερα μου ήρθε περίοδος πρώτη φορά μετά τη γέννα! Μπαίνουμε σε κανονικότητα πάλι!😊

τι γαλα δίνεις τώρα? έχω αλλάξει 4 κ ακόμα να βρούμε πιο μας ταιριάζει..  δεν ξέρω αν βιάζομαι να κάνω τις αλλαγές...δεν ξέρω καν αν την πειράζουν τα γάλατα ή αν απλά περνάει φάσεις!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

τι γαλα δίνεις τώρα? έχω αλλάξει 4 κ ακόμα να βρούμε πιο μας ταιριάζει..  δεν ξέρω αν βιάζομαι να κάνω τις αλλαγές...δεν ξέρω καν αν την πειράζουν τα γάλατα ή αν απλά περνάει φάσεις!

Δίνω το Nan sensitive!!!! Από τη μέρα που σαραντισε το ξεκίνησα και έχω ένα άλλο μωρό ειλικρινά! Δεν ξέρω αν έκανε τόση δουλειά το γάλα ή αν ήταν η ώρα του να ηρεμήσει πάντως το μωράκι μου ησύχασε και μαζί του και εγώ! 😁 Το μόνο "κακό" που έχει είναι ότι τα κακακια γίνονται πρασινωπά και έχουν πολύ πολύ έντονη οσμή!😋😋 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμείς έχουμε γκρίνιες αλλά ευτυχώς τη νύχτα κοιμάται. βέβαια άμα με χάσει από κοντά της ξυπνάει με νεύρα κι αντε να την κάνω καλά. 

@SpiridoulaK Τι έκανες τελικά με την πιπίλα της ξανά έδωσες? Σου έκανε πάλι γκρίνια στο στήθος?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εμείς έχουμε γκρίνιες αλλά ευτυχώς τη νύχτα κοιμάται. βέβαια άμα με χάσει από κοντά της ξυπνάει με νεύρα κι αντε να την κάνω καλά. 

@SpiridoulaK Τι έκανες τελικά με την πιπίλα της ξανά έδωσες? Σου έκανε πάλι γκρίνια στο στήθος?

Καλημέραααα. 

Τελικά όλα καλά με τη πιπίλα. Με έχει σώσει. Μπορώ πλέον να κάνω δουλειές και να πηγαίνω τουαλέτα σαν άνθρωπος. Βέβαια τη βάζω στο γυμναστήριο και αυτό έχει βοηθήσει πολύ.. όχι δε μου έκανε ξανά γκρίνια στο στήθος. Ίσως ήταν τυχαίο. Εσύ αν θυμάμαι καλά θηλάζεις αποκλειστικά ε; Έχεις δώσει πιπίλα; Συγγνώμη αν σε έχω ξαναρωτήσει αλλά δε θυμάμαι 😜❣️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Καλημέραααα. 

Τελικά όλα καλά με τη πιπίλα. Με έχει σώσει. Μπορώ πλέον να κάνω δουλειές και να πηγαίνω τουαλέτα σαν άνθρωπος. Βέβαια τη βάζω στο γυμναστήριο και αυτό έχει βοηθήσει πολύ.. όχι δε μου έκανε ξανά γκρίνια στο στήθος. Ίσως ήταν τυχαίο. Εσύ αν θυμάμαι καλά θηλάζεις αποκλειστικά ε; Έχεις δώσει πιπίλα; Συγγνώμη αν σε έχω ξαναρωτήσει αλλά δε θυμάμαι 😜❣️

Ναι θηλάζω απολειστικα και δεν έχω δώσει ακόμα.. Την φοβάμαι! Αλλά μάλλον θα κάνω μια προσπάθεια! Αφου κι εσένα πέτυχε... ασε κι εγώ ρούπι δεν μπορώ να το κουνήσω, αμέσως γκρίνια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ναι θηλάζω απολειστικα και δεν έχω δώσει ακόμα.. Την φοβάμαι! Αλλά μάλλον θα κάνω μια προσπάθεια! Αφου κι εσένα πέτυχε... ασε κι εγώ ρούπι δεν μπορώ να το κουνήσω, αμέσως γκρίνια!!!

Σούπερ σε βρίσκω!!! ❤️ Μπορεί να μη τη θέλει στην αρχή. Δοκίμασε το και βλέπεις 

Ε εμένα είναι η τέταρτη ή Πέμπτη ημέρα σήμερα που βάζει πιπίλα. Τη βάζει μόνο όταν έχει γκρίνια ενώ είναι φαγωμενη και απλά θέλει να πιπιλισει στήθος. Με έχει σώσει προς το παρόν πραγματικά. Φοβερή ανακάλυψη 😜 πλέον μπορώ να μαγειρεύω, απλώνω, σιδέρωνω και να πηγαίνω τουαλέτα. Χαχαχα είχα ξεχάσει πως ήταν.  Και το γυμναστήριο όμως πολύ καλό!!

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2023 at 12:07 PM, Marla@ said:

Ξέρω και γω βρε κορίτσια; Αγχώθηκα πολύ με αυτά που διάβασα.Εν τω μεταξύ προσπάθησα να κόψω προοδευτικά το ξένο για να κάνω αποκλειστικό κι η μπέμπα δεν πήρε βαρος καθόλου για δύο βδομάδες...Με έπιασε πανικός.Ξαναπροσθεσα ξένο κι όλα καλά.Δεν θα τρελαθουμε κιόλας.

Κ εγω μικτο θηλασμο κανω..μαλλον δεν εχω πολυ παραγωγη κ γκρινιαζει απο την πεινα οποτε δινω ξενο κ εγω, αν κ δεν το ηθελα..

 

On 4/2/2023 at 2:04 PM, SpiridoulaK said:

Μια από τα ίδια.. κοιμάται μόνο πάνω μου κι όταν την αφήνω ξυπνάει τις περισσότερες φορές εκτός της νύχτας.

Υπομονή κορίτσια μου 

Δε θα τρελαθούμε έχεις δίκιο αλλά λογικό να ανησυχούμε λίγο... Όπως έγραψα . Υπομονή βλέποντας και κάνοντας 

Αχ κ εμενα το ιδιο μεσα στην μερα κοιμαται μονο στο στηθος κ ολη μερα ειμαι στον καναπε καθηλωμενη, το βραδυ κοιμαται ευτυχως αλλα μαζι μου.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SpiridoulaK said:

Σούπερ σε βρίσκω!!! ❤️ Μπορεί να μη τη θέλει στην αρχή. Δοκίμασε το και βλέπεις 

Ε εμένα είναι η τέταρτη ή Πέμπτη ημέρα σήμερα που βάζει πιπίλα. Τη βάζει μόνο όταν έχει γκρίνια ενώ είναι φαγωμενη και απλά θέλει να πιπιλισει στήθος. Με έχει σώσει προς το παρόν πραγματικά. Φοβερή ανακάλυψη 😜 πλέον μπορώ να μαγειρεύω, απλώνω, σιδέρωνω και να πηγαίνω τουαλέτα. Χαχαχα είχα ξεχάσει πως ήταν.  Και το γυμναστήριο όμως πολύ καλό!!

Δινεται πιπιλα ε; Εγω ρωτησα την παιδιατρο κ ειναι γενικα κατα..εγω φοβαμαι την συγχυση θηλων γιατι δινω κ μπιμπερο κ θηλαζω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, N.Angel είπε:

Δινεται πιπιλα ε; Εγω ρωτησα την παιδιατρο κ ειναι γενικα κατα..εγω φοβαμαι την συγχυση θηλων γιατι δινω κ μπιμπερο κ θηλαζω..

Εμένα μια χαρά συνέχιζει να πιάνει το στήθος πάντως. Μια μέρα μόνο μου έκανε γκρίνια αλλά ήταν προφανώς τυχαίο γεγονός αφού δε μου το έχει ξανακάνει. Πάλι καλά γτ το είχα άγχος.... Εμένα πάντως με έσωσε η πιπίλα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...