Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! 

Κ εμένα τρώει λαίμαργα και βγάζει γουλιες σχεδόν μετά από κάθε γεύμα. Ακόμα κ αν έχει ρευτει ή την κρατήσω πολύ ώρα αγκαλιά με το που θα ξαπλώσει βγάζει γουλιτσα. 

Εμείς σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βολτουλα! Ωραία ήταν!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, geozak είπε:

ρώτησα για εμπειρία κ όχι για κριτική....κ να είσαι πιο διακριτικη όσον αφορά τις γελειοτητες...ίσως σου ταιριάζουν 

Ωραίοι τρόποι! Τέτοιο επίπεδο έχεις προφανώς. Εγώ δεν είπα εσένα γελοία όμως αλλά το σύστημα της εκκλησίας. Καλή συνέχεια 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Ωραίοι τρόποι! Τέτοιο επίπεδο έχεις προφανώς. Εγώ δεν είπα εσένα γελοία όμως αλλά το σύστημα της εκκλησίας. Καλή συνέχεια 

Η σιωπή μου απάντηση σου

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Arden είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Κ εμένα τρώει λαίμαργα και βγάζει γουλιες σχεδόν μετά από κάθε γεύμα. Ακόμα κ αν έχει ρευτει ή την κρατήσω πολύ ώρα αγκαλιά με το που θα ξαπλώσει βγάζει γουλιτσα. 

Εμείς σήμερα πήγαμε την πρώτη μας βολτουλα! Ωραία ήταν!!!

ναι κ μένα το ίδιο κ αγχωνομαι το βράδυ που τη βάζω για υπνο μην πνίγει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Jiji είπε:

ναι κ μένα το ίδιο κ αγχωνομαι το βράδυ που τη βάζω για υπνο μην πνίγει...

Κορίτσι μου να τη βάζεις λίγο πλαγίως μετά το φαγητό και θα είναι μια χαρά σε περίπτωση που βγάλει γουλια 🤩

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου να τη βάζεις λίγο πλαγίως μετά το φαγητό και θα είναι μια χαρά σε περίπτωση που βγάλει γουλια 🤩

το σκέφτηκα αλλά εδώ οι γιατροί μας απαγόρευσαν να τα βάζουμε πλάγια...μόνο ανάσκελα μας είπανε απαγορεύεται αλλιώς για το σύνδρομο αιφνιδιου θανάτου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

ναι κ μένα το ίδιο κ αγχωνομαι το βράδυ που τη βάζω για υπνο μην πνίγει...

Κ εγώ το ίδιο κορίτσι μου. Συνέχεια σηκώνομαι και την κοιτάω. Εγώ την βάζω πλάγια μετά το φαγητό.  Βέβαια γυρίζει μόνη της ανάσκελα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο,έχει καμία σας σκύλο?

έχουν οι αδερφές μου σκυλάκια κ αναρωτιέμαι πώς θα τα φέρω σε επαφή με τη μικρή μια κ πρέπει σιγά σιγά να αρχίσουμε να πηγαίνουμε στα σπίτια τους τώρα που μεγαλωνουμε! κυρίως είναι μικρά κ ήσυχα σκυλάκια αυτό που με αγχώνει είναι η αλλεργία,μήπως έχει δηλαδή η μικρή.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε γάτα και ήρθαν σε επαφή από την πρώτη μέρα. Γενικά η επαφή με τα ζώα όχι απλά δεν προκαλεί αλλεργία, αλλά ενισχύει το ανοσοποιητικό και μειώνει τις πιθανότητες για αλλεργίες γενικά.

Εννοείται βέβαια μωρό και ζώο ποτέ μόνοι, πάντα με επίβλεψη. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω την βαζω λίγο πλαγια μετά το φαγητό κ τελικά γυρίζει ανάσκελα μόνη της.Έχω ένα σκυλάκι κ από την πρώτη μέρα που ήρθαμε σπιτι τους έφερα σε επαφή.Εφόσον τα ζωάκια είναι εμβολιασμενα κ μέσα στο σπιτι δεν έχεις να φοβάσαι κάτι είναι τα καλύτερα αντισώματα για τα παιδιά.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

αχ τελεια κορίτσια ευχαριστώ! θα κανονίσω να πάω σιγά σιγά! Κ εγώ πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο για τα μωράκια και τα παιδάκια να έχουν επαφές με ζωάκια από μικρά! έχω δώσει κ 2 πανάκια στα σκυλάκια να πάρουν τη μυρωδιά!

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Jiji είπε:

αχ τελεια κορίτσια ευχαριστώ! θα κανονίσω να πάω σιγά σιγά! Κ εγώ πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο για τα μωράκια και τα παιδάκια να έχουν επαφές με ζωάκια από μικρά! έχω δώσει κ 2 πανάκια στα σκυλάκια να πάρουν τη μυρωδιά!

Ναι κοριτσάρα συμφωνώ με τα κορίτσια παραπάνω. Αν είναι τα σκυλάκια ήμερα και εμβολιασμενα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας βέβαια σε καταλαβαίνω εννοείται. Μακάρι να είχαμε κι εμείς αλλά έχει η μαμά μου ένα μικρό σκυλάκι τσιουάουα και μια γάτα και ανυπομονώ να δω την αντίδραση τους. Τρελαίνομαι από χαρά μόνο που το σκέφτομαι γιατί ξέρω πόσο γλυκά θα της φερθούν ❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2023 at 2:53 PM, Amalia! said:

ότι να ναι.. "αν δεν έχεις καθαρίσει.." γιατί είσαι βρώμικη.. 

ακριβως αυτο θα λεγα!! Δηλαδη ελεος!

On 3/23/2023 at 9:44 AM, Jiji said:

καλημέρα κορίτσια! τα μωράκια σας βγάζουν γουλιες? 

Οχι πολυ συχνα εμενα

14 hours ago, Jiji said:

το σκέφτηκα αλλά εδώ οι γιατροί μας απαγόρευσαν να τα βάζουμε πλάγια...μόνο ανάσκελα μας είπανε απαγορεύεται αλλιώς για το σύνδρομο αιφνιδιου θανάτου...

Εμενα το βραδυ παντως κοιμαται πολυ συχνα πλαγια..διπλα μου..να ανησυχω;

13 hours ago, Jiji said:

βρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο,έχει καμία σας σκύλο?

έχουν οι αδερφές μου σκυλάκια κ αναρωτιέμαι πώς θα τα φέρω σε επαφή με τη μικρή μια κ πρέπει σιγά σιγά να αρχίσουμε να πηγαίνουμε στα σπίτια τους τώρα που μεγαλωνουμε! κυρίως είναι μικρά κ ήσυχα σκυλάκια αυτό που με αγχώνει είναι η αλλεργία,μήπως έχει δηλαδή η μικρή.. 

εγω εχω δυο μεσα στο σπιτι! Κ ειχα κ γατα την πηραν προσωρινα η γονεις μου..παντως η παιδιατρος που την ρωτησα μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι τα μωρα που μεγαλωνουν με ζωα αναπτυσσουν πιο καλο ανοσοποιητικο οταν μεγαλωσουν!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

ακριβως αυτο θα λεγα!! Δηλαδη ελεος!

Οχι πολυ συχνα εμενα

Εμενα το βραδυ παντως κοιμαται πολυ συχνα πλαγια..διπλα μου..να ανησυχω;

εγω εχω δυο μεσα στο σπιτι! Κ ειχα κ γατα την πηραν προσωρινα η γονεις μου..παντως η παιδιατρος που την ρωτησα μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι τα μωρα που μεγαλωνουν με ζωα αναπτυσσουν πιο καλο ανοσοποιητικο οταν μεγαλωσουν!

Εμένα από το μαιευτήριο μου είπαν να τη βάζω πλαγίως εναλλάξ. Καμία φορά βέβαια μου γυρνά μπρούμυτα και φοβάμαι. Απλώς πιστεύω ότι μετά το φαγητό μπορεί να βγάλουν κι άλλες γουλιές και θα είναι πιο ακίνδυνο με αυτή τη στάση. Τη βάζω όμως και συνεχώς ανάσκελα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...