Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

τι να σας πω βρε κορίτσια εμάς εδώ οι οδηγίες τους ήταν σαφής μέχρι κ βιβλιαράκι μας έδωσαν για τον ασφαλή ύπνο του μωρού κ γράφει πάντα ανάσκελα χωρίς κουβέρτες κλπ τριγύρω μόνο με υπνοσακο...

πρίν από 11 λεπτά , Jiji είπε:

τι να σας πω βρε κορίτσια εμάς εδώ οι οδηγίες τους ήταν σαφής μέχρι κ βιβλιαράκι μας έδωσαν για τον ασφαλή ύπνο του μωρού κ γράφει πάντα ανάσκελα χωρίς κουβέρτες κλπ τριγύρω μόνο με υπνοσακο...

βέβαια κι εγώ την παίρνω στο κρεβάτι τη βάζω πλάγια πάνω μου στην αρχή κ μόλις κοιμηθεί την βάζω ανάσκελα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

ακριβως αυτο θα λεγα!! Δηλαδη ελεος!

Οχι πολυ συχνα εμενα

Εμενα το βραδυ παντως κοιμαται πολυ συχνα πλαγια..διπλα μου..να ανησυχω;

εγω εχω δυο μεσα στο σπιτι! Κ ειχα κ γατα την πηραν προσωρινα η γονεις μου..παντως η παιδιατρος που την ρωτησα μου ειπε δεν υπαρχει κανενα προβλημα κ οτι τα μωρα που μεγαλωνουν με ζωα αναπτυσσουν πιο καλο ανοσοποιητικο οταν μεγαλωσουν!

κορίτσι κι εγώ στα πλάγια την βάζω. Ανάσκελα δεν της αρεσει, τιναζεται και ξυπνάει.  Επίσης όταν την πονάει η κοιλίτσα της στο πλαι της αρεσει καλύτερο γιατι μπορει να μαζευει τα ποδαρακια της και την ανακουφίζει. αν ομως γυρίσει ανάσκελα την αφήνω. Ο παιδίατρος μου είπε ότι στα πλάγια το θέμα είναι μην γυρίσουν μπρουμυτα και δεν μπορούν να ξανα γυρίσουν. Και στο μαιευτήριο στα πλάγια μας τα φέρνουν. Βεβαια ο ΠΟΥ λέει ανάσκελα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Amalia! είπε:

κορίτσι κι εγώ στα πλάγια την βάζω. Ανάσκελα δεν της αρεσει, τιναζεται και ξυπνάει.  Επίσης όταν την πονάει η κοιλίτσα της στο πλαι της αρεσει καλύτερο γιατι μπορει να μαζευει τα ποδαρακια της και την ανακουφίζει. αν ομως γυρίσει ανάσκελα την αφήνω. Ο παιδίατρος μου είπε ότι στα πλάγια το θέμα είναι μην γυρίσουν μπρουμυτα και δεν μπορούν να ξανα γυρίσουν. Και στο μαιευτήριο στα πλάγια μας τα φέρνουν. Βεβαια ο ΠΟΥ λέει ανάσκελα. 

Διαφορετικο σύστημα μάλλον εδώ. Αμαλία μου πως καταλαβαίνεις ότι τη πονάει η κοιλιά της; Έχει κολικούς; Εμείς κορίτσια δεν παρουσιάσαμε κολικούς. Ευτυχώς γτ δε ξέρω πως θα το αντιμετώπιζα...το αποκορύφωμα των κολικών είναι στην 6η εβδομάδα διάβασα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Διαφορετικο σύστημα μάλλον εδώ. Αμαλία μου πως καταλαβαίνεις ότι τη πονάει η κοιλιά της; Έχει κολικούς; Εμείς κορίτσια δεν παρουσιάσαμε κολικούς. Ευτυχώς γτ δε ξέρω πως θα το αντιμετώπιζα...το αποκορύφωμα των κολικών είναι στην 6η εβδομάδα διάβασα....

Μαζεύει τα ποδαράκια της, σφίγγει το προσωπάκι της και την κοιλιά της, κάνει ήχους περίεργους και στο τέλος ακούγεται που κάνει κακάκια ή αέρια..

Κορίτσια τι ριλαξ έχετε πάρει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εμείς κολικούς δεν είχαμε μέχρι στιγμής αλλά τις τελευταίες μέρες πινει απίστευτα λαίμαργα κ παίρνει αέρα και μετά πονάει η κοιλιά της κ δεν ξέρω τι να κανω...τις τραβάω το μπιμπερό τη βάζω να ρευτει πιο συχνά αλλά εξακολουθεί αν πινει πολύ λαίμαργα ενώ πριν έπινε νορμάλ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Jiji είπε:

κορίτσια εμείς κολικούς δεν είχαμε μέχρι στιγμής αλλά τις τελευταίες μέρες πινει απίστευτα λαίμαργα κ παίρνει αέρα και μετά πονάει η κοιλιά της κ δεν ξέρω τι να κανω...τις τραβάω το μπιμπερό τη βάζω να ρευτει πιο συχνά αλλά εξακολουθεί αν πινει πολύ λαίμαργα ενώ πριν έπινε νορμάλ...

Στο μπιμπερό συμβαίνει αυτό συνήθως να καταπίνουν αέρα νομίζω ε;!

 

1 hour ago, Amalia! είπε:

Μαζεύει τα ποδαράκια της, σφίγγει το προσωπάκι της και την κοιλιά της, κάνει ήχους περίεργους και στο τέλος ακούγεται που κάνει κακάκια ή αέρια..

Κορίτσια τι ριλαξ έχετε πάρει;

Η γλυκιά μου.... Και πως ανακουφίζεται; Όταν τελικά κάνει κακά;

Εμένα μου πήραν δώρο ριλαξ . Δεν της αρέσει όμως.... Ανυπομονώ να δω αν θα της αρέσει το χαλάκι δραστηριοτήτων 

Link to comment
Share on other sites

On 24/3/2023 at 9:14 ΜΜ, SpiridoulaK είπε:

Στο μπιμπερό συμβαίνει αυτό συνήθως να καταπίνουν αέρα νομίζω ε;!

 

Η γλυκιά μου.... Και πως ανακουφίζεται; Όταν τελικά κάνει κακά;

Εμένα μου πήραν δώρο ριλαξ . Δεν της αρέσει όμως.... Ανυπομονώ να δω αν θα της αρέσει το χαλάκι δραστηριοτήτων 

Ναι κάνει κακά και της περνάει.. Νομίζω όλα τα μωράκια έχουν αέρια ή πιέζονται στα κακάκια! Η δικιά σου τόσο άνετη είναι?? μπράβο.. 

Τι είδους ριλαξ σου έχουν φέρει? Κι εγώ φοβάμαι μήπως δεν της αρεσει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Amalia! είπε:

Ναι κάνει κακά και της περνάει.. Νομίζω όλα τα μωράκια έχουν αέρια ή πιέζονται στα κακάκια! Η δικιά σου τόσο άνετη είναι?? μπράβο.. 

Τι είδους ριλαξ σου έχουν φέρει? Κι εγώ φοβάμαι μήπως δεν της αρεσει. 

Δεν την έχω δει να σφίγγεται ή να πονάει μέχρι στιγμής να σου πω την αλήθεια. 

Μου έχουν πάρει ριλαξ που έχει ρυθμίσεις για την ένταση της κίνησης. Είναι ηλεκτρικό. Τώρα δε ξέρω πως να στο εξηγήσω γτ είμαι άσχετη με αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια πως είστε?
Και μένα μου φέρανε ένα ηλεκτρικό ριλαξ που κουνιεται μόνο του αν το βάλεις στην πρίζα ρυθμίζεις ένταση κίνησης έχει μουσική κ από πάνω κρέμονται κάτι παιχνιδάκια π γυρνάνε γύρω γύρω.Για την ώρα δεν έχει δείξει ενδιαφέρον η δικιά μ.

Γενικα παιχνίδια δεν της έχω ακόμα για να την απασχολω.

Από τριχόπτωση πως πάτε?εγω μαδάω πολύ κ δεν ξέρω ποσό θα συνεχίσει όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως είστε?
Και μένα μου φέρανε ένα ηλεκτρικό ριλαξ που κουνιεται μόνο του αν το βάλεις στην πρίζα ρυθμίζεις ένταση κίνησης έχει μουσική κ από πάνω κρέμονται κάτι παιχνιδάκια π γυρνάνε γύρω γύρω.Για την ώρα δεν έχει δείξει ενδιαφέρον η δικιά μ.

Γενικα παιχνίδια δεν της έχω ακόμα για να την απασχολω.

Από τριχόπτωση πως πάτε?εγω μαδάω πολύ κ δεν ξέρω ποσό θα συνεχίσει όλο αυτό.

Καλησπέρααα. Μπράβο ένα παρόμοιο μου πήραν αλλά δε πάει στη πρίζα το δικό μου. 

Εγώ δεν έχω τριχόπτωση. Είναι λόγω ορμονών λογικά ε; Δεν έχω ιδέα. Ρώτησες τον γυναικολόγο σου,;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια. Έχω γεννήσει εδώ και 17 μήνες σχεδόν και έχω ακράτεια από προσπάθεια ( στο βήχα, στο φτέρνισμα ακόμα και στο περπάτημα) και δεν μιλάω για σταγόνες αλλά για αρκετή διαρροή. Έκανα 4 μήνες κεγκελ με φυσικοθεραπευτή αλλά δεν είδα καμία αλλαγή. Πήγα σε ουρολόγο, μου έκανε κάποιες εξετάσεις και μου είπε θέλω χειρουργείο ( ταινία ακράτειας). Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχο θέμα, και πως το αντιμετώπισε? Βρήκε λύση έστω και χειρουργική? Ψάχνω για ένα καλό γιατρό για το θέμα αυτό. Μου είπανε και για τον Αλέξανδρο Δερπαπα ουρογυναικολογο αν τον ξέρει κάποια κοπέλα. Κοντεύω να τρελαθώ αν κάποια έχει εμπειρία ας βοηθήσει

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Maria2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχω γεννήσει εδώ και 17 μήνες σχεδόν και έχω ακράτεια από προσπάθεια ( στο βήχα, στο φτέρνισμα ακόμα και στο περπάτημα) και δεν μιλάω για σταγόνες αλλά για αρκετή διαρροή. Έκανα 4 μήνες κεγκελ με φυσικοθεραπευτή αλλά δεν είδα καμία αλλαγή. Πήγα σε ουρολόγο, μου έκανε κάποιες εξετάσεις και μου είπε θέλω χειρουργείο ( ταινία ακράτειας). Έχει κάποια κοπέλα αντίστοιχο θέμα, και πως το αντιμετώπισε? Βρήκε λύση έστω και χειρουργική? Ψάχνω για ένα καλό γιατρό για το θέμα αυτό. Μου είπανε και για τον Αλέξανδρο Δερπαπα ουρογυναικολογο αν τον ξέρει κάποια κοπέλα. Κοντεύω να τρελαθώ αν κάποια έχει εμπειρία ας βοηθήσει

Ευχαριστώ 

Κορίτσι μου καλησπέρα να σου ζήσει το μωράκι σου. Ποπό τι λες τώρα...η ακράτεια ούρων δηλαδή δημιουργήθηκε από τον τοκετό; Πώς γεννήσες φυσιολογικά ή καισαρική; Έχω διαβάσει πως γυναίκες που γέννησαν με φτ έχουν θέμα ακράτειας. Εγώ γέννησα με καισαρική 56 ημέρες πριν και έχω μια πολύ μικρή ακράτεια. Σταγόνες. Πιστεύω ότι προήλθε από τον ουροκαθετήρα και ρώτησα τον γυναικολόγο μου και είπε ότι μάλλον όπως μου τον αφαίρεσαν τραυματίστηκε το σύστημα και υπάρχει χαλάρωση των μυών. Μου είπε ότι με τον καιρό θα δέσει....

Link to comment
Share on other sites

On 3/24/2023 at 7:50 PM, Amalia! said:

Μαζεύει τα ποδαράκια της, σφίγγει το προσωπάκι της και την κοιλιά της, κάνει ήχους περίεργους και στο τέλος ακούγεται που κάνει κακάκια ή αέρια..

Κορίτσια τι ριλαξ έχετε πάρει;

Εμενα μου εδωσαν ενα ριλαξ 4moms αλλα δεν του αρεσει προς το παρον, κλαιει…

κ εμενα ετσι ακριβως κανει με τους κολικους..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα να σου ζήσει το μωράκι σου. Ποπό τι λες τώρα...η ακράτεια ούρων δηλαδή δημιουργήθηκε από τον τοκετό; Πώς γεννήσες φυσιολογικά ή καισαρική; Έχω διαβάσει πως γυναίκες που γέννησαν με φτ έχουν θέμα ακράτειας. Εγώ γέννησα με καισαρική 56 ημέρες πριν και έχω μια πολύ μικρή ακράτεια. Σταγόνες. Πιστεύω ότι προήλθε από τον ουροκαθετήρα και ρώτησα τον γυναικολόγο μου και είπε ότι μάλλον όπως μου τον αφαίρεσαν τραυματίστηκε το σύστημα και υπάρχει χαλάρωση των μυών. Μου είπε ότι με τον καιρό θα δέσει....

Σε ευχαριστώ.Έχω ακράτεια ακριβώς με το που τελείωσε ο τοκετός και μετά. Γέννησα φυσιολογικά ( και σκέψου το πρώτο ήταν με καισαρική) . Το μωρό ήταν μικρό, 3 κιλά και σε 4 ώρες είχα γεννήσει, δεν με πείραξε καθόλου ο γιατρός από κάτω ούτε σχίστηκα. Το μόνο λάθος που έκανε είναι ότι πριν σαραντήσω σήκωσα πολλά βάρη ( έκανα μετακόμιση) ,δεν ξέρω αν θα είχα επανέλθει αν δεν είχα σηκώσει. Έχει γίνει η ζωή μου κόλαση, τώρα με έχει πιάσει και αλλεργική ρινίτιδα και με το φτέρνισμα δεν προλαβαίνω να αλλάζω σερβιετες. Τα αντισταθμιστικά προκαλούν χαλάρωση των μυών και κάνω μεγαλύτερη ακράτεια οπότε δεν τα παίρνω. Πραγματικά αν κάποιος έχει ακούσει για αντίστοιχη περίπτωση και πως το αντιμετώπισε θα με βοηθούσε πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...