Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 24 λεπτά , Jiji είπε:

κορίτσια πως περνατε τη μέρα με τα μωράκια σας? κοιμούνται κάθε φορά μετά το φαγητό ενδιάμεσα γενικά τι κανετε?

Καλησπέρα!!εμενα άλλες φορές κοιμαται μετά το φαγητό κ άλλοτε όχι.Αμα κοιμαται κάνω τις δουλειές του σπιτιού μαγείρεμα κπλ κ το μεσημέρι αν κοιμαται κοιτάω να κοιμάμαι κ εγω.Αν είναι ξυπνια την χαζεύω της μιλαω την έχω αγκαλιά κ αν έχω δουλειές η φαγητό στο μάτι την βαζω στο μαρσιπο.Ακόμα δεν την έχω βγάλει βόλτα έξω μόνο με το αυτοκίνητο έχουμε κανει έτσι δυο βόλτες γιατί δεν εχει κανει κ τους καλύτερους καιρούς εδω.Θέλω κ απο βδομαδα να πάω να πάρω την ευχή κ άμα γλυκάνει ο καιρός ν ξεκινήσουμε βόλτες με το καρότσι.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Καλησπέρα!!εμενα άλλες φορές κοιμαται μετά το φαγητό κ άλλοτε όχι.Αμα κοιμαται κάνω τις δουλειές του σπιτιού μαγείρεμα κπλ κ το μεσημέρι αν κοιμαται κοιτάω να κοιμάμαι κ εγω.Αν είναι ξυπνια την χαζεύω της μιλαω την έχω αγκαλιά κ αν έχω δουλειές η φαγητό στο μάτι την βαζω στο μαρσιπο.Ακόμα δεν την έχω βγάλει βόλτα έξω μόνο με το αυτοκίνητο έχουμε κανει έτσι δυο βόλτες γιατί δεν εχει κανει κ τους καλύτερους καιρούς εδω.Θέλω κ απο βδομαδα να πάω να πάρω την ευχή κ άμα γλυκάνει ο καιρός ν ξεκινήσουμε βόλτες με το καρότσι.

εμάς πάντως μας είπε ο παιδιατρος να τη βγάζουμε κάθε μέρα μια βολτίτσα ότι καιρό κ αν έχει.. γενικά τη βγάζω από ημερών που ήταν,μη φανταστεις τίποτα τρελό 10 λεπτακια εδώ δίπλα στο παρκο ίσα να πάρουμε αέρα.. τους κάνει καλό δοκιμάστε το!Κ σκέψου ότι μένω βερολινο που μέχρι πριν λίγες μέρες είχε μείον! όμως με καλό ντύσιμο δεν παθαίνουν κάτι ίσα ίσα! 

 

χρησιμοποιείτε ριλαξ ή γυμναστήριο?

το βράδυ πόσες ώρες κοιμούνται γενικά τα μωράκια σας?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας.

 

Η δική μου δεν κοιμάται μετά από κάθε θηλασμό. Αν δε κοιμηθεί βγαίνουμε βόλτα (καθημερινά η με μάρσιπο η με καρότσι) η τη βάζω στο μάρσιπο και κάνω ότι μπορώ στο σπίτι. Δε της αρέσει το ριλαξ προς το παρόν. Γυμναστήριο δεν έχω πάρει ακόμη. Θα πάρω όταν θα κοντεύει τριών μηνών αφού εξάλλου τότε περίπου ξεκινά να τους αρέσει και να δείχνουν ενδιαφέρον για τα παιχνίδια. Η μπέμπα είναι προσκολλημένη συνεχώς αγκαλιά μου. Ούτε στο πατέρα της δε κάθεται πλέον. Προφανώς λόγω του αποκλειστικού θηλασμού. Εννοείται ότι υπάρχουν πολλές φορές μες τη μέρα που με κάνει πιπιλα και προσπαθώ να ανταποκριθω οσο μπορώ γτ λογικό είναι να μου την έχει βαρεσει στα νεύρα!!!! Κατά τα άλλα θηλάζει με την όρεξη της τα βράδια. Άλλες φορές μπορεί να ξυπνήσει και τρεις φορές άλλες δύο... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Και μένα στο ριλαξ ακόμα δεν δειχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον κ μου είπε κ ο παιδιατρος οτι αν δεν είναι ξαπλωτό να μην την βαζω κ να την ξεκινήσω πιο μετά από 3 μηνών κ αυτό π έχω δεν είναι κ πολύ ξαπλωτό μ φαινεται οποτε για την ώρα δεν το χρησιμοποιώ.Γυμναστήριο ούτε εγω έχω πάρει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Και μένα στο ριλαξ ακόμα δεν δειχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον κ μου είπε κ ο παιδιατρος οτι αν δεν είναι ξαπλωτό να μην την βαζω κ να την ξεκινήσω πιο μετά από 3 μηνών κ αυτό π έχω δεν είναι κ πολύ ξαπλωτό μ φαινεται οποτε για την ώρα δεν το χρησιμοποιώ.Γυμναστήριο ούτε εγω έχω πάρει.

Αυτό που έχω εγώ έχει μια κλήση γύρω στις 40 μοίρες. Γιατι μόνο ξάπλωτο;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα με καισαρική στις 17 Φεβρουαρίου δεν θήλασα καθόλου σχεδόν και εχθές μου ήρθε κανονικά η περίοδος.. λίγο νωρίς δεν είναι; Έχει καμμία άλλη παρόμοια εμπειρία.. δεν θυμάμαι από την προηγούμενη γέννα γιατί έχουν περάσει και χρόνια αλλά νομίζω ότι και τότε πριν τις σαράντα μέρες είχα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Αυτό που έχω εγώ έχει μια κλήση γύρω στις 40 μοίρες. Γιατι μόνο ξάπλωτο;;

Καλημέρα!!για την μεσουλα τους δεν κάνει να είναι πολύ ώρα σε καμπύλη θέση όπως κ να τα στηρίζουμε σε αυτή επειδή ακόμα δεν κάθονται κ δεν στηρίζουν τελειως καλα το κεφάλι τους.

@DINA86εγω δεν ξέρω να σου πω είμαι πρωταρα☺️

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα με καισαρική στις 17 Φεβρουαρίου δεν θήλασα καθόλου σχεδόν και εχθές μου ήρθε κανονικά η περίοδος.. λίγο νωρίς δεν είναι; Έχει καμμία άλλη παρόμοια εμπειρία.. δεν θυμάμαι από την προηγούμενη γέννα γιατί έχουν περάσει και χρόνια αλλά νομίζω ότι και τότε πριν τις σαράντα μέρες είχα 

Να σου ζήσει!!! Είμαι σίγουρη ότι δεν είναι περίοδος αυτό. Είναι το αίμα της λοχείας σου. Μια έρχεται μια φεύγει το αίμα. Ρώτα τον γιατρό σου. Το μωράκι σου είναι ακριβώς ενός μήνα σήμερα ούτε έχεις σαραντισει οπότε δεν είναι περίοδος 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DINA86 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα με καισαρική στις 17 Φεβρουαρίου δεν θήλασα καθόλου σχεδόν και εχθές μου ήρθε κανονικά η περίοδος.. λίγο νωρίς δεν είναι; Έχει καμμία άλλη παρόμοια εμπειρία.. δεν θυμάμαι από την προηγούμενη γέννα γιατί έχουν περάσει και χρόνια αλλά νομίζω ότι και τότε πριν τις σαράντα μέρες είχα 

εγώ είχα περίοδος στις 35 μέρες! ήταν σίγουρα περίοδος μια που πήγα κ γιατρο κ νοσοκομείο...όταν κόβεις το θηλασμό έρχεται μετά από κάποιες μέρες.. 

 

κορίτσια εμένα κάθεται πολύ στο γυμναστήριο της αρέσει κ κοιτάει πολύ τα παιχνιδάκια! Κ στο ριλαξ αν κ δε τη βάζω πολύ όμως της αρέσει κ η παιδιατρος μου είπε από λίγο δεν πειράζει..  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Να σου ζήσει!!! Είμαι σίγουρη ότι δεν είναι περίοδος αυτό. Είναι το αίμα της λοχείας σου. Μια έρχεται μια φεύγει το αίμα. Ρώτα τον γιατρό σου. Το μωράκι σου είναι ακριβώς ενός μήνα σήμερα ούτε έχεις σαραντισει οπότε δεν είναι περίοδος 

Είμαι πολύ σίγουρη ότι είναι περίοδος.. με ποναγε και η μέση εχθές και σήμερα πονοκέφαλος.. μόλις καθαρίσω θα πάω και στον γιατρό για τον έλεγχο που κάνουν στις 40 μέρες τεστ παπ κλπ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , DINA86 είπε:

Είμαι πολύ σίγουρη ότι είναι περίοδος.. με ποναγε και η μέση εχθές και σήμερα πονοκέφαλος.. μόλις καθαρίσω θα πάω και στον γιατρό για τον έλεγχο που κάνουν στις 40 μέρες τεστ παπ κλπ.. 

Όντως ρε συ; Μου κάνει πολύ εντύπωση αν σκεφτείς ότι η μήτρα καθαρίζει για σαράντα μέρες...  Εσύ ξέρεις καλύτερα το σώμα σου 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Jiji said:

κορίτσια πως περνατε τη μέρα με τα μωράκια σας? κοιμούνται κάθε φορά μετά το φαγητό ενδιάμεσα γενικά τι κανετε?

Αχ εμενα δεν κοιμαται! Μονο στην αγκαλια κ μολις τον αφησω κατω ξυπναει κ κλαει..ολη μερα ειμαι καθηλωμενη ατον καναπε..

20 hours ago, Jiji said:

εμάς πάντως μας είπε ο παιδιατρος να τη βγάζουμε κάθε μέρα μια βολτίτσα ότι καιρό κ αν έχει.. γενικά τη βγάζω από ημερών που ήταν,μη φανταστεις τίποτα τρελό 10 λεπτακια εδώ δίπλα στο παρκο ίσα να πάρουμε αέρα.. τους κάνει καλό δοκιμάστε το!Κ σκέψου ότι μένω βερολινο που μέχρι πριν λίγες μέρες είχε μείον! όμως με καλό ντύσιμο δεν παθαίνουν κάτι ίσα ίσα! 

 

χρησιμοποιείτε ριλαξ ή γυμναστήριο?

το βράδυ πόσες ώρες κοιμούνται γενικά τα μωράκια σας?

Εμενα στο ριλαξ δεν θελει κλαιει κ εκει! Γυμναστηριο δν εχω παρει ακομα..εσεις παιχνιδακια κλπ πηρατε;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , N.Angel είπε:

Αχ εμενα δεν κοιμαται! Μονο στην αγκαλια κ μολις τον αφησω κατω ξυπναει κ κλαει..ολη μερα ειμαι καθηλωμενη ατον καναπε..

Εμενα στο ριλαξ δεν θελει κλαιει κ εκει! Γυμναστηριο δν εχω παρει ακομα..εσεις παιχνιδακια κλπ πηρατε;;

εγώ έχω κουδουνίστρα κλπ κ τις τα κουνάω κ τα χαζεύει! την γυρνάω κ μπρουμυτα κ σιγά σιγά στηρίζει λίγο το κεφαλάκι! θα πάρω κ αλλά σιγά σιγά μιας κ κλείνουμε 2 μήνες μεθαύριο!

πρίν από 40 λεπτά , N.Angel είπε:

Αχ εμενα δεν κοιμαται! Μονο στην αγκαλια κ μολις τον αφησω κατω ξυπναει κ κλαει..ολη μερα ειμαι καθηλωμενη ατον καναπε..

Εμενα στο ριλαξ δεν θελει κλαιει κ εκει! Γυμναστηριο δν εχω παρει ακομα..εσεις παιχνιδακια κλπ πηρατε;;

και πως κοιμασαι το βράδυ που θέλει όλο αγκαλιά? Κ μένα δεν κοιμαται πολύ στο κρεβατακι της έχω απελπιστεί λιγάκι γιατί η αυπνια μ έχει κουράσει...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Αχ εμενα δεν κοιμαται! Μονο στην αγκαλια κ μολις τον αφησω κατω ξυπναει κ κλαει..ολη μερα ειμαι καθηλωμενη ατον καναπε..

Εμενα στο ριλαξ δεν θελει κλαιει κ εκει! Γυμναστηριο δν εχω παρει ακομα..εσεις παιχνιδακια κλπ πηρατε;;

Μια από τα ίδια μόνο που εγώ έχω μάρσιπο και στο σπίτι και κάνω τις δουλειές μου με τη μπέμπα. Το ριλαξ δε της αρέσει καθόλου. Θα δοκιμάσω αργότερα το γυμναστήριο. Μόνο αγκαλιά μου θέλει να είναι προς το παρόν 

Just now, SpiridoulaK είπε:

Μια από τα ίδια μόνο που εγώ έχω μάρσιπο και στο σπίτι και κάνω τις δουλειές μου με τη μπέμπα. Το ριλαξ δε της αρέσει καθόλου. Θα δοκιμάσω αργότερα το γυμναστήριο. Μόνο αγκαλιά μου θέλει να είναι προς το παρόν 

Ακόμα πάντως είναι μικρά για να δείχνουν ενδιαφέρον για παιχνίδια. Σιγά σιγά τέλος του δεύτερου μήνα θα ξεκινήσουν από ότι ξέρω να δείχνουν ενδιαφέρον για το περιβάλλον,να εστιάζουν κτλ

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Μια από τα ίδια μόνο που εγώ έχω μάρσιπο και στο σπίτι και κάνω τις δουλειές μου με τη μπέμπα. Το ριλαξ δε της αρέσει καθόλου. Θα δοκιμάσω αργότερα το γυμναστήριο. Μόνο αγκαλιά μου θέλει να είναι προς το παρόν 

Ακόμα πάντως είναι μικρά για να δείχνουν ενδιαφέρον για παιχνίδια. Σιγά σιγά τέλος του δεύτερου μήνα θα ξεκινήσουν από ότι ξέρω να δείχνουν ενδιαφέρον για το περιβάλλον,να εστιάζουν κτλ

συγνώμη αλλά διαφωνώ! από μικρά πρέπει να τους δείχνουμε παιχνιδακια κ σιγά σιγά θα εστιάζουν! εμένα πάντως 2 μηνών εστιάζει κανονικότατα και γελάει κ χαίρεται κ στο γυμναστήριο κ όταν της κουνάω κουδουνίστρα κλπ! και πολύ σημαντικό είναι να τα βάζουμε κ μπρουμυτα λίγα λεπτά από μικρά γιατί δυναμώνει η πλατουλα κ το κεφαλάκι τους!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...