Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

On 3/17/2023 at 7:46 PM, Jiji said:

εγώ έχω κουδουνίστρα κλπ κ τις τα κουνάω κ τα χαζεύει! την γυρνάω κ μπρουμυτα κ σιγά σιγά στηρίζει λίγο το κεφαλάκι! θα πάρω κ αλλά σιγά σιγά μιας κ κλείνουμε 2 μήνες μεθαύριο!

και πως κοιμασαι το βράδυ που θέλει όλο αγκαλιά? Κ μένα δεν κοιμαται πολύ στο κρεβατακι της έχω απελπιστεί λιγάκι γιατί η αυπνια μ έχει κουράσει...

Συγνωμη για τις καθυστερημενες απαντησεις! Κοιμομαστε μαζι..διπλα μου θηλαζοντας! Κ κοιμαται φουλ! Εγω συνηθως ξυπναω στο 3ωρο οποτε τον αλλαζω κ ξαναθηλαζει ξαπλωμενος μεχρι να μας παρει παλι ο υπνος! 

On 3/18/2023 at 11:08 AM, SpiridoulaK said:

Η δική μου δείχνει ενδιαφέρον για πολλά άλλα όχι στα παιχνίδια προς το παρόν. Κρατάει πολύ καλά το κεφάλι της η μπέμπα!!! Τη βάζω κάθε μέρα μπρούμυτα. Και τα χαμόγελα της είναι συνειδητά πλέον 

Εμενα ακομα δεν χαμογελαει..

κραταει το κεφαλι της κανονικα; Εμενα οχι ακομα καλα..το θεμα ειναι οταν τον αφηνω κατω μπρουμυτα κλαει οποτε τι κανω; Παλι αγκαλια κ μαρσιπο!

8 hours ago, Amalia! said:

Καλημέρα! Κι εμένα το στηρίζει από νωρις. Οχι εντελώς, αλλά το σηκώνει και το στηρίζει.. 

Γενικα κορίτσια τα μωράκια σας είναι ήρεμα; Εχουν εκρήξεις θυμού, άμα δεν τα πάρετε αγκαλιά; Κανουν ήσυχο ύπνο;

Εμενα αν δεν τον εχω αγκαλια πλανταζει! Το βραδυ επειδη κοιμομαστε μαζι κοιμαται σαν πουλακι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, N.Angel είπε:

Συγνωμη για τις καθυστερημενες απαντησεις! Κοιμομαστε μαζι..διπλα μου θηλαζοντας! Κ κοιμαται φουλ! Εγω συνηθως ξυπναω στο 3ωρο οποτε τον αλλαζω κ ξαναθηλαζει ξαπλωμενος μεχρι να μας παρει παλι ο υπνος! 

Εμενα ακομα δεν χαμογελαει..

κραταει το κεφαλι της κανονικα; Εμενα οχι ακομα καλα..το θεμα ειναι οταν τον αφηνω κατω μπρουμυτα κλαει οποτε τι κανω; Παλι αγκαλια κ μαρσιπο!

Εμενα αν δεν τον εχω αγκαλια πλανταζει! Το βραδυ επειδη κοιμομαστε μαζι κοιμαται σαν πουλακι..

Αχ ρε μάνα.... Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ στο θέμα της αγκαλιάς.... Υπομονή! Εγώ πλέον έχω ξεχάσει ότι έχω δύο χέρια. Μόνο με το ένα δουλεύω πια...στο άλλο είναι η μπέμπα..

Ναι το κρατάει κανονικότατα. Το επιβεβαιώσε και η παιδίατρος μας.

Αν κλαίει να τον παίρνεις αγκαλιά και αφού έχει ξεχαστεί να τον ξαναβάζεις. Η δική μου κάθεται παραδόξως. Τώρα της παρήγγειλα κι ένα γυμναστήριο σχετικά οικονομικό γτ υπάρχει η πιθανότητα να πάει χαμένο μιας και όπως σας έγραψα δεν κάθεται εύκολα κάπου. Εύχομαι να της αρέσει γτ καλό τους κάνει η δραστηριότητα, ήχοι, κινήσεις κτλ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, geozak said:

Κορίτσια καλημέρα.

Όσες έχετε σαραντισει όταν πήγατε στην εκκλησία είχατε καθαρίσει???

Εγω ακομα δεν σαραντισα, την Δευτερα σασαβτιζω αλλα εχω σχεδον καθαρισει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , N.Angel είπε:

Εγω ακομα δεν σαραντισα, την Δευτερα σασαβτιζω αλλα εχω σχεδον καθαρισει..

Ρωτάω γιατί μου λένε από την εκκλησία να μην πάω αν δεν έχω καθαρίσει...έτσι δεν πήγα χθές και περιμένω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, geozak είπε:

Ρωτάω γιατί μου λένε από την εκκλησία να μην πάω αν δεν έχω καθαρίσει...έτσι δεν πήγα χθές και περιμένω 

ότι να ναι.. "αν δεν έχεις καθαρίσει.." γιατί είσαι βρώμικη.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Amalia! είπε:

ότι να ναι.. "αν δεν έχεις καθαρίσει.." γιατί είσαι βρώμικη.. 

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περνάτε τέλεια!

Πραγματικά δε θα σχολιάσω αυτά που διάβασα για την εκκλησία γιατί θα παρεξηγηθώ διότι ο γραπτός λόγος είναι περίεργος. Εγώ πάντως δεν πιστεύω σε αυτά τα έθιμα οπότε και δεν πήγα. Είναι γελοίες αυτές οι κουβέντες που σας λένε αν δεν έχετε καθαρίσει μην πάτε κτλ. Η καθεμία πράττει όπως πιστεύει.

Έχω τρελαθεί με τη μπέμπα. Της μιλάω και σκάει απανωτά χαμόγελα. Μέρα με τη μέρα μας κάνει κάτι διαφορετικό. Είναι τρομερή η ανάπτυξη όσο περνάει ο καιρός... Και πόσα ακόμα θα δούμε.... 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περνάτε τέλεια!

Πραγματικά δε θα σχολιάσω αυτά που διάβασα για την εκκλησία γιατί θα παρεξηγηθώ διότι ο γραπτός λόγος είναι περίεργος. Εγώ πάντως δεν πιστεύω σε αυτά τα έθιμα οπότε και δεν πήγα. Είναι γελοίες αυτές οι κουβέντες που σας λένε αν δεν έχετε καθαρίσει μην πάτε κτλ. Η καθεμία πράττει όπως πιστεύει.

Έχω τρελαθεί με τη μπέμπα. Της μιλάω και σκάει απανωτά χαμόγελα. Μέρα με τη μέρα μας κάνει κάτι διαφορετικό. Είναι τρομερή η ανάπτυξη όσο περνάει ο καιρός... Και πόσα ακόμα θα δούμε.... 

Ποσων ημερών είναι η μικρή σου τωρα; κι εμάς έχει αρχίσει και γελάει αλλά όχι συνέχεια.. Ειμαστε πιο μικρές βέβαια εμείς. Δεν έχουμε σαραντισει ακόμα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, geozak είπε:

Ρωτάω γιατί μου λένε από την εκκλησία να μην πάω αν δεν έχω καθαρίσει...έτσι δεν πήγα χθές και περιμένω 

Καλησπέρα εγω πήγα χτες δεν μου είπε κάτι τέτοιο ο Παπας κ ούτε κ ρώτησε αν είχα όντως 40ντησει…όπως είπε κ η Σπυριδουλα η κάθε μια κάνει ότι πιστεύει κ όπως νιωθει.

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Ποσων ημερών είναι η μικρή σου τωρα; κι εμάς έχει αρχίσει και γελάει αλλά όχι συνέχεια.. Ειμαστε πιο μικρές βέβαια εμείς. Δεν έχουμε σαραντισει ακόμα.

Είναι 52 ημερών σήμερα. Η μπέμπα σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Amalia! είπε:

Εμένα ειναι 35 ημερών..

Τέλεια. Βγαίνετε έξω για περπάτημα; Εμένα η παιδίατρος μου είπε να την ντύνω αναλόγως και τη δεύτερη εβδομάδα βγήκαμε με το καρότσι. Τώρα είμαστε κάθε μέρα έξω. Βέβαια μένω και σε νησί και οι συνθήκες είναι πιο ευνοϊκές. Κορίτσια περνάνε οι μέρες τόσο γρήγορα... Πρέπει να τα χαρούμε τα μωράκια μας ❣️🤩

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jiji είπε:

καλημέρα κορίτσια! τα μωράκια σας βγάζουν γουλιες? 

Καλημέρααα. Η δική μου σχεδόν μετά από κάθε θηλασμό. Τρώει πολύ λαίμαργα. Και μάλιστα κάποιες φορές τρώει τόσο πολύ που βγάζει αρκετά μεγάλες γουλιές

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, SpiridoulaK είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περνάτε τέλεια!

Πραγματικά δε θα σχολιάσω αυτά που διάβασα για την εκκλησία γιατί θα παρεξηγηθώ διότι ο γραπτός λόγος είναι περίεργος. Εγώ πάντως δεν πιστεύω σε αυτά τα έθιμα οπότε και δεν πήγα. Είναι γελοίες αυτές οι κουβέντες που σας λένε αν δεν έχετε καθαρίσει μην πάτε κτλ. Η καθεμία πράττει όπως πιστεύει.

Έχω τρελαθεί με τη μπέμπα. Της μιλάω και σκάει απανωτά χαμόγελα. Μέρα με τη μέρα μας κάνει κάτι διαφορετικό. Είναι τρομερή η ανάπτυξη όσο περνάει ο καιρός... Και πόσα ακόμα θα δούμε....

ρώτησα για εμπειρία κ όχι για κριτική....κ να είσαι πιο διακριτικη όσον αφορά τις γελειοτητες...ίσως σου ταιριάζουν 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...