Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 16 λεπτά , Lila ki είπε:

      Αγωνιώ με εσένα !!! Σου εύχομαι ολόψυχα μια τεράστια χοριακη !!!! Εγώ είμαι 6η ημέρα σήμερα …. Κάνω υπομονή κ προσπαθώ να είναι ήρεμη και αισιόδοξη !!!! Καλημέρα !

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 53 λεπτά , Amalia! είπε:

Βρε κορίτσια ενώ μέχρι το Σάββατο με ταραζε στις κλωτσιές το μωρό, χθες και σήμερα είναι πολύ ήσυχο! Χθες την άκουσα αργά το βράδυ,  και σήμερα πολύ λίγο το πρωί.. τι γίνεται!! Με αγχώσε!

Κι εγώ στα ίδια είμαι σχεδόν...δεν την καταλαβαίνω κάθε μέρα....έχουν περάσει μέρες και δεν την έχω καταλάβει... χθες πχ ήταν κινητική ...όχι τίποτα φοβερό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το αγχος σου...τα μωρά όταν είναι τόσο μικρά απ ότι μου είπε η μαία μου δεν είναι το ίδιο ζωηρά κάθε μέρα...όπως κι εμείς άλλωστε! Δεν είναι όλες οι μέρες ίδιες! Δοκίμασε αν θες να φας λίγη μαύρη σοκολάτα ή σοκολάτα γενικά και κάτσε μετά ήσυχη για λίγο να δεις αν αντιδράσει! Ή αν αγχώνεσαι πολύ κλείσε έναν υπερηχο!

 

2 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Κι εγώ στα ίδια είμαι σχεδόν...δεν την καταλαβαίνω κάθε μέρα....έχουν περάσει μέρες και δεν την έχω καταλάβει... χθες πχ ήταν κινητική ...όχι τίποτα φοβερό 

Κορίτσια κούραση ήθελε χαχαχ.. έκανα κάτι δουλειές και τώρα που έκατσα παραπονεθηκε με κλωτσιές.. Ή μάλλον έκοβε ύπνο και την ξύπνησα!!! Χαχαχ γιατί όποτε κλωτσάει είναι δυνατή! Την καταλαβαίνω αμεσως! Πολύ χάρηκα, τι όμορφο συναίσθημα!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια γυρισα κ εγω από το γιατρό όλα καλα δεν μπορέσαμε να σιγουρέψουμε το φύλο γτ καθόταν σταυροπόδι κ δεν έλεγε να τα ανοίξει:-D.Νεράκι μ είπε να πίνω παραπάνω κ επίσης θ δούμε πως θα πάει η φαγούρα που έχω στα πόδια κ στα χέρια που έχουν ξεραθεί μηπως χρειαστώ δερματολόγο.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Efaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γυρισα κ εγω από το γιατρό όλα καλα δεν μπορέσαμε να σιγουρέψουμε το φύλο γτ καθόταν σταυροπόδι κ δεν έλεγε να τα ανοίξει:-D.Νεράκι μ είπε να πίνω παραπάνω κ επίσης θ δούμε πως θα πάει η φαγούρα που έχω στα πόδια κ στα χέρια που έχουν ξεραθεί μηπως χρειαστώ δερματολόγο.

 

Χαχχαχαχα είχε αράξει το παιδί τι να κάνει.. αφού είναι όλα καλά αυτό έχει σημασία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Efaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γυρισα κ εγω από το γιατρό όλα καλα δεν μπορέσαμε να σιγουρέψουμε το φύλο γτ καθόταν σταυροπόδι κ δεν έλεγε να τα ανοίξει:-D.Νεράκι μ είπε να πίνω παραπάνω κ επίσης θ δούμε πως θα πάει η φαγούρα που έχω στα πόδια κ στα χέρια που έχουν ξεραθεί μηπως χρειαστώ δερματολόγο.

 

Τέλεια εφακι!! Το νερό γιατί στο είπε?? Είδε κάτι? 

Για την φαγούρα βάζεις καμία ενυδατικη κρεμουλα?? Εμένα τα χέρια μου σκάνε, αλλά είναι από τα πλυσίματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Amalia! είπε:

Τέλεια εφακι!! Το νερό γιατί στο είπε?? Είδε κάτι? 

Για την φαγούρα βάζεις καμία ενυδατικη κρεμουλα?? Εμένα τα χέρια μου σκάνε, αλλά είναι από τα πλυσίματα. 

Το νερό μου το είπε γιατί θέλει ν αυξηθεί το αμνιακό υγρο να μπορεί να κινείται πιο άνετα το μωρό.Πηρα bepanthol για έκζεμα γιατί η ενυδατική που έχω κ βαζω με τσούζει στα χέρια.Είναι λέει δερματοπάθεια αυτό που εχω λόγω της εγκυμοσύνης(κνηφη εγκυμοσύνης) μου το ειπε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γυρισα κ εγω από το γιατρό όλα καλα δεν μπορέσαμε να σιγουρέψουμε το φύλο γτ καθόταν σταυροπόδι κ δεν έλεγε να τα ανοίξει:-D.Νεράκι μ είπε να πίνω παραπάνω κ επίσης θ δούμε πως θα πάει η φαγούρα που έχω στα πόδια κ στα χέρια που έχουν ξεραθεί μηπως χρειαστώ δερματολόγο.

 

Καλησπέρα.. εγώ έχω αποκτήσει ξηροδερμια και είχω που και που φαγούρα στις γαμπες και τα χέρια μου. Άρα είναι της εγκυμοσύνης κι αυτό ε; Δεν είμαι η μόνη....

1 hour ago, Amalia! είπε:

Τέλεια εφακι!! Το νερό γιατί στο είπε?? Είδε κάτι? 

Για την φαγούρα βάζεις καμία ενυδατικη κρεμουλα?? Εμένα τα χέρια μου σκάνε, αλλά είναι από τα πλυσίματα. 

Κι εμένα......ξηρά είναι 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

Το νερό μου το είπε γιατί θέλει ν αυξηθεί το αμνιακό υγρο να μπορεί να κινείται πιο άνετα το μωρό.Πηρα bepanthol για έκζεμα γιατί η ενυδατική που έχω κ βαζω με τσούζει στα χέρια.Είναι λέει δερματοπάθεια αυτό που εχω λόγω της εγκυμοσύνης(κνηφη εγκυμοσύνης) μου το ειπε.

Κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν πίνω πολύ νερό, θα το βάλω στο πρόγραμμα γιατί πρέπει να πίνουμε.. αλλά δεν το ήξερα ότι επηρεάζεται το αμνιακο υγρο! Νεράκι λοιπόν!!

@LouloudakiK ασε.. ειμαι με μια κρεμα στο χερι ολη μερα.. καλοκαίρι και τα χερια μου ηταν λες και ειχα γυρισει απο τα χιονια χαχα

κορίτσια τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω τσιμπιες στην μια θηλή καπου κάπου.  Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν πίνω πολύ νερό, θα το βάλω στο πρόγραμμα γιατί πρέπει να πίνουμε.. αλλά δεν το ήξερα ότι επηρεάζεται το αμνιακο υγρο! Νεράκι λοιπόν!!

@LouloudakiK ασε.. ειμαι με μια κρεμα στο χερι ολη μερα.. καλοκαίρι και τα χερια μου ηταν λες και ειχα γυρισει απο τα χιονια χαχα

κορίτσια τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω τσιμπιες στην μια θηλή καπου κάπου.  Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό?? 

Συμπάσχω απόλυτα.....πολύ ξηρό έχει γίνει το δέρμα μου... μερικές φορές με ενοχλεί αλλά όταν βάζω κρέμα είναι πολύ καλύτερα...εγώ δεν πίνω και νερό ιδιαίτερα.....ούτε το καλοκαίρι έπινα γιατί μου έκανε τρομερή αναγουλα.... είναι φυσιολογικά αυτά στο στήθος...τα έχω κι αυτά.....

Link to comment
Share on other sites

@LouloudakiKετσι ακριβώς φαγούρα στις γάμπες κυρίως κ καμία φορά στα μπούτια.Πάντως η bepanthol στα χέρια έκανε δουλειά ούτε με τρώνε τώρα ούτε με τραβάνε από την ξηρότητα.

Πίνετε νεράκι κορίτσια όσο περισσότερο μπορείτε είναι το καλύτερο για τα μωράκια μας.:x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , Amalia! είπε:

Κι εγώ τις τελευταίες μέρες δεν πίνω πολύ νερό, θα το βάλω στο πρόγραμμα γιατί πρέπει να πίνουμε.. αλλά δεν το ήξερα ότι επηρεάζεται το αμνιακο υγρο! Νεράκι λοιπόν!!

@LouloudakiK ασε.. ειμαι με μια κρεμα στο χερι ολη μερα.. καλοκαίρι και τα χερια μου ηταν λες και ειχα γυρισει απο τα χιονια χαχα

κορίτσια τις τελευταίες 2 μέρες νιώθω τσιμπιες στην μια θηλή καπου κάπου.  Είναι φυσιολογικό τώρα αυτό?? 

Και εγώ τις τελευταίες μέρες το παθαίνω αυτό με τις θηλές.. Τσιμπιες και στις δύο αρκετά έντονες μπορώ να πω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Jiji είπε:

Και εγώ τις τελευταίες μέρες το παθαίνω αυτό με τις θηλές.. Τσιμπιες και στις δύο αρκετά έντονες μπορώ να πω..

Άρα μάλλον είναι φυσιολογικό.. όλο περίεργα συμπτώματα προκύπτουν.  Που να τα ξέρουμε όλα!! Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Amalia! είπε:

Άρα μάλλον είναι φυσιολογικό.. όλο περίεργα συμπτώματα προκύπτουν.  Που να τα ξέρουμε όλα!! Χαχαχα 

Εντωμεταξύ μερικά δε τα ρωτάω κι εγώ γιατί λέω θα με περνάνε και για τρελή  μια το ενα μια το αλλο αλλά τελικά είμαστε πολλές χαχαχαχχαχαχα

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Efaki είπε:

@LouloudakiKετσι ακριβώς φαγούρα στις γάμπες κυρίως κ καμία φορά στα μπούτια.Πάντως η bepanthol στα χέρια έκανε δουλειά ούτε με τρώνε τώρα ούτε με τραβάνε από την ξηρότητα.

Πίνετε νεράκι κορίτσια όσο περισσότερο μπορείτε είναι το καλύτερο για τα μωράκια μας.:x

Εγώ είχα βγάλει και εκζεμα στο λαιμό από τη ξηροδερμια...πήρα μια που μου είπε η γυναικολόγος μου και μου πέρασε ευτυχώς...αυτό με το νερό είναι βάσανο....δεν μπορώ να πίνω νερό μόνο χυμούς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LouloudakiK είπε:

Εγώ είχα βγάλει και εκζεμα στο λαιμό από τη ξηροδερμια...πήρα μια που μου είπε η γυναικολόγος μου και μου πέρασε ευτυχώς...αυτό με το νερό είναι βάσανο....δεν μπορώ να πίνω νερό μόνο χυμούς 

Εγώ ακμή έχω κάνει.. φουντώνει κάποιες φορές και μετά ηρεμεί.. δεν ξέρω τι να βάλω. Η κρέμα που έβαζα παλιά και μου έκανε δουλειά μάλλον δεν επιτρέπεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...