Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Amalia!Έλα κορίτσι μου το θρίλερ Έχει κ συνέχεια..   Την Κυριακή βγήκα από το Μητέρα και το βράδυ έκανα πάλι εισαγωγή στο Αλεξάνδρας . Με έπιασαν συσπάσεις ανά 5 λεπτό και πόνοι χαμηλά... Ισως λόγο της περιδεσης.. Πάω στο νοσοκομείο το βράδυ μου κάνουν υπέρηχο εξετάσεις Τα πάντα ο μπεμπης μια χαρά ευτυχώς... Με βάζουν σε δωμάτιο με όρο και φάρμακο να σταματήσει τις οδυνες..

Παραμένω στο νοσοκομείο ακομα κ τώρα είμαι καλύτερα... 

Είμαι υπό παρακολούθηση και αν όλα πάνε καλά θα βγω σε λίγες μέρες και θα μου δώσουν ειδικό φάρμακο για τις συσπάσεισ... 

Το μόνο που με στεναχωρεί είνσι που έχω τα παιδιά μου μακριά και με περνουν τηλ κάθε μέρα κ με ρωτάνε ποτε θα έρθεις... 

Κορίτσια δύσκολη εγκυμοσύνη, θα το παλέψω να φτάσουμε στο τέλος πρώτα ο Θεός.. 

Ίσως φταίει κ η ηλικία γιατί είχα 2 τέλειες εγκυμοσύνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και αντιμετωπίζω πρωτοφανη γεγονότα

Ζορικος ο μπεμπης :mrgreen:

Anyway ίδωμεν . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penny__ είπε:

@Amalia!Έλα κορίτσι μου το θρίλερ Έχει κ συνέχεια..   Την Κυριακή βγήκα από το Μητέρα και το βράδυ έκανα πάλι εισαγωγή στο Αλεξάνδρας . Με έπιασαν συσπάσεις ανά 5 λεπτό και πόνοι χαμηλά... Ισως λόγο της περιδεσης.. Πάω στο νοσοκομείο το βράδυ μου κάνουν υπέρηχο εξετάσεις Τα πάντα ο μπεμπης μια χαρά ευτυχώς... Με βάζουν σε δωμάτιο με όρο και φάρμακο να σταματήσει τις οδυνες..

Παραμένω στο νοσοκομείο ακομα κ τώρα είμαι καλύτερα... 

Είμαι υπό παρακολούθηση και αν όλα πάνε καλά θα βγω σε λίγες μέρες και θα μου δώσουν ειδικό φάρμακο για τις συσπάσεισ... 

Το μόνο που με στεναχωρεί είνσι που έχω τα παιδιά μου μακριά και με περνουν τηλ κάθε μέρα κ με ρωτάνε ποτε θα έρθεις... 

Κορίτσια δύσκολη εγκυμοσύνη, θα το παλέψω να φτάσουμε στο τέλος πρώτα ο Θεός.. 

Ίσως φταίει κ η ηλικία γιατί είχα 2 τέλειες εγκυμοσύνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και αντιμετωπίζω πρωτοφανη γεγονότα

Ζορικος ο μπεμπης :mrgreen:

Anyway ίδωμεν . 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κάνε κουράγιο! 

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Σήμερα δεν ένιωσα καθόλου το μωρο! Έφαγα και σοκολάτα όπως μου χει πει η μαία μπας κ το κάνω να κινηθεί κ πάλι τίποτα...έχω φοβηθεί πολύ.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κάνε κουράγιο! 

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Σήμερα δεν ένιωσα καθόλου το μωρο! Έφαγα και σοκολάτα όπως μου χει πει η μαία μπας κ το κάνω να κινηθεί κ πάλι τίποτα...έχω φοβηθεί πολύ.. 

Να μη φοβάσαι καθόλου. Δεν είναι απαραίτητο ακόμα να το νιώθουμε κάθε μέρα. Από την 20η και μετά...αν αγχώνεσαι τόσο κλείσε έναν υπέρηχο 

3 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Amalia!Έλα κορίτσι μου το θρίλερ Έχει κ συνέχεια..   Την Κυριακή βγήκα από το Μητέρα και το βράδυ έκανα πάλι εισαγωγή στο Αλεξάνδρας . Με έπιασαν συσπάσεις ανά 5 λεπτό και πόνοι χαμηλά... Ισως λόγο της περιδεσης.. Πάω στο νοσοκομείο το βράδυ μου κάνουν υπέρηχο εξετάσεις Τα πάντα ο μπεμπης μια χαρά ευτυχώς... Με βάζουν σε δωμάτιο με όρο και φάρμακο να σταματήσει τις οδυνες..

Παραμένω στο νοσοκομείο ακομα κ τώρα είμαι καλύτερα... 

Είμαι υπό παρακολούθηση και αν όλα πάνε καλά θα βγω σε λίγες μέρες και θα μου δώσουν ειδικό φάρμακο για τις συσπάσεισ... 

Το μόνο που με στεναχωρεί είνσι που έχω τα παιδιά μου μακριά και με περνουν τηλ κάθε μέρα κ με ρωτάνε ποτε θα έρθεις... 

Κορίτσια δύσκολη εγκυμοσύνη, θα το παλέψω να φτάσουμε στο τέλος πρώτα ο Θεός.. 

Ίσως φταίει κ η ηλικία γιατί είχα 2 τέλειες εγκυμοσύνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και αντιμετωπίζω πρωτοφανη γεγονότα

Ζορικος ο μπεμπης :mrgreen:

Anyway ίδωμεν . 

Πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό που αντιμετωπίζεις.... εύχομαι να είναι περαστικό όλο αυτό και να γυρίσεις σύντομα σπίτι σου στην οικογένεια σου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Jiji είμαι στην 18η... Επειδή είμαι στο νοσοκομείο, κάθε μέρα επί 3 φορές έρχονται και ακουνε την καρδιά του μπέμπη....  Μιλάμε για ταχυκαρδία 150-160 σφυξεις αχαχαχ  Εγώ όμως σπάνια τον νιώθω... 1 φορά τη μέρα μπορεί κ καθόλου.... Μην αγχώνεσαι από 20η θα το νιώθεις καλύτερα.... 

@LouloudakiK έχεις δίκιο πολύ ψυχοφθορο και δε ξέρεις κ τι σου ξημερώνει.... Αλλά είπαμε μπήκα στο χορό κ θα χορέψω, δεν έχω άλλη επιλογή... Το έχω πάρει απόφαση ότι θέλει ο Θεός... Προχωράμε μετράω τις μέρες  και τις βδομάδες σα φαντάρος...;-)

Είμαι σε θάλαμο με έγκυες και προβλήματα.... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Jiji είμαι στην 18η... Επειδή είμαι στο νοσοκομείο, κάθε μέρα επί 3 φορές έρχονται και ακουνε την καρδιά του μπέμπη....  Μιλάμε για ταχυκαρδία 150-160 σφυξεις αχαχαχ  Εγώ όμως σπάνια τον νιώθω... 1 φορά τη μέρα μπορεί κ καθόλου.... Μην αγχώνεσαι από 20η θα το νιώθεις καλύτερα.... 

@LouloudakiK έχεις δίκιο πολύ ψυχοφθορο και δε ξέρεις κ τι σου ξημερώνει.... Αλλά είπαμε μπήκα στο χορό κ θα χορέψω, δεν έχω άλλη επιλογή... Το έχω πάρει απόφαση ότι θέλει ο Θεός... Προχωράμε μετράω τις μέρες  και τις βδομάδες σα φαντάρος...;-)

Είμαι σε θάλαμο με έγκυες και προβλήματα.... Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες... 

Καλημέρα.....υπομονή ,τι να πω.... !!!!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Penny__ είπε:

@Amalia!Έλα κορίτσι μου το θρίλερ Έχει κ συνέχεια..   Την Κυριακή βγήκα από το Μητέρα και το βράδυ έκανα πάλι εισαγωγή στο Αλεξάνδρας . Με έπιασαν συσπάσεις ανά 5 λεπτό και πόνοι χαμηλά... Ισως λόγο της περιδεσης.. Πάω στο νοσοκομείο το βράδυ μου κάνουν υπέρηχο εξετάσεις Τα πάντα ο μπεμπης μια χαρά ευτυχώς... Με βάζουν σε δωμάτιο με όρο και φάρμακο να σταματήσει τις οδυνες..

Παραμένω στο νοσοκομείο ακομα κ τώρα είμαι καλύτερα... 

Είμαι υπό παρακολούθηση και αν όλα πάνε καλά θα βγω σε λίγες μέρες και θα μου δώσουν ειδικό φάρμακο για τις συσπάσεισ... 

Το μόνο που με στεναχωρεί είνσι που έχω τα παιδιά μου μακριά και με περνουν τηλ κάθε μέρα κ με ρωτάνε ποτε θα έρθεις... 

Κορίτσια δύσκολη εγκυμοσύνη, θα το παλέψω να φτάσουμε στο τέλος πρώτα ο Θεός.. 

Ίσως φταίει κ η ηλικία γιατί είχα 2 τέλειες εγκυμοσύνες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα και αντιμετωπίζω πρωτοφανη γεγονότα

Ζορικος ο μπεμπης :mrgreen:

Anyway ίδωμεν . 

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Αντε να βγεις σύντομα να πας στα παιδάκια σου! Είναι δύσκολος ο μπεμπης αλλά όταν γεννηθεί θα είναι το πιο ήρεμο μωράκι! Θα δεις! Να σκέφτεσαι θετικά.! Οι γιατροί τι σου λένε? Είναι αισιόδοξοι? Επίσης από θέμα κοβιντ πως ειναι η κατάσταση στο νοσοκομείο? Σου έκαναν τεστ για να μπεις?

10 ώρες πρίν, Jiji είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Κάνε κουράγιο! 

Κορίτσια έχω αγχωθεί πολύ! Σήμερα δεν ένιωσα καθόλου το μωρο! Έφαγα και σοκολάτα όπως μου χει πει η μαία μπας κ το κάνω να κινηθεί κ πάλι τίποτα...έχω φοβηθεί πολύ.. 

Επειδή είναι η πρώτη εβδομάδα που το άκουσες, είναι λογικό να μην το ακούς κάθε μέρα. Μην αγχώνεσαι!

Καλημέρα κορίτσια! Εμένα χθες βράδυ δε με άφησε να κοιμηθώ! Όλο κουνιόταν και κλωτσουσε! Δεν ξέρω τι έχω να τραβήξω μόλις μεγαλώσει λίγο ακόμα χαχχα ελπίζω όταν γεννηθεί να κοιμάται την νύχτα, μην μου κάνει τέτοια ξενύχτια!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Efaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια εγω έχω ραντεβού με το γιατρό στις 27 του μήνα για να δούμε το μπεμπακι κ 20/10 έχω την β επιπέδου 

Καλημέρα!! Την ίδια μέρα έχουμε β επιπέδου!!Χαχα!Άντε να περάσει γρήγορα ο μήνας  να φύγει κι αυτό το μαξιλαράκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Penny__ ζορικος ο μπέμπης όντως, αλλά είσαι δυνατή και εσύ! Υπομονή και εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία περιπέτεια!

@Jiji το άκουσες το μπεμπακι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Βρε κορίτσια καλημέρα...μόνο εγώ είμαι που δεν νιώθω τη μπέμπα καθημερινά και έντονα;; Είμαι 18+6 αύριο μπαίνω στη 19η....

Μην αγχώνεσαι @LouloudakiK από μέρα σε μέρα θα τη νιώθεις πιο έντονα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LouloudakiK είπε:

Βρε κορίτσια καλημέρα...μόνο εγώ είμαι που δεν νιώθω τη μπέμπα καθημερινά και έντονα;; Είμαι 18+6 αύριο μπαίνω στη 19η....

Δοκίμασε να ξαπλώσεις ανάσκελα με τεντωμένα πόδια.. εγώ οπότε πέφτω έτσι ξεκινάει, λες και στριμωχνεται! Βέβαια κι εμένα δε με βολεύει έτσι, νιώθω μια πίεση στην κοιλιά μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Penny__ευχομαι με το καλό όλα να πάνε καλα να λήξει η περιπέτεια σου κ να σαι κοντά στα παιδάκια σου!!!

@Marla@περιμενω πως κ πως να προχωράμε παρακάτω :)

Κορίτσια ούτε εγω το νιώθω το μωρό συνεχεια ίσως επειδή είμαι κ πρωτάρα δεν μπορω να ξεχωρίσω τις κινήσεις:sad:

Καλημερα σε όλες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Amalia!Έλα κορίτσι μου στα νοσοκομεία δεν νοσηλεύεσαι χωρίς μοριακο έλεγχο... Στο Μητέρα πλήρωσα 150  ευρώ για μοριακο το γρήγορο και 3 μέρες μετά στο Αλέξανδρας πάλι έκαναν μοριακο το γρήγορο που βγαίνει σε 2 ώρες και δε πλήρωσα τίποτα.... Δημόσιο βλέπεις...

Ο σύνοδος μπαίνει με ραμπιτ τεστ 

Efaki όταν είναι πρώτο παιδάκι το ακούτε 21 με 22 βδομάδες, οπότε κοριτσαρα υπομονή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...