Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Φεβρουαρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντάξει κορίτσια! Όπως μας είπε ο γυναικολόγος ανήκουμε στο 2%... Έδωσα δεύτερη φορά αίμα για NIPT και δεν είχαμε αποτέλεσμα για δεύτερη φορά...Θα ξαναπάω την Δευτέρα.Ετσι όπως πάμε θα φτάσουμε στην β επιπέδου και δεν θα έχουμε ακόμα νιπτ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marla@ είπε:

Εντάξει κορίτσια! Όπως μας είπε ο γυναικολόγος ανήκουμε στο 2%... Έδωσα δεύτερη φορά αίμα για NIPT και δεν είχαμε αποτέλεσμα για δεύτερη φορά...Θα ξαναπάω την Δευτέρα.Ετσι όπως πάμε θα φτάσουμε στην β επιπέδου και δεν θα έχουμε ακόμα νιπτ..

Τι έγινε;; Δεν κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Τι έγινε;; Δεν κατάλαβα...

Έδωσα αίμα για nipt Με παίρνουν μετά από 14 μέρες και μου λένε ότι δεν έφτασε το αίμα και πρέπει να ξαναδώσω..Πάω,ξαναδινω και με παίρνουν σήμερα και μου λένε ότι δυστυχώς πρέπει να επαναλάβουμε γιατί δεν ανίχνευσαν το dna των μωρών..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marla@ είπε:

Έδωσα αίμα για nipt Με παίρνουν μετά από 14 μέρες και μου λένε ότι δεν έφτασε το αίμα και πρέπει να ξαναδώσω..Πάω,ξαναδινω και με παίρνουν σήμερα και μου λένε ότι δυστυχώς πρέπει να επαναλάβουμε γιατί δεν ανίχνευσαν το dna των μωρών..

Κάνεις πλάκα;;; Είναι αυτά σοβαρά πράγματα;;; Δεν είναι στα καλά τους... ντροπή να σε ταλαιπωρούν έτσι....τι να πω....καλά αποτελέσματα. Όλα καλά θα είναι!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγω σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό. Έχω 3 εβδομάδες να δω το μπεμπακι και ανυπομονώ. Κρυωσα κιόλας, με κόλλησαν τα μικρά μου με μόλις μία εβδομάδα σχολείο.. μπούκωμα και λαιμό, ευτυχώς δεν είναι κορονοιος..

@Marla@ Κρίμα που σε ταλαιπωρούν.. ελπίζω η τρίτη φορά να σας δώσει αποτελέσματα.. έδωσα κ εγώ το Σάββατο αίμα για νιπτ, προληπτικά λόγω ηλικίας (38 είμαι).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγω σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό. Έχω 3 εβδομάδες να δω το μπεμπακι και ανυπομονώ. Κρυωσα κιόλας, με κόλλησαν τα μικρά μου με μόλις μία εβδομάδα σχολείο.. μπούκωμα και λαιμό, ευτυχώς δεν είναι κορονοιος..

@Marla@ Κρίμα που σε ταλαιπωρούν.. ελπίζω η τρίτη φορά να σας δώσει αποτελέσματα.. έδωσα κ εγώ το Σάββατο αίμα για νιπτ, προληπτικά λόγω ηλικίας (38 είμαι).

Περαστικά σου και καλά αποτελέσματα!! Ανήκουμε στο 2% των περιπτώσεων...Τι να πω.Ας είναι καλό το αποτέλεσμα και χαλάλι όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Arden είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Εγω σήμερα το απόγευμα έχω γιατρό. Έχω 3 εβδομάδες να δω το μπεμπακι και ανυπομονώ. Κρυωσα κιόλας, με κόλλησαν τα μικρά μου με μόλις μία εβδομάδα σχολείο.. μπούκωμα και λαιμό, ευτυχώς δεν είναι κορονοιος..

@Marla@ Κρίμα που σε ταλαιπωρούν.. ελπίζω η τρίτη φορά να σας δώσει αποτελέσματα.. έδωσα κ εγώ το Σάββατο αίμα για νιπτ, προληπτικά λόγω ηλικίας (38 είμαι).

Καλημέρα! Αντε ωραια! Μια χαρά θα είναι το μπεμπακι σου θα χει μεγαλώσει! Να μας πεις τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις εγκυουλες!!! Πώς είστε από συμπτώματα;;; 

Καλησπέρα.. εγώ εχω μόνο την συχνοουρια και τα ούλα μου που ματωνουν λιγάκι στο βούρτσισμα, όχι πάντα.. που και που πονάει λίγο η μέση μου.. εσύ ταλαιπωρεισαι ακόμα από εμετούς ή υποχώρησαν?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Amalia! είπε:

Καλησπέρα.. εγώ εχω μόνο την συχνοουρια και τα ούλα μου που ματωνουν λιγάκι στο βούρτσισμα, όχι πάντα.. που και που πονάει λίγο η μέση μου.. εσύ ταλαιπωρεισαι ακόμα από εμετούς ή υποχώρησαν?

Έχω κι εγώ συχνουρία και νομίζω χειροτερεύει όσο περνάει ο καιρός...έχω αρκετό πόνο στη μέση. Μαλλον ευθύνεται σε ένα βαθμό και η δουλειά γραφείο που κάνω,που και που και τα δικά μου ούλα ματώνουν,θα κλείσω ραντεβού στον οδοντίατρο για ένα τσεκ. Έχω πολλούς πονοκεφάλους καθημερινά και σίγουρα θα κάνω από έναν εμετό τουλάχιστον την ημέρα... Είμαι στη 19+1 ημέρα...το στήθος μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μπορώ να πω και εμφανίζω συχνά ξηροδερμια κάτι που δεν είχα ποτέ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Έχω κι εγώ συχνουρία και νομίζω χειροτερεύει όσο περνάει ο καιρός...έχω αρκετό πόνο στη μέση. Μαλλον ευθύνεται σε ένα βαθμό και η δουλειά γραφείο που κάνω,που και που και τα δικά μου ούλα ματώνουν,θα κλείσω ραντεβού στον οδοντίατρο για ένα τσεκ. Έχω πολλούς πονοκεφάλους καθημερινά και σίγουρα θα κάνω από έναν εμετό τουλάχιστον την ημέρα... Είμαι στη 19+1 ημέρα...το στήθος μου δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα μπορώ να πω και εμφανίζω συχνά ξηροδερμια κάτι που δεν είχα ποτέ...

Εγώ χθες και σήμερα νιώθω ότι το μωρό μου πιέζει την ουροδοχο κύστη, ειδικά όταν θέλω να πάω τουαλέτα κάποιες φορές νιώθω σαν στιγμιαίες πιέσεις.. μαλλον μου την κλωτσάει χαχαχ 

Για τα ούλα έχω πάρει την ειδική οδοντόκρεμα για εγκυμοσύνη της frezyderm και το διαλυμα και μαζί με το νήμα που κάνω, έχω δει διαφορά.. Το στήθος ούτε εμένα με ενοχλεί κι ούτε έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα.. Καλο αυτο γιατί θα επανέλθει πιο εύκολα.

Κορίτσια εσείς που πίνετε Τ4, τι δόση παίρνετε?? Εγώ κάθε φορά την αυξάνω γιατί δε με καλύπτει. Πίνω 100 τώρα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Amalia! είπε:

Εγώ χθες και σήμερα νιώθω ότι το μωρό μου πιέζει την ουροδοχο κύστη, ειδικά όταν θέλω να πάω τουαλέτα κάποιες φορές νιώθω σαν στιγμιαίες πιέσεις.. μαλλον μου την κλωτσάει χαχαχ 

Για τα ούλα έχω πάρει την ειδική οδοντόκρεμα για εγκυμοσύνη της frezyderm και το διαλυμα και μαζί με το νήμα που κάνω, έχω δει διαφορά.. Το στήθος ούτε εμένα με ενοχλεί κι ούτε έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα.. Καλο αυτο γιατί θα επανέλθει πιο εύκολα.

Κορίτσια εσείς που πίνετε Τ4, τι δόση παίρνετε?? Εγώ κάθε φορά την αυξάνω γιατί δε με καλύπτει. Πίνω 100 τώρα.. 

Θα πάρω κι εγώ.... Έχεις υποθυρεοειδισμό; Εγώ στον προγεννητικό το έμαθα και είχα υψηλή TSH. Τώρα έχει πέσει στο 0.8. παίρνω τιροσιντ των 125 και 100 και Δευτέρα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο για εξετάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , LouloudakiK είπε:

Θα πάρω κι εγώ.... Έχεις υποθυρεοειδισμό; Εγώ στον προγεννητικό το έμαθα και είχα υψηλή TSH. Τώρα έχει πέσει στο 0.8. παίρνω τιροσιντ των 125 και 100 και Δευτέρα έχω ραντεβού στην ενδοκρινολόγο για εξετάσεις.

Όχι δεν έχω υποθυροειδισμο. Απλώς η tsh ήταν λίγο υψηλότερα απ ότι την θέλουμε για εγκυμοσύνη, εντός φυσιολογικων ορίων όμως. Ξεκίνησα τ4 μόλις έμεινα έγκυος. Απλώς κάθε φορά αυξάνουμε τη δόση γιατί στην αρχή με καλύπτει, και μετά χρειάζομαι κι άλλη. Κάνω εξέταση κάθε μήνα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...εγώ τρέχω με την μετακόμιση και κουράζομαι πολύ...ευτυχώς από συμπτώματα εκτός από συχνοουρια δεν έχω κάτι ιδιαίτερο,πλέον νοιώθω τη μπέμπα κάθε μέρα κ λατρεύω αυτή την αίσθηση! Παίρνω κ εγω Τ4 από την αρχή γιατί ήταν λίγο ανεβασμένη η tsh ,προς το παρόν παίρνω 100mg ένα χαπάκι το πρωί δλδ...δε μου την έχει αύξηση προς το παρόν.. Αυτό με την πίεση στην κυστη το νοιώθω κ εγώ,πάω για τσισα κ μετά από λόγο νοιώθω ότι θέλω πάλι! Ποιος ξέρει τι κάνουν εκεί μέσα τα μικρά μας χαχαχαχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...