Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

Εγώ ξεκίνησα να πηγαίνω στην δουλειά του μπαμπά μου 4-5 ώρες (έτυχε κάτι απρόοπτο στην αδερφή μου και έπρεπε να λείψει 5-10 μέρες , οπότε την αντικαθιστω) και κρατάει το μωρό η μαμά μου που μένει ακριβώς από πάνω.. ανεβαίνω τον θηλάζω , κατεβαίνω δουλεύω κλπ κλπ.. τον μεγάλο μου τον παίρνει η πεθερά μου και πάνε βόλτες το πρωί όσο είμαι εκεί αλλά αύριο θα φύγει και αυτή.. γυρνάει Τρίκαλα. Πιο πολύ αγχώνομαι για το πώς θα είμαι σπίτι μόνη μου με δύο παιδιά μέχρι να επιστρέψει ο άντρας μου.. σκέφτομαι πχ πως θα πηγαίνω τουαλέτα, και αν εκείνη την ώρα γίνει κάτι με το μωρό και τον μεγάλο? Πότε φεύγει άραγε αυτό το άγχος? 

Ο μικρός κοιμάται το βράδυ, ξυπνάει κάθε 2-4 ώρες ανάλογα τα κέφια, τον θηλάζω και ξανακοιμαται.. αλλά δεν την παλεύω πάρα πολύ εγώ.. ακόμα και αυτά τα ξυπνήματα με κάνουν να αισθάνομαι πτώμα.. πως την πάλευα στον μεγάλο που ξυπνούσε ανά μία ώρα δεν έχω καταλάβει..

Κατά τα άλλα είμαστε καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

Εγώ ξεκίνησα να πηγαίνω στην δουλειά του μπαμπά μου 4-5 ώρες (έτυχε κάτι απρόοπτο στην αδερφή μου και έπρεπε να λείψει 5-10 μέρες , οπότε την αντικαθιστω) και κρατάει το μωρό η μαμά μου που μένει ακριβώς από πάνω.. ανεβαίνω τον θηλάζω , κατεβαίνω δουλεύω κλπ κλπ.. τον μεγάλο μου τον παίρνει η πεθερά μου και πάνε βόλτες το πρωί όσο είμαι εκεί αλλά αύριο θα φύγει και αυτή.. γυρνάει Τρίκαλα. Πιο πολύ αγχώνομαι για το πώς θα είμαι σπίτι μόνη μου με δύο παιδιά μέχρι να επιστρέψει ο άντρας μου.. σκέφτομαι πχ πως θα πηγαίνω τουαλέτα, και αν εκείνη την ώρα γίνει κάτι με το μωρό και τον μεγάλο? Πότε φεύγει άραγε αυτό το άγχος? 

Ο μικρός κοιμάται το βράδυ, ξυπνάει κάθε 2-4 ώρες ανάλογα τα κέφια, τον θηλάζω και ξανακοιμαται.. αλλά δεν την παλεύω πάρα πολύ εγώ.. ακόμα και αυτά τα ξυπνήματα με κάνουν να αισθάνομαι πτώμα.. πως την πάλευα στον μεγάλο που ξυπνούσε ανά μία ώρα δεν έχω καταλάβει..

Κατά τα άλλα είμαστε καλά.. 

Από Τρίκαλα είμαι και εγώ εν τω μεταξύ χαχα... Οσον αφορά που πας για δουλειά, σκεψου ότι ξεφεύγεις λιγάκι καλό είναι! Μην αγχώνεσαι που θα μείνεις μόνη σου θα δεις όλα θα πάνε ρολόι, εγώ μένω μόνη μου 10 ώρες συν τις ώρες που κοιμάται ο άντρας μου το απόγευμα καμιά φορά... Τουαλέτα πηγαίνω με τον μεγάλο μου εννοείται όπως πάντα δεν άλλαξε κάτι και προτείνω αυτό να κάνεις.. γενικά ότι και να κάνω τον παίρνω μαζί μου με βοηθάει και το χαίρεται και έτσι δεν νιώθει αποκομμένος μετά τον ερχομό του μπέμπη! Παρόλο που είμαστε τυχερές και ξυπνάνε 3-4 φορές το βράδυ για θηλασμό, βασικά 3 εμένα, είμαστε κομμάτια και χειρότερα από το πρώτο παιδάκι γσιτι στο πρώτο όταν κοιμόταν μετά το θηλασμό ο μικρός κοιμόμουν και εγώ αμέσως και φαντάζομαι αυτό έκανες και εσύ όπως όλες με ένα παιδί μόνο. Τώρα δεν γίνεται γιατί έχουμε και άλλο παιδάκι να ασχοληθούμε και έτσι δεν ξεκουράζομαστε καθόλου στην διάρκεια της ημέρας και δεν την παλεύουμε γενικά!  

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2023 at 10:41 ΠΜ, Afrodite88 είπε:

Θα το βρείτε με το θηλασμό μην αγχεσαι καθόλου κορίτσι μου, ο σωστός θηλασμός για μένα ξεκινάει αφού πατε σπίτι κ βρείτε ρυθμούς.. κ εγώ δεν ανησυχώ για τώρα.. καλά έκανες κ έβγαλες με θήλαστρο κ εγώ το έδωσα για αποστείρωση να το έχω έτοιμο.. δεν χρειάζεται να πάθεις μαστίτιδα κ να ανεβάζεις πυρετό αυτό είναι βάση οργανισμού συν του ότι θα σε βοηθήσει από εδώ κ πέρα. με την πιπιλα επίσης δεν υπάρχει σωστό και λάθος, είναι πάλι βάση παιδιού. Στην πρώτη έδωσα μετά από 15 μέρες κ την ηρεμούσε μια χαρά.. και στο δεύτερο βλέποντας κ κάνοντας θα πράξω ..

Νοιωθεις να έχεις κατεβάσει γάλα ; Εγώ βγάζω ακόμα σταγόνες κ στη μικρή θυμάμαι μετά το 2ο 24ωρο κατέβασα ξαφνικά..

Μαζί σχεδόν γεννησαμε σε σκεφτόμουν!! Καλά με το θηλασμό εμείς χθες πρώτη μέρα rooming in (το πρώτο βράδυ δεν κάναμε) δεν κλείσαμε μάτι, θήλαζε συνέχεια και σήμερα μου κατέβηκε άπειρο γάλα ξαφνικά έγινα μούσκεμα!! Να δούμε πώς θα πάει γιατί έκανε λιγο ίκτερο σήμερα και περιμένουμε να μας πουν αν θα βγούμε αύριο ή αν θα μπει σε φωτοθεραπεία! Οι υπόλοιπες πώς πάτε;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Spring_girl είπε:

Μαζί σχεδόν γεννησαμε σε σκεφτόμουν!! Καλά με το θηλασμό εμείς χθες πρώτη μέρα rooming in (το πρώτο βράδυ δεν κάναμε) δεν κλείσαμε μάτι, θήλαζε συνέχεια και σήμερα μου κατέβηκε άπειρο γάλα ξαφνικά έγινα μούσκεμα!! Να δούμε πώς θα πάει γιατί έκανε λιγο ίκτερο σήμερα και περιμένουμε να μας πουν αν θα βγούμε αύριο ή αν θα μπει σε φωτοθεραπεία! Οι υπόλοιπες πώς πάτε;

Όλα θα πάνε καλά με τον θηλασμό.. το πολύ πολύ μιλάς με σύμβουλο θηλασμού και όπως είπα θέλει 40 μέρες να εδραιωθεί ο θηλασμός!!! Εγώ που γέννησα στο νοσοκομείο τον είχα μονίμως μαζί μου δεν μας τα παίρνουν και θήλαζε συνέχεια όπως και τώρα ακόμα άσε.. αϋπνίες φουλ αλλα αξίζει!!!! Τα καλύτερα ξενύχτια!

Να σε ρωτήσω, πόσο ίκτερο έχει και παίζει να βάλουν το μωράκι για φωτοθεραπεία; Εμείς βγήκαμε με 13,7 φτάσαμε 14,1 και μετά έπεσε 13 και δεν ξανά κάναμε μέτρηση... Αλλά μου είπαν ότι από 16 και πάνω τα βάζουν.. τώρα βλέπω έχει πέσει ο ίκτερος και το κατάλαβα από το άσπρο των ματιών που έχει ασπρίσει περισσότερο... Στις 2/5 που παρά μια μέρα θα κλείσουμε μήνα, θα έρθει ο παιδίατρος ξανά σπίτι να δούμε πως παει από ανάπτυξη και ελπίζω να έχω όντως δίκιο για τον ίκτερο, ότι έπεσε....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Όλα θα πάνε καλά με τον θηλασμό.. το πολύ πολύ μιλάς με σύμβουλο θηλασμού και όπως είπα θέλει 40 μέρες να εδραιωθεί ο θηλασμός!!! Εγώ που γέννησα στο νοσοκομείο τον είχα μονίμως μαζί μου δεν μας τα παίρνουν και θήλαζε συνέχεια όπως και τώρα ακόμα άσε.. αϋπνίες φουλ αλλα αξίζει!!!! Τα καλύτερα ξενύχτια!

Να σε ρωτήσω, πόσο ίκτερο έχει και παίζει να βάλουν το μωράκι για φωτοθεραπεία; Εμείς βγήκαμε με 13,7 φτάσαμε 14,1 και μετά έπεσε 13 και δεν ξανά κάναμε μέτρηση... Αλλά μου είπαν ότι από 16 και πάνω τα βάζουν.. τώρα βλέπω έχει πέσει ο ίκτερος και το κατάλαβα από το άσπρο των ματιών που έχει ασπρίσει περισσότερο... Στις 2/5 που παρά μια μέρα θα κλείσουμε μήνα, θα έρθει ο παιδίατρος ξανά σπίτι να δούμε πως παει από ανάπτυξη και ελπίζω να έχω όντως δίκιο για τον ίκτερο, ότι έπεσε....

Δε βγήκε ακόμα το αποτέλεσμα αύριο το πρωί θα μας πουν! Ο παιδίατρος είδε ότι κιτρινισε λίγο και επειδή έχουμε και μια ασυμβατότητα ρέζους, εγώ είμαι αρνητική και η μικρή θετική, έχει αυξημένη προδιάθεση.. Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Δε βγήκε ακόμα το αποτέλεσμα αύριο το πρωί θα μας πουν! Ο παιδίατρος είδε ότι κιτρινισε λίγο και επειδή έχουμε και μια ασυμβατότητα ρέζους, εγώ είμαι αρνητική και η μικρή θετική, έχει αυξημένη προδιάθεση.. Αύριο θα ξέρουμε σίγουρα! 

Ααααα μάλιστα δεν το ήξερα αυτό ότι παίζει ρόλο! Τώρα είδα και έχει ίδια ομάδα αίματος με εμένα ο μπέμπης και ο μεγάλος μου... Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, MariaZiss είπε:

Ααααα μάλιστα δεν το ήξερα αυτό ότι παίζει ρόλο! Τώρα είδα και έχει ίδια ομάδα αίματος με εμένα ο μπέμπης και ο μεγάλος μου... Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!! 

Τελικά όλα εντάξει εμείς βγήκαμε σήμερα δεν έκανε ίκτερο το μωράκι! Είμαστε σπίτι πλέον κάνουμε αγκαλίτσες 🥰 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες προσπαθώ να παρακολουθώ το φόρουμ αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μας πάνε καλά τα πράγματα. Ο μεγάλος μου γιος ενώ πλέον είναι καλά εδώ και δύο μέρες κόλλησε εμένα που πρίν λίγο έκανα πυρετό. Το πρωί ήμουν μέσα στην τρελή χαρά που δεν κόλλησε ο μπέμπης και τώρα έχω πλανταξει στο κλάμα στην ιδέα ότι μπορεί να τον κόλλησα ή να τον κολλήσω εγώ. Εννοείται έχω γίνει ένα με την μάσκα και το αντισηπτικό αλλά πριν ανεβάσω πυρετό του έδινα από κανένα φιλάκι στο κεφάλι του. Δεν μπορώ να πιστέψω πόση ατυχία έχουμε. Τόσο καιρό, τόσους μήνες δεν είχαμε κανείς τίποτα και τώρα έχουμε κολλήσει οι μισοί ίωση. Δώστε μου λίγο κουράγιο, τον κοιτάω και κλαίω. 😢

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα μανουλες προσπαθώ να παρακολουθώ το φόρουμ αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μας πάνε καλά τα πράγματα. Ο μεγάλος μου γιος ενώ πλέον είναι καλά εδώ και δύο μέρες κόλλησε εμένα που πρίν λίγο έκανα πυρετό. Το πρωί ήμουν μέσα στην τρελή χαρά που δεν κόλλησε ο μπέμπης και τώρα έχω πλανταξει στο κλάμα στην ιδέα ότι μπορεί να τον κόλλησα ή να τον κολλήσω εγώ. Εννοείται έχω γίνει ένα με την μάσκα και το αντισηπτικό αλλά πριν ανεβάσω πυρετό του έδινα από κανένα φιλάκι στο κεφάλι του. Δεν μπορώ να πιστέψω πόση ατυχία έχουμε. Τόσο καιρό, τόσους μήνες δεν είχαμε κανείς τίποτα και τώρα έχουμε κολλήσει οι μισοί ίωση. Δώστε μου λίγο κουράγιο, τον κοιτάω και κλαίω. 😢

Αχ περαστικά!! Όλα καλά θα πάνε, μη νιώθεις ενοχές κανείς ότι καλύτερο μπορείς.. Εγώ πρώτο βράδυ κεντινμωρι έχω γεμίσει εξανθήματα παντού, κάτι με μενπειρακε

Just now, Spring_girl είπε:

Αχ περαστικά!! Όλα καλά θα πάνε, μη νιώθεις ενοχές κανείς ότι καλύτερο μπορείς.. Εγώ πρώτο βράδυ με το μωρό και έχω γεμίσει εξανθήματα παντού, κάτι με με πείραξε μάλλον από τα φάρμακα στην κλινική και πήρα κορτιζόνη τώρα.. Έβαλα τα κλάματα, από τη μια να πάω στο νοσοκομείο να με δουν από την άλλη θηλάζω πού να την αφήσω πρώτο βράδυ.. Αχ θεέ μου! 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/4/2023 at 10:56 ΠΜ, MariaZiss είπε:

Ωωχχχ αλήθεια; Εμένα προς το παρόν δεν έχει μπερδέψει μέρα και νύχτα, κάνω ότι έκανα και στον μεγάλο μου και νομίζω ότι πιάνει! Όλη μέρα από την ώρα που ξυπνάμε το πρωί ανοίγω τέρμα παντζούρια σε όλο το σπίτι ακόμα και φως αν χρειαστεί και μόλις πάει 9 το βράδυ ανάβω 3 φωτάκια που εοχυν πολύ λίγο φως ίσα ίσα.. και όλα τα άλλα κλειστά... Φαίνεται να πιάνει.. α και έννοειται φασαρία όλη μέρα κανονικά τα πάντα, ειδικά ο μεγάλος μου φωνάζει κλπ οπότε βοηθάει και αυτό.. μένει ξύπνιος την μέρα ο μπέμπης πάντως αρκετές φορές και κοιτάει γύρω γύρω.. είμαστε και 20 ημερών σήμερα! Και εγώ έχω τον μεγάλο μου μαμά άσε τον μπέμπη έλα να παίξουμε κλπ κλπ αλλά ευτυχώς συνεργάζεται τα πάμε πολύ καλά δεν το περίμενα.. αλλά είναι και 3 χρονών παίζει ρόλο και αυτό... Πιπίλα δεν θα δώσω όπως ξανά είπα γιατί δυσκολεύομαι να την κόψω στον μεγάλο μου και βλέπω δεν την χρειάζεται ο μπέμπης... Τρώει αρκετά από στήθος και κοιμάται σίγουρα 2-3 ώρες...  Μην αγχώνεσαι που θα πάει για δουλειά ο άντρας σου, εμένα πήγε αμέσως μόλις βγήκαμε από νοσοκομείο κι έμεινα μόνη μου και χειρουργημένη να πονάω και κάνω δουλειές από την πρώτη ημέρα.. είμαστε πολύ πιο δυνατές από όσο νομίζουμε!!!! Κάθε αρχή και δύσκολη αλλά πάντα βρίσκουμε ρυθμούς!

Δυστυχώς σε εμάς δε δουλεύει αυτό και από φωνές στο σπίτι τίποτα αλλο με τον μεγάλο μου. Όσο για τον θηλασμό πάμε αναλόγως καλά. Το Σάββατο για πρώτη φορά δώσαμε μπιμπερό με γάλα που αντλώ εγώ γιατί αν δεν το κάνω θα φλερτάρω με μαστίτιδα. Ο μικρούλης μια που τρώει και μια που ξεχνάει. Τώρα για τα περί πιπιλας μετά τον πρώτο μου έλεγα ότι δεν έχει περίπτωση να μη δώσω αλλά τελικά θα δούμε. Ο πρώτος σιχαινοταν μπιμπερό και πιπίλα και τα πάντα γι αυτόν ήταν το στήθος. Ωστόσο όταν το κόψαμε, με τη μέθοδο πιπέρι (δε γινόταν αλλιώς) και έβλεπα τα άλλα παιδάκια με πιπίλα έλεγα ευτυχώς που δεν την πήρε ποτέ. 

5 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Καλησπέρα μανουλες προσπαθώ να παρακολουθώ το φόρουμ αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μας πάνε καλά τα πράγματα. Ο μεγάλος μου γιος ενώ πλέον είναι καλά εδώ και δύο μέρες κόλλησε εμένα που πρίν λίγο έκανα πυρετό. Το πρωί ήμουν μέσα στην τρελή χαρά που δεν κόλλησε ο μπέμπης και τώρα έχω πλανταξει στο κλάμα στην ιδέα ότι μπορεί να τον κόλλησα ή να τον κολλήσω εγώ. Εννοείται έχω γίνει ένα με την μάσκα και το αντισηπτικό αλλά πριν ανεβάσω πυρετό του έδινα από κανένα φιλάκι στο κεφάλι του. Δεν μπορώ να πιστέψω πόση ατυχία έχουμε. Τόσο καιρό, τόσους μήνες δεν είχαμε κανείς τίποτα και τώρα έχουμε κολλήσει οι μισοί ίωση. Δώστε μου λίγο κουράγιο, τον κοιτάω και κλαίω. 😢

Περαστικά και υπομονή κορίτσι μου. Φαντάζομαι άγχος. Πραγματικά τους λέω ότι τελικά ως λεχωνα αυτή τη στιγμή είναι το μεγαλύτερο μου αγχος αυτό. Μην κολλήσει κάτι το μικρούλη.  Φυσικά άμα φοράς τη μάσκα σου και προσέχεις όλα θα πάνε καλά! Πάρε τηλ τον παιδίατρο του και ρώτα σίγουρα αν πρέπει να κάνεις κάτι έστω προληπτικά. 

Εμένα αύριο επιστρέφει δουλειά ο σύζυγος αλλά του είπα να μην πάει από το πρωί για να πάρει τον μικρό πρώτα στον παιδίατρο. Παραπονιέται ότι πονάει το κεφάλι του αν και από διάθεση ήταν καλός.

πρίν από 34 λεπτά , Spring_girl είπε:

Αχ περαστικά!! Όλα καλά θα πάνε, μη νιώθεις ενοχές κανείς ότι καλύτερο μπορείς.. Εγώ πρώτο βράδυ κεντινμωρι έχω γεμίσει εξανθήματα παντού, κάτι με μενπειρακε

 

Περαστικά και σε εσένα κορίτσι μου. Καλό είναι αν συνεχίσουν τα εξανθηματα να πας αύριο στον γιατρό καλού κακού, για να μη σου προκαλεί και άγχος όλο αυτό 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες! Μετά είδα ότι διόρθωσα το σχόλιο μου και δεν το ανέβασα τελικά. Ναι μίλησα με το γιατρό, πήρα ένα medrol και σήμερα δεν έχω τίποτα.. Θα μπορούσε να είναι είτε αλλεργια σε κάποιο από τα φάρμακα της κλινικής είτε στο προδερμ που έπλυνα όλα μας τα ρούχα και αυτά που φοράμε εμείς τι πω. Αγχώθηκα τόσο πολύ για τη μικρή ελπίζω να πάνε όλα καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;; Πώς πάτε όσες γεννησατε;; Εμεις είμαστε ξετρελαμενοι με τον άντρα μου!! Με θηλασμούς πώς τα πάτε;; Η δικιά μου θηλάζει ανά 1.30-2 ώρες περίπου αλλά για 15 το πολύ 20 λεπτά.. Είναι λίγο λέτε;; Βρέχει κανονικά τις πανουλες της αλλά δε τρώει παραπάνω, αν και μπουμπούκα 3,5 κιλά! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Spring_girl said:

Κορίτσια μου καλημέρα τι κάνετε;; Πώς πάτε όσες γεννησατε;; Εμεις είμαστε ξετρελαμενοι με τον άντρα μου!! Με θηλασμούς πώς τα πάτε;; Η δικιά μου θηλάζει ανά 1.30-2 ώρες περίπου αλλά για 15 το πολύ 20 λεπτά.. Είναι λίγο λέτε;; Βρέχει κανονικά τις πανουλες της αλλά δε τρώει παραπάνω, αν και μπουμπούκα 3,5 κιλά! 

Και εγώ τελικά δεν ξανά έκανα πυρετό. Πρέπει να ήταν λόγω θηλασμου, τζάμπα το κλάμα. 😁 Ευτυχώς Παναγία μου είμαστε όλοι καλά τώρα. Εμένα οπότε δεν κοιμάται θηλάζει. Δεν του βάζω ωράριο ούτε χρόνο θηλασμού. Όταν αρχίσει να πιπιλιζει τον βγάζω. Το σημαντικό είναι να βρέχει πάνες. 8-10 την μέρα σίγουρα. 

Ανυπομονώ να περάσει και ο πόνος από τα ράμματα να βγούμε καμία βόλτα έξω τώρα που έφτιαξε ο καιρός να περπατησουμε, κανένα πάρκο για τον μεγάλο. Βγήκατε καθόλου εσείς;;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Και εγώ τελικά δεν ξανά έκανα πυρετό. Πρέπει να ήταν λόγω θηλασμου, τζάμπα το κλάμα. 😁 Ευτυχώς Παναγία μου είμαστε όλοι καλά τώρα. Εμένα οπότε δεν κοιμάται θηλάζει. Δεν του βάζω ωράριο ούτε χρόνο θηλασμού. Όταν αρχίσει να πιπιλιζει τον βγάζω. Το σημαντικό είναι να βρέχει πάνες. 8-10 την μέρα σίγουρα. 

Ανυπομονώ να περάσει και ο πόνος από τα ράμματα να βγούμε καμία βόλτα έξω τώρα που έφτιαξε ο καιρός να περπατησουμε, κανένα πάρκο για τον μεγάλο. Βγήκατε καθόλου εσείς;;;

Μπα κι εμείς σπίτι είναι νωρίς ακόμα και ο καιρός εδώ Θεσσαλονίκη όλο βροχές! Αυτό με τα ράμματα, ακόμα δεν μπορώ να κάτσω όπως πριν άνετα, μπορεί να πάρει και εβδομάδες μου είπε ο γιατρός! 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Spring_girl said:

Μπα κι εμείς σπίτι είναι νωρίς ακόμα και ο καιρός εδώ Θεσσαλονίκη όλο βροχές! Αυτό με τα ράμματα, ακόμα δεν μπορώ να κάτσω όπως πριν άνετα, μπορεί να πάρει και εβδομάδες μου είπε ο γιατρός! 

Και εμείς Θεσσαλονίκη είμαστε! Εντάξει όσο περνάνε οι μέρες θα έχει περισσότερη ζέστη κ άμα δν βρέχει είναι ότι πρέπει. Αλλά ακόμη δυσκολεύομαι κ όρθια πολύ ώρα να καθίσω οπότε για βόλτα ακόμη δεν...σε καμία βδομάδα. Ίσως το 3ημερο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...