Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

Κι εγώ τώρα 20 μέρες με σερβιετες είμαι.. στον μεγάλο μου είχα 38 μέρες αίμα! Την 39η δεν έβγαλα τίποτα .. το θυμάμαι χαρακτηριστικά.. εύχομαι σε αυτόν να κρατήσει λιγότερο.. 

Όσες έχετε μεγαλυτερα παιδάκια ποτέ θα τα πάτε σχολείο? Είδα ότι η μία ήδη το πήγε.. εγώ ήθελα να πάει από Τρίτη αλλά ο παιδίατρος μου είπε μετά το δίμηνο και έχω φρικαρει.. αλλά κυρίως έχει φρικαρει το παιδί! Κάθε μέρα με ρωτάει πότε θα πάει παιδικό γιατί βαρέθηκε! Δεν ξέρω τι να κάνω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

Κι εγώ τώρα 20 μέρες με σερβιετες είμαι.. στον μεγάλο μου είχα 38 μέρες αίμα! Την 39η δεν έβγαλα τίποτα .. το θυμάμαι χαρακτηριστικά.. εύχομαι σε αυτόν να κρατήσει λιγότερο.. 

Όσες έχετε μεγαλυτερα παιδάκια ποτέ θα τα πάτε σχολείο? Είδα ότι η μία ήδη το πήγε.. εγώ ήθελα να πάει από Τρίτη αλλά ο παιδίατρος μου είπε μετά το δίμηνο και έχω φρικαρει.. αλλά κυρίως έχει φρικαρει το παιδί! Κάθε μέρα με ρωτάει πότε θα πάει παιδικό γιατί βαρέθηκε! Δεν ξέρω τι να κάνω!

Ωραία για να δούμε... Θα περιμένω λίγο ακόμα και ελπίζω μέχρι να σαραντισουμε να τελειώσουν τα λοχεια... 

Εγώ τον είχα σταματήσει απο 1/3 φαντάσου και τωεα θα πάει ξανα αφού κάνουμε το πρώτο εμβόλιο στον μπέμπη σύμφωνα με τον παιδίατρο πάντα.. και ένα ζητάει συνέχεια να πάει άσε... Αλλά έχω απορία, εάν ήταν νηπιαγωγείο και δημοτικό τα μεγάλα μας δεν θα τα στέλναμε κανονικά; Θα τα κρατούσαμε σπίτι 2-3 μήνες να χάσουν μαθήματα ειδικά στο δημοτικό; Και παίρνουν απουσίες κιόλας από νηπιαγωγείο και μετά είναι υποχρεωτική η παρακολούθηση..... Σκέφτομαι να τον στείλω σε δύο εβδομάδες που θα Σαράντισουμε.. θα νικήσω ξανά με τον παιδίατρο να δούμε πως πάνε και οι ιώσεις.. θα μιλήσω και στον παιδικό να δω τι γίνεται από άρρωστα παιδάκια.. δεν είμαστε για αρρώστιες τώρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2023 at 9:09 ΜΜ, Katerinakki24 είπε:

Είναι το 2ο παιδί φυσιολογικα έτσι;; Ούτε στο 1ο είχες κάνει περινεοτομη;; Εγώ παίρνω ένα 1000αρι παναντολ την μέρα άμα πονάω πολύ γιατί περισσότερο με ενοχλεί που κάθομαι στην στάση για θηλασμό καθιστή. Πονάει κ η ουρά μου μετά. Γιατί τον έχω ώρα μέχρι να κοιμηθεί καλά αλλιώς με το που τον αφήσω κατω κλαίει.

Ναι και τα 2 φυσιολογικά. Όχι στον 1ο μου έκανε περινεοτομη αλλα η αλήθεια είναι και τότε για λίγες μέρες ένιωθα τραβήγματα από κάτω και κάπως άβολα. Όχι όμως πόνο και μετά σα να μη συνέβη κάτι. Μπορώ να σου πω ότι τώρα είχα παραπάνω ενόχληση πάρα τότε. Τώρα ακόμα και σήμερα είναι στιγμές που όπως είπες και εσύ νιώθω περισσότερο πίεση που φέρνει δυσφορία και πόνο πίσω στην ουρά και λίγο προς τα κάτω. Κατι που ένιωθα και την ώρα του τοκετού.

On 27/4/2023 at 9:27 ΜΜ, Spring_girl είπε:

Είναι λογικό πάντως, και ο θηλασμός προκαλεί συσπάσεις στη μήτρα οπότε υπάρχει πόνος.. Από λόχια πώς πάτε; Εγώ έχει 1 βδομάδα που γέννησα και έχω ακόμα αίμα περιόδου είμαι με σερβιετες.. Και τα ράμματα με τραβάνε έκανα αρκετά..

Εγώ γέννησα πριν 11 ημέρες και έχω ακόμη αίμα. Όχι τόσο όσο στην αρχή αλλά έχω. Στον 1ο μου νομίζω είχα καθαρίσει από αρκετά νωρίς, σε αυτό διερωτώμαι αν θα σταματήσει ποτέ 

12 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να σας ρωτήσω κάτι όσες θηλάζετε βάζετε το μωρό να ρευτει κάθε φορά; Υποτίθεται ότι με το θηλασμό δε χρειάζεται αλλά με αγχωνει αυτό το θέμα, έχει τύχει δηλαδή να βγάλει γουλιες στον ύπνο της, επίσης ανάσκελα μόνο δε τα κοιμιζετε και οχι στο πλάι; 

Τον 1ον μου που θήλαζε πάλι, δεν τον έκανα ποτέ να ρευτεί. Σε αυτόν όμως τα πράγματα είναι αλλιώς. Έδειξε από την αρχή ότι έχει πολύ αέρα και ζορίζεται, καμία φορά βγάζει και γάλα. Έτσι προσπαθώ να τον κάνω να ρευτεί για να μην παιδεύεται. Η αλήθεια όμως όχι πάντα. Όσο για τον ύπνο, πάντα σε αυτή τη φάση έβαζα τον μεγάλο και αυτόν πλάγια γιατί φοβάμαι μήπως και κάνουν εμετό και πνιγούν. Φυσικά κάποτε ακόμη και από τώρα γυρνάει μόνος του το κεφαλάκι του.

7 ώρες πρίν, ElenGD είπε:

Κι εγώ τώρα 20 μέρες με σερβιετες είμαι.. στον μεγάλο μου είχα 38 μέρες αίμα! Την 39η δεν έβγαλα τίποτα .. το θυμάμαι χαρακτηριστικά.. εύχομαι σε αυτόν να κρατήσει λιγότερο.. 

Όσες έχετε μεγαλυτερα παιδάκια ποτέ θα τα πάτε σχολείο? Είδα ότι η μία ήδη το πήγε.. εγώ ήθελα να πάει από Τρίτη αλλά ο παιδίατρος μου είπε μετά το δίμηνο και έχω φρικαρει.. αλλά κυρίως έχει φρικαρει το παιδί! Κάθε μέρα με ρωτάει πότε θα πάει παιδικό γιατί βαρέθηκε! Δεν ξέρω τι να κάνω!

Και εγώ είχα ρωτήσει τόσο την παιδίατρο που μας είδε στην κλινική όσο και τον παιδίατρο που πάω τα μικρά για το αν θα έστελνα τον μεγάλο μου σχολείο. Και οι δύο με συμβούλεψαν να τον κρατήσω σπίτι γιατί έχει πολλές ιώσεις. Και έμεναν μου είπαν ότι κανονικά στο δίμηνο πρέπει να πάει. Η αλήθεια τα έχω παίξει με αυτό το θέμα ειδικά τώρα που ξεκινάει και ο μικρούλης να μένει και λίγο περισσότερο ξύπνιος. Σίγουρα μέχρι τις 40 θα τον κρατήσω και μετά θα ξαναμιλήσω με τον παιδίατρο και αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Βρε κορίτσια έχει καμία πονοκέφαλο γενικά;;; Με έχουν πεθάνει 3 μέρες τώρα. Πρωί βράδυ παυσίπονα. 

Κορίτσι μου είχα και εγώ για ένα τριήμερο αλλά το θεώρησα ότι είναι από κούραση και αϋπνία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, GeoA said:

Κορίτσι μου είχα και εγώ για ένα τριήμερο αλλά το θεώρησα ότι είναι από κούραση και αϋπνία.

σκέφτηκα κ την αϋπνία αλλά χτες κοιμήθηκα 3 3ωρα στα οποία ξυπνούσε για φαγητό ένα 30-40' κ το μεσημέρι πάλι ένα 2ωρο. Μήπως είναι ορμονικο; Της λοχίας;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

σκέφτηκα κ την αϋπνία αλλά χτες κοιμήθηκα 3 3ωρα στα οποία ξυπνούσε για φαγητό ένα 30-40' κ το μεσημέρι πάλι ένα 2ωρο. Μήπως είναι ορμονικο; Της λοχίας;;;;

Η αλήθεια δε ξέρω αν έχει τέτοιο επακόλουθο. Ήξερα στην εγκυμοσύνη υπάρχουν πονοκεφαλοι λόγω ορμονών άρα γιατί όχι και σε αυτή τη φάση που πάλι οι ορμόνες κάνουν πάρτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Βρε κορίτσια έχει καμία πονοκέφαλο γενικά;;; Με έχουν πεθάνει 3 μέρες τώρα. Πρωί βράδυ παυσίπονα. 

Αχ και εγώ έχω πονοκεφάλους... Ειδικά χθες Χριστέ μου ξεκίνησαν το απόγευμα από τις 6 και μέχρι σήμερα στις 6 είχα ακόμα λίγο... Πήρα και 3:30 ξημερώματα παυσίπονα.... Δεν με έπιασαν τα πρώτα.... Δεν ήθελα ούτε να θηλάσω ούτε τίποτα με ενοχλούσαν όλα!!! Κυρίως μπροστά στα μάτια πονούσα γύρω γύρω... Αλλά θεωρώ είναι από αϋπνία και κούραση... Εγώ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δικιά μου ξυπνάει ανά 2-2.30 ώρες περίπου για θηλασμό και αλλαγμα και κοιμόμαστε στο ενδιάμεσο αλλά και πάλι σήμερα μου βγήκε μια τρομερή εξάντληση κλείνουν τα μάτια μου.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, GeoA said:

Η αλήθεια δε ξέρω αν έχει τέτοιο επακόλουθο. Ήξερα στην εγκυμοσύνη υπάρχουν πονοκεφαλοι λόγω ορμονών άρα γιατί όχι και σε αυτή τη φάση που πάλι οι ορμόνες κάνουν πάρτι.

Γενικά κ η λοχεία δύσκολη περίοδος είναι ορμονικά. Θα ρωτήσω τον γιατρό στις 40μερες εκτός αν δεν σταματήσουν και τον ενοχλήσω νωρίτερα. Ευτυχώς εμένα μου πέρασε ο πόνος από τα ράμματα κ κάθομαι σχετικά καλά. Βάζω μια κρέμα με υαλουρονικο. 

13 hours ago, MariaZiss said:

Αχ και εγώ έχω πονοκεφάλους... Ειδικά χθες Χριστέ μου ξεκίνησαν το απόγευμα από τις 6 και μέχρι σήμερα στις 6 είχα ακόμα λίγο... Πήρα και 3:30 ξημερώματα παυσίπονα.... Δεν με έπιασαν τα πρώτα.... Δεν ήθελα ούτε να θηλάσω ούτε τίποτα με ενοχλούσαν όλα!!! Κυρίως μπροστά στα μάτια πονούσα γύρω γύρω... Αλλά θεωρώ είναι από αϋπνία και κούραση... Εγώ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου... 

Σήμερα ξανά πήρα παυσίπονο. Με πονούσε όπως ξύπνησα από μεσημεριανό ύπνο. Κ εγώ κυρίως μπροστά πονάω μέτωπο μάτια κ στον κρόταφο. Τόσο συχνά σε ξυπνάει; Γτ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ έχω πονοκέφαλο.. όχι ακριβώς πονοκέφαλο.. σφίξιμο στο κεφάλι.. αλλά καταλαβαίνω ότι είναι της κούρασης και μάλλον συμβάλλει και η υγρασία που έχουμε.. 

 

Άσχετο! Σήμερα από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί ξύπνησε μια φορά. Δεν ξέρω τι ώρα ήταν ,απλά σηκώθηκα τον άλλαξα και τον θήλασα, σκέφτηκα ότι θα ήταν νωρίς και ξανακοιμηθηκα και μόλις ξαναξυπνησε κοίταξα το ρολόι και ήταν 6!!! Σοκ! Λέτε να πάθει τίποτα που δεν τον ξύπνησα? Ξεράθηκα κι εγώ στον ύπνο.. μέχρι εχθές ξυπνούσα ανά 2-3 ώρες μόνη μου και τον ξυπνούσα.  Μου είχε πει ο παιδίατρος να τον ξυπνάω μέχρι τις 40 μέρες.. στον πρώτο μου δεν τα είχα αυτά ξυπνούσε ανά 1,5 με 2 ώρες μόνος του . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Γενικά κ η λοχεία δύσκολη περίοδος είναι ορμονικά. Θα ρωτήσω τον γιατρό στις 40μερες εκτός αν δεν σταματήσουν και τον ενοχλήσω νωρίτερα. Ευτυχώς εμένα μου πέρασε ο πόνος από τα ράμματα κ κάθομαι σχετικά καλά. Βάζω μια κρέμα με υαλουρονικο. 

Σήμερα ξανά πήρα παυσίπονο. Με πονούσε όπως ξύπνησα από μεσημεριανό ύπνο. Κ εγώ κυρίως μπροστά πονάω μέτωπο μάτια κ στον κρόταφο. Τόσο συχνά σε ξυπνάει; Γτ;

Καλημέρα καλό μήνα!!! Ναι ακριβώς εκεί πονάω και εγώ!!! Μάλλον η κούραση και τα ξενύχτια θα είναι... Μου κάνει κολικούς λογικά γιατί σφίγγεται και κάνει ήχους.. κάνει πολλές πορδουλες που τον ενοχλούν πριν βγούνε... Και εχω αγχωθει κιόλας πολυ γιατί έχει υδρονεφρωση και φοβάμαι μήπως ποναει η έπαθε ουρολοίμωξη γιατί υπάρχει και αυτήν η περίπτωση.. αν και παίρνει αντιβίωση από την πρώτη μέρα γέννησης για πρόληψη, όμως υπάρχει περίπτωση να πάθει ουρολοίμωξη... Και μόνο που σκέφτομαι ότι θα κάνει κυστεογραφια και θα του βάλουν από την ουρήθρα καθετήρα και ένα φάρμακο παθαίνω σοκ.. πρέπει να ελέγξουμε την κύστη του γιατί είναι και αυτήν διογκωμένη πέρα από τον έναν νεφρό και έχω αγχωθει, έχω χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν πονάει λόγω αυτού ή κολικών... 

1 hour ago, ElenGD είπε:

Κι εγώ έχω πονοκέφαλο.. όχι ακριβώς πονοκέφαλο.. σφίξιμο στο κεφάλι.. αλλά καταλαβαίνω ότι είναι της κούρασης και μάλλον συμβάλλει και η υγρασία που έχουμε.. 

 

Άσχετο! Σήμερα από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί ξύπνησε μια φορά. Δεν ξέρω τι ώρα ήταν ,απλά σηκώθηκα τον άλλαξα και τον θήλασα, σκέφτηκα ότι θα ήταν νωρίς και ξανακοιμηθηκα και μόλις ξαναξυπνησε κοίταξα το ρολόι και ήταν 6!!! Σοκ! Λέτε να πάθει τίποτα που δεν τον ξύπνησα? Ξεράθηκα κι εγώ στον ύπνο.. μέχρι εχθές ξυπνούσα ανά 2-3 ώρες μόνη μου και τον ξυπνούσα.  Μου είχε πει ο παιδίατρος να τον ξυπνάω μέχρι τις 40 μέρες.. στον πρώτο μου δεν τα είχα αυτά ξυπνούσε ανά 1,5 με 2 ώρες μόνος του . 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Αμάν αμάν!!! Εμένα πρώτη φορά σερί ο μεγάλος μου κοιμήθηκε 2 μήνες πριν κλείσει τα 3 χρόνια χαχαχαχα... Δεν ξέρω κατά πόσο κάνει τόσο μικρό να κοιμάται σερί, εγώ βάζω ξυπνητήρι για τις πρώτες 40 μέρες αν και δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και ξυπνάει και μόνος του νωρίτερα... Πρέπει να ενυδατωνονται και αν αποκτήσουν το αρχικό βάρος γέννησης συν κάτι ακόμα δνε θυμάμαι πόσο.. αύριο θα έρθει παιδίατρος και αν έχει πάρει βάρος καλό δεν θα χρειάζεται να βάζω ξυπνητήρι μετά θα τον αφήνω όποτε ξυπνάει αυτός... Τουλάχιστον ξεκουράστηκες χαχαχα... Επίσης καμιά φορά ξυπνάει και ο μεγάλος μου έρχεται στην κρεβατοκάμαρα και θέλει να πάμε μαζί σου κρεβάτι του.. και τυχαίνει καμιά φορά να θηλάζω και γίνεται χαμός αρχίσει την γκρίνια μιλάμε δεν ξέρω πως κρατιεμαι και δεν ουρλιάζω από νεύρα και ορμονών!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ElenGD είπε:

Κι εγώ έχω πονοκέφαλο.. όχι ακριβώς πονοκέφαλο.. σφίξιμο στο κεφάλι.. αλλά καταλαβαίνω ότι είναι της κούρασης και μάλλον συμβάλλει και η υγρασία που έχουμε.. 

 

Άσχετο! Σήμερα από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 6 το πρωί ξύπνησε μια φορά. Δεν ξέρω τι ώρα ήταν ,απλά σηκώθηκα τον άλλαξα και τον θήλασα, σκέφτηκα ότι θα ήταν νωρίς και ξανακοιμηθηκα και μόλις ξαναξυπνησε κοίταξα το ρολόι και ήταν 6!!! Σοκ! Λέτε να πάθει τίποτα που δεν τον ξύπνησα? Ξεράθηκα κι εγώ στον ύπνο.. μέχρι εχθές ξυπνούσα ανά 2-3 ώρες μόνη μου και τον ξυπνούσα.  Μου είχε πει ο παιδίατρος να τον ξυπνάω μέχρι τις 40 μέρες.. στον πρώτο μου δεν τα είχα αυτά ξυπνούσε ανά 1,5 με 2 ώρες μόνος του . 

Αχ τι ωραία! Κοίτα αν έχει ανακτήσει το βάρος του δε νομίζω να έχει θέμα. Κάπου είχα διαβάσει ότι τις πρώτες 2 εβδομάδες τα ξυπνάμε αν δε ξυπνήσουν μέχρι δλδ να ανακτήσουν το βάρος τους συν 200 γρ. Και μετά όταν ξυπνούν από μόνα τους. Και εμένα ο παιδίατρος μου μου είπε να τον ξυπνάω ανά 3ωρο αλλά δε μου είπε μέχρι πότε. Πάντως στη 2η μας επίσκεψη, 9 μέρες μετά τον τοκετό ο μικρός είχε ανακτήσει το βάρος τότε συν σχεδόν 300γρ. Και μου είπε να τον ξαναδεί 25 ημέρες μετά.

 

Εγώ κορίτσια μου ψες τα έπαιξα. Ο μικρός είχε πονάκια και δε με κοιμησε. Κοιμήθηκε το πρωί όταν ξυπνησε ο μεγάλος. Εγώ ούτε λόγος για ύπνο αφού ο σύζυγος δουλεύει και αυτές τις μέρες. Χθες είχα και στομαχόπονο σε συνδυασμό με ριγος(;), ανατριχίλα (;), δε ξέρω πως ακριβώς να το εξηγήσω. Αυτό με είχε ρίξει ακόμη παραπάνω γιατί σκεφτόμουν ότι ενδέχεται να αρρωστήσω. Όπως και να έχει από ψυχολογία ξεκίνησε σιγά σιγά ο κατήφορος. Ακόμη και σε αυτό οι δύο γέννες κτλ. εντελώς διαφορετικές.

πρίν από 14 λεπτά , MariaZiss είπε:

Καλημέρα καλό μήνα!!! Ναι ακριβώς εκεί πονάω και εγώ!!! Μάλλον η κούραση και τα ξενύχτια θα είναι... Μου κάνει κολικούς λογικά γιατί σφίγγεται και κάνει ήχους.. κάνει πολλές πορδουλες που τον ενοχλούν πριν βγούνε... Και εχω αγχωθει κιόλας πολυ γιατί έχει υδρονεφρωση και φοβάμαι μήπως ποναει η έπαθε ουρολοίμωξη γιατί υπάρχει και αυτήν η περίπτωση.. αν και παίρνει αντιβίωση από την πρώτη μέρα γέννησης για πρόληψη, όμως υπάρχει περίπτωση να πάθει ουρολοίμωξη... Και μόνο που σκέφτομαι ότι θα κάνει κυστεογραφια και θα του βάλουν από την ουρήθρα καθετήρα και ένα φάρμακο παθαίνω σοκ.. πρέπει να ελέγξουμε την κύστη του γιατί είναι και αυτήν διογκωμένη πέρα από τον έναν νεφρό και έχω αγχωθει, έχω χάσει τον ύπνο μου γιατί δεν μπορώ να καταλάβω αν πονάει λόγω αυτού ή κολικών... 

Καλημέρα καλό μήνα!!! Αμάν αμάν!!! Εμένα πρώτη φορά σερί ο μεγάλος μου κοιμήθηκε 2 μήνες πριν κλείσει τα 3 χρόνια χαχαχαχα... Δεν ξέρω κατά πόσο κάνει τόσο μικρό να κοιμάται σερί, εγώ βάζω ξυπνητήρι για τις πρώτες 40 μέρες αν και δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου και ξυπνάει και μόνος του νωρίτερα... Πρέπει να ενυδατωνονται και αν αποκτήσουν το αρχικό βάρος γέννησης συν κάτι ακόμα δνε θυμάμαι πόσο.. αύριο θα έρθει παιδίατρος και αν έχει πάρει βάρος καλό δεν θα χρειάζεται να βάζω ξυπνητήρι μετά θα τον αφήνω όποτε ξυπνάει αυτός... Τουλάχιστον ξεκουράστηκες χαχαχα... Επίσης καμιά φορά ξυπνάει και ο μεγάλος μου έρχεται στην κρεβατοκάμαρα και θέλει να πάμε μαζί σου κρεβάτι του.. και τυχαίνει καμιά φορά να θηλάζω και γίνεται χαμός αρχίσει την γκρίνια μιλάμε δεν ξέρω πως κρατιεμαι και δεν ουρλιάζω από νεύρα και ορμονών!

Αχ όταν θα ξεκινήσεις τα ουρλιαχτά πες να αρχίσουμε μαζί. Και εμένα ψες όλο το βράδυ είχε πονακια. Ελπίζω να μείνουμε μέχρι εδώ και να μην είναι κολικοί διάρκειας. Δε ξέρω πραγματικά γιατί αυτή τη φορά δεν έχω υπομονή 😩 και στεναχωριέμαι κιόλας. 

Εμάς με τον μεγάλο κοιμάται ο μπαμπάς και τον φέρνει στο κρεβάτι μας το πρωί όταν θα πάει δουλειά. Αν και ζήλια προς τον μικρό δε δείχνει, από τότε που γέννησα άρχισαν οι ανασφάλειες. "Μαμά μ αγαπάς;", "Μαμά γιατί δεν έρχεσαι βόλτα μαζί μου; Θα έρθεις να με πάρεις από τους παππούδες;". Θέλει να τον πιάνω κι αυτό πάνω μου όπως ο μικρός κτλ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα! Αχ και η δικιά μου χθες ανήσυχο ύπνο έκανε.. Άμα έχουν πονακια τι μπορούμε να κάνουμε δηλαδή; Δε μου είπε κάτι η παιδίατρος..

Καλό μήνα σε όλους! Εγώ του τρίβω την κοιλίτσα του και του διπλώνω τα ποδαράκια του προς την κοιλιά του. Και φυσικα αγκαλιά/παρηγοριά. Δε ξέρω αν έχει κάτι άλλο που βοηθάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...