Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανουλες Απριλίου 2023


Recommended Posts

πρίν από 55 λεπτά , GeoA είπε:

Καθημερινά πλέον άμα στέκομαι λίγο παραπάνω κάνω συσπάσεις και οντως αυτές τις μερες ζορίζομαι με την ευχή να ερθει κιολας χαχαχαχα. Σήμερα ένιωθα πόνο στα πλάγια, θεωρώ είναι επειδή ανοίγει η λεκάνη. Απλά έχω κουραστεί απίστευτα με την αναμονή και το να μη μπορώ να κάνω τίποτα χωρίς να ξέρω ότι θα ακολουθήσουν πόνοι. Κυρίως γιατί θα ξεκινήσουν και πάλι οι σκέψεις "λες να γεννάμε". Δεν ανέχομαι εγώ τον εαυτό μου και ξεσπάω εύκολα.

Εμένα τα πόδια μου πρήζονταν κυρίως όταν δούλευα και καθόμουν πολλές ώρες. Τώρα όχι. Τα δάκτυλα των χεριών μου πρήστηκαν από τότε που μπήκα στον μήνα μου και το πήρα απόφαση και έβγαλα τη βερα μου εδώ και 2 εβδομάδες :)))

Προετοιμάζεται το σώμα σου κορίτσι μου. Τώρα το πότε θα έρθει μόνο ο Θεός το ξέρει. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη η μέρα που ένιωσα για πρώτη φορά ότι θα δω περίοδο και ένιωσα τι ήταν συσπάσεις, ήταν η μέρα που γέννησα. Σε αυτή την εγκυμοσύνη τα έχω από το πού μπήκα στον μήνα και έτσι καθημερινά νομίζω ότι γεννάω και ήδη είμαι στις 39+4

Ναι τώρα μίλησα και με το γιατρό και μου είπε ότι θα μπορούσε να είναι έναρξη τοκετού.. Το παρακολουθώ και αν δυναμώσουν θα πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα.. Τι να πω θα δείξει!! Με το καλό και σε σένα!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Spring_girl είπε:

Ναι τώρα μίλησα και με το γιατρό και μου είπε ότι θα μπορούσε να είναι έναρξη τοκετού.. Το παρακολουθώ και αν δυναμώσουν θα πάω στην κλινική για καρδιοτοκογραφημα.. Τι να πω θα δείξει!! Με το καλό και σε σένα!! 

Σου το εύχομαι ολόψυχα και με ελάχιστο πόνο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Αντε να δούμε πότε θα έρθουν. Κοίτα έτσι όπως στριφογυριζει ο δικός μου σίγουρα δε βολεύεται αλλά την έξοδο δε λέει να τη βρει  χαχαχαχα. Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι είναι κάτω το κεφάλι σε σημείο ωστόσο ακόμα η κοιλιά μου είναι ψηλά και όσοι με δουν λένε έχεις ακόμη. 

Εσείς πότε έχετε ΠΗΤ;;; 

Στο μεταξύ κάπου διάβασα ότι όταν σου κόβεται η όρεξη είναι σημάδι ότι κοντεύεις. Μπορεί να είναι και βλακεια (μεγάλη) αλλά το διάβασα και είπα να το γράψω.

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου καλη ανασταση σε ολες με γερα μωρακια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2023 at 7:49 ΠΜ, Jamie είπε:

Κοριτσια μου καλημερα και καλη ανασταση να εχετε..ειμαι απο τις μανουλες μαιου κ ηθελα να ρωτησω τα εδω κοριτσια εαν ειχε κανει καποια κοπελα ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια του(φοβοντουσαν για προεκλαμψια αλλα τελικα βγηκαν πολυ καλες οι εξετασεις μου) και καπου διαβασα οτι αυτο μπορει να επηρεασει την εκατοστιαια θεση προς τα κατω εγω ημουν 16 σχετικα λιγο χαμηλουλια κ τωρα εχω και καινουριο ντοπλερ μετα το πασχα κ εχω αγωνια μηπως με επηρεασε προς τα κατω ακομα..εαν εχετε καποια γενικα εμπειρια περι κορτιζονης κ αναπτυξης θα ημουν ευγνωμον να την μοιραστειτε μαζι μου.χρονια πολλα κ παλι!!  

Εγώ είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μια μέρα πριν γεννήσω και τώρα με έβαλαν να κάνω την ερχόμενη Τετάρτη. Πάλι μια μέρα πριν τον τοκετό δλδ. Δεν με Επηρέασε πουθενά ούτε εμένα ούτε το μωρό και γενικά έχω ρωτήσει κοσμάκη για αυτό το θέμα καθότι αναρρωτιεμαι γαιτι είναι απαραίτητες ενώ θα έχω κλείσει 38 εβδομάδες.. η απάντηση είναι ότι επιμένουν οι παιδίατροι , δεν ξέρω αλλά θα τις κάνω γιατί δεν θελω να ρισκάρω μόνη μου. Τον γιατρό μου γενικά τον εμπιστεύομαι φουλ. 

On 14/4/2023 at 3:47 ΜΜ, Katerinakki24 είπε:

Ο τράχηλος μέσα σε μια νύχτα μπορεί να αλλάξει οπότε όντως καλά κάνουν οι γιατροί μας και είναι αισιόδοξοι! Εγώ έτσι πιστεύω ότι είσαι ήδη σε λανθάνουσα φάση και απλά θέλει χρόνο. Πόσο καιρό έχεις διαστολή τώρα; 

Εγώ με τον άντρα μου περισσότερο στην εγκυμοσύνη το βίωσα με το ότι εγώ ένιωθα χάλια λόγω ναυτιων και εμετών και μου έλεγε κάποιες φορές ότι κουράστηκε να το ακούει. Αλλά πείτε μου έναν άνθρωπο που θα είχε συμπτώματα γαστρεντερίτιδας επί μήνες και θα ήταν όλα καλά με την ψυχολογία του! Ακόμη και τώρα 39βδ σχεδόν, παίρνω χάπια για την πρωινή ναυτία! 

Να σου πω από την μια εκνευρίζομαι που ακούω παράπονα τέτοιου είδους όταν περνάμε τόσο ζόρικα. Από την άλλη εκείνοι ούτε αίμα δεν παίρνουν, τι να καταλάβουν στο τι περνάμε. Είναι επιστημονική φαντασία για αυτούς  κ ούτε θα το άντεχαν ποτέ. Εγώ κάθε μέρα έχω όλη μέρα τάση για εμετό πλέον και ανεβαίνουν γουλιές με την καούρα αλλά μετράω αντιστροφα. Κανεις δεν μπορεί να καταλάβει ούτε ποσό ψυχοφθόρο είναι ούτε ποσο εξουθενωτικό για το σώμα μας και τον οργανισμό μας. 

23 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Μια χαρά ακόμη καλύτερα 24 θα έχει σίγουρα επιτυχία! Αν κ πιστεύω θα ξεκινήσει μόνος του. Βολεύτηκαν τα μπεμπακια μέσα κ δεν λένε να βγουν. Εν τώ μεταξύ εμένα είναι πολύ χαμηλά αλλά δν έχει σπρώξει τον τράχηλο. Εννοώ να κοντύνει κ να μαλακώσει. Απορώ δλδ πως βολεύεται εκεί χαχαχ

 Εγώ τώρα τις τελευταίες μέρες δεν έχω κ πολύ όρεξη για φαγητό. Δεν τρώω καλά, όλο πεινάω κ όλο με πιάνει το στομάχι με το σίδερο που παίρνω. 

Κλείνει το στομάχι επειδή μεγαλώνει το μωρό. Μια από τα ίδια. Τρωω για τις καούρες κ λίγο, έχασα ενα κιλο σκέψου.. που να περισσέψει χώρος με τα θηρία μέσα μας. Έκανα και ραγάδα στην κοιλιά ενώ παστώνομαι φουλ σε λάδια, δεν περιμένω πλέον να χωρέσει τπτ άλλο μέσα.

Κορίτσια εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και να χαρούμε όλες γερά μωράκια!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη με υγεία εύχομαι!!!!! Με το καλό σε όλες όσες έχουν απομείνει να κρατήσετε τα μπεμπακια σας!!! Πλησιάζουν οι μέρες για όλες!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/4/2023 at 9:16 ΜΜ, Afrodite88 είπε:

Εγώ είχα κάνει στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μια μέρα πριν γεννήσω και τώρα με έβαλαν να κάνω την ερχόμενη Τετάρτη. Πάλι μια μέρα πριν τον τοκετό δλδ. Δεν με Επηρέασε πουθενά ούτε εμένα ούτε το μωρό και γενικά έχω ρωτήσει κοσμάκη για αυτό το θέμα καθότι αναρρωτιεμαι γαιτι είναι απαραίτητες ενώ θα έχω κλείσει 38 εβδομάδες.. η απάντηση είναι ότι επιμένουν οι παιδίατροι , δεν ξέρω αλλά θα τις κάνω γιατί δεν θελω να ρισκάρω μόνη μου. Τον γιατρό μου γενικά τον εμπιστεύομαι φουλ. 

Να σου πω από την μια εκνευρίζομαι που ακούω παράπονα τέτοιου είδους όταν περνάμε τόσο ζόρικα. Από την άλλη εκείνοι ούτε αίμα δεν παίρνουν, τι να καταλάβουν στο τι περνάμε. Είναι επιστημονική φαντασία για αυτούς  κ ούτε θα το άντεχαν ποτέ. Εγώ κάθε μέρα έχω όλη μέρα τάση για εμετό πλέον και ανεβαίνουν γουλιές με την καούρα αλλά μετράω αντιστροφα. Κανεις δεν μπορεί να καταλάβει ούτε ποσό ψυχοφθόρο είναι ούτε ποσο εξουθενωτικό για το σώμα μας και τον οργανισμό μας. 

Κλείνει το στομάχι επειδή μεγαλώνει το μωρό. Μια από τα ίδια. Τρωω για τις καούρες κ λίγο, έχασα ενα κιλο σκέψου.. που να περισσέψει χώρος με τα θηρία μέσα μας. Έκανα και ραγάδα στην κοιλιά ενώ παστώνομαι φουλ σε λάδια, δεν περιμένω πλέον να χωρέσει τπτ άλλο μέσα.

Κορίτσια εύχομαι σε όλες καλή Ανάσταση και να χαρούμε όλες γερά μωράκια!! 

Κοριτσι μου χρονια πολλα και καλη ανασταση!και εγω δεν θα ρισκαρα εφοσον το ειπε ο γιατρος το εκανα και εγω αλλα η αληθεια ειναι δεν το ηξερα οτι το συστηνουν και οι παιδιατροι..και εμενα γενικα μου λεει οτι αν δεν προκυψει κατι προωρο θελουν να εχει κλεισει τις 38 εβδομαδες ισως ειναι πιο ετοιμα τα πνευμονακια του μαλλον!σευχαριστω για την απαντηση ευχομαι με ενα υγιες μωρο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη μανουλες και σε όσες θα γίνουν σύντομα!! Με υγιή μωράκια και υγιή μαμάδες! 

Πώς πάμε όσες δεν γεννησαμε ακόμη;;; Εγώ από χτες έχω πιο έντονους πόνους περίοδου (χωρίς να είναι συντονισμένοι). Ελπίζω να είναι προεόρτια κ μέσα στη βδομάδα να γεννήσουμε. Ανυπομονώ δεν θέλω να περιμένω μέρα! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Katerinakki24 είπε:

Χριστός Ανέστη μανουλες και σε όσες θα γίνουν σύντομα!! Με υγιή μωράκια και υγιή μαμάδες! 

Πώς πάμε όσες δεν γεννησαμε ακόμη;;; Εγώ από χτες έχω πιο έντονους πόνους περίοδου (χωρίς να είναι συντονισμένοι). Ελπίζω να είναι προεόρτια κ μέσα στη βδομάδα να γεννήσουμε. Ανυπομονώ δεν θέλω να περιμένω μέρα! 

Εμένα δίνει ρεσιτάλ κινήσεων και τον νιώθω παντού. Περιμένω να σπάσουν τα νερά με τόσες κινήσεις αλλά... το καμάρι δε λέει να βγει. Κάποιες συσπάσεις ακανόνιστες υπάρχουν αλλά μέχρι εκεί. 

Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή την εβδομάδα να γνωρίσεις το μπεμπάκι σου λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια έχω πονακια περιόδου αλλά τίποτα παραπάνω προς το παρόν! Πονούσα αρκετά Παρασκευή - Σάββατο και σήμερα τίποτα! Πέμπτη θα με δει ο γιατρός να δω τι θα μου πει! Γλυκαθηκα τώρα στην ιδέα, θέλω να γεννήσω γιατί ζοριζομαι αρκετά πλέον! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Katerinakki24 είπε:

Χριστός Ανέστη μανουλες και σε όσες θα γίνουν σύντομα!! Με υγιή μωράκια και υγιή μαμάδες! 

Πώς πάμε όσες δεν γεννησαμε ακόμη;;; Εγώ από χτες έχω πιο έντονους πόνους περίοδου (χωρίς να είναι συντονισμένοι). Ελπίζω να είναι προεόρτια κ μέσα στη βδομάδα να γεννήσουμε. Ανυπομονώ δεν θέλω να περιμένω μέρα! 

Άντε μακάρι με το καλό!! Εμένα με έχουν πεθάνει οι καούρες, ευτυχώς έχω χαλαρούς πόνους περιόδου, τίποτα αξιοσημείωτο. Αλλά με πιάνει ένας πόνος από κάτω λες και δίνει κεφαλιές στην έξοδο του τραχήλου. Κάποιες φορές λυγίζω από το χτύπημα, άλλες φορές πάλι φοβάμαι μήπως ξεκινήσει τοκετός κ δεν καταλάβω τπτ.

2 ώρες πρίν, GeoA είπε:

Εμένα δίνει ρεσιτάλ κινήσεων και τον νιώθω παντού. Περιμένω να σπάσουν τα νερά με τόσες κινήσεις αλλά... το καμάρι δε λέει να βγει. Κάποιες συσπάσεις ακανόνιστες υπάρχουν αλλά μέχρι εκεί. 

Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή την εβδομάδα να γνωρίσεις το μπεμπάκι σου λοιπόν!!!

Συσπάσεις εννοείς το πέτρωμα πάνω στην κοιλιά ; Με πιάνουν κ εμένα πλέον αλλά απροσδιόριστα σε χρονο. Πχ μια δυο φορές τη μέρα έντονα. Όταν ξαπλώσω χαλαρά αρχίζει το πάρτι, αν κινούμαι είναι ακίνητη μέσα!

2 ώρες πρίν, Spring_girl είπε:

Κι εγώ κορίτσια έχω πονακια περιόδου αλλά τίποτα παραπάνω προς το παρόν! Πονούσα αρκετά Παρασκευή - Σάββατο και σήμερα τίποτα! Πέμπτη θα με δει ο γιατρός να δω τι θα μου πει! Γλυκαθηκα τώρα στην ιδέα, θέλω να γεννήσω γιατί ζοριζομαι αρκετά πλέον! 

Σε νοιωθω! Κ εγώ δεν αντέχω πλέον.. αλλά εμείς Τετάρτη έχουμε προεγχειρητικό και Πέμπτη γεννάμε. Σήμερα μετά από δυο βδομάδες χαζοκρυωματος κ εκεί που λέω τελείωσε με έπιασε πολύ χειρότερα και δεν ξέρω τι θα κάνω αν δεν έχω γίνει καλά μέχρι την Πέμπτη πρωί.. Για το νεογέννητο φοβάμαι περισσότερο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Άντε μακάρι με το καλό!! Εμένα με έχουν πεθάνει οι καούρες, ευτυχώς έχω χαλαρούς πόνους περιόδου, τίποτα αξιοσημείωτο. Αλλά με πιάνει ένας πόνος από κάτω λες και δίνει κεφαλιές στην έξοδο του τραχήλου. Κάποιες φορές λυγίζω από το χτύπημα, άλλες φορές πάλι φοβάμαι μήπως ξεκινήσει τοκετός κ δεν καταλάβω τπτ.

Συσπάσεις εννοείς το πέτρωμα πάνω στην κοιλιά ; Με πιάνουν κ εμένα πλέον αλλά απροσδιόριστα σε χρονο. Πχ μια δυο φορές τη μέρα έντονα. Όταν ξαπλώσω χαλαρά αρχίζει το πάρτι, αν κινούμαι είναι ακίνητη μέσα!

Σε νοιωθω! Κ εγώ δεν αντέχω πλέον.. αλλά εμείς Τετάρτη έχουμε προεγχειρητικό και Πέμπτη γεννάμε. Σήμερα μετά από δυο βδομάδες χαζοκρυωματος κ εκεί που λέω τελείωσε με έπιασε πολύ χειρότερα και δεν ξέρω τι θα κάνω αν δεν έχω γίνει καλά μέχρι την Πέμπτη πρωί.. Για το νεογέννητο φοβάμαι περισσότερο.

Ναι αυτό εννοώ. Και εμένα με έπιαναν έτσι απροσδιόριστα μέχρι σήμερα. Βασικά από τη 1 τα ξημερώματα δεν έχω κλείσει μάτι. Αρχικά ένιωθα έντονη πίεση στην πλάτη λες και θέλω να πάω τουαλέτα. Τώρα ανά 10-15 λεπτά έχω συσπάσεις αλλά για περίπου 20 δεύτερα. Άρα λογικά απέχω ακόμη. Φυσικά επειδή είναι το 2ο και έχω 2 διαστολή όπως μου είχε πει ο γιατρός πριν μια εβδομάδα, έχω την έγνοια μην προχωρήσει νωρίτερα και δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. Ελπίζω να μην είναι λάθος συναγερμός. Αν δεν ήταν μέσα στη νύκτα θα πήγαινα στην κλινική αλλά τώρα αφήνω έστω τον σύζυγο καΙ αυτούς που θα μείνουν πίσω με τον μικρό να κοιμηθούν. Ελπίζω φυσικά να μην πάρει πολλές ώρες όλο αυτό γιατί πραγματικά θα απογοητευτώ αν ο 2ος τοκετός κυλήσει το ίδιο ή και χειρότερα από τον 1ον.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Afrodite88 είπε:

Άντε μακάρι με το καλό!! Εμένα με έχουν πεθάνει οι καούρες, ευτυχώς έχω χαλαρούς πόνους περιόδου, τίποτα αξιοσημείωτο. Αλλά με πιάνει ένας πόνος από κάτω λες και δίνει κεφαλιές στην έξοδο του τραχήλου. Κάποιες φορές λυγίζω από το χτύπημα, άλλες φορές πάλι φοβάμαι μήπως ξεκινήσει τοκετός κ δεν καταλάβω τπτ.

Συσπάσεις εννοείς το πέτρωμα πάνω στην κοιλιά ; Με πιάνουν κ εμένα πλέον αλλά απροσδιόριστα σε χρονο. Πχ μια δυο φορές τη μέρα έντονα. Όταν ξαπλώσω χαλαρά αρχίζει το πάρτι, αν κινούμαι είναι ακίνητη μέσα!

Σε νοιωθω! Κ εγώ δεν αντέχω πλέον.. αλλά εμείς Τετάρτη έχουμε προεγχειρητικό και Πέμπτη γεννάμε. Σήμερα μετά από δυο βδομάδες χαζοκρυωματος κ εκεί που λέω τελείωσε με έπιασε πολύ χειρότερα και δεν ξέρω τι θα κάνω αν δεν έχω γίνει καλά μέχρι την Πέμπτη πρωί.. Για το νεογέννητο φοβάμαι περισσότερο.

Κοντεύεις εσύ! Με το καλό! Φυλαξου λίγο αυτές τις μέρες και μια χαρά θα είσαι μην αγχώνεσαι! Κι εγώ ενώ μου πέρασε το βαρύ συνάχι καταρροή κτλ μου έχει μείνει ένα μπούκωμα ενοχλητικό.. Είναι και ο καιρός ότι να ναι οπότε μάλλον κρυωσαμε! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δόξα τω Θεώ και την Παναγία γεννήσαμε σήμερα το μεσημεράκι! Αν και είχα τελικά ακανόνιστες και όχι πολλές δυνατές συσπάσεις η διαστολή προχώρησε γρήγορα. Σε 3 ώρες πάλι από την ώρα που κάναμε εισαγωγή γεννησαμε. Η αλήθεια παιδεύτηκα στο τέλος επειδή δεν έβαλα παυσίπονο και δε με έσκισε ούτε ο γιατρός αλλά δόξα τω Θεώ όλα πήγαν κατ ευχήν.

Η διαφορά με τον πρώτο είναι ότι τώρα συνεχίζω, παρά τα παυσίπονα, να έχω συσπάσεις και κάποιους πόνους αλλά απ ότι κατάλαβα είναι απολύτως φυσιολογικό.

Αντε εύχομαι ολόψυχα αυτή την εβδομάδα να έρθουν και τα υπόλοιπα μπεμπάκια της παρέας.

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , GeoA είπε:

Κορίτσια μου δόξα τω Θεώ και την Παναγία γεννήσαμε σήμερα το μεσημεράκι! Αν και είχα τελικά ακανόνιστες και όχι πολλές δυνατές συσπάσεις η διαστολή προχώρησε γρήγορα. Σε 3 ώρες πάλι από την ώρα που κάναμε εισαγωγή γεννησαμε. Η αλήθεια παιδεύτηκα στο τέλος επειδή δεν έβαλα παυσίπονο και δε με έσκισε ούτε ο γιατρός αλλά δόξα τω Θεώ όλα πήγαν κατ ευχήν.

Η διαφορά με τον πρώτο είναι ότι τώρα συνεχίζω, παρά τα παυσίπονα, να έχω συσπάσεις και κάποιους πόνους αλλά απ ότι κατάλαβα είναι απολύτως φυσιολογικό.

Αντε εύχομαι ολόψυχα αυτή την εβδομάδα να έρθουν και τα υπόλοιπα μπεμπάκια της παρέας.

Να σου ζήσει!! Γερό και καλότυχο!! Δεν έβαλες επισκληριδιο;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...