Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

με μπερδεψες τωρα ,εμας τα σουπερ μαρκετ εχουν τετοια imagesCAZWYC3T.jpg εκει τον βαζω

ωωωωωωωωωωωω τελειο ειναι!!εμας δεν εχουν τετοια...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετα απο τα 50 λεπτα στο τηλ με τη φιλη μου, μιλησα αλλα 15 με τη μανα μου κ αλλα 20 με τη θεια μου! ελεος!!!!

εγω κοριτσια με το καροτσακι της παω σουπερ μαρκετ! αν θελω λιγα πραγματα παμε μονες μας κ παιρνω καλαθι στα χερια κ συγχρονως σπρωχνω το καροτσι. αν θελουμε πολλα ερχεται κ ο αντρας μου μαζι!


BJVqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τωρα που ηρθα εγω πηγατε τα νορμαλ κοριτσια για υπνο ε?Λοιπον πηρα φορεμα και τη φορμα μαγειρεψα τα ταισα παω να τα κοιμισω ελπιζω να την πεσω κι εγω θα τα πουμε το απογευμα!


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tσα....Ηρθα κ εγω!!Σας διαβαζα σιγα-σιγα απο το πρωι αλλα που να προλαβω να σχολιασω?Εισαστε πολυλογουδες...(οχι οτι εγω δεν ειμαι ε?).

Λοιπον, οσο με τα δικα μου τα χθεσινα , η αδελφη μου τα ξερει ολα αυτα απλα θελει να ειναι το επικεντρο της γης κ να ασχολουνται ολοι μαζι της...Επισης δεν μπορει να καταλαβει οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ νομιζει οτι ειμαι υπερβολικη που λεω οτι το μωρο εχει προβλημα με τον υπνο...Τις τελευταιες μερες εχω απελπιστει!!!!

Ολη μερα ειμαστε μια χαρα, κοιμαται κατι μισαωρα , 1 ωρα το μεσημερι, ελαχιστα το απογευμα αλλα οταν παει η ωρα 11 να κοιμηθουμε εχουμε μαχη!!Πραγματικα εχουμε φτασει στα ορια μας..Τον αφηνουμε να κλαιει 5,10, 15 λεπτα...ουρλιαζει κ δεν εχει σταματημο..Μετα απο 4-5 φορες , αφου παει η ωρα 1-2 δεν αντεχουμε κ τον κοιμιζουμε μαζι μας..Με το ζορι παλι γιατι κλαιει με αναφιλητα κ δεν σταματαει...δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση!Δεν αντεχουμε αλλο να τον αφηνουμε να σπαραζει...

διαβαζω πως κοιμουνται τα μωρα σας κ πραγματικα απογοητευομαι!!!Εμας δεν κοιμαται ποτε απο μονος του...

Οσο για το μεσημεριανο, αλλη πικρα!!!παλευουμε καθε μεσημερι κ τρωει 30-40 γρ!!κ μετα δεν του δινω συμπληρωμα γαλα γιατι ετσι ειπε ο γιατρος...Σημερα μετα απο 1ωρα κ ενα τεταρτο εφαγε 70 γρ...αθλος για εμας!!

Μεσα σε ολα αυτα εχω τον καθενα να δινει συμβουλες κ μου την δινει στα νευρα αφου το δικο μου παιδι δεν πιρνει απο τετοια...

Αυτα με εμας!Τα ειπα κ ξαλαφρωσα λιγο...

Γεωργια μου πολυ ωραιο φορεμα!μεγεια!

Γωγω τελειος ο σταυρος...οταν ευκαιρησω θα σας δειξω κ τον δικο μας...ειναι διχρωμος.

Ποπη για εσενα τι να πω...Συναδελφικους χαιρετισμους!στην ιδια φαση ειναι τα μωρα μας σε υπνο κ μεσημεριανο!!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ξυπνησε μια στις 7 και 15 μονη της κ η μανουλα δεν αντεξε να σηκωθει με τιποτα κ μετα ξανακοιμηθηκαν ολι..!!! Ε καταληξαμε να σηκωθει κ να πιει γαλα στις 9... Αργησαμε σημερα να δω τι προγραμμα θα κανουμε!!!

κι εμεις εγινε 9 να παρουμε το γαλα μας, ξυπνησε δεν ξερω τι ωρα και επαιζε και ξυπνησα κι εγω η ωρα 9.

εγω παντος τον αφηνω και στο 15 λεπτο κοιματε!!εσενα καλε τωρα δεν νομιζω να νυσταζει αφου δεν εχει πολυ ωρα που ξυπνησε!!

αχ τι ονειρο ειναι αυτο που λες... θελω κι εγω....


yiORT7o.jpgwYStp3.png

410645e7eb1d4982bce9098a5cdedce7.0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...