Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μαρακι μουεννοειται οτι εχετε δικιο κ ξερω οτι αυτο που κανω δεν ειναι το σωστο κ οτι αργοτερα θα εχω προβλημα οσο πιο μικρο μαθαινει το μωρο να κοιμαται τοσο πιο υγιες ειναι για ολη την οικογενεια οπως λεει κ το βιβλιο...αλλα ελα που στο 5 λεπτο κλαμμα της την κοβευεται η αναπνοη ,,,εκει ενδιδω εγω κ ξανα απο την αρχη..καθε μερα προσπαθω να τηνβαζω να κοιμαται μονη ..με δικα της αντικειμενα ,,εχω διπλα της παντα ενα αρκουδακι που ειναι μονο για τον υπνο της δεν της το δινω για παιχνιδι...αλλα μου κλαιει ρε γμτ κ δεν σταματαει..ισως βεβαια ξερει πλεον οτι θα ενδωσω στο κλαμμα της κ γιαυτο να μην σταματα..αλλα το κλαμμα της το κανει τοσο νευρικο κ εντονο με τσιριδα με αποτελεσμα να κοβεται η αναπνοη της...εκει πως μπορω εγω να το αλλαξω???

εχεις κ εσυ δικιο...κ εγω στην αρχη δεν αντεχα..ελεγα οτι το παιδι μου αποκλειεται να σταματησει το κλαμα...το 5λεπτο δεν φτανει...αν δεις μεσα λεει οτι τα παιδια μας δεν ειναι χαζα..ξερουν οτι θα τρεξουμε να τα παρουμε αγκαλια..κ εμενα εκαλιγε(οχι να της κοβεται η φωνη) τελος παντων ξαναλεω ο καθενας οσο αντεχει...δεν σου βαζω χερι,δεν πιστευω να παρεξηγεισαι???δεν ειμαι δλδ απολυτη,ποτε δεν ημουν γιατι δεν ξερεις ο καθενας τι αντεχει κ τι γινεται σε καθε σπιτι:D:oops:


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις κ εσυ δικιο...κ εγω στην αρχη δεν αντεχα..ελεγα οτι το παιδι μου αποκλειεται να σταματησει το κλαμα...το 5λεπτο δεν φτανει...αν δεις μεσα λεει οτι τα παιδια μας δεν ειναι χαζα..ξερουν οτι θα τρεξουμε να τα παρουμε αγκαλια..κ εμενα εκαλιγε(οχι να της κοβεται η φωνη) τελος παντων ξαναλεω ο καθενας οσο αντεχει...δεν σου βαζω χερι,δεν πιστευω να παρεξηγεισαι???δεν ειμαι δλδ απολυτη,ποτε δεν ημουν γιατι δεν ξερεις ο καθενας τι αντεχει κ τι γινεται σε καθε σπιτι:D:oops:

καλε γιατι να παρεξηγιεμαι??? απλα σε ξαναρωταω συνεχεια για να δω σε ποσο χρονο θα πιασει αν πιασει αυτη η εφαρμογη,,εσενα μετα απο ποσες μερες το καταφερες?? δλδ την αφηνες την μια μερα οπως λεει για τους χρονους κλαμματος 3 λεπτα την 2η 5 κ παει λεγοντας??αν την αφησω την ωρα που της κοβεται η αναπνοη λες να σταματησει να το κανει??

Εμενα ρε κοριτσια κλαιει τσιριζει κ αν την κουνησω 1 λεπτο!!!! κοιμαται.... τι να πω?

δωρακι μου εσενα παταει το αυτοματο κουμπακι μολις την παιρνεις αγκαλια κ κοιμαται!!:tongue::tongue::tongue:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις απολυτο δικιο μαρια μου ετσι ακριβως ειναι κ εγω φτανω πλεον στο τελμα μου...εγω οταν γκρινιαζει κ χωρις λογο την φωναζω λιγο πιο εντονα για να καταλαβαινει οτι δεν γινεται ολη μερα με γλυκολογα κ χαρουλες....εσενα δλδ εφαρμοσες κατα γραμμα αυτα που λεει το βιβλιο κ επιασε???

ετσι Ποπη μου εφτασα κ εγω στο αμην κ ειπα οτι δεν αντεχωωωωω.... :evil::evil: εγω το εφαρμοσα..δλδ την κανω μπανιο καθε μερα ιδια ωρα,μετα γαλα κ μετα καληνυχτα αγαπουλα μου κτλ την 1η μερα εκλαιγα απ'εξω..τυψεις:oops::oops::oops::cry::cry: ειπα δεν θα το κανω ποτε... δεν περιμενα οτι θα κοιμηθει ουτε οτι θα σταματησει να κλαιει ομως μετα απο 30 λεπτα:oops::oops::shock: (οχι συνεχομενου κλαματος,στην αρχη εκαλιγε μετα επαιζε,ετρωγε το δαχτυλακι της μετα ξανακλαιγε κτλ) κοιμηθηκε..κοιταζομασταν με τον Παν λεμε δεν μπορει κ ομως...για 1η φορα στα χρονικα κοιμηθηκε 9.30 κ ξυπνησε 8 το πρωι:shock::shock: την 2η μερα παλι τα ιδια παλι καλαμ λιγοτερο ομως,την 3η μερα ηταν πιο αγρια ομως ειπα οτι εαν την συκωσω θα πανε χαμενες οι 2 προηγουμενες μερες κ τσαμπα που εκλαιγε το παιδι οποτε την αφησα...ετσι εστρωσε κ αρχισε να μου κοιμαται την νυχτα..εβλεπα ομως οτι κ την μερα το μωρο μου ηταν πιο χαρουμενο,ετρωγε καλυτερα,επαιζε,μου γελουσε οποτε καταλαβαινα οτι δεν ηρθε η συντελεια...στην αγκαλια μου ουτως η' αλλως εκαλιγε κ εκανε 100 ωρες να κοιμηθει ποιο το αποτελεσμα? μετα βεβαια το αφησα γιατι καπως εστρωσε(΄μεγα λαθος) οπου φτασαμε παλι να μην κοιμαται ευκολα κ να ξυπναει 100 φορες μες στην νυχτα..ετσι το ξαναπηρα αποφαση κ σημερα εχει κοιμηθει ηδη απο το πρωι 2 φορες απο 1 κ κατι...


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

το κοιμησου παιδι μου ειναι ενα βιβλιο που εχει γραψει ενας καθηγητης -διευθυντης της μοναδας διαταραχων του υπνου...εγω αυτο ειχα διαβασει κ εφαρμοσα στην μπουμπου κ αρχισε να κοιμαται..το βιβλιο λεει οτι το μωρο δεν πρεπει να κοιμαται με την βοηθεια εξωτ.παραγοντων τα οποια θα τα αναζητησει εαν ξυπνησει την νυχτα(πχ στηθος,κουνημα,καροτσι,μπιμπερο κτλ) αλλιως καθε φορα που ξυπναει θα χρειαζεται παλι στηθος η΄βολτα με καροτσι κτλ..πρεπει να πηγαινει στην κουνια του ξυπνιο κ να κοιμαται μονο του ετσι ωστε οταν ξυπνησει να μην τρομαζει επειδη δεν εχει ενα βυζι στο στομα οπως την ωρα που κοιμηθηκε η' δεν νιωθει το κουνημα των χεριων η' καροτσιου..δεν ξερω αν τα λεω κατανοητα..εαν δεν καταλαβαινετε να αντιγραψω καποια αρθρα απο το βιβλιο...

Χαχα!αυτο επρεπε να το παρω πριν γεννησω!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε γιατι να παρεξηγιεμαι??? απλα σε ξαναρωταω συνεχεια για να δω σε ποσο χρονο θα πιασει αν πιασει αυτη η εφαρμογη,,εσενα μετα απο ποσες μερες το καταφερες?? δλδ την αφηνες την μια μερα οπως λεει για τους χρονους κλαμματος 3 λεπτα την 2η 5 κ παει λεγοντας??αν την αφησω την ωρα που της κοβεται η αναπνοη λες να σταματησει να το κανει??

σου γραφω κ πιο πανω..ναι τηρουσα ακριβως τους χρονους,εμπαινα εκανα σσσς κ εβγαινα..πιστευω οτι ξερει οτι το κολπο με το σβηνω χανομαι κοβεται η αναπνοη πιανει στην μανουλα γιάυτο το κανει..αν δει οτι δεν πιανει το κολπο χαζουλα δεν ειναι να κλαιει,θα γυρισει πλευρο κ θα κοιμηθει...οχι αμεσως...μετα απο καποιες μερες ομως σιγουρα κ θα δεις ποσο πιο ηρεμη κ χαρουμενη θα ειναι μετα...εμενα την 4 η μερα οταν την αφησα στην κουνια κ βγηκα κοιταξα το ρολοι γιατι σημειωνα καθε μερα ποση ωρα κλαει..κοιταζω το ρολοι που λες κ περιμενω να αρχισει...τιποτα ησυχια..ξαναπεριμενω ησυχια παλι... μπαινω μεσα λεω μπας κ εφυγε:D:D:D κοιμοταν!!!!! απο τοτε μεχρι που ξανακυλισα ηταν πολυ ησυχη..


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι Ποπη μου εφτασα κ εγω στο αμην κ ειπα οτι δεν αντεχωωωωω.... :evil::evil: εγω το εφαρμοσα..δλδ την κανω μπανιο καθε μερα ιδια ωρα,μετα γαλα κ μετα καληνυχτα αγαπουλα μου κτλ την 1η μερα εκλαιγα απ'εξω..τυψεις:oops::oops::oops::cry::cry: ειπα δεν θα το κανω ποτε... δεν περιμενα οτι θα κοιμηθει ουτε οτι θα σταματησει να κλαιει ομως μετα απο 30 λεπτα:oops::oops::shock: (οχι συνεχομενου κλαματος,στην αρχη εκαλιγε μετα επαιζε,ετρωγε το δαχτυλακι της μετα ξανακλαιγε κτλ) κοιμηθηκε..κοιταζομασταν με τον Παν λεμε δεν μπορει κ ομως...για 1η φορα στα χρονικα κοιμηθηκε 9.30 κ ξυπνησε 8 το πρωι:shock::shock: την 2η μερα παλι τα ιδια παλι καλαμ λιγοτερο ομως,την 3η μερα ηταν πιο αγρια ομως ειπα οτι εαν την συκωσω θα πανε χαμενες οι 2 προηγουμενες μερες κ τσαμπα που εκλαιγε το παιδι οποτε την αφησα...ετσι εστρωσε κ αρχισε να μου κοιμαται την νυχτα..εβλεπα ομως οτι κ την μερα το μωρο μου ηταν πιο χαρουμενο,ετρωγε καλυτερα,επαιζε,μου γελουσε οποτε καταλαβαινα οτι δεν ηρθε η συντελεια...στην αγκαλια μου ουτως η' αλλως εκαλιγε κ εκανε 100 ωρες να κοιμηθει ποιο το αποτελεσμα? μετα βεβαια το αφησα γιατι καπως εστρωσε(΄μεγα λαθος) οπου φτασαμε παλι να μην κοιμαται ευκολα κ να ξυπναει 100 φορες μες στην νυχτα..ετσι το ξαναπηρα αποφαση κ σημερα εχει κοιμηθει ηδη απο το πρωι 2 φορες απο 1 κ κατι...

εκανες ακριβως αυτο που λεει το βιβλιο,,,εμενα ομως οταν κλαιει κλαιει οχι αστεια....εγω δεν εχω χοντρο θεμα στο να ξυπναει πολλες φορες το βραδυ ..εκτος απο χθες που μαλλον πονουσε...δλδ παντα με κανει ενα ξυπνημα στις 5 κ ξανακοιμαται...δλδ οταν δεν εχουμε θεμα με πονακια κτλ κοιμαται καλα απλα το προβλημα ειναι μεχρι να κοιμηθει....εν τω μεταξυ επειδη νανουριζεται πιανοντας κατι παντα πιανει το μανικι μου κ τριβει την μουρη της μεχρι να νανουριστει κ εγω την κουναω..οταν τηνβαζω στο κρεβατι να κοιμηθει μονη της μεχρι να την πιασουν τα κλαμματα πιανει τον κουκλο της κ τον κοπαναει περα δωθε με μανια ....δεν ξερει πως να τριφτει γιαυτο...τα πετσετακια την εκενευριζουν κ καταληγει να μου τραβα το σεντονι της για να το τριψει στην μουρη της...εεεεεεεεεε ολαααααααααααα αυτα την εκνευριζουν κ δωσεεεεεεεεεεεεεε κλαμμαααααααααααααααα...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

καλε γιατι να παρεξηγιεμαι??? απλα σε ξαναρωταω συνεχεια για να δω σε ποσο χρονο θα πιασει αν πιασει αυτη η εφαρμογη,,εσενα μετα απο ποσες μερες το καταφερες?? δλδ την αφηνες την μια μερα οπως λεει για τους χρονους κλαμματος 3 λεπτα την 2η 5 κ παει λεγοντας??αν την αφησω την ωρα που της κοβεται η αναπνοη λες να σταματησει να το κανει??

σου γραφω κ πιο πανω..ναι τηρουσα ακριβως τους χρονους,εμπαινα εκανα σσσς κ εβγαινα..πιστευω οτι ξερει οτι το κολπο με το σβηνω χανομαι κοβεται η αναπνοη πιανει στην μανουλα γιάυτο το κανει..αν δει οτι δεν πιανει το κολπο χαζουλα δεν ειναι να κλαιει,θα γυρισει πλευρο κ θα κοιμηθει...οχι αμεσως...μετα απο καποιες μερες ομως σιγουρα κ θα δεις ποσο πιο ηρεμη κ χαρουμενη θα ειναι μετα...εμενα την 4 η μερα οταν την αφησα στην κουνια κ βγηκα κοιταξα το ρολοι γιατι σημειωνα καθε μερα ποση ωρα κλαει..κοιταζω το ρολοι που λες κ περιμενω να αρχισει...τιποτα ησυχια..ξαναπεριμενω ησυχια παλι... μπαινω μεσα λεω μπας κ εφυγε:D:D:D κοιμοταν!!!!! απο τοτε μεχρι που ξανακυλισα ηταν πολυ ησυχη..

σου περιεγραψα ακριβως πως κανει για να νανουριστει + βαλε το γυρισμα μπρουμυτα...μωρε καμια φορα λεω να την δεσω ποδια χερια να δεις πως θα κοιμηθει μετα!! χα χα χα !! να κανω κ λιγο πλακα....


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σρρυ που θα @@μησω την κουβεντα σας αλλα η μικρη μου εχει 2 μερες που δεν μπορει να καλοανοιξει το στομα κ δειχνει να ενοχλειται που μπαινει το κουταλι μεσα... Οσο για τον υπνο ρε κοριτσια κι εγω πως θα γινει να αντεξω να την αφηνω να κλαιει???


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξυ ο μικροσ κοιμαται απο τισ 5!

Μαρια παρηγγειλ το χαλακι!

ευτυχως!!εμενα απο τις 3.30!!!!!!!!!!!!!!!!!!ξυπνησε σε καποια φαση εκλαψε κ ξανακοιμηθηκε!!!!μεγεια το χαλακι!!ποσο κανει?


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Αναστασια μου ετσι λεω κ εγω,,,τωρα λεω βασανιζω το μωρο!!! χαχαχα!!! στο 2ο θα στο κανω δωρο!!!!!:D:D:D

Αχ σε ευχαριστω! Να μου το παρεισ απο την εγκυμοσυνη ομσ για να το μελετησω!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εφαρμοσα η παιδιατρος μου που δεν υπαρχει πιο μαλακη γυναικα σας εχω πει μου ειπε απλα οτι λεει κι η Μαρια κλαιει γιατι ανοιγει το ενα ματι και περιμενει να δει το ζιζι τη μαμα το καροτσι την αγκαλια οπου την πηρε ο υπνος και οταν βλεπει οτι ειναι μονη της κλαιει.Εμενα Ποπη 2 βραδυα εκλαψε το πρωτο 10΄και σα να κοβοταν η αναπνοη της εκανε και βηχας την επιανε και σα να ξερασει εκανε τα παντα κι εγω εκλαιγα αλλα λεω το κανο για δικο της καλο.Οι ορμονες της αναπτυξης εκκρινονται το βραδυ και τα μωρα-παιδια πρεπει να κοιμουνται ρωτα οποιον θες για αυτο ελεγαν οι παλιοι ο υπνος θρεφει τα μωρα...


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σρρυ που θα @@μησω την κουβεντα σας αλλα η μικρη μου εχει 2 μερες που δεν μπορει να καλοανοιξει το στομα κ δειχνει να ενοχλειται που μπαινει το κουταλι μεσα... Οσο για τον υπνο ρε κοριτσια κι εγω πως θα γινει να αντεξω να την αφηνω να κλαιει???

Μηπωσ προσεξεσ αν εχει τιποτα σαν ασπρα σπυρακια σττο στομα;

Οσο για τον υπνο αστο θ σου κανω εγω δωρο το βιβλιο στο 2ο παιδι!


b1xOp2.png

nOElp2.png

OaK8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...