Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

Γωγω μου με το καλο η βαφτιση σας!!περιμενουμε νεα!

Αχ Γεωργια μου χτυπαει κ ποναει η δικια μου.απ τα νευρα της κλαιει κ κανει σαν υστερικη κ ετσι οπως ειναι στα 4 κουτουλαει το κεφαλι της στα καγκελα με δυναμη κ μετα κλαιει ακομη πιο δυνατα..δεν υπαρχει περιπτωση να την αφησω κατω μετα απ αυτο κ δεν υπαρχει περιπτωση να σταματησει να χτυπαει αρα δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθουμε ποτε!η μονη λυση ειναι να την κοιμιζω στο παρκοκρεβατο αλλα δε θα ελεγα οτι ειναι κ ο,τι καλυτερο να μαθει εκει.

Στο υπογραφω σε 10' θα χαλαρωσει καντο και θα με θυμηθεις οποτε αντεξεις.

Σημερα ειναι ο υπνος αυριο θα κοπανιεται για κατι αλλο εγω ακομα στρωνω το μεγαλο ειμαι παθουσα για αυτο στα λεω.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λιτσα μου, και εγω θα σου το ελεγα αυτο που λεει η Δωρα. Μηπως το παιδι πειναει και ξυπναει συνεχεια?


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω εδω ειμαι!!! με κραζει ο σαββας οποτε με βλεπει στο λαπτοπ κ μπαινω στα κρυφα ..μα τι φασισμος ειναι αυτος??δεν μπορεσα να σας διαβασω γιατι μπαινω στα κλεφτα...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

κοκκινιστο με πατατες στον φουρνο για σημερα εχω το κρεας βραζει..ο δικος μου με εκραξε γιατι θελει λεει να τρωει στις 01 το μεσημερι τι κουλο ειναι αυτο παλι...επειδη οι γονεις του τρωνε εκεινη την ωρα τωρα πως του ρθε κ θελει να μου αλλαξει το ωραριο?? αχ αυτοι οι αντρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......χειροτεροι κ απο τα μωρα μας......


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

κοκκινιστο με πατατες στον φουρνο για σημερα εχω το κρεας βραζει..ο δικος μου με εκραξε γιατι θελει λεει να τρωει στις 01 το μεσημερι τι κουλο ειναι αυτο παλι...επειδη οι γονεις του τρωνε εκεινη την ωρα τωρα πως του ρθε κ θελει να μου αλλαξει το ωραριο?? αχ αυτοι οι αντρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......χειροτεροι κ απο τα μωρα μας......

Α καλα!!!!! Επιτηδες μηπως στο κανει για να σε εχει απο το πρωι ετοιμοπολεμη με το σπιτι? Εγω παντως απο το πρωι παλι εχω πλυνει σε αυτο το νεροχυτη αμαν πια... πως γεμιζει ετσι? 2 ατομα ειμαστε!!! Ειναι που δεν εχω πλυντηριο μαλλον.... Εγω Ποπακι του το δηλωσα απο χτες μακαροναδα εχει το μενου κ πολυ ειναι.. θελω να παω να δωσω κ τα τελευταια προσκλητηρια το απογευμα...


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Α καλα!!!!! Επιτηδες μηπως στο κανει για να σε εχει απο το πρωι ετοιμοπολεμη με το σπιτι? Εγω παντως απο το πρωι παλι εχω πλυνει σε αυτο το νεροχυτη αμαν πια... πως γεμιζει ετσι? 2 ατομα ειμαστε!!! Ειναι που δεν εχω πλυντηριο μαλλον.... Εγω Ποπακι του το δηλωσα απο χτες μακαροναδα εχει το μενου κ πολυ ειναι.. θελω να παω να δωσω κ τα τελευταια προσκλητηρια το απογευμα...

ναι δεν θελει να με βλεπει να καθομαι...μου λεει καθε μερα θελω διαφορετικο φαγητο ακου τωρα....κ θελω λεει να τρωω στις 1....

ρε συ ολα στην εντελεια τα εχω ολο στην κουζινα ειμαι κ πλενω το πλυντηριο δεν το χρησιμοποιω δεν μου αρεσει....μαζοχα κ εγω...σφουγγαριζω τρεις φορες την ημερα γιατι η κουζινα ειναι παντα βρωμικη απο τον πολεμο με τις κρεμες....μαγειρευω ..αλλα τα κανω ολα παραλληλη κ τσουπ μπαινω κ εδω παραλληλα ..αλλα τσατιζεται δεν θελει να με βλεπει να καθομαι στο λαπτοπ...ας παρει μια δουλαρα τοτε..η θα τον στειλω πακετο στην μαμακα του να του μαγειρευει καθε μερα αλλο φαγητο..ουτε οι πλουσιοι δεν τρωνε καθε μερα αλλο φαι...αντε τωρα ουφ τα ειπααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Γεωργια μου μπραβο!!! Με οτι έχει ο καθνας κουραζεται ομως κ γκρινιάζει ε??;);)

!!!!

Καλημερα Δωρακι για αυτο λεω στην Αναστασια που λεει ηρωιδα ολες οι μαναδες με 2 μωρα τα ιδια κανουν και εσεις με το καλο θα βρειτε το προγραμμα σας για να καταλαβεις εγω το ιδιο κουραζομουν με 1 το ιδιο με 2 προσαρμοζεσαι κοβεις τα περιττα και προχωρας ε δε θα σκασουμε κιολας;)

Καλημερα κοριτσια!!! μολις σας διαβασα, παω ομως για το φρουτο της και επανερχομαι!!

Καλημερα Αννουλα!

κοκκινιστο με πατατες στον φουρνο για σημερα εχω το κρεας βραζει..ο δικος μου με εκραξε γιατι θελει λεει να τρωει στις 01 το μεσημερι τι κουλο ειναι αυτο παλι...επειδη οι γονεις του τρωνε εκεινη την ωρα τωρα πως του ρθε κ θελει να μου αλλαξει το ωραριο?? αχ αυτοι οι αντρεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς......χειροτεροι κ απο τα μωρα μας......

Καλημερα Ποπακι καλο κουραγιο με το μεγαλο μωρο μεγαλωνουν και βγαζουν χουγια!!!

Λοιπον ημερολογιο τρελας ημερα 3η ο Γιωργος ξυπνησε με κεφια για σκανταλιες ενω συνηθως δεν ειναι ετσι απλα επειδη 3 μερες τωρα κανω μονο τα απαραιτητα επειδη ειμαι μονη μου και δε παιζουμε ως συνηθως προσπαθει να μου τραβηξει την προσοχη. Ετσι σημερα εριξε μισο λιτρο νερο στο κρεβατι το δικο μου εβαλε το χερι του στο καλαθακι με τα σκουπιδια του μπανιου και εριξε τη φρουτοκρεμα της μικρης.Η μικρη εχει απο χθες που γκρινιαζει απο κι αν τη βαλεις εκτος απο αγκαλια μαλλον δοντακι της εδωσα ντεπον αφου εφαγε στις 9 κρεμα ηθελε να θηλασει ηταν νωρις αλλα λεω δοντια ειναι θελει παρηγορια πινει γαλα και ταταμ κανει εμετο τρεχω μαζευω κανω μπανιο τη μικρη να μαζεψω τα χαλια να πλυνω την καρεκλα με καρπεξ και να σου λεει κι ο αντρας σου υπομονη ρε μαναρι ενω ειναι στη δουλεια και κανει τσιγαρακι και πινει καφε:evil::evil::evil: παω να την κοινισω κι ερχομαι ελπιζω χωρις νευρα


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφια μου στεναχωριεμαι που 2 αδερφες δεν μπορουν να τα βρουνε φωναξε την μια μερα να μεινει σπιτι σας για να δει τι τραβας και μετα ας πει οτι θελει.Παντως ειναι κριμα πραγματικα να μη μπορουν να σε βοηθησουν γιατι οταν ερθει το 2ο θα κλειστεις κι αλλο οχι οτι δε θα τα καταφερεις αλλα εγω ημουν αλλος ανθρωπος οταν αφησα τη μικρη στο Βασιλη τον Γιωργο στους γονεις μου και πηγα με τη φιλη μου για καφε βεβαια το οργανωνα 1 βδομαδα χαχα!

Μαρια μια χαρα τα λες κι εγω ετσι εκανα στον υπνο της μικρης αλλα πιανει σε ολα τα μωρα ή οι δικες μας ηταν καλοβολες?

Καλλιρροη μου σου ευχομαι να πιασει και να τρωει μεγαλος μπελας το ταισμα.

Ποπη μεχρι 10' μου ειπε η παιδιατρος να την αφηνω να κλαιει μεχρι να τη σηκωσω.Αλλα η δικη σου η μαιμου και ο μπουκης της Σοφιας αντιστεκονται σε ολα.:tongue:

Γεωργια μου καλα τα λες εσυ αλλα δεν μ'ενδιαφερει να αποδειξω τιποτα σε κανεναν!αφου δεν καταλαβαινουν θα συνεχισω να στηριζομαι σε μενα κ τον Γιαννη κ αν δεν τα καταφερνω δεν θα κανω 2ο...αν δεν μπορω να τα μεγαλωσω ποιος θα τα μεγαλωσει??

Οσο για το κλαμα το 10λεπτο δεν ειναι τιποτα!!Εχθες εκλαιγε κ ουρλιαζε ασταματητα 15 λεπτα , τον σηκωσα , με το ζορι ηρεμησε απο τα αναφιλητα, τον αφησα στην κουνια κ συνεχισε να κλαιει 45 ολοκληρα λεπτα με 2-3 διακοπες του δευτερολεπτου για να παρει ανασα κ να ουρλιαξει πιο δυνατα...Εμεις καθομασταν κ κοιτουσαμε το ρολοι κ λεγαμε δε θα κουραστει ποτε??Ε οχι ποτε!!Μετα καναμε ποοοοοοοοση ωρα να τον συνεφερουμε κ να κοιμηθει μαζι μας...Ετσι πηγε η ωρα 1...

Βρε ποπη μου ειπαμε! Επειδη τα παιρνουμε αγκαλια τωρα δεν θα το κανουμε μεχρι να πανε κ σχολειο. Εξαλου να μην ξεχναμε πωσ καθε παιδι ειναι διαφορετικο!

Αναστασια μου συμφωνω οτι το καθε παιδι ειναι διαφορετικο..Πως αλλα μωρα κοιμουνται μονα τους κ αλλα δεν κοιμουνται ουτε στην αγκαλια?αλλα θελουν ''εκπαιδευση'' στον υπνο κ αλλα οχι...

Κοριτσια δεν το πιστευω αυτο αποψε. Βγηκαμε για την καθημερινη μας βολτα το απογευμα,πηγα εκανα κ τα νυχια μου για αυριο κ οπως καθε παρασκευη καθησαμε εξω για μπυριτσα, η μικρη κοιμηθηκε στο καροτσι κατα τις 11.30 κ πριν λιγο που γυρισαμε σπιτι ξυπνησε! Συνηθως ξυπναει μεχρι να την αλλαξω αλλα ξανακοιμαται κατευθειαν,ε σημερα βρηκε να ξαγρυπνησει λες κ ξερει οτι αυριο εχουμε την βαφτιση κ εχω χιλιες δουλειες!τα νευρα μου! Κ τελειωσε κ η μπαταρια απο τη χαζομαρα με τα νανουρισματα!

Αυριο δεν ξερω αν θα προλαβω να μπω,στις 7 βαφτιζουμε κ την κυριακη θα παμε βολο,οποτε τα λεμε αυριο βραδυ αργα 'η κυριακη βραδυ!

Φιλακια παω να βασανιστω μεχρι να κοιμηθει

Με το καλο η βαφτιση σας!


ClTwp3.png

zjQ4p3.png

Ο μικρος μας Δημητρης ηρθε στον κοσμο 20-01-2012

Link to comment
Share on other sites

Γεωργια μου καλα τα λες εσυ αλλα δεν μ'ενδιαφερει να αποδειξω τιποτα σε κανεναν!αφου δεν καταλαβαινουν θα συνεχισω να στηριζομαι σε μενα κ τον Γιαννη κ αν δεν τα καταφερνω δεν θα κανω 2ο...αν δεν μπορω να τα μεγαλωσω ποιος θα τα μεγαλωσει??

Οσο για το κλαμα το 10λεπτο δεν ειναι τιποτα!!Εχθες εκλαιγε κ ουρλιαζε ασταματητα 15 λεπτα , τον σηκωσα , με το ζορι ηρεμησε απο τα αναφιλητα, τον αφησα στην κουνια κ συνεχισε να κλαιει 45 ολοκληρα λεπτα με 2-3 διακοπες του δευτερολεπτου για να παρει ανασα κ να ουρλιαξει πιο δυνατα...Εμεις καθομασταν κ κοιτουσαμε το ρολοι κ λεγαμε δε θα κουραστει ποτε??Ε οχι ποτε!!Μετα καναμε ποοοοοοοοση ωρα να τον συνεφερουμε κ να κοιμηθει μαζι μας...Ετσι πηγε η ωρα 1...

Ελα ρε Σοφη 45'?Εγω με το ζορι αντεξα τα 10'.Αχ τι να πω κρητικο πεισμα κληρονομησε το μωρο.Οσο για το 2ο δε συμφωνω να το κανεις ειναι κριμα να μην εχει αδερφακι μονο για το οικονομικο θα κανω πισω αν ειναι για βοηθεια θα τα βγαλεις περα θα κοψεις αλλου το σπιτι δε θα ειναι τελειο πχ γλυκα θα αγοραζετε και ποσο ειναι το ζορι νομιζεις μεχρι 3 χρονων μετα ειναι παιδακι.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ......δεν έχω διαβάσει νέα σας δεδομένου ότι λείπω τουλάχιστον 2 μήνες .....ελπίζω να είστε καλά αν και αν κρίνω και απο εμένα όλες ζούμε ιστορίες καθημερινης τρέλας ...την βαφτίσαμε την Μικρή Μαρίνα στις 18/08 και ήταν όλα υπέροχα ....συγκινήθηκα πολυυ!!!!κατα τ άλλα άρχισε να λέει μπαμπά ξαφνικά θέλει μόνο αγκαλιά και από Δευτέρα που γυρναμε Αθήνα θα πάμε σε δύο βρεφικούς που έχουμε καταλήξη για να κάνουμε μια δεύτερη συζήτηση και απο Σεπτέμβρη ξεκινάμε ......Μλεχρι τώρα είχε πάρει κάτι ρεπό η μητέρα μου δούλευε και απόγευμα αλλά τωρα πρέπει να βρεθεί λύση .....σε όλο αυτό νομίζω με τρεξιμο για το μωρό δουλειά και άγχος δεν νιώθω πια τόσο καλά με εμένα και σε συνέχεια με τον Δημήτρη αυτός είναι χαλαρός δεν ασχολείτε παρά ελάχιστο με τη μικρή και το βράδυ που είμαι ημιλυπόθυμη και εχει διάθεση για τα "δικά" μας εγώ νυστάζω και δεν έχω όρεξη .....αλήθεια εσείς την έχετε φάει αυτή την φρίκη ή είμαι η μόνη που δεν την παλεύω ....άσε που για όλα μου φταίει ......σαλέυω μάλλον τι να πω ..........Μονολόγησα λίγο αλλά το είχα ανάγκη .....Τώρα ειμαστε ευρτανία στο χωριό του Δημήτρη και ενώ όλη μέρα ετοίμαζα τα πράγματα να φύγουμε ξαφνικά αποφάσισε να φύγουμε αύριο μετά από 17 ημέρες ......θέλω να πάω σπίτι μου .....φιλάκια !!!


HXSnp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου ......δεν έχω διαβάσει νέα σας δεδομένου ότι λείπω τουλάχιστον 2 μήνες .....ελπίζω να είστε καλά αν και αν κρίνω και απο εμένα όλες ζούμε ιστορίες καθημερινης τρέλας ...την βαφτίσαμε την Μικρή Μαρίνα στις 18/08 και ήταν όλα υπέροχα ....συγκινήθηκα πολυυ!!!!κατα τ άλλα άρχισε να λέει μπαμπά ξαφνικά θέλει μόνο αγκαλιά και από Δευτέρα που γυρναμε Αθήνα θα πάμε σε δύο βρεφικούς που έχουμε καταλήξη για να κάνουμε μια δεύτερη συζήτηση και απο Σεπτέμβρη ξεκινάμε ......Μλεχρι τώρα είχε πάρει κάτι ρεπό η μητέρα μου δούλευε και απόγευμα αλλά τωρα πρέπει να βρεθεί λύση .....σε όλο αυτό νομίζω με τρεξιμο για το μωρό δουλειά και άγχος δεν νιώθω πια τόσο καλά με εμένα και σε συνέχεια με τον Δημήτρη αυτός είναι χαλαρός δεν ασχολείτε παρά ελάχιστο με τη μικρή και το βράδυ που είμαι ημιλυπόθυμη και εχει διάθεση για τα "δικά" μας εγώ νυστάζω και δεν έχω όρεξη .....αλήθεια εσείς την έχετε φάει αυτή την φρίκη ή είμαι η μόνη που δεν την παλεύω ....άσε που για όλα μου φταίει ......σαλέυω μάλλον τι να πω ..........Μονολόγησα λίγο αλλά το είχα ανάγκη .....Τώρα ειμαστε ευρτανία στο χωριό του Δημήτρη και ενώ όλη μέρα ετοίμαζα τα πράγματα να φύγουμε ξαφνικά αποφάσισε να φύγουμε αύριο μετά από 17 ημέρες ......θέλω να πάω σπίτι μου .....φιλάκια !!!

Νινα μου τι κανεις??? Εμεις να ξερεις ειμαστε μαζεμενες σε ενα καφε που ανοιξαμε στο fb κ μιλαμε εκει συνηθως βαζουμε φωτο που βλεπυμε μονο εμεις! Δεν θυμαμαι αν σε ειχα προσκαλεσει εκει. Κατα τ'αλλα κι εμεις ολες απο κατι νευρα τα εχουμε κ οπως λες ορεξη καμια!!!! Να σου ζησει η Μαρινα σου να την δεις οπως φανταζεσαι κ επιθυμεις!!!:D:D


1554962n1w34v73a9.gif Βικτωρία 18-01-2012

9AcEp2.png

nyy2p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...