Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Mανουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2012


sophie jolie

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μας!!!!! τι κανετε?? εμεις πηγαμε τις βολτες μας πρωι πρωι.. η σκατουλιτσα δεν εφαγε καθολου φρουτοκρεμα αλλα ειπα ως εδωωωωωω!!!! δεν της εφτιαξα γαλα,λεω θα πεινασεις κ θα φας μια χαρα μετα την σουπιτσα σου αλλιως παλι νερα θα μου κανεις..εμεινε νυστικη(δεν πολυεσκασε βεβαια) κοιμηθηκε κ 1 ωρα κ αφου ξυπνησε τσακισε την σουπα..160 γρμ(τοσο ειχε το πιατο!!!:D:D) ααα!! λεω πολυ λασκα σε εχω αφησει τοσο καιρο,δεν θα με κανεις εσυ οτι θελεις!!! ακαρδη μανα!!!!:D:D:D ποπη μου μπορει οντως να την ενοχλουν τα δοντακια..δωσε 2 μλ ντεπον για να χαλαρωσει,ομως το να την κρατας αγκαλια δεν λυνει το προβλημα..κ εμενα βγαζει δακρυα αλλα με το που την παιρνω αγκαλια σταματαει..τι συμαινει αυτο??σταματαει ο πονος??? ΟΧΙΙΙΙ!!! με δουλευει!! την αφηνω κ οπως λεει η Αννα κλαιει 1,2 βλεπει οτι δεν περνανε τα κολαπα της,γυρναει κ παιζει με τα παιχνιδια της.. εντελως φιλικα στα λεω αυτα για να μην σου φευγει συνεχεια η μεση,..εισαι κ μια σταλια ανθρωπος!! στο σουπερ εγω το εχω ξαναπει επειδη μετα απο κανενα μισαωρο δυσανασχετει στο καροτσι κ δεν μπορω να κουβαλαω ψωνια,καροτσια κ μωρο την βαζω απο την αρχη στο σλινγκ κ ειμαστε ολοι ευτυχισμενη..αυτη κουτσομπολευει,εγω εχω το κεφαλι μου ησυχο,ψωνιζω κ κουβαλαω τα ψωνακια μου ησυχη!!! βεβαια οταν εχω πολλα εννοειται κ παω με τον Παν...με βοηθαει πολυ,ευτυχως!!! Αννα για αλλη μια φορα συμφωνω σε ολα με σενα,αγαπημενο μου υδοροχοακι!!!!


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • fouskitsa82

    6607

  • dolphin73

    5860

  • kalliopi poul

    5830

  • εφακη

    4884

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tσα....Ηρθα κ εγω!!Σας διαβαζα σιγα-σιγα απο το πρωι αλλα που να προλαβω να σχολιασω?Εισαστε πολυλογουδες...(οχι οτι εγω δεν ειμαι ε?).

Λοιπον, οσο με τα δικα μου τα χθεσινα , η αδελφη μου τα ξερει ολα αυτα απλα θελει να ειναι το επικεντρο της γης κ να ασχολουνται ολοι μαζι της...Επισης δεν μπορει να καταλαβει οτι καθε παιδι ειναι διαφορετικο κ νομιζει οτι ειμαι υπερβολικη που λεω οτι το μωρο εχει προβλημα με τον υπνο...Τις τελευταιες μερες εχω απελπιστει!!!!

Ολη μερα ειμαστε μια χαρα, κοιμαται κατι μισαωρα , 1 ωρα το μεσημερι, ελαχιστα το απογευμα αλλα οταν παει η ωρα 11 να κοιμηθουμε εχουμε μαχη!!Πραγματικα εχουμε φτασει στα ορια μας..Τον αφηνουμε να κλαιει 5,10, 15 λεπτα...ουρλιαζει κ δεν εχει σταματημο..Μετα απο 4-5 φορες , αφου παει η ωρα 1-2 δεν αντεχουμε κ τον κοιμιζουμε μαζι μας..Με το ζορι παλι γιατι κλαιει με αναφιλητα κ δεν σταματαει...δεν αντεχεται αλλο αυτη η κατασταση!Δεν αντεχουμε αλλο να τον αφηνουμε να σπαραζει...

διαβαζω πως κοιμουνται τα μωρα σας κ πραγματικα απογοητευομαι!!!Εμας δεν κοιμαται ποτε απο μονος του...

Οσο για το μεσημεριανο, αλλη πικρα!!!παλευουμε καθε μεσημερι κ τρωει 30-40 γρ!!κ μετα δεν του δινω συμπληρωμα γαλα γιατι ετσι ειπε ο γιατρος...Σημερα μετα απο 1ωρα κ ενα τεταρτο εφαγε 70 γρ...αθλος για εμας!!

Μεσα σε ολα αυτα εχω τον καθενα να δινει συμβουλες κ μου την δινει στα νευρα αφου το δικο μου παιδι δεν πιρνει απο τετοια...

Αυτα με εμας!Τα ειπα κ ξαλαφρωσα λιγο...

Γεωργια μου πολυ ωραιο φορεμα!μεγεια!

Γωγω τελειος ο σταυρος...οταν ευκαιρησω θα σας δειξω κ τον δικο μας...ειναι διχρωμος.

Ποπη για εσενα τι να πω...Συναδελφικους χαιρετισμους!στην ιδια φαση ειναι τα μωρα μας σε υπνο κ μεσημεριανο!!

Σοφια μου επειδη ξερω τι παιρνας τα'χω περασει αν θελεις ακουσε την συμβουλη μου γιατι οσο παει θα χειροτερευει..το μωρο δεν ξερει να κοιμηθει μονο του!!!!!! παρε το κοιμησου παιδι μου..δεν ειναι ακριβο ομως εαν δεν μπορεις μπορω σιγα σιγα να σου πω τι λεει κ θα σωθεις..εμενα δεν κοιμοταν...εμαθε να κοιμαται απο τις 9 ως τις 8 το πρωι...ξυπναει 2 φορες για γαλα κ αυτο γιατι εγω φταιω κ το ξερω αλλα μετα ξανακοιμαται.


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω εννοουσες μαρια ε?

χμμ αυτο που εκανες με την φρουτοκρεμα λες να το κανω με την χορτοσουπα?? εχουμε 4 μερες που αρχισαμε αλλα κανουμε πολυ αργες προοδους....την πρωτη μερα την καναμε εμετο,την 2η απλα την βγαζαμε απο το στομα, την 3η(χθες) εφαγε 4 κουταλιτσες και σημερα 6......

τα νεα μας: δεν εχουμε χαχαχαχαχα !!! το απογευμα θα παω μια βολτα στην αγορα να παρω και πουκαμισο για τον Δημητρη για την βαπτιση(θα φορεσει γκρι ασημι κοστουμι) και λεω να του παρω ενα μοβακι(αν και δυσκολα θα τον πεισω να τον βαλει,αλλα αν βρω οπως το φανταζομαι θα του ειναι τελειο!!!! )....και θα ριξω και εγω μια βολτα στα μαγαζια(μηπως βρω το κλικ φορεμα :P )....και θα παω να μοιρασω 5-6 προσκλητηρια γιατι σε 2 εβδομαδες ειναι η βαπτιση και ουτε τα μισα δεν εχουμε δωσει χαχαχα


p1lpp3.pnghX5pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφια μου επειδη ξερω τι παιρνας τα'χω περασει αν θελεις ακουσε την συμβουλη μου γιατι οσο παει θα χειροτερευει..το μωρο δεν ξερει να κοιμηθει μονο του!!!!!! παρε το κοιμησου παιδι μου..δεν ειναι ακριβο ομως εαν δεν μπορεις μπορω σιγα σιγα να σου πω τι λεει κ θα σωθεις..εμενα δεν κοιμοταν...εμαθε να κοιμαται απο τις 9 ως τις 8 το πρωι...ξυπναει 2 φορες για γαλα κ αυτο γιατι εγω φταιω κ το ξερω αλλα μετα ξανακοιμαται.

Mαρια, τι ειναι αυτο?? το κοιμησου παιδι μου?? θα μας τρελλανεις??χαχα!!:D:D


3Gz7p3.png?5cHmUUoQΤα αντρακια μου!!! aaDPp3.png?AkLVSpTEoAKkp3.png?779pTsvT

Η πριγκηπισσα μας γεννηθηκε στις 4-2-2012!!

Link to comment
Share on other sites

σοφακι μουτι να πω αφου δεν καταλαβαινει η αδερφη σου κριμα πολυ κριμα...οσο για τον υπνο του μωρου ετσι ειμαστε κ εμεις οχι παντα βεβαια μερικες φορες μπορει να ειναι τοσο εξαντλημενη να κοιμηθει αμεσως αλλα εμενα ακομα κοιμαται μαζι μου..για το βιβλιο αυτο που λεει η μαρια λεει πολλα σωστα πραγματα το εχω κ το διαβαζω δεν το τελειωσα ακομα ( 11 ε το πηρα) σε μερικα πραγματα αν τα εφαρμοσουμε πιανει αλλα εμενα οταν την αφηνω να κοιμηθει μονη της γυριζει μπρουμυτα κ εκνευριζεται κ εκει αρχιζει ο σπαραγμος κ δωσε μετα αγκαλια κουνημα..εγω πιστευω ειναι στο μωρο τελικα...ξερω ποσο εξαντλητικη κατασταση ειναι ολο αυτο σε καταλαβαινω απολυτα αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κ τπτ...

μαρακι μουπροσπαθω να την αφηνω να κλαιει σημερα την αφηνα 5 λεπτα αλλα δεν σταματουσε η σκατουλα ..εμενα στην αγκαλια συνεχιζει να κλαψουριζει σαν γατουλα...κ αυτο με το βιβλιο τα λεει πολυ ωραια κ σωστα αλλα παλι σε εμενα δεν πιανει...εχω καταφερει να την κοιμησω μονο οταν ειμαι κ εγω ξαπλωμενη διπλα της κ δεν την αφηνω να γυριζει μπρουμυτα γιατι εχουμε κ το αρκουδισμα τωρα ..κ ενω νυσταζει γυριζει κ εκνευριζεται μετα...


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mαρια, τι ειναι αυτο?? το κοιμησου παιδι μου?? θα μας τρελλανεις??χαχα!!:D:D

το κοιμησου παιδι μου ειναι ενα βιβλιο που εχει γραψει ενας καθηγητης -διευθυντης της μοναδας διαταραχων του υπνου...εγω αυτο ειχα διαβασει κ εφαρμοσα στην μπουμπου κ αρχισε να κοιμαται..το βιβλιο λεει οτι το μωρο δεν πρεπει να κοιμαται με την βοηθεια εξωτ.παραγοντων τα οποια θα τα αναζητησει εαν ξυπνησει την νυχτα(πχ στηθος,κουνημα,καροτσι,μπιμπερο κτλ) αλλιως καθε φορα που ξυπναει θα χρειαζεται παλι στηθος η΄βολτα με καροτσι κτλ..πρεπει να πηγαινει στην κουνια του ξυπνιο κ να κοιμαται μονο του ετσι ωστε οταν ξυπνησει να μην τρομαζει επειδη δεν εχει ενα βυζι στο στομα οπως την ωρα που κοιμηθηκε η' δεν νιωθει το κουνημα των χεριων η' καροτσιου..δεν ξερω αν τα λεω κατανοητα..εαν δεν καταλαβαινετε να αντιγραψω καποια αρθρα απο το βιβλιο...


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

σοφακι μουτι να πω αφου δεν καταλαβαινει η αδερφη σου κριμα πολυ κριμα...οσο για τον υπνο του μωρου ετσι ειμαστε κ εμεις οχι παντα βεβαια μερικες φορες μπορει να ειναι τοσο εξαντλημενη να κοιμηθει αμεσως αλλα εμενα ακομα κοιμαται μαζι μου..για το βιβλιο αυτο που λεει η μαρια λεει πολλα σωστα πραγματα το εχω κ το διαβαζω δεν το τελειωσα ακομα ( 11 ε το πηρα) σε μερικα πραγματα αν τα εφαρμοσουμε πιανει αλλα εμενα οταν την αφηνω να κοιμηθει μονη της γυριζει μπρουμυτα κ εκνευριζεται κ εκει αρχιζει ο σπαραγμος κ δωσε μετα αγκαλια κουνημα..εγω πιστευω ειναι στο μωρο τελικα...ξερω ποσο εξαντλητικη κατασταση ειναι ολο αυτο σε καταλαβαινω απολυτα αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κ τπτ...

μαρακι μουπροσπαθω να την αφηνω να κλαιει σημερα την αφηνα 5 λεπτα αλλα δεν σταματουσε η σκατουλα ..εμενα στην αγκαλια συνεχιζει να κλαψουριζει σαν γατουλα...κ αυτο με το βιβλιο τα λεει πολυ ωραια κ σωστα αλλα παλι σε εμενα δεν πιανει...εχω καταφερει να την κοιμησω μονο οταν ειμαι κ εγω ξαπλωμενη διπλα της κ δεν την αφηνω να γυριζει μπρουμυτα γιατι εχουμε κ το αρκουδισμα τωρα ..κ ενω νυσταζει γυριζει κ εκνευριζεται μετα...

ποπακι μου αυτο με το γυρισμα το ειχαμε κ εμεις...δεν λεω οτι ειναι ευκολο να το κανεις αυτο...κ εγω στεναχωριεμαι απιστευτα..αλλα βλεπω οτι αυτο ειναι το καλυτερο για την μικρη μου...αλλιως πρεπει να ειμαι συνεχεια απικο,να μην κοιμαμαι ποτε,να μην μαγειρευω,να μην κανω καμια δουλεια για να κουναω συνεχεια την μικρη...τελος παντων πιστευω οτι η καθεμια μας κανει αυτο που πιστευει οτι ειναι καλυτερο για το μωρακι της κ συμφωνα παντα με τις αντοχες της..αυτο που για μενα ειναι κουραστικο για σενα πχ δεν ειναι..δλδ εγω μπορει ενα χρωμα να το βλεπω κοκκινο,εσυ ροζ κ καποια αλλη καφε!!!!:D:D ολες ομως εχουμε το δικιο μας

1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εδω εννοουσες μαρια ε?

χμμ αυτο που εκανες με την φρουτοκρεμα λες να το κανω με την χορτοσουπα?? εχουμε 4 μερες που αρχισαμε αλλα κανουμε πολυ αργες προοδους....την πρωτη μερα την καναμε εμετο,την 2η απλα την βγαζαμε απο το στομα, την 3η(χθες) εφαγε 4 κουταλιτσες και σημερα 6......

τα νεα μας: δεν εχουμε χαχαχαχαχα !!! το απογευμα θα παω μια βολτα στην αγορα να παρω και πουκαμισο για τον Δημητρη για την βαπτιση(θα φορεσει γκρι ασημι κοστουμι) και λεω να του παρω ενα μοβακι(αν και δυσκολα θα τον πεισω να τον βαλει,αλλα αν βρω οπως το φανταζομαι θα του ειναι τελειο!!!! )....και θα ριξω και εγω μια βολτα στα μαγαζια(μηπως βρω το κλικ φορεμα :P )....και θα παω να μοιρασω 5-6 προσκλητηρια γιατι σε 2 εβδομαδες ειναι η βαπτιση και ουτε τα μισα δεν εχουμε δωσει χαχαχα

τι να σου πω Καλλιροη μου..εγω παιδευομαι εδω κ 2 μηνες...ενω στην αρχη την ετρωγε μετα αρχισε τα χαζα..ωμα τα τρωει ενω ετσι οχι...εμενα κανει τον τελευταιο μηνα το αλλο..ολη μερα χαζοτρωει κ την νυχτα μετα ανα 3ωρο ξυπναει κ πινει 200-240 γαλα..πως να πειναει μετα ολη μερα??ετσι κ εγω λεω μπας κ της το αλλαξω αυτο γιατι δεν γινεται να ειμαι ολη μερα στο ποδι,να τρεχω απο πισω της τωρα που τρεχει σε ολο το σπιτι,να εχω ενα σωρο δουλειες,να φτιαχνω φαγητα τα οποια μετα τα πεταω κ μετα την νυχτα να συκωνομαι 40 φορες για γαλα....δεν ειναι κ νεογεννητο πια


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σοφια μου στεναχωριεμαι που 2 αδερφες δεν μπορουν να τα βρουνε φωναξε την μια μερα να μεινει σπιτι σας για να δει τι τραβας και μετα ας πει οτι θελει.Παντως ειναι κριμα πραγματικα να μη μπορουν να σε βοηθησουν γιατι οταν ερθει το 2ο θα κλειστεις κι αλλο οχι οτι δε θα τα καταφερεις αλλα εγω ημουν αλλος ανθρωπος οταν αφησα τη μικρη στο Βασιλη τον Γιωργο στους γονεις μου και πηγα με τη φιλη μου για καφε βεβαια το οργανωνα 1 βδομαδα χαχα!

Μαρια μια χαρα τα λες κι εγω ετσι εκανα στον υπνο της μικρης αλλα πιανει σε ολα τα μωρα ή οι δικες μας ηταν καλοβολες?

Καλλιρροη μου σου ευχομαι να πιασει και να τρωει μεγαλος μπελας το ταισμα.

Ποπη μεχρι 10' μου ειπε η παιδιατρος να την αφηνω να κλαιει μεχρι να τη σηκωσω.Αλλα η δικη σου η μαιμου και ο μπουκης της Σοφιας αντιστεκονται σε ολα.:tongue:


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω Καλλιροη μου..εγω παιδευομαι εδω κ 2 μηνες...ενω στην αρχη την ετρωγε μετα αρχισε τα χαζα..ωμα τα τρωει ενω ετσι οχι...εμενα κανει τον τελευταιο μηνα το αλλο..ολη μερα χαζοτρωει κ την νυχτα μετα ανα 3ωρο ξυπναει κ πινει 200-240 γαλα..πως να πειναει μετα ολη μερα??ετσι κ εγω λεω μπας κ της το αλλαξω αυτο γιατι δεν γινεται να ειμαι ολη μερα στο ποδι,να τρεχω απο πισω της τωρα που τρεχει σε ολο το σπιτι,να εχω ενα σωρο δουλειες,να φτιαχνω φαγητα τα οποια μετα τα πεταω κ μετα την νυχτα να συκωνομαι 40 φορες για γαλα....δεν ειναι κ νεογεννητο πια

Μαρακι αγριεψες.Αληθεια ποτε και που τη βαφτιζεις τη μικρη και πως θα τη βγαλεις ειπαμε εχω χαζεψει απο τη ζεστη.


zxG9p3.png

owokp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σοφια μου στεναχωριεμαι που 2 αδερφες δεν μπορουν να τα βρουνε φωναξε την μια μερα να μεινει σπιτι σας για να δει τι τραβας και μετα ας πει οτι θελει.Παντως ειναι κριμα πραγματικα να μη μπορουν να σε βοηθησουν γιατι οταν ερθει το 2ο θα κλειστεις κι αλλο οχι οτι δε θα τα καταφερεις αλλα εγω ημουν αλλος ανθρωπος οταν αφησα τη μικρη στο Βασιλη τον Γιωργο στους γονεις μου και πηγα με τη φιλη μου για καφε βεβαια το οργανωνα 1 βδομαδα χαχα!

Μαρια μια χαρα τα λες κι εγω ετσι εκανα στον υπνο της μικρης αλλα πιανει σε ολα τα μωρα ή οι δικες μας ηταν καλοβολες?

Καλλιρροη μου σου ευχομαι να πιασει και να τρωει μεγαλος μπελας το ταισμα.

Ποπη μεχρι 10' μου ειπε η παιδιατρος να την αφηνω να κλαιει μεχρι να τη σηκωσω.Αλλα η δικη σου η μαιμου και ο μπουκης της Σοφιας αντιστεκονται σε ολα.:tongue:

γεωργια μου το μονο που δεν ειναι το παιδακι μου ειναι καλοβολη:D:D:D εχει η ψυχη μου τις χαρες ολες αλλα ευκολη δεν την λες..μου εχει νγαλει την Παναγια!!!!!! εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος οτι τιποτα απολυτως δεν παθαινουν με το κλαμα κ ισα ισα που θα εκτονοθει κ θα κοιμηθει σαν πουλακι!! εγω για 4 μηνες το επαιζα ηρωας κ βραχος που αντεχει να μην κοιμαται 20 ωρες το 24ωρο..ομως οταν ειδα οτι δεν μπορω ουτε να χαμογελασω κ να ασχοληθω με το παιδακι μου που τοσο αγαπω ειπα τερμα..αυτο δεν το εκανα για μενα..το κανω για εκεινη...πρεπει το μωρο να κοιμαται αλλιως δεν αντεχει την ημερα..οπως πινει γαλα η' τρωει ετσι πρεπει να κοιμαται


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι αγριεψες.Αληθεια ποτε και που τη βαφτιζεις τη μικρη και πως θα τη βγαλεις ειπαμε εχω χαζεψει απο τη ζεστη.

μα αδικο εχω?? δεν ξερω πες μου μηπως κατι σκεφτομαι λαθος κ ειμαι αυστηρη..δεν μπορω συνεχεια να ειαστε μες στην γκρινια κ να μην κανουμε τιποτα...βαφτιζουμε στις 7 οκτωμβρη κ θα την βγαλουμε ΣΟΦΙΑ:tongue:


1YG7p2.png 7biOp2.png
Link to comment
Share on other sites

μαρακι μουεννοειται οτι εχετε δικιο κ ξερω οτι αυτο που κανω δεν ειναι το σωστο κ οτι αργοτερα θα εχω προβλημα οσο πιο μικρο μαθαινει το μωρο να κοιμαται τοσο πιο υγιες ειναι για ολη την οικογενεια οπως λεει κ το βιβλιο...αλλα ελα που στο 5 λεπτο κλαμμα της την κοβευεται η αναπνοη ,,,εκει ενδιδω εγω κ ξανα απο την αρχη..καθε μερα προσπαθω να τηνβαζω να κοιμαται μονη ..με δικα της αντικειμενα ,,εχω διπλα της παντα ενα αρκουδακι που ειναι μονο για τον υπνο της δεν της το δινω για παιχνιδι...αλλα μου κλαιει ρε γμτ κ δεν σταματαει..ισως βεβαια ξερει πλεον οτι θα ενδωσω στο κλαμμα της κ γιαυτο να μην σταματα..αλλα το κλαμμα της το κανει τοσο νευρικο κ εντονο με τσιριδα με αποτελεσμα να κοβεται η αναπνοη της...εκει πως μπορω εγω να το αλλαξω???


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

γεωργια μου το μονο που δεν ειναι το παιδακι μου ειναι καλοβολη:D:D:D εχει η ψυχη μου τις χαρες ολες αλλα ευκολη δεν την λες..μου εχει νγαλει την Παναγια!!!!!! εμενα μου ειχε πει η παιδιατρος οτι τιποτα απολυτως δεν παθαινουν με το κλαμα κ ισα ισα που θα εκτονοθει κ θα κοιμηθει σαν πουλακι!! εγω για 4 μηνες το επαιζα ηρωας κ βραχος που αντεχει να μην κοιμαται 20 ωρες το 24ωρο..ομως οταν ειδα οτι δεν μπορω ουτε να χαμογελασω κ να ασχοληθω με το παιδακι μου που τοσο αγαπω ειπα τερμα..αυτο δεν το εκανα για μενα..το κανω για εκεινη...πρεπει το μωρο να κοιμαται αλλιως δεν αντεχει την ημερα..οπως πινει γαλα η' τρωει ετσι πρεπει να κοιμαται

εχεις απολυτο δικιο μαρια μου ετσι ακριβως ειναι κ εγω φτανω πλεον στο τελμα μου...εγω οταν γκρινιαζει κ χωρις λογο την φωναζω λιγο πιο εντονα για να καταλαβαινει οτι δεν γινεται ολη μερα με γλυκολογα κ χαρουλες....εσενα δλδ εφαρμοσες κατα γραμμα αυτα που λεει το βιβλιο κ επιασε???


B4Itp2.png

ΘΕΟΔΩΡΑ!! 08/02/2012!! ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...