Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όποιος θέλει ας συντονιστεί στον αντενα θα μιλησει ο δήμαρχος καλαμαριάς κ μια μαμά από εδώ μέσα :wink:

Καλημέρα! Τελικά αύριο θα μας βγάλουν λόγω βάσεων.

Γύρω στις 8 και μισή.

Εγώ είμαι η μανούλα για όποιον δεν κατάλαβε!Χεχεχε


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για να σας λύσω την απορία με την ημιαπασχόληση, μια και δουλεύω εγώ έτσι, στην ημιαπασχόληση έχω 22 ένσημα τον μήνα, ενώ με την πλήρης, 25. Μόνο από εκεί φαίνεται, από πουθενά αλλου΄.

να κανω μια ερωτησουλα? το προγραμμα ζητουσε βεβαιωση εργοδοτη η οποια μαγειρευεται , και μηχανογραφημενα ενσημα ή αναγγελια προσληψης ή συμβαση (η οποια μαγειρευεται...) που το προβλημα λοιπον να κανουν μια εικονικη συμβαση μερικης απασχόλησης? κ γιατι ζητανε συμβαση που δεν μπορει να ελεγχει η διαφανεια της?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Πήρα τον πρωί στον δήμο μας γιατί μου είχαν πει ότι σήμερα θα βγάζαν τα αποτελέσματα για τους παιδικούς.(όχι εσπα με την απλή αίτηση που είχαμε κάνει).Μου είπαν ότι θα καθυστερήσουν λίγο γιατί έχουν ειδοποίηση ότι θα ανοίξουν και άλλες θέσεις με το εσπα και πρέπει πρώτα να βγουν εκείνες και μετά να βγάλουν τα δικά τους.

Είμαι στις επιλαχούσες με αρκετά μόρια.Να ελπίζω ή να ετοιμάζω τα τροφεία!!!!!!!!!!!!!:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως και γνωρίζει κάποια κοπέλα. Πως γίνεται στους οριστικούς πίνακες με τους επιτυχόντες να περιλαμβάνονται ονόματα τα οποία δεν υπήρχαν σε κανένα από τους προσωρινούς πίνακες, ούτε με πλήρη ούτε με ελλιπή φάκελο? Ισως η ερώτηση να έχει ξαναγίνει αλλά εγώ μόλις τώρα το πήρα είδηση και έχω προβληματιστεί. Έλειπα και αρκετές μέρες και δεν είχα πρόσβαση στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Ακρη δεν βγάζω με την Εεταα ....μου εχουν χωρίσει τα 2 μικρά σε διαφορετικες δομές...Ο μεγάλος στον Μικρό Πριγκιπα και ο μικρός μου στο Παιζω και Λυνω...

Ζητάω απο κάποια μανούλα αν εχει περάσει το παιδάκι της στον Μικρό Πρίγκιπα στην κατηγορία Α1,1 και θέλει να αλλάξει στο Παίζω και Λυνω ..υπάρχει διαφορά τιμή στο σχολικό στον Μικρό Πρίγκιπα 300 ετησίως και στον δεύτερο 550...Διατίθομαι να πληρώσω όχι μόνο την διαφορά αλλά ολόκληρο το ποσό...

αν υπάρχει κάποια μανούλα παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ..

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αν και δεν έχει σχέση με αυτά που σας απασχολεί αυτές τις μέρες και εννοείται ότι είμαι από αυτές που ελπίζουν κάτι να γίνει, και να μπούνε όλα τα παιδιά...

Πήγα το πρωί τα παιδιά μου στον ιδιωτικό σταθμό και έχω εκνευριστεί τόσο πολύ....

Το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά....:oops:

Είμαι εποχιακή και δουλεύω σπαστά, πρωινά ή βράδυ και Σάββατα, οπότε μόνο ιδιωτικός σταθμός με εξυπηρετεί, δυστυχώς. Έχω δυο παιδιά, πέρσι μπήκε το ένα, το άλλο δεν μπήκε. Το ένα Α2 το άλλο Α1.2, λίγες θέσεις... Οπότε πλήρωνα για το ένα το καλοκαίρι και το χειμώνα σπίτι. Φέτος το ίδιο. Τώρα τον Αύγουστο μάζεψα λεφτά και πλήρωσα για τα δυο παιδιά. Αλλά δεν είμαι εγώ το θέμα.

Λοιπόν πήγα το πρωί στον σταθμό και άκουσα στο πάρκινγκ μια μητέρα να λέει σε μια άλλη , γιατί δεν το έκανες όπως εγώ, έβαλα το λογιστή να γράψει χαρτί, ότι δουλεύω ορισμένου χρόνου, μερική απασχόληση, οπότε 45 μόρια...

Η συγκεκριμένη έχει δυο παιδιά και μπήκαν και τα δυο στο Α2, αλλά δηλαδή τι, έκλεψε με τα μόρια, όπως είπε, και έφαγε ίσως τις θέσεις από άλλες μαμάδες. Έλεος!!! Δεν φτάνει που κόπηκαν θέσεις, το να "τρώμε" με πλαστά στοιχεία τη θέση άλλον, που ίσως θα έμπαινε... Δε γνωρίζω την οικονομική κατάσταση της μητέρας ή τη δουλεία κάνει. Ίσως να κατάφερνε να πάρει τις θέσεις και χωρίς πλαστά, αλλά αυτό έπρεπε να το κρίνει το σύστημα και όχι με αυτόν τον τρόπο...

Συγνώμη που σας κούρασα και εκφράσω έτσι το θυμό μου, αλλά πραγματικά λυπάμαι για το ότι κοροϊδεύουμε και εμείς το σύστημα!!!!!!!

Καλή επιτυχία σε όσες μείναν από έξω. Μακάρι το εύχομαι ολόψυχα να γίνει κάτι....

Καλή σχολική χρονιά!

Στο μυαλό του έλληνα πάντα η λαμογιά... Από την ηγεσία μέχρι τον τελευταίο έλληνα

πολίτη. Ντροπή....

Link to comment
Share on other sites

εγινε ντορος με την συναντηση μητερων στο υπουργειο εργασιας....

και μιλησαν οι δημοι με τον Βρουτση και αποφασισαν να παρουν κι αλλα παιδακια....θα καλυφθει το 70% των πρωτων αιτησεων....

Αν δεχτούν τις μειώσεις οι δήμοι μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Ακρη δεν βγάζω με την Εεταα ....μου εχουν χωρίσει τα 2 μικρά σε διαφορετικες δομές...Ο μεγάλος στον Μικρό Πριγκιπα και ο μικρός μου στο Παιζω και Λυνω...

Ζητάω απο κάποια μανούλα αν εχει περάσει το παιδάκι της στον Μικρό Πρίγκιπα στην κατηγορία Α1,1 και θέλει να αλλάξει στο Παίζω και Λυνω ..υπάρχει διαφορά τιμή στο σχολικό στον Μικρό Πρίγκιπα 300 ετησίως και στον δεύτερο 550...Διατίθομαι να πληρώσω όχι μόνο την διαφορά αλλά ολόκληρο το ποσό...

αν υπάρχει κάποια μανούλα παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ..

ευχαριστώ.

Γνωστής μου πέρυσι της είχανε πάρει τα παιδιά σε διαφορετικές δομές όπως εσένα και ζήτησε από την ΕΕΤΑΑ να τα βάλουν στην ίδια όπως και έγινε. Μήπως στα πήρανε σε διαφορετικές δομές επειδή δεν υπήρχε κατηγορία για τον μικρό σου σε αυτή του μεγάλου σου; Βέβαια φέτον με την αναστάτωση που επικρατεί δεν ξέρω αν πρέπει να ανακινήσεις το θέμα με την ΕΕΤΑΑ δεδομένου ότι πήραν και τα 2 παιδιά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην 1 επιλογη πήρανε 138 μεγαλα και 24 μικρα ...η δευτερη πηρε 30 μεγαλα και 10 μικρα..

Η εετα μου ειπε να κανω μια επιστολη αν και δεν θα γινει ΤΙΠΟΤΑ

Μονο αν βρω καποια μανουλα και θελει να αλλαξουμε...

που καταντησαμε θεε μου...ειναι δυνατον να καθομαι να ψαχνω και να παρακαλαω για να μην χωριστουνε τα παιδια μου?

3 παιδια - 3 διαφορετικα σχολεια - 3 διαφορετικες μετακινησεις το πρωι - 3 διαφορετικες μετακινησεις το απογευμα...δεν εχω λογια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση μήπως και γνωρίζει κάποια κοπέλα. Πως γίνεται στους οριστικούς πίνακες με τους επιτυχόντες να περιλαμβάνονται ονόματα τα οποία δεν υπήρχαν σε κανένα από τους προσωρινούς πίνακες, ούτε με πλήρη ούτε με ελλιπή φάκελο? Ισως η ερώτηση να έχει ξαναγίνει αλλά εγώ μόλις τώρα το πήρα είδηση και έχω προβληματιστεί. Έλειπα και αρκετές μέρες και δεν είχα πρόσβαση στο internet.

Ακριβως το ιδιο αναρωτιομουν και γω.

Υπάρχει ονομα στους επιτυχοντες στο σταθμό μας που εμφανιστηκε την ημερα των αποτελεσματων μονο,με 100+ μορια μάλιστα...

Καρατσεκαρισμένο.

Link to comment
Share on other sites

Στην 1 επιλογη πήρανε 138 μεγαλα και 24 μικρα ...η δευτερη πηρε 30 μεγαλα και 10 μικρα..

Η εετα μου ειπε να κανω μια επιστολη αν και δεν θα γινει ΤΙΠΟΤΑ

Μονο αν βρω καποια μανουλα και θελει να αλλαξουμε...

που καταντησαμε θεε μου...ειναι δυνατον να καθομαι να ψαχνω και να παρακαλαω για να μην χωριστουνε τα παιδια μου?

3 παιδια - 3 διαφορετικα σχολεια - 3 διαφορετικες μετακινησεις το πρωι - 3 διαφορετικες μετακινησεις το απογευμα...δεν εχω λογια

Στη θέση σου θα έψαχνα να βρω τις μαμάδες που περάσανε στον παιδικό που ενδιαφέρεσαι να πας το παιδάκι σου, αφού εκεί πέρασε το ένα σου παιδί , ίσως οι υπεύθυνοι του σταθμού σου δώσουν λίστα με τηλέφωνα...ίσως λέω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο αναρωτιομουν και γω.

Υπάρχει ονομα στους επιτυχοντες στο σταθμό μας που εμφανιστηκε την ημερα των αποτελεσματων μονο,με 100+ μορια μάλιστα...

Καρατσεκαρισμένο.

Κορίτσια έχει ξαναγραφτεί εδώ μέσα ότι στην περίπτωση που πέρυσι μία μαμά είχε κάνει αίτηση πχ στο νομό Έβρου και φέτος στο νομό Θεσσαλονίκης , για κάποιο λόγο στην καταχώρηση των αιτήσεων "έμεινε" ο περσινός νομός...το βλέπει η ενδιαφερόμενη στα προσωρινά και κάνει ένσταση , το διορθώνουν και μπαίνει.

Αν έχετε υποψίες για συγκεκριμένη ωφελούμενη , ψάξτε το όνομα της στα προσωρινά ΟΛΩΝ των νομών .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...