Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για πειτε μου βρε κοριτσια τι να κανω? Στο σταθμο μας που εχει μονο 5 θεσεις για τα μωρα κατηγορια Α1 εχει περασει μια μητερα που στα προσωρινα αποτελεσματα φαινεται να εχει δηλωσει αλλους σταθμους. Ητανε με ελλιπη φακελο γιατι της λειπανε καποια χαρτια προφανως εκανε ενσταση και τα προσκομισε ομως εχει δηλωσει αλλους σταθμους και οχι αυτον που μπηκε τελικα.Ετσι και αλλιως στην ενσταση δεν μπορει να αλλαξει σταθμους. Ειμαι στις επιλαχουσες για τον συγκεκριμενο σταθμο, τι μπορω να κανω? Να κανω επιστολη προς την ΕΕΤΑΑ?


4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας γιατι πραγματικα εχω απιστευτα νευρα. Πηγα σημερα στον σταθμο που περασανε μεσω εσπα τα παιδια μου για να μιλησω με την υπευθυνη και να υπογραψω να πω οτι ο συγκεκριμενος σταθμος πρωτη φορα εκανε συμβαση με τον εσπα. Διπλα στο ονομα του σταθμου στις λιστες του εσπα ελεγε σιτιση ναι μετακινηση 1150 ευρω ο σταθμος ειναι διπλα στο σπιτι μου και απο την αρχη ειχα σκοπο να μην ζητησω μετακινηση γιατι το πρωι μπορει να τα πηγαινει ο συζυγος και το μεσημερι να τα παιρνω εγω, οταν λεμε διπλα εννοω 5 λεπτα με τα ποδια. Παω λοιπον και αφου μου ανελυσε την παιδαγωγικη τους γραμμη και το προγραμμα φτασαμε και στο οικονομικο... Μου ζητησε λοιπον 3600 ευρω τον χρονο για τα 2 παιδια 150 για επισκεψεις σε μουσεια κλπ για το καθενα τα ποσα που σας γραφω , 100 για υλικα, 400 για τον μεγαλο για θεατρικο παιχνιδι, αγγλικα , μουσικη και 1150 για την μετακινηση συνολο 3600. Οταν της ειπα οτι δεν θελω μετακινηση γιατι ειμαστε διπλα μου ειπε οτι το ποσο ειναι υποχρεωτικο και δεν γινεται να το αφαιρεσει οπως επισης μου ειπε οτι αν εκανε αγγλικα πχ ο μικρος εκτος σχολειου δεν θα μπορουσα να της πω οτι δεν θελω γιατι εντασσονται μεσα στο προγραμμα και οτι ο εσπα καλυπτει μερος αυτου. Επισης στιν αιτηση που μου εδωσε να υπογραψω την οποια δεν υπεγραψα και πηρα μαζι μου γραφει οτι συμφωνω εαν ο εσπα διακοψει την χρηματοδοτηση ή την ροη αυτης χωρις ευθυνη του σχολειου καλουμαι να τα πληρωσω εγω. Εκεινη την ωρα δεν αντεδρασα με ολα αυτα αλλα τωρα που το σκεφτομαι μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι. Πειτε μου ειναι νομιμα αυτα που μου ζητανε?? Και αν οχι πως να κινηθω απο εδω και περα?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας γιατι πραγματικα εχω απιστευτα νευρα. Πηγα σημερα στον σταθμο που περασανε μεσω εσπα τα παιδια μου για να μιλησω με την υπευθυνη και να υπογραψω να πω οτι ο συγκεκριμενος σταθμος πρωτη φορα εκανε συμβαση με τον εσπα. Διπλα στο ονομα του σταθμου στις λιστες του εσπα ελεγε σιτιση ναι μετακινηση 1150 ευρω ο σταθμος ειναι διπλα στο σπιτι μου και απο την αρχη ειχα σκοπο να μην ζητησω μετακινηση γιατι το πρωι μπορει να τα πηγαινει ο συζυγος και το μεσημερι να τα παιρνω εγω, οταν λεμε διπλα εννοω 5 λεπτα με τα ποδια. Παω λοιπον και αφου μου ανελυσε την παιδαγωγικη τους γραμμη και το προγραμμα φτασαμε και στο οικονομικο... Μου ζητησε λοιπον 3600 ευρω τον χρονο για τα 2 παιδια 150 για επισκεψεις σε μουσεια κλπ για το καθενα τα ποσα που σας γραφω , 100 για υλικα, 400 για τον μεγαλο για θεατρικο παιχνιδι, αγγλικα , μουσικη και 1150 για την μετακινηση συνολο 3600. Οταν της ειπα οτι δεν θελω μετακινηση γιατι ειμαστε διπλα μου ειπε οτι το ποσο ειναι υποχρεωτικο και δεν γινεται να το αφαιρεσει οπως επισης μου ειπε οτι αν εκανε αγγλικα πχ ο μικρος εκτος σχολειου δεν θα μπορουσα να της πω οτι δεν θελω γιατι εντασσονται μεσα στο προγραμμα και οτι ο εσπα καλυπτει μερος αυτου. Επισης στιν αιτηση που μου εδωσε να υπογραψω την οποια δεν υπεγραψα και πηρα μαζι μου γραφει οτι συμφωνω εαν ο εσπα διακοψει την χρηματοδοτηση ή την ροη αυτης χωρις ευθυνη του σχολειου καλουμαι να τα πληρωσω εγω. Εκεινη την ωρα δεν αντεδρασα με ολα αυτα αλλα τωρα που το σκεφτομαι μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι. Πειτε μου ειναι νομιμα αυτα που μου ζητανε?? Και αν οχι πως να κινηθω απο εδω και περα?

αααα έχουμε ξεφύγει εντελώς........

εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα θα τους έσπαγα τα νεύρα και θα τους έλεγα κάθε φορά που θα μου ζητούσαν λεφτά ότι θα τους τα πάω αλλά δεν θα τα πήγαινα ποτέ.........δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας γιατι πραγματικα εχω απιστευτα νευρα. Πηγα σημερα στον σταθμο που περασανε μεσω εσπα τα παιδια μου για να μιλησω με την υπευθυνη και να υπογραψω να πω οτι ο συγκεκριμενος σταθμος πρωτη φορα εκανε συμβαση με τον εσπα. Διπλα στο ονομα του σταθμου στις λιστες του εσπα ελεγε σιτιση ναι μετακινηση 1150 ευρω ο σταθμος ειναι διπλα στο σπιτι μου και απο την αρχη ειχα σκοπο να μην ζητησω μετακινηση γιατι το πρωι μπορει να τα πηγαινει ο συζυγος και το μεσημερι να τα παιρνω εγω, οταν λεμε διπλα εννοω 5 λεπτα με τα ποδια. Παω λοιπον και αφου μου ανελυσε την παιδαγωγικη τους γραμμη και το προγραμμα φτασαμε και στο οικονομικο... Μου ζητησε λοιπον 3600 ευρω τον χρονο για τα 2 παιδια 150 για επισκεψεις σε μουσεια κλπ για το καθενα τα ποσα που σας γραφω , 100 για υλικα, 400 για τον μεγαλο για θεατρικο παιχνιδι, αγγλικα , μουσικη και 1150 για την μετακινηση συνολο 3600. Οταν της ειπα οτι δεν θελω μετακινηση γιατι ειμαστε διπλα μου ειπε οτι το ποσο ειναι υποχρεωτικο και δεν γινεται να το αφαιρεσει οπως επισης μου ειπε οτι αν εκανε αγγλικα πχ ο μικρος εκτος σχολειου δεν θα μπορουσα να της πω οτι δεν θελω γιατι εντασσονται μεσα στο προγραμμα και οτι ο εσπα καλυπτει μερος αυτου. Επισης στιν αιτηση που μου εδωσε να υπογραψω την οποια δεν υπεγραψα και πηρα μαζι μου γραφει οτι συμφωνω εαν ο εσπα διακοψει την χρηματοδοτηση ή την ροη αυτης χωρις ευθυνη του σχολειου καλουμαι να τα πληρωσω εγω. Εκεινη την ωρα δεν αντεδρασα με ολα αυτα αλλα τωρα που το σκεφτομαι μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι. Πειτε μου ειναι νομιμα αυτα που μου ζητανε?? Και αν οχι πως να κινηθω απο εδω και περα?

Τηλέφωνο αύριο πρωί πρωί στην ΕΕΤΑΑ και καταγγελία. Όλα αυτά που λέει είναι παράνομα.

Ενναλακτικά την ενημερώνεις ότι είναι παράνομα και θα την καταγγείλεις στην ΕΕΤΑΑ.

Έχω φρίξει:shock:


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΑΜΑΜΑ καταλαβαινω τι λες αλλα δεν θελω να κανω κατι τετοιο ξεκαθαρα πραγματα απο την αρχη θελω. Ξερει καμια να μου πει αν αυτα που μου ζητανε ειναι νομιμα? Αν το σχολικο ειμαι υποχρεωμενη να το χρησιμοποιησω παρολο που ο σταθμος ειναι διπλα μου? Επισης το αλλο που σκεφτομαι παραλογο βεβαια αλλα μου περναει απο το μυαλο υπαρχει περιπτωση αν ολα αυτα ειναι παρανομα κανοντας φασαρια με τον εσπα κλπ να πανε τελικα εκει τα παιδια μου και να μην τους φερονται καλα?:(


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα φωτα σας γιατι πραγματικα εχω απιστευτα νευρα. Πηγα σημερα στον σταθμο που περασανε μεσω εσπα τα παιδια μου για να μιλησω με την υπευθυνη και να υπογραψω να πω οτι ο συγκεκριμενος σταθμος πρωτη φορα εκανε συμβαση με τον εσπα. Διπλα στο ονομα του σταθμου στις λιστες του εσπα ελεγε σιτιση ναι μετακινηση 1150 ευρω ο σταθμος ειναι διπλα στο σπιτι μου και απο την αρχη ειχα σκοπο να μην ζητησω μετακινηση γιατι το πρωι μπορει να τα πηγαινει ο συζυγος και το μεσημερι να τα παιρνω εγω, οταν λεμε διπλα εννοω 5 λεπτα με τα ποδια. Παω λοιπον και αφου μου ανελυσε την παιδαγωγικη τους γραμμη και το προγραμμα φτασαμε και στο οικονομικο... Μου ζητησε λοιπον 3600 ευρω τον χρονο για τα 2 παιδια 150 για επισκεψεις σε μουσεια κλπ για το καθενα τα ποσα που σας γραφω , 100 για υλικα, 400 για τον μεγαλο για θεατρικο παιχνιδι, αγγλικα , μουσικη και 1150 για την μετακινηση συνολο 3600. Οταν της ειπα οτι δεν θελω μετακινηση γιατι ειμαστε διπλα μου ειπε οτι το ποσο ειναι υποχρεωτικο και δεν γινεται να το αφαιρεσει οπως επισης μου ειπε οτι αν εκανε αγγλικα πχ ο μικρος εκτος σχολειου δεν θα μπορουσα να της πω οτι δεν θελω γιατι εντασσονται μεσα στο προγραμμα και οτι ο εσπα καλυπτει μερος αυτου. Επισης στιν αιτηση που μου εδωσε να υπογραψω την οποια δεν υπεγραψα και πηρα μαζι μου γραφει οτι συμφωνω εαν ο εσπα διακοψει την χρηματοδοτηση ή την ροη αυτης χωρις ευθυνη του σχολειου καλουμαι να τα πληρωσω εγω. Εκεινη την ωρα δεν αντεδρασα με ολα αυτα αλλα τωρα που το σκεφτομαι μου εχει ανεβει το αιμα στο κεφαλι. Πειτε μου ειναι νομιμα αυτα που μου ζητανε?? Και αν οχι πως να κινηθω απο εδω και περα?

Μα τι σταθμός είναι αυτός βρε πουλάκι μου????

Δηλαδή χωρίς την επιδότηση του ΕΣΠΑ πόσο κοστίζει να πας το παιδί σου το χρόνο????

Λοιπόν , έχουμε και λέμε:Για υλικά και μετακίνηση δεν δίνεις φράγκο και δεν μπορούν να σε υποχρεώσουν , για τα υπόλοιπα που κοστίζουν πες τους ότι το δικό σου παιδί (ή παιδιά) να το βάλουν στο τμήμα που δεν θα κάνει αγγλικά , μουσική και ότι άλλο χρεώνεται εξτρά, όσο για τα μουσεία δεν ξέρω σε πόσα μουσεία πρέπει να πάει κανείς ώστε τα εισιτήρια συνολικά να κοστίζουν 150 ?!!!

Να μη μιλήσω για τη δήλωση ότι θα τους πληρώνεις εσύ αν το ΕΣΠΑ σταματήσει τη χρηματοδότηση , μα που ζούμε??? Πάνε καλά οι άνθρωποι???

Σόρρυ , αλλά δεν τα είχες συζητήσει αυτά όταν πήγες να πρωτοδεις το σταθμό?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν το μεγαλο μου λαθος δεν ρωτησα το οικονομικο γιατι αφου ειδα σιτιση ναι μετακινηση 1150 σκεφτηκα οτι αυτο ειναι προαιρετικο και επειδη εχω και φιλες που πηγαν περυσι τα παιδια τους σε παιδικους μεσω εσπα και ηξερα οτι δεν πληρωσαν κατι περαν της μετακινησης απλα το θεωρησα αυτονοητο. Μεγα λαθος μου το ξερω θα επρεπε να ρωτησω αλλα δεν το εκανα το θεμα ειναι τωρα τι κανω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σκεφτηκα τωρα ειναι οτι εχω κρατησει το συμφωνητικο που μου εδωσαν και δεν υπεγραψα φυσικα απλα το πηρα μαζι μου που τα ανφερει ολα αυτα τα εξτρα ποσα και την υπευθυνη δηλωση οτι αν διακοψει το επσα θα πληρωσω εγω κλπ το μονο που δεν αναφερει ειναι οτι το σχολικο και ολα αυτα ειναι υποχρεωτικα μηπως να το εστελνα αυριο με φαξ στην ΕΕΤΑΑ??


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο μενα...Περσι μπηκα με το προγραμμα και το ειχα ψαξει πολυ φετος δεν ειχα δικαιωμα συμμετοχης καθοτι νηπιο.Περσι η μετακινηση για οσους σταθμους το παρειχαν ηταν δωρεαν για αυτο το λογο περναν οι συγκεκριμενοι σταθμοι 3900 περιπου για καθε παιδι φετος οι σταθμοι περνουν 2700 με σιτιση και δεν παρεχουν σχολικο και για αυτο το λογο η εεταα τους εβαλε να δηλωσουν το ποσο και να το αναρτησουν(για να μην ζηταει ο καθενας οτι θελει).Φυσικα και το σχολικο ειναι προαιρετικο εαν και εφοσον το επιθυμεις,δεν μπορει να σου πει κανενασ οτι εισαι υποχρεωμενη να το χρησιμοποιησεις .....Το οτι εαν το εεταα κοψει την επιδοτηση προς τους παιδικους σταθμους αυτο μπορω να το καταλαβω οτι αυτοματως θα διακοπη και η συνεργασια με τα συμπεριλαμβανομενα παιδια του προγραμματος, το εαν μπορει καποιος να συνεχισει καλως-κακως ειναι αποφαση δικη του δεν μπορει ομως ο καθενασ σταθμος να καλυπτει τις θεσεις του με εγγυτη εσενα το βρισκω απαραδεκτο,εσυ θα αποφασισεις τι θα γινει τοτε και κανενας αλλος......εξαλλου αυτο ειναι και το ρισκο του καθε σταθμου.Σου προτεινω να μην βιαστεις ,να μην υπογραψεις κανενα χαρτι που να εξασφαλιζεις την ετησια καλυψη του σταθμου.Σε εμας περσι δεν μας ζητησαν σχολικο αλλα μου ζητησε 200ευρω για γραφικη υλη και τα κλπ τα εδωσα για να μην κανω θεμα παρολο που αλλες μαμαδες δεν τα εδωσαν γιατι η εεταα ειχε αναρτησει ανακοινωση οτι οι παιδικοι σταθμοι δεν θα επρεπε να ζητησουν γραφικη υλη.Περιμενε να δεις την ανακοινωση που θα βγαλει η εεταα για αυτο το θεμα για το σχολικο ομως εχει βγαλει ανακοινωση.

Link to comment
Share on other sites

η τυπισσα ειναι διαβασμενη 1000% και παει να σας πιασει λαλακες.....

ΤΙΠΟΤΑ απο ολα αυτα που ζηταει δεν ειναι νομιμα εκτος απο τις εκδρομες τις οποιες ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ μεσα η προσκληση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να της τα δωσεις γιατι ειναι προαιρετικο αν θα συμμετεχει ή οχι το παιδι σου και στη τελικη εκεινη τη μερα μπορει να ειναι αρρωστο,,,,πως θα προπληρωσεις κατι????επισης τι παιδικος εινια αυτος που σου κανει μουσικη αγγλικα θεατρικο κλπ και στα χρεωνει???σε παιδακια τοσο μικρα τοσα πολλα λεφτα???και ειναι μεσα και καλα στις ωρες λειτουργιας του και οχι σε εξτρα ωρες???και τελος αυτο που σε βαζει να υπογραψεις οτι και καλα θα συνεχισεις να καταβαλλεις τα τροφεια ειναι για να σε αποτρεψει να πας στην εεταα και να τη καταγγειλεις γιατι ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ Η ΕΕΤΑΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗΣ,,,,,πω πω αρχισανε τα οργανα

ΕΓΩ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΕΞΗΣ

θα μιλαγα απευθειας με την ΕΕΤΑΑ Και παραλληλα θα τους ετριβα στη μουρη τη προσκληση που ειναι για τους παιδικους σταθμους (τη βρισκεις στο σαϊτ της ΕΕΤΑΑ ) με ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΣΜΕΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΜΕΣΑ για το τι μπορει να ζητησει ενας σταθμος και τι οχι,,,,καθως ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ,,,,,,ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ θα πεταγα και την απειλη οτι σε περιπτωση που καταλαβω οτι για καποιο λογο το παιδι μου δεν το προσεχουν οπως πρεπει Θα τους παρει και θα τους σηκωσει,,,Μιλα με ΕΕΤΑΑ για να ενημερωσουνε παραλληλα και τις αλλες μητερες αυτοι εχουν τα τηλεφωνα τους δε μπορεις να το κανεις εσυ και να κανεις καταγγελια,,,ΠΡΕΠΕΙ πια να μαθουμε να διεκδικουμε τα αυτονοητα ρε παιδια,,,,αυτοι πατανε στο φοβο μας οτι και καλα δε θα προσεχουν το παιδι μας....λιγα θα παρουνε απο την εεταα δηλαδη????

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου βρε κοριτσια τι να κανω? Στο σταθμο μας που εχει μονο 5 θεσεις για τα μωρα κατηγορια Α1 εχει περασει μια μητερα που στα προσωρινα αποτελεσματα φαινεται να εχει δηλωσει αλλους σταθμους. Ητανε με ελλιπη φακελο γιατι της λειπανε καποια χαρτια προφανως εκανε ενσταση και τα προσκομισε ομως εχει δηλωσει αλλους σταθμους και οχι αυτον που μπηκε τελικα.Ετσι και αλλιως στην ενσταση δεν μπορει να αλλαξει σταθμους. Ειμαι στις επιλαχουσες για τον συγκεκριμενο σταθμο, τι μπορω να κανω? Να κανω επιστολη προς την ΕΕΤΑΑ?

σου απαντησα απο εκει στο παρεντς,,,μιλα με εεταα ΧΤΕΣ

Ακρη δεν βγάζω με την Εεταα ....μου εχουν χωρίσει τα 2 μικρά σε διαφορετικες δομές...Ο μεγάλος στον Μικρό Πριγκιπα και ο μικρός μου στο Παιζω και Λυνω...

Ζητάω απο κάποια μανούλα αν εχει περάσει το παιδάκι της στον Μικρό Πρίγκιπα στην κατηγορία Α1,1 και θέλει να αλλάξει στο Παίζω και Λυνω ..υπάρχει διαφορά τιμή στο σχολικό στον Μικρό Πρίγκιπα 300 ετησίως και στον δεύτερο 550...Διατίθομαι να πληρώσω όχι μόνο την διαφορά αλλά ολόκληρο το ποσό...

αν υπάρχει κάποια μανούλα παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου με πμ..

ευχαριστώ.

σαξπα αν μπορεις μπες στην ομαδα στο φβ που εχουμε κανει την επιστολη διαμαρτυριας και εκει επειδη ειναι 3000 ατομα ολο και καποιος μπορει να το δει,,,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιασεμακι αυριο πρωι πρωι θα τηλεφωνησω στην ΕΕΤΑΑ και βλεπουμε ελπιζω να βγαλω ακρη.Ουφφφ ελπιζω να μην επηρρεαστουν τα παιδακια μου απο ολο αυτο τον μεγαλο δεν τον φοβαμαι μου τα λεει ολα χαρτι και καλαμαρι η μικρη ομως ειναι μικρουλα και ειναι η πρωτη της χρονια.. εχω ξενερωσει τελειως με τον σταθμο μετα απο αυτα να δω με τι καρδια θα τα στειλω τα παιδακια μου:(


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προς ενημερωση για ολους που θα τους συμβει κατι αντιστοιχο, μιλησα με ΕΕΤΑΑ και εφριξαν με αυτα που τους ειπα μου ειπαν οτι ολα αυτα που μου ζητανε ειναι εντελως παρανομα να μην δωσω και να μην υπογραψω τιποτα, μου ειπαν επισης το σχολικο οτι ειναι προαιρετικο και δεν ειμαι σε καμια περιπτωση υποχρεωμενη να το χρησιμοποιησω εαν δεν θελω αρα και κατα συνεπεια να το πληρωσω. Ηταν μια εξυπηρετικοτατη κυρια στην γραμμη και εδωσα τα στοιχεια μου να επικοινωνησει η υπευθυνη μαζι μου για να δουμε τι θα κανουμε απλα μου ειπε να μην περιμενω τηλεφωνο πριν την Παρασκευη ελπιζω οντος να ειναι Παρασκευη γιατι απο Δευτερα αρχιζω την δουλεια και δεν ξερω τι θα γινει με τα μικρα εαν καθυστερησουν πολυ δεν εχει κανεις την δυνατοτητα να μου κρατησει 3 παιδια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...