Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

32 minutes ago, winspert said:

Κοπέλα μου δεν εχω εμπειρία απο βιοψια αλλά ετοιμαζόμαστε να κάνουμε παρακέντηση επιδιδυμιδας στην επομενη ωοληψια και τωρα αυτο που μου λες ειναι πολυ απογοητευτικο...Σας εχουν εξηγησει γιατί; Συμβαινει στο συγκεκριμένο σπερμα ή στη μεθοδο; Θα βοηθούσε να κανατε παρακέντηση για αλλαγη; Για ρωτα...

 

Κορίτσια που εχετε πάρει ΦΕΜΑΡΑ....Εχετε προσεξει να γίνεται κατι απο τα παρακατω;;;;;

1) λεπτό ενδομήτριο

2)χαμηλη οιστραδιόλη ακομα κ αν υπάρχουν περισσότερα του ενος ωοθηλακια

 

Και τα 2 πάντα. Όμως το ενδομήτριο τις τελευταίες μέρες πριν την ωοληψία παχαίνει απότομα. Σε 2 μέρες μπορεί να πάρει και 2-3 χιλ. Δηλαδή εγώ και με femara αλλά και στον τεχνητό με cyclacur 8χιλ έφτανα μάξιμουμ 

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 15 λεπτά , Fay_ είπε:

Εμένα όμως με απασχολεί αν λόγω αυτών των παρενεργειών του φεμαρα κ κυρίως λόγω χαμηλής ε2 επηρεάζεται η ποιότητα των ωαρίων του συγκεκριμένου κύκλου; 

Δεν επηρεάζεται η ποιότητα, άλλωστε από την τιμή που έχεις υπολογίζουν κάτι παραπάνω για να δουν την κανονική τιμή. Επίσης συνήθως με φεμαρα είναι πιο αργή η ανάπτυξη τους και έχει χρόνο να ανεβεί η ε2.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, winspert said:

Κοπέλα μου δεν εχω εμπειρία απο βιοψια αλλά ετοιμαζόμαστε να κάνουμε παρακέντηση επιδιδυμιδας στην επομενη ωοληψια και τωρα αυτο που μου λες ειναι πολυ απογοητευτικο...Σας εχουν εξηγησει γιατί; Συμβαινει στο συγκεκριμένο σπερμα ή στη μεθοδο; Θα βοηθούσε να κανατε παρακέντηση για αλλαγη; Για ρωτα...

 

Κορίτσια που εχετε πάρει ΦΕΜΑΡΑ....Εχετε προσεξει να γίνεται κατι απο τα παρακατω;;;;;

1) λεπτό ενδομήτριο

2)χαμηλη οιστραδιόλη ακομα κ αν υπάρχουν περισσότερα του ενος ωοθηλακια

 

Η βιοψία είναι πιο επεμβατική μέθοδος και λόγο της περίπτωσης μας δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο , εδώ με βιοψία και με το ζόρι βρήκαν αρκετά σπερματοζωάρια ώστε να γονιμοποιήσουν όλα τα ωαρια .. όσοι κάνουν βιοψία δεν υπάρχει τρόπος να εξεταστεί το σπερμα άρα δεν ξέρουμε τίποτα για αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σος η οιστραδιόλη!!59 και λέει δίπλα παραγωγική φάση 12.5-160για δεύτερη μέρα περιόδου και σύνδρομο πολυκυστικων,δεν είναι καλή ?είπαμε μήπως ξεκινήσουμε τις ορμόνες μήπως προλάβουμε 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 minutes ago, Fay_ said:

Εμένα όμως με απασχολεί αν λόγω αυτών των παρενεργειών του φεμαρα κ κυρίως λόγω χαμηλής ε2 επηρεάζεται η ποιότητα των ωαρίων του συγκεκριμένου κύκλου; 

Δεν νομίζω ότι επηρεάζεται. Στην ουσία το femara μειώνει την παραγωγή οιστρογόνων και έτσι αναγκάζει τον οργανισμό να παράγει μεγαλύτερες ποσότητες fsh σε σχέση με έναν φυσικό κύκλο, έτσι διεγείρονται οι ωοθήκες και παράγουν περισσότερα ωοθυλάκια. Το ίδιο κάνει και η κλομιφαίνη αλλά με άλλο τρόπο. Η ποιότητα τους δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την ποσότητα των οιστρογόνων. Απλώς οι γιατροί σε τέτοιους κύκλους ξέρουν και τα υπολογίζουν λιγότερα. Έχω πάντως έχω πάρει άριστα εμβρυάκια με femara  

3 minutes ago, Lotos said:

Κορίτσια σος η οιστραδιόλη!!59 για δεύτερη μέρα περιόδου και σύνδρομο πολυκυστικων,δεν είναι καλή ?είπαμε μήπως ξεκινήσουμε τις ορμόνες μήπως προλάβουμε 

Κι εγώ με πολυκυστικές κάπου τόσο έχω πάντα την Ε2. Στον κύκλο διέγερσης ήταν 65 και τα είχαμε πάει πολύ καλά και στον κύκλο της τελευταίας μεταφοράς 49


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οκ κορίτσια... ευχαριστώ🥰...Για το ενδομήτριο το ηξερα...για την οιστραδιόλη το ειχα υποψιαστει γιατί και αλλη φορα δεν συμβαδιζε...αλλα δεν ημουν και σίγουρη...Για εμβρυομεταφορά δεν με πειράζει γιατί ετσι κ αλλιως συνηθως τα καταψυχουμε και τα βάζουμε σε επόμενο κύκλο...αν μεινει κατι φυσικα🤣

πρίν από 18 λεπτά , Texas είπε:

Η βιοψία είναι πιο επεμβατική μέθοδος και λόγο της περίπτωσης μας δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο , εδώ με βιοψία και με το ζόρι βρήκαν αρκετά σπερματοζωάρια ώστε να γονιμοποιήσουν όλα τα ωαρια .. όσοι κάνουν βιοψία δεν υπάρχει τρόπος να εξεταστεί το σπερμα άρα δεν ξέρουμε τίποτα για αυτό .

Καταλαβαινω...εδω κ εμεις λογω υπερβολικά χαμηλου αριθμου παλι δεν ξέρουμε τίποτα για την ποιότητα. Την τελευταία φορά έδωσε δυο φορές και βρηκαν.......1!!!!!! Τις αλλες έβρισκαν καποια υστερα απο επεξεργασία παντα...

Γι αυτό λεμε τωρα μήπως κάνουμε παρακέντηση μπας και βρεθουν περισσοτερα...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν νομίζω ότι επηρεάζεται. Στην ουσία το femara μειώνει την παραγωγή οιστρογόνων και έτσι αναγκάζει τον οργανισμό να παράγει μεγαλύτερες ποσότητες fsh σε σχέση με έναν φυσικό κύκλο, έτσι διεγείρονται οι ωοθήκες και παράγουν περισσότερα ωοθυλάκια. Το ίδιο κάνει και η κλομιφαίνη αλλά με άλλο τρόπο. Η ποιότητα τους δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την ποσότητα των οιστρογόνων. Απλώς οι γιατροί σε τέτοιους κύκλους ξέρουν και τα υπολογίζουν λιγότερα. Έχω πάντως έχω πάρει άριστα εμβρυάκια με femara  

Κι εγώ με πολυκυστικές κάπου τόσο έχω πάντα την Ε2. Στον κύκλο διέγερσης ήταν 65 και τα είχαμε πάει πολύ καλά και στον κύκλο της τελευταίας μεταφοράς 49

Χαίρομαι !!μακάρι να προλάβουμε τώρα ..θα δείξει κ ο υπέρηχος 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, winspert said:

Οκ κορίτσια... ευχαριστώ🥰...Για το ενδομήτριο το ηξερα...για την οιστραδιόλη το ειχα υποψιαστει γιατί και αλλη φορα δεν συμβαδιζε...αλλα δεν ημουν και σίγουρη...Για εμβρυομεταφορά δεν με πειράζει γιατί ετσι κ αλλιως συνηθως τα καταψυχουμε και τα βάζουμε σε επόμενο κύκλο...αν μεινει κατι φυσικα🤣

Καταλαβαινω...εδω κ εμεις λογω υπερβολικά χαμηλου αριθμου παλι δεν ξέρουμε τίποτα για την ποιότητα. Την τελευταία φορά έδωσε δυο φορές και βρηκαν.......1!!!!!! Τις αλλες έβρισκαν καποια υστερα απο επεξεργασία παντα...

Γι αυτό λεμε τωρα μήπως κάνουμε παρακέντηση μπας και βρεθουν περισσοτερα...

Μακάρι να πάει καλύτερα με την παρακέντηση κορίτσι μου!!! 🙏

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Κοπέλα μου δεν εχω εμπειρία απο βιοψια αλλά ετοιμαζόμαστε να κάνουμε παρακέντηση επιδιδυμιδας στην επομενη ωοληψια και τωρα αυτο που μου λες ειναι πολυ απογοητευτικο...Σας εχουν εξηγησει γιατί; Συμβαινει στο συγκεκριμένο σπερμα ή στη μεθοδο; Θα βοηθούσε να κανατε παρακέντηση για αλλαγη; Για ρωτα...

 

Κορίτσια που εχετε πάρει ΦΕΜΑΡΑ....Εχετε προσεξει να γίνεται κατι απο τα παρακατω;;;;;

1) λεπτό ενδομήτριο

2)χαμηλη οιστραδιόλη ακομα κ αν υπάρχουν περισσότερα του ενος ωοθηλακια

 

Καλησπερα 

ναι ρίχνει την τιμή της οιστραδιολης σίγουρα (κάπως ετσι λειτουργεί) και για ενδομήτριο δεν θυμάμαι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , winspert είπε:

Οκ κορίτσια... ευχαριστώ🥰...Για το ενδομήτριο το ηξερα...για την οιστραδιόλη το ειχα υποψιαστει γιατί και αλλη φορα δεν συμβαδιζε...αλλα δεν ημουν και σίγουρη...Για εμβρυομεταφορά δεν με πειράζει γιατί ετσι κ αλλιως συνηθως τα καταψυχουμε και τα βάζουμε σε επόμενο κύκλο...αν μεινει κατι φυσικα🤣

Καταλαβαινω...εδω κ εμεις λογω υπερβολικά χαμηλου αριθμου παλι δεν ξέρουμε τίποτα για την ποιότητα. Την τελευταία φορά έδωσε δυο φορές και βρηκαν.......1!!!!!! Τις αλλες έβρισκαν καποια υστερα απο επεξεργασία παντα...

Γι αυτό λεμε τωρα μήπως κάνουμε παρακέντηση μπας και βρεθουν περισσοτερα...

Να το δείτε και αυτό, μπορεί να έχετε καλύτερα αποτελέσματα, το εύχομαι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Angot είπε:

να τα αρχίσεις να κάνουμε μαζί! 😄 άρα 11 μέρες . ε από αύριο μεθαύριο θα δείξει θαρρώ! εγώ ειμαι 6η μέρα με 3ων ημερών !καλα τα συμπτώματα είναι σχετικά, έχουμε δει κοπέλες που έχουν τα πάντα και παίρνουν 0 και κοπέλες που δεν έχουν τπτ και εχω διδυμάκια ! 

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα με 5 ημερών. Ήμουν σίγουρη ότι θα πάρω κουλούρα κάθε μέρα έκλαιγα και μετά από μια εβδομάδα είδα λίγο αίμα καφέ σκούρο και λέω μπας? Πήγα για πρώτη χοριακη στις 11 ημέρες και είχα 900. Είναι πάρα πολύ νωρίς νομίζω αγχώνεσαι τσάμπα κάνοντας τεστ συνέχεια συν της άλλης μπαίνω κάθε δέκα λεπτά να δω τι έχεις ανεβάσει έχω αγχωθει και εγώ με εσένα. Ουφ 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα,

Σήμερα εκανα την δεύτερη χοριακη με τιμη 1982, ενω η πρώτη ήταν 1034 κ μου είπε ότι δεν εχει αυξηθεί οσο θα πρεπε. Εσείς τι λέτε? Με στενοχώρησε πολύ. Εγω το βρίσκω μια αυξηση.😒

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , teenthybell είπε:

Κοριτσια καλησπέρα,

Σήμερα εκανα την δεύτερη χοριακη με τιμη 1982, ενω η πρώτη ήταν 1034 κ μου είπε ότι δεν εχει αυξηθεί οσο θα πρεπε. Εσείς τι λέτε? Με στενοχώρησε πολύ. Εγω το βρίσκω μια αυξηση.😒

Κοριτσι μου τέλεια είναι η χοριακη σου, σχεδόν διπλασσιαστηκε σε δύο μέρες, ενω σε χοριακες πάνω από 1000 αρχιζει να καθυστερεί ο ρυθμος διπλασσιασμου. Θα βλέπεις και σακο-ους αν κάνεις υπέρηχο τώρα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, teenthybell said:

Κοριτσια καλησπέρα,

Σήμερα εκανα την δεύτερη χοριακη με τιμη 1982, ενω η πρώτη ήταν 1034 κ μου είπε ότι δεν εχει αυξηθεί οσο θα πρεπε. Εσείς τι λέτε? Με στενοχώρησε πολύ. Εγω το βρίσκω μια αυξηση.😒

Μια χαρά είναι οι τιμές σου, σε 2 μέρες περιμένουμε αύξηση 70% και πάνω! Εξάλλου είσαι ήδη σε ψηλές τιμές. Πότε σε έβαλε για υπέρηχο?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...