Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

θα έπρεπε να είναι έστω ένα τσικ παραπάνω από μηδέν ώστε να δείχνει εμφύτευση ! 

Όχι απαραίτητα!

Φίλη μου 10η μέρα από Βλαστοκυστες άριστης ποιότητας είχε μόνο 54. Εσύ είσαι 8 μέρες μετά από 3ης μέρας.

 

Γέννησε εννοείται έναν παλικαρο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Xristina96 είπε:

Όχι απαραίτητα!

Φίλη μου 10η μέρα από Βλαστοκυστες άριστης ποιότητας είχε μόνο 54. Εσύ είσαι 8 μέρες μετά από 3ης μέρας.

 

7 μέρες ειμαι αλλά την προηγούμενη φορά 8η μέρα ειχα θετικό τεστ ! 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angot said:

κουλουράκι κορίτσια ! συνίσταται επανέλεγχος μετά από 1 εβδομάδα γράφει ! άρα για κλάμματα και αυτή η προσπάθεια ! 

Δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά. Ιδανικά θέλαμε ένα νουμεράκι αλλά επειδή είναι τόσο νωρίς μην σταματήσεις τα φάρμακα και βλέπουμε. Ποτέ δεν ξέρεις. Άτιμο τεστ, αυτό φταίει για όλα. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά. Ιδανικά θέλαμε ένα νουμεράκι αλλά επειδή είναι τόσο νωρίς μην σταματήσεις τα φάρμακα και βλέπουμε. Ποτέ δεν ξέρεις. Άτιμο τεστ, αυτό φταίει για όλα. 

μα παιδί μου δεν έψαχνα καμια χοριακη ουαου ! ήθελα ένα έστω μονοψήφιο να επιβεβαίωση τη σύλληψη ! έπρεπε να επιμείνω για υστεροσκοπηση μετά την απόξεση που εκανα! 2 εμβρυομεταφορες άκαρπες μετά την πρώτη ατυχία 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, Angot said:

μα παιδί μου δεν έψαχνα καμια χοριακη ουαου ! ήθελα ένα έστω μονοψήφιο να επιβεβαίωση τη σύλληψη ! έπρεπε να επιμείνω για υστεροσκοπηση μετά την απόξεση που εκανα! 2 εμβρυομεταφορες άκαρπες μετά την πρώτη ατυχία 

Αν τελικά δεν πάει καλά, να κάνεις σίγουρα μια υστεροσκόπηση γιατί μπορεί να έχουν δημιουργηθεί συμφύσεις από την απόξεση και θα σου πρότεινα να κάνεις και μία ήπια διέγερση να μαζέψεις μερικά εμβρυάκια αλλά βλαστοκύστες. Μην πηγαίνεις πάλι μήνα μήνα με κλομιφαίνη, κρίμα είναι


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kateriiina25 είπε:

Αν τελικά δεν πάει καλά, να κάνεις σίγουρα μια υστεροσκόπηση γιατί μπορεί να έχουν δημιουργηθεί συμφύσεις από την απόξεση και θα σου πρότεινα να κάνεις και μία ήπια διέγερση να μαζέψεις μερικά εμβρυάκια αλλά βλαστοκύστες. Μην πηγαίνεις πάλι μήνα μήνα με κλομιφαίνη, κρίμα είναι

αυτό θα κάνω! δεν κάνουμε δουλίτσα έτσι! εγώ φταίω που δεν επέμενα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

μα παιδί μου δεν έψαχνα καμια χοριακη ουαου ! ήθελα ένα έστω μονοψήφιο να επιβεβαίωση τη σύλληψη ! έπρεπε να επιμείνω για υστεροσκοπηση μετά την απόξεση που εκανα! 2 εμβρυομεταφορες άκαρπες μετά την πρώτη ατυχία 

Αν όντως δεν έχεις καλά αποτελέσματα θα συμφωνήσω και εγώ με την @kateriiina25 Οκ καλό που δεν σε πλακώνει στα φάρμακα αλλά και αυτό το λίγο λιγο είναι σκέτη ταλαιπωρία βρε κορίτσι. Να το κάνουμε εμείς που δεν αποδίδει η διέγερση αλλά όχι εσυ. Τουλάχιστον να μαζέψεις εμβρυακια και θα έρθει και το καλό. Πονάει πολύ η αποτυχία.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Σποράκι είπε:

Αν όντως δεν έχεις καλά αποτελέσματα θα συμφωνήσω και εγώ με την @kateriiina25 Οκ καλό που δεν σε πλακώνει στα φάρμακα αλλά και αυτό το λίγο λιγο είναι σκέτη ταλαιπωρία βρε κορίτσι. Να το κάνουμε εμείς που δεν αποδίδει η διέγερση αλλά όχι εσυ. Τουλάχιστον να μαζέψεις εμβρυακια και θα έρθει και το καλό. Πονάει πολύ η αποτυχία.

χωριά ότι θα ζητήσω έκπτωση ! 3 εμβρυομεταφορες , μια απόξεση, μια λαπαροσκόπηση και 4 ωοληψιες και ουτε ένα ευρώ έκπτωση ποτέ ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

χωριά ότι θα ζητήσω έκπτωση ! 3 εμβρυομεταφορες , μια απόξεση, μια λαπαροσκόπηση και 4 ωοληψιες και ουτε ένα ευρώ έκπτωση ποτέ ! 

Επίσης! Σε όλες μας γίνονται εκπτώσεις μετά την πρώτη προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 minutes ago, Angot said:

θα έπρεπε να είναι έστω ένα τσικ παραπάνω από μηδέν ώστε να δείχνει εμφύτευση ! 

Μα πηγές υπερβολικά νωρίς! Εδώ σε κάποιες 9η μέρα με βλαστοκύστες και βγάζει διψήφιο, ακόμα κ να υπάρχει εμφύτευση δε θα φάνηκε ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , dec-e είπε:

Μα πηγές υπερβολικά νωρίς! Εδώ σε κάποιες 9η μέρα με βλαστοκύστες και βγάζει διψήφιο, ακόμα κ να υπάρχει εμφύτευση δε θα φάνηκε ακόμα 

θα συνεχίσω κανονικά τα χαπάκια μ και θα παω και όταν πρέπει! απλώς κρατάω μικρό καλάθι πλέον και δεν δίνω σημασία σε στήθος μέση κοιλιά γόνατα κλπ! γιατί όσο και να ξέρεις ότι είναι τα χάπια καταλαβαίνεις και ελπίζεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

θα συνεχίσω κανονικά τα χαπάκια μ και θα παω και όταν πρέπει! απλώς κρατάω μικρό καλάθι πλέον και δεν δίνω σημασία σε στήθος μέση κοιλιά γόνατα κλπ! γιατί όσο και να ξέρεις ότι είναι τα χάπια καταλαβαίνεις και ελπίζεις 

Είχα διαβάσει σε ένα άρθρο ότι η ορμόνη της χοριακης αρχίζει να παραγεται μετα την 8η μέρα της εμφυτευσης..μηπως μα έκανες ένα τεστ το Σάββατο;;μπορεί γην προηγουμενη φορά να είχες μεγάλη χοριακη, τώρα όμως ίσως είναι αλλιώς τα πραγματα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου! Τι κάνετε;

@Angot η αλήθεια είναι ότι πηγές πολύ νωρίς,οποτε συνεχίζουμε να ελπίζουμε! Λυπάμαι για το σκυλάκι σου,το δικο μου είναι 16 κ τρέμω στην ιδέα!

Να κάνω ένα update: έχουν σταματήσει και τα καφέ(αν και περιμένω ξανά την εμφάνιση τους) και ξεκίνησαν οι εμετοί…η γιατρός μου είπε να πάρω τα nuperal, τα έχει πάρει καμία;;;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

κορίτσια ειμαι ανυπόμονη , προτιμώ να γνωρίζω ανά πάσα στιγμή παρά να περιμενω! ειμαι έτσι γενικά στη ζωή μου!  προχθές είδα κόκκινο και σημαίνει κάτι γρήγορο, δυστυχώς πέθανε ο σκυλάκος μου! σήμερα ξαναείδα κόκκινο άρα περιμένω πάλι κάτι ! μακάρι να είναι για καλό! σας υπόσχομαι πάντως πως ουι και να βγει θα πάρω όλα μου τα χαπάκια και τις 14 μέρες 😇

δε μπορείτε να πείτε , σας κρατάω σε εγρήγορση 😅

11η μερα κάνε χοριακη (μετραω ως 1η μερα τη μερα της ετ) σιγα μη περιμενεις την 14η !! Τοτε θα ξερεις σιγουρα ! Με το καλό. 

2 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Αυτο με τον χρονο ειναι που με φοβίζει γιατί εγώ δεν εχω περιθώριο να μην δουλεύω για μεγάλο διάστημα γιατί ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν εχω κάποιο επίδομα και επίσης το εισόδημα που φέρνω στο σπίτι, μας είναι πολύ βασικό. Σκέφτομαι να αντλώ ταυτόχρονα για να μπορεί να ταΐζει και ο άντρας μου με μπιμπερό. Όσον αφορά τις πληροφορίες θηλασμού, η κολλητή μου ειναι παιδίατρος και εχει 3 παιδιά που τα θηλάζει με την σειρά τα τελευταία 5,5 χρόνια οποτε εχω άνθρωπο να συμβουλευτώ. Ομως επειδή μένει μόνιμα Κρητη και δεν μπορει να ειναι η γιατρος μας, έχω ήδη βρει και παιδίατρο που θα μας αναλάβει η οποία ειναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. 

Κατερινα οι πρώτοι μηνες ειναι πολυ δυσκολοι! Δε θελω να σε φοβίσω αλλα να σε προειδοποιήσω..δε προλαβαινεις να κανεις ουτε ντους ,εγω ουτε ετρωγα..τα μωρα καθε 2 ωρες πρεπει να τρωνε ,να ρευονται να αλλαζεις πανα, να τε κοιμιζεις κ μετα ξαναξυπνανε και κανεις τα ιδια.φαύλος  κυκλος ολο το 24ωρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...