Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Nels είπε:

Κοριτσι μου τέλεια είναι η χοριακη σου, σχεδόν διπλασσιαστηκε σε δύο μέρες, ενω σε χοριακες πάνω από 1000 αρχιζει να καθυστερεί ο ρυθμος διπλασσιασμου. Θα βλέπεις και σακο αν κάνεις υπέρηχο τώρα.

Ευχαριστώ απλά μου φάνηκε περίεργο που η μαια του γιατρού δεν ήταν ευχαριστημένη. Περιμένε να δει 2000.... Δεν είμαστε κ ρομπότ.

πρίν από 5 λεπτά , dec-e είπε:

Μια χαρά είναι οι τιμές σου, σε 2 μέρες περιμένουμε αύξηση 70% και πάνω! Εξάλλου είσαι ήδη σε ψηλές τιμές. Πότε σε έβαλε για υπέρηχο?

Μου είπε να ξανακανω τριτη χοριακη την Παρασκευή... Δεν μου έχει πει για υπερηχο ακόμη. Εσείς τρεις χοριακες κανετε?

Ποτε γίνεται ο πρώτος υπερηχος? Κορίτσια αισθάνομαι ότι εχω τοσες πολλές απορίες ξαφνικά δεν ξέρω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 2 λεπτά , teenthybell είπε:

Ευχαριστώ απλά μου φάνηκε περίεργο που η μαια του γιατρού δεν ήταν ευχαριστημένη. Περιμένε να δει 2000.... Δεν είμαστε κ ρομπότ.

Μου είπε να ξανακανω τριτη χοριακη την Παρασκευή... Δεν μου έχει πει για υπερηχο ακόμη. Εσείς τρεις χοριακες κανετε?

Εγώ τρεις εκανα αλλά την τρίτη την έκανα 6 μέρες μετά τη 2η. Μην αγχώνεσαι πάντως, κανε και ένα υπέρηχο σύντομα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, marmaki είπε:

Καλημέρα! 
Ευχαριστώ πολύ!! Δεν θα γονιμοποιηθεί βέβαια, μαζεύω με κόπο για κατάψυξη ωαρίων! Είμαι στα 7 με 4 ωοληψίες.
Ναι μια χαρά δίκιο είχε ο γιατρός ναι απλά δεν μου είχε πει ποτέ αυτό σαν λόγο, μου είχε πει ότι οι οωθήκες μου δεν μπορούν να αποδώσουν παραπάνω... Θέλει παραπάνω συζήτηση με τον γιατρό για να μας λένε όλο το σκεπτικό τους, μην μας το κρατάνε κρυφό!
 

Κορίτσια χτες μετά από ωοληψία φυσικού κύκλου με ένα ωάριο και μια κύστη (νομίζω είχε μέγεθος σαν του ωαρίου) που προσπάθησε να την πάρει κι αυτή ο γιατρός, πρώτη φορά στη ζωή μου πήρα παυσίπονο και είχα και λίγο αιματάκι μετά. Να φταίει που έσπασε η κύστη ,ε;

ναι ναι ....και εγω ενώ δεν είχα πονέσει ποτέ...μια φορά π τρυπησαμε ένα κυστικό σφιχτηκα στο κρεβάτι  από τον πόνο...ειναι πολυ φυσιολογικό.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, teenthybell said:

Ευχαριστώ απλά μου φάνηκε περίεργο που η μαια του γιατρού δεν ήταν ευχαριστημένη. Περιμένε να δει 2000.... Δεν είμαστε κ ρομπότ.

Μου είπε να ξανακανω τριτη χοριακη την Παρασκευή... Δεν μου έχει πει για υπερηχο ακόμη. Εσείς τρεις χοριακες κανετε?

Ποτε γίνεται ο πρώτος υπερηχος? Κορίτσια αισθάνομαι ότι εχω τοσες πολλές απορίες ξαφνικά δεν ξέρω τίποτα. 

Μια χαρά είναι καλέ η αύξηση σου. Κι εγώ 3 χοριακές έκανα αλλά η 3η εγινε 4 μέρες μετά την 2η και μου έκλεισαν υπέρηχο για 6+2 αλλα τελικά ειχα πάει 5+3 γιατί ειχα αίμα κόκκινο. Καρδούλες ακούσαμε 6+4

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έρχεται εμπειρία με ενδομητριτιδα έχω μια μεγάλη απορία  θα κάνω ότι εξετάσεις χρειάζεται για να δούμε αν έχω . Αν έχω και κάνω θεραπεία με αντιβιωσεις και εγχύσεις όλο το πακέτο τέλος πάντων θα κρατήσει η θεραπεύση για πάνω από μια ετ ή επανέρχεται ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Texas είπε:

Εσείς που έρχεται εμπειρία με ενδομητριτιδα έχω μια μεγάλη απορία  θα κάνω ότι εξετάσεις χρειάζεται για να δούμε αν έχω . Αν έχω και κάνω θεραπεία με αντιβιωσεις και εγχύσεις όλο το πακέτο τέλος πάντων θα κρατήσει η θεραπεύση για πάνω από μια ετ ή επανέρχεται ; 

Μπορεί να επανέλθει οποιαδήποτε στιγμή...Για αυτό κι εμείς προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα με το που βγήκα καθαρή. Ο γιατρός μου θα μου δίνει αντιβίωση βδομάδα παρά βδομάδα προληπτικά για αυτό το λόγο, τώρα που έμεινα έγκυος!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει θέματα με το ενδομήτριο; Πως το αντιμετωπισε;Προσπαθούμε εδώ και δυο μήνες να παχύνουμε το ενδομήτριο με cyclacur , αλλά μάταιος κόπος..Προχωρησαμε και σε 1 prp ενδομητρίου αλλά δεν μπορώ να πω ότι βοήθησε ιδιαίτερα. Πάνω από 5,5 δε φτάνει ούτε κατά διάνοια...Έχω απογοητευτεί...Με τεράστιο κόπο καταφέραμε να μαζέψουμε 5 βλαστοκυστες καλής ποιότητας και τώρα παιδεύομαι με το ενδομήτριο...Να θυμίσω ότι έχω κάνει 5 αποτυχημένες ετ στο παρελθόν. Μια φορά είχε γίνει μόνο εμφύτευση. Καποιες από αυτές ήταν σε τεχνητό και άλλες σε φυσικό κύκλο. Και τότε θυμαμαι ειδικά στον τεχνητό ( λέω θυμαμαι γιατί ήμουν στην αρχή της «εξωσωματικής μου καριερας» και ήμουν πιο ανίδεη) δυσκολευόμασταν να το παχύνουμε...😓

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 10:44 ΠΜ, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , ήρθε η ώρα μου! ξεκίνησα χάπια για την ετ !! την πέμπτη 23/3 παω για την τρίτη και ελπίζω τελευταία ετ!!! 🙏

επισης η χοριακη μου θα πέσει του Αγίου Ευτυχιου 😇

@happiness79 τυχαίο;;

Ααααα κοριτσάκι μου τι ωραία νέα!!! Σημαδιακή η ημερομηνία της χοριακής σου, είναι για να γεμίσει το σπίτι σας ευτυχία!!! Πώς είσαι? Σε φιλώ και σου εύχομαι βαθιά μέσα απ' την καρδιά μου ένα γερό μωρό, ή και δύο!!! ❤❤

On 14/3/2023 at 1:22 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Κορίτσι μου το "θαύμα" στο είπε γιατί μπορεί να έρθει φυσιολογική εγκυμοσύνη λίγο πριν την εξωσωματική. Αυτό από μόνο του θαύμα δεν είναι; Δεν ξέρω αν ήσουν τότε που είχε γίνει αυτό με την @happiness79 που ετοιμαζόταν για την 4η της ετ με ένα μονο εμβρυάκι που της βγήκε υγιές από προεμφυτευτικό και πήρε θετικό τεστ ετσι ξαφνικά και έγινε χαμός εδώ στο φόρουμ. Μην σε παίρνει από κάτω 

Για την 5η ετ πήγαινα, ακόμα χειρότερα (ή καλύτερα, όπως το πάρει κανείς!!) 

Πώς είσαι Κατερίνα μου? Τα μωράκια σου? Φιλάκια!!! ❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 5:26 ΜΜ, Angot είπε:

εχω μια συζήτηση με μια φίλη κορίτσια !τι θερμοκρασία είχατε όσες πήρατε θετική χοριακη ; να πω πως δεν πιστευτώ απόλυτα στη θερμοκρασία ! τώρα εχω 36,8 η θερμορασια μου συνήθως είναι 35,9-36,1! στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν νομίζω να ειχα περάσει το 36,5 

θεωρητικά μέχρι τη χοριακη πινεις -τρως τα πάντα εκτός από αλκοόλ τσιγάρο ! αλλά ξέρω γω!

Εγώ είχα δέκατα πάντως στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, με φυσιολογική θερμοκρασία 36,6-36,7!

Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 5:26 ΜΜ, Angot είπε:

εχω μια συζήτηση με μια φίλη κορίτσια !τι θερμοκρασία είχατε όσες πήρατε θετική χοριακη ; να πω πως δεν πιστευτώ απόλυτα στη θερμοκρασία ! τώρα εχω 36,8 η θερμορασια μου συνήθως είναι 35,9-36,1! στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν νομίζω να ειχα περάσει το 36,5 

θεωρητικά μέχρι τη χοριακη πινεις -τρως τα πάντα εκτός από αλκοόλ τσιγάρο ! αλλά ξέρω γω!

Εγώ είχα δέκατα πάντως στην αρχή της εγκυμοσύνης μου, με φυσιολογική θερμοκρασία 36,6-36,7!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, happiness79 said:

Ααααα κοριτσάκι μου τι ωραία νέα!!! Σημαδιακή η ημερομηνία της χοριακής σου, είναι για να γεμίσει το σπίτι σας ευτυχία!!! Πώς είσαι? Σε φιλώ και σου εύχομαι βαθιά μέσα απ' την καρδιά μου ένα γερό μωρό, ή και δύο!!! ❤❤

Για την 5η ετ πήγαινα, ακόμα χειρότερα (ή καλύτερα, όπως το πάρει κανείς!!) 

Πώς είσαι Κατερίνα μου? Τα μωράκια σου? Φιλάκια!!! ❤❤❤

Σωστά! Για την 5η. Θυμόμουν λάθος. Ακόμα χειρότερα και καλύτερα μαζί με το αποτέλεσμα που είχες ☺️

Είμαι καλά κορίτσι μου, σήμερα πήγα και είδα τα φασολάκια μου και είναι και τα δύο στην θέση τους και όπως πρέπει στην ανάπτυξη τους και ανάσανα για ένα διάστημα ακόμα 🥰

Εσένα πως είναι το θαυματάκι σου; Έχετε βρει το πρόγραμμα σας; Είναι ήσυχο μωράκι; 

  • Μου αρέσει 5
  • Λουλούδια 4

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Σωστά! Για την 5η. Θυμόμουν λάθος. Ακόμα χειρότερα και καλύτερα μαζί με το αποτέλεσμα που είχες ☺️

Είμαι καλά κορίτσι μου, σήμερα πήγα και είδα τα φασολάκια μου και είναι και τα δύο στην θέση τους και όπως πρέπει στην ανάπτυξη τους και ανάσανα για ένα διάστημα ακόμα 🥰

Εσένα πως είναι το θαυματάκι σου; Έχετε βρει το πρόγραμμα σας; Είναι ήσυχο μωράκι; 

Μπράβο, πολύ χαίρομαι! Σε καταλαβαίνω για τις αγωνίες, συνήθως μετά την αυχενική τα πράγματα μέσα μας γαληνεύουν! Καλά είμαστε κι εμείς, ναι, είναι πολύ καλόβολος ο γλυκός μου, εγώ πάλι βρίσκω λόγους να αγωνιώ βέβαια (με τον θηλασμό τώρα), είμαι αθεράπευτη!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ana21 είπε:

Καλησπέρα και καλή δύναμη σε όλες σας. Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει θέματα με το ενδομήτριο; Πως το αντιμετωπισε;Προσπαθούμε εδώ και δυο μήνες να παχύνουμε το ενδομήτριο με cyclacur , αλλά μάταιος κόπος..Προχωρησαμε και σε 1 prp ενδομητρίου αλλά δεν μπορώ να πω ότι βοήθησε ιδιαίτερα. Πάνω από 5,5 δε φτάνει ούτε κατά διάνοια...Έχω απογοητευτεί...Με τεράστιο κόπο καταφέραμε να μαζέψουμε 5 βλαστοκυστες καλής ποιότητας και τώρα παιδεύομαι με το ενδομήτριο...Να θυμίσω ότι έχω κάνει 5 αποτυχημένες ετ στο παρελθόν. Μια φορά είχε γίνει μόνο εμφύτευση. Καποιες από αυτές ήταν σε τεχνητό και άλλες σε φυσικό κύκλο. Και τότε θυμαμαι ειδικά στον τεχνητό ( λέω θυμαμαι γιατί ήμουν στην αρχή της «εξωσωματικής μου καριερας» και ήμουν πιο ανίδεη) δυσκολευόμασταν να το παχύνουμε...😓

Δοκίμασε σε φυσικό με τις δικές σου ορμόνες+βελονισμό σε εξειδικευμένο βελονιστή+διάβασε το αντίστοιχο κεφάλαιο του βιβλίου it starts with the egg+διατροφή (κόκκινο κρέας, κόκκινα φρούτα, παντζάρια, γλυκοπατάτες, ζεστές σούπες).

Ξέρει καμία μήπως γιατί δεν εμφανίζεται πάνω δεξιά στο προφίλ μου το εικονίδιο για τα προσωπικά μηνύματα; Έκανα ποστ και στο διαχειριστή, αλλά δεν πήρα απάντηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

Δοκίμασε σε φυσικό με τις δικές σου ορμόνες+βελονισμό σε εξειδικευμένο βελονιστή+διάβασε το αντίστοιχο κεφάλαιο του βιβλίου it starts with the egg+διατροφή (κόκκινο κρέας, κόκκινα φρούτα, παντζάρια, γλυκοπατάτες, ζεστές σούπες).

Ξέρει καμία μήπως γιατί δεν εμφανίζεται πάνω δεξιά στο προφίλ μου το εικονίδιο για τα προσωπικά μηνύματα; Έκανα ποστ και στο διαχειριστή, αλλά δεν πήρα απάντηση...

Έχουν αλλάξει τις ρυθμίσεις. Εγω πατάω τις τρεις γραμμές πάνω δεξιά και το βρίσκω.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας παρακαλώ γιατί θα σκάσουμε μέχρι την Παρασκευή.... Κάναμε όλο το πακέτο θρομβοφιλια και ένα πακέτο για γονίδια κληρονομικα αν κατάλαβα σωστά..... Βγήκα όλα τα γονίδια και περιμένουμε Παρασκευή την θρομβοφιλια σας παρακαλώ βγήκαν 3 γονίδια όχι τόσο καλά αλλά μας είπε θα το αξιολογήσει την Παρασκευή μαζί με τα υπόλοιπα αποτελέσματα..... Δεν βγήκαν καλοι οι εξής δείκτες. Στην κατηγορία πηκτικοτητας αίματος 1. ΠΑΡΆΓΩΝ XII 2. ΙΝΩΔΟΓΟΝΟ 3. ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ. Σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιος τι σημαίνουν αυτά? Λέτε να βγει ότι έχει θρομβοφιλια??? Έχουμε αρκετές βιοχημικες αποβολές και 1 παλινδρομη. Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...