Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Georgebbi είπε:

Καλησπέρα σε όλους σας παρακαλώ γιατί θα σκάσουμε μέχρι την Παρασκευή.... Κάναμε όλο το πακέτο θρομβοφιλια και ένα πακέτο για γονίδια κληρονομικα αν κατάλαβα σωστά..... Βγήκα όλα τα γονίδια και περιμένουμε Παρασκευή την θρομβοφιλια σας παρακαλώ βγήκαν 3 γονίδια όχι τόσο καλά αλλά μας είπε θα το αξιολογήσει την Παρασκευή μαζί με τα υπόλοιπα αποτελέσματα..... Δεν βγήκαν καλοι οι εξής δείκτες. Στην κατηγορία πηκτικοτητας αίματος 1. ΠΑΡΆΓΩΝ XII 2. ΙΝΩΔΟΓΟΝΟ 3. ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ. Σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιος τι σημαίνουν αυτά? Λέτε να βγει ότι έχει θρομβοφιλια??? Έχουμε αρκετές βιοχημικες αποβολές και 1 παλινδρομη. Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα... 

Μη σε πιάνει πανικός. Δεν ξέρω για τα συγκεκριμένα γονίδιά αλλά στον ίδιο τυπικό έλεγχο που είχαν βγει λάθος οι εξετάσεις μου και με έβγαζαν βαριά θρομβοφιλικη μου είχε εξηγήσει η αιματολόγος ότι είναι κάτι που αν το γνωρίζεις ελέγχεται. Αν όντως είσαι θρομβοφιλικη ανάλογα και με το ποσό σοβαρά στην χειρότερη θα κάνεις ενέσεις σε όλη την εγκυμοσύνη και αν είναι σε σοβαρή μορφή (που δεν νομιζω) παίρνεις ένα χαπάκι την ημέρα μόνιμα. Όλα αυτά στο ακραίο σενάριο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

6 hours ago, teenthybell said:

Ευχαριστώ απλά μου φάνηκε περίεργο που η μαια του γιατρού δεν ήταν ευχαριστημένη. Περιμένε να δει 2000.... Δεν είμαστε κ ρομπότ.

Μου είπε να ξανακανω τριτη χοριακη την Παρασκευή... Δεν μου έχει πει για υπερηχο ακόμη. Εσείς τρεις χοριακες κανετε?

Ποτε γίνεται ο πρώτος υπερηχος? Κορίτσια αισθάνομαι ότι εχω τοσες πολλές απορίες ξαφνικά δεν ξέρω τίποτα. 

Εμένα ο γιατρός μου είπε να κάνω 2 αλλά σπο μόνη μου έκανα 3 😅 τον πρώτο υπέρηχο κάποιοι τον κάνουνε 5+κάτι κ βλέπουν σάκο, ή 6+κάτι για να δούνε κ καρδούλα! Οπότε περίπου σε 1 ή 2 βδομάδες υπολόγισε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Troia said:

Δοκίμασε σε φυσικό με τις δικές σου ορμόνες+βελονισμό σε εξειδικευμένο βελονιστή+διάβασε το αντίστοιχο κεφάλαιο του βιβλίου it starts with the egg+διατροφή (κόκκινο κρέας, κόκκινα φρούτα, παντζάρια, γλυκοπατάτες, ζεστές σούπες).

Ξέρει καμία μήπως γιατί δεν εμφανίζεται πάνω δεξιά στο προφίλ μου το εικονίδιο για τα προσωπικά μηνύματα; Έκανα ποστ και στο διαχειριστή, αλλά δεν πήρα απάντηση...

Δεν σου έχει 3 γραμμούλες πάνω δεξιά; Τις πρώτες μέρες που είχαν αλλάξει το ανανεωμένο site δεν μπορούσε καμια μας να μπει στα μηνύματα από το κινητό και πατούσαμε αλλαγή θέματος κάτω κάτω στην σελίδα αλλά μετά το έφτιαξαν αυτό. Για τσέκαρε μήπως εσένα έχει μείνει όπως πριν για κάποιο λόγο


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Georgebbi είπε:

Καλησπέρα σε όλους σας παρακαλώ γιατί θα σκάσουμε μέχρι την Παρασκευή.... Κάναμε όλο το πακέτο θρομβοφιλια και ένα πακέτο για γονίδια κληρονομικα αν κατάλαβα σωστά..... Βγήκα όλα τα γονίδια και περιμένουμε Παρασκευή την θρομβοφιλια σας παρακαλώ βγήκαν 3 γονίδια όχι τόσο καλά αλλά μας είπε θα το αξιολογήσει την Παρασκευή μαζί με τα υπόλοιπα αποτελέσματα..... Δεν βγήκαν καλοι οι εξής δείκτες. Στην κατηγορία πηκτικοτητας αίματος 1. ΠΑΡΆΓΩΝ XII 2. ΙΝΩΔΟΓΟΝΟ 3. ΑΝΤΙΠΙΚΤΙΚΟ ΛΥΚΟΥ. Σας παρακαλώ γνωρίζει κάποιος τι σημαίνουν αυτά? Λέτε να βγει ότι έχει θρομβοφιλια??? Έχουμε αρκετές βιοχημικες αποβολές και 1 παλινδρομη. Τον επόμενο μήνα θα κάνουμε εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα... 

Η θρομβοφιλια ευθύνεται για βιοχημικες/ αποβολες α τριμήνου και κακώς δεν είχε ελεγχθεί νωρίτερα αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ. Όποιο και να είναι το αποτέλεσμα των εξετάσεων αν υπάρχει κίνδυνος στη χειρότερη θα χρειαστεί να κανει ενέσεις και όλα καλά. Και η αδερφή μου εκανε και όλα πήγαν μια χαρά, και εγώ κάνω και θα συνεχισω σε όλη την εγκυμοσύνη και 2 μήνες μετά, δεν είναι τίποτα. Καλή επιτυχία στην επόμενη προσπάθεια, μακάρι να ήταν αυτός ο λόγος για τις προηγούμενες αποτυχίες γιατί διορθώνεται!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 said:

Μπράβο, πολύ χαίρομαι! Σε καταλαβαίνω για τις αγωνίες, συνήθως μετά την αυχενική τα πράγματα μέσα μας γαληνεύουν! Καλά είμαστε κι εμείς, ναι, είναι πολύ καλόβολος ο γλυκός μου, εγώ πάλι βρίσκω λόγους να αγωνιώ βέβαια (με τον θηλασμό τώρα), είμαι αθεράπευτη!!

Μπράβο κοριτσάκι μου! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά με τον μικρούλη σου. Τα άγχη δεν θα ξανά σταματήσουν ποτέ νομίζω. Εγώ για τον θηλασμό μία ανησυχία την έχω από τώρα να φανταστείς χαχα 😅

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , εκανα χοριακη ! αν είναι 0 δεν έχει νόημα! εκανα τεστ και είναι αρνητικό ! την προηγούμενη πέμπτη έβαλα 3ων ημερών άρα κάτι θα πρέπει να δείξει πάνω από 0 

Καλή τύχη!! 

Άρα είσαι 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα; Σαν 6 από Βλαστοκυστες; Είναι οριακά κορίτσι μου και το ξέρεις αυτό. Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα! Περιμένω με αγωνία!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Xristina96 είπε:

Καλή τύχη!! 

Άρα είσαι 8 μέρες από την εμβρυομεταφορα; Σαν 6 από Βλαστοκυστες; Είναι οριακά κορίτσι μου και το ξέρεις αυτό. Εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα! Περιμένω με αγωνία!!

το ξέρω , δεν περιμένω κάτι τρελό! θέλω να δω πως είναι πάνω από 0 για να εχω ελπίδες ότι θα ανεβεί! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

καλημερα κορίτσια , εκανα χοριακη ! αν είναι 0 δεν έχει νόημα! εκανα τεστ και είναι αρνητικό ! την προηγούμενη πέμπτη έβαλα 3ων ημερών άρα κάτι θα πρέπει να δείξει πάνω από 0 

Βάζεις τον εαυτό σου σε μια πολυ πιεστική διαδικασια απο την πρώτη μέρα και δεν σου κανει καλο. Εμείς κάνουμε πλάκα εδώ αλλά νομίζω τελικά πως εισαι μέσα στο στρες και είναι κρίμα. Εισαι σαν 5η μερα απο βλαστοκύστες, καμία δεν έκανε τοσο νωρίς χοριακη και δεν ξερω και τι νούμερο μπορεις να δεις κιόλας αυτή την ημέρα. Και ούτε καν 5η γιατί τα έβαλες μεσημέρι. 4,5 μέρες και περιμένεις να δεις τι; Άντε και βγαίνει 0 ή πολύ χαμηλό, θα πάρεις έτσι απο μόνη σου την απόφαση και θα σταματήσεις τα φάρμακα τοσο νωρίς; 

  • Μου αρέσει 10

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Angot είπε:

το ξέρω , δεν περιμένω κάτι τρελό! θέλω να δω πως είναι πάνω από 0 για να εχω ελπίδες ότι θα ανεβεί! 

Εσύ ξέρεις καλύτερα, αλλά εάν 1/1000 δεν φανεί κάτι μην κόψεις τα φάρμακα. Έστω να κλείσεις ένα 10η ήμερο. 

Πάρε βαθιές ανάσες. Σου είπαν ποτέ θα βγούν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , εκανα χοριακη ! αν είναι 0 δεν έχει νόημα! εκανα τεστ και είναι αρνητικό ! την προηγούμενη πέμπτη έβαλα 3ων ημερών άρα κάτι θα πρέπει να δείξει πάνω από 0 

Αχ μετράω μετράω τις μέρες και θα μας τρελάνεις εσύ!!!! Δηλαδή έκανες σαν να λέμε από βλαστοκυστη 5 η μέρα?? Ρε συ ναι πολύ νωρίς.... Ακόμη κ αν δείξει θα είναι μονοψήφιο λογικά. Όπως και να έχει καλή επιτυχία αλλά εννοείται θα κάνεις κι άλλη έτσι???

Link to comment
Share on other sites

α οχι οχι δεν θα σταματήσω τα χάπια ! δεν το παω με αυτό το σκεπτικό!  κανονικά θα τα σταματήσω όταν πρέπει και θα κάνω μαι τη χοριακη μου τη 14η μέρα! κατά τις 12 είπαν ! δεν εχω άγχος τώρα, νιώθω πιο ήρεμη γιατί θα ξέρω αν θα περιμένω κάτι αύριο η οχι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angot είπε:

α οχι οχι δεν θα σταματήσω τα χάπια ! δεν το παω με αυτό το σκεπτικό!  κανονικά θα τα σταματήσω όταν πρέπει ! 

Ωραία αυτό είναι το σημαντικό γιατί ότι και να σου δείξει δεν είναι αξιόπιστο τόσο νωρίς. Περιμένουμε τα νέα σου!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angot said:

α οχι οχι δεν θα σταματήσω τα χάπια ! δεν το παω με αυτό το σκεπτικό!  κανονικά θα τα σταματήσω όταν πρέπει και θα κάνω μαι τη χοριακη μου τη 14η μέρα! 

Πάλι καλα. Τι να πω ρε κορίτσι μου; Καλή επιτυχία! Μακάρι να δεις κατι να αναπτερωθεί λίγο το ηθικό σου

  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ειμαι ανυπόμονη , προτιμώ να γνωρίζω ανά πάσα στιγμή παρά να περιμενω! ειμαι έτσι γενικά στη ζωή μου!  προχθές είδα κόκκινο και σημαίνει κάτι γρήγορο, δυστυχώς πέθανε ο σκυλάκος μου! σήμερα ξαναείδα κόκκινο άρα περιμένω πάλι κάτι ! μακάρι να είναι για καλό! σας υπόσχομαι πάντως πως ουι και να βγει θα πάρω όλα μου τα χαπάκια και τις 14 μέρες 😇

δε μπορείτε να πείτε , σας κρατάω σε εγρήγορση 😅

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...