Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

8 minutes ago, Angot said:

κορίτσια ειμαι ανυπόμονη , προτιμώ να γνωρίζω ανά πάσα στιγμή παρά να περιμενω! ειμαι έτσι γενικά στη ζωή μου!  προχθές είδα κόκκινο και σημαίνει κάτι γρήγορο, δυστυχώς πέθανε ο σκυλάκος μου! σήμερα ξαναείδα κόκκινο άρα περιμένω πάλι κάτι ! μακάρι να είναι για καλό! σας υπόσχομαι πάντως πως ουι και να βγει θα πάρω όλα μου τα χαπάκια και τις 14 μέρες 😇

δε μπορείτε να πείτε , σας κρατάω σε εγρήγορση 😅

Πέθανε ο σκυλάκος σου προχθές;;; 🥺 Λυπάμαι πάρα πολυ! Απο τι; Ήταν μεγάλος;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

10 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά με τον μικρούλη σου. Τα άγχη δεν θα ξανά σταματήσουν ποτέ νομίζω. Εγώ για τον θηλασμό μία ανησυχία την έχω από τώρα να φανταστείς χαχα 😅

Κοριτσια για τιν θηλασμο μην ανυσηχειτε! θελει υπομονη και επιμονη και να θηλαζετε χωρις προγραμμα! Εγω με στηθος σας σπυρακια😅 θηλασα τον γιο μου 2,5 χρονια! Ειχα λιγο γαλα και γιαυτο θηλαζα ολη μερα! Το δυσκολο ειναι μεχρι να αρχισει η διατροφη μετα ειναι σκετη απολαυση... Ανυπομονω να γεννησω και να δεθω και με αυτο το μωρακι με τον θηλασμο. Πραγματικα σε φερνει πιο κοντα με το μωρο σου!

  • Μου αρέσει 2

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

καλημερα κορίτσια , εκανα χοριακη ! αν είναι 0 δεν έχει νόημα! εκανα τεστ και είναι αρνητικό ! την προηγούμενη πέμπτη έβαλα 3ων ημερών άρα κάτι θα πρέπει να δείξει πάνω από 0 

Μα είναι χωρίς ακόμα!! Υπομονή θα περάσουν οι μέρες

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, αστα said:

Κοριτσια για τιν θηλασμο μην ανυσηχειτε! θελει υπομονη και επιμονη και να θηλαζετε χωρις προγραμμα! Εγω με στηθος σας σπυρακια😅 θηλασα τον γιο μου 2,5 χρονια! Ειχα λιγο γαλα και γιαυτο θηλαζα ολη μερα! Το δυσκολο ειναι μεχρι να αρχισει η διατροφη μετα ειναι σκετη απολαυση... Ανυπομονω να γεννησω και να δεθω και με αυτο το μωρακι με τον θηλασμο. Πραγματικα σε φερνει πιο κοντα με το μωρο σου!

Αυτο που με αγχώνει ειναι αν θα τα καταφέρω με 2 μωράκια. Γιατί θελω όσο τίποτα να θηλάσω όσο το δυνατόν περισσότερο 

20 minutes ago, Angot said:

ναι το καλό μου! πήγε 11 και ήταν ροτβαιλερ ! 

Ψυχή μου 🥺 Για ροτβαιλερ έφτασε καλή ηλικία. Συλλυπητήρια κορίτσι μου. Ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκε 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αυτο που με αγχώνει ειναι αν θα τα καταφέρω με 2 μωράκια. Γιατί θελω όσο τίποτα να θηλάσω όσο το δυνατόν περισσότερο 

Ψυχή μου 🥺 Για ροτβαιλερ έφτασε καλή ηλικία. Συλλυπητήρια κορίτσι μου. Ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκε 

η γιατρός πίστευε ότι θα είχε φύγει καμια 2ετια τώρα ! είχε θέμα και με την καρδούλα! είχε περάσει και καλαζαρ! αλλά πήρε τοοοοοση αγάπη που άξιζε κάθε μέρα που ζούσε !

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angot said:

η γιατρός πίστευε ότι θα είχε φύγει καμια 2ετια τώρα ! είχε θέμα και με την καρδούλα! είχε περάσει και καλαζαρ! αλλά πήρε τοοοοοση αγάπη που άξιζε κάθε μέρα που ζούσε !

Αχ καρδούλα μου! Έφυγε ευτυχισμένο. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το στηθος παραγει αναλογα με την ζητηση! Απλα οταν γεννησεις ξεχνα ολα τα αλλα... η μονη σου υποχρεωσει ειναι να θυλαζεις.... ασε δουλειες , φαγητο, υποχρεωσεις στην ακρη και απλα θηλαζε ολη μερα στην αρχη ειναι πολυ σκληρο αλλα καθε μερα που περναει θα ειναι και πιο ευκολο. Αν εχεις καμια φιλη που θηλασε ... τηλεφωνο μολις νιωσεις οτι δεν το χεις....( δεν εχω γαλα...δε χορτενουν.....) τα μωρα κλαινε συνεχεια για χιλιους δυο λογους! Μην ακους κανεναν και να πιστευεις στον εαυτο σου! Εγω ειχα την μαμα μου και την αδελφη μου να μου λενε ολη μερα οτι το στηθος μου ειναι πολυ μικρο και βασανιζω το παιδι μου... και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις....αλλα μιλουσα μονο στην κουμπαρα μου που θηλασε 3 παιδια, τα 2 ταυτοχρονα καθε φορα... τετοια ατομα σε βοηθανε και σου δινουν λυσεις σε οτι θα αντιμετωπισεις!😉

πρίν από 2 λεπτά , αστα είπε:

Το στηθος παραγει αναλογα με την ζητηση! Απλα οταν γεννησεις ξεχνα ολα τα αλλα... η μονη σου υποχρεωσει ειναι να θυλαζεις.... ασε δουλειες , φαγητο, υποχρεωσεις στην ακρη και απλα θηλαζε ολη μερα στην αρχη ειναι πολυ σκληρο αλλα καθε μερα που περναει θα ειναι και πιο ευκολο. Αν εχεις καμια φιλη που θηλασε ... τηλεφωνο μολις νιωσεις οτι δεν το χεις....( δεν εχω γαλα...δε χορτενουν.....) τα μωρα κλαινε συνεχεια για χιλιους δυο λογους! Μην ακους κανεναν και να πιστευεις στον εαυτο σου! Εγω ειχα την μαμα μου και την αδελφη μου να μου λενε ολη μερα οτι το στηθος μου ειναι πολυ μικρο και βασανιζω το παιδι μου... και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις....αλλα μιλουσα μονο στην κουμπαρα μου που θηλασε 3 παιδια, τα 2 ταυτοχρονα καθε φορα... τετοια ατομα σε βοηθανε και σου δινουν λυσεις σε οτι θα αντιμετωπισεις!😉

kateriina25 δεν ξερω πως να σε κανω ταγκ😅


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, αστα said:

Το στηθος παραγει αναλογα με την ζητηση! Απλα οταν γεννησεις ξεχνα ολα τα αλλα... η μονη σου υποχρεωσει ειναι να θυλαζεις.... ασε δουλειες , φαγητο, υποχρεωσεις στην ακρη και απλα θηλαζε ολη μερα στην αρχη ειναι πολυ σκληρο αλλα καθε μερα που περναει θα ειναι και πιο ευκολο. Αν εχεις καμια φιλη που θηλασε ... τηλεφωνο μολις νιωσεις οτι δεν το χεις....( δεν εχω γαλα...δε χορτενουν.....) τα μωρα κλαινε συνεχεια για χιλιους δυο λογους! Μην ακους κανεναν και να πιστευεις στον εαυτο σου! Εγω ειχα την μαμα μου και την αδελφη μου να μου λενε ολη μερα οτι το στηθος μου ειναι πολυ μικρο και βασανιζω το παιδι μου... και οτι αλλο μπορεις να φανταστεις....αλλα μιλουσα μονο στην κουμπαρα μου που θηλασε 3 παιδια, τα 2 ταυτοχρονα καθε φορα... τετοια ατομα σε βοηθανε και σου δινουν λυσεις σε οτι θα αντιμετωπισεις!😉

kateriina25 δεν ξερω πως να σε κανω ταγκ😅

Αυτο με τον χρονο ειναι που με φοβίζει γιατί εγώ δεν εχω περιθώριο να μην δουλεύω για μεγάλο διάστημα γιατί ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν εχω κάποιο επίδομα και επίσης το εισόδημα που φέρνω στο σπίτι, μας είναι πολύ βασικό. Σκέφτομαι να αντλώ ταυτόχρονα για να μπορεί να ταΐζει και ο άντρας μου με μπιμπερό. Όσον αφορά τις πληροφορίες θηλασμού, η κολλητή μου ειναι παιδίατρος και εχει 3 παιδιά που τα θηλάζει με την σειρά τα τελευταία 5,5 χρόνια οποτε εχω άνθρωπο να συμβουλευτώ. Ομως επειδή μένει μόνιμα Κρητη και δεν μπορει να ειναι η γιατρος μας, έχω ήδη βρει και παιδίατρο που θα μας αναλάβει η οποία ειναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Αυτο με τον χρονο ειναι που με φοβίζει γιατί εγώ δεν εχω περιθώριο να μην δουλεύω για μεγάλο διάστημα γιατί ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας και δεν εχω κάποιο επίδομα και επίσης το εισόδημα που φέρνω στο σπίτι, μας είναι πολύ βασικό. Σκέφτομαι να αντλώ ταυτόχρονα για να μπορεί να ταΐζει και ο άντρας μου με μπιμπερό. Όσον αφορά τις πληροφορίες θηλασμού, η κολλητή μου ειναι παιδίατρος και εχει 3 παιδιά που τα θηλάζει με την σειρά τα τελευταία 5,5 χρόνια οποτε εχω άνθρωπο να συμβουλευτώ. Ομως επειδή μένει μόνιμα Κρητη και δεν μπορει να ειναι η γιατρος μας, έχω ήδη βρει και παιδίατρο που θα μας αναλάβει η οποία ειναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. 

Και εμενα η κουμπαρα μου Αθηνα μενει και γω Ξανθη... πραγματικα την ζαλισα στα τηλεφωνα😅. Οι πρωτοι μηνες ειναι οι βασικοι για την καθιερωση του θηλασμου.... μετα αν μπει η διατροφη δεν ειναι τοσο συχνοι.... Καλη δύναμη να σου ευχηθω γιατι μεχρι την καθιερωση του θηλασμου ειναι αγωνας! Ελπιζω να μπορεις να κατσεις σπιτι ενα 5μηνο τουλαχιστον( και γω χωρις επιδοματα εκατσα σπιτι... μιλαμε για τρομερη εφραγκια... οποτε σε καταλαβαινω)

  • Ευχαριστώ 1

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

κουλουράκι κορίτσια ! συνίσταται επανέλεγχος μετά από 1 εβδομάδα γράφει ! άρα για κλάμματα και αυτή η προσπάθεια ! 

Λυπαμαι παρά πολύ για την απώλεια του σκυλακου σας. Έχω και εγω έναν 14 χρόνων ! 
εμενα ο γιατρός μου είναι αυστηρός για 15 ημέρες από εμβρυομεταφορα για να μην απογοητευόμαστε τζάμπα. Είναι πολύ πολύ νωρίς για να έχει παραχθεί η ορμόνη και να ανιχνευθεί. Καλο κουραγιο μέχρι την επόμενη εβδομάδα! Καλη τύχη ευχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

κουλουράκι κορίτσια ! συνίσταται επανέλεγχος μετά από 1 εβδομάδα γράφει ! άρα για κλάμματα και αυτή η προσπάθεια !

Λυπάμαι αν είναι όντως έτσι αλλά αν ήταν θετική θα ήταν πιστεύω μονοψήφιο άρα το Σάββατο θα μπορούσες να έχεις πιο αξιόπιστο αποτέλεσμα!!! Πήγαινε λοιπόν μήπως τελικά άδικα στενοχωριέσαι τώρα, όσο κι αν φαίνονται λίγες οι ελπίδες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...