Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα σας , 12η μέρα χοριακη 10,7 ο γιατρός είπε να συνεχίσω άλλες δυο μέρες τα φάρμακα να είμαστε σίγουροι … 

τι να κάνω τώρα το ξέρω πως δεν πάει αλλά λες μια στο εκατομμύριο …

2 μέρες είναι , κάνε υπομονή !τουλαχιστον  θα ξέρεις ότι το πηγές ως το τέρμα! ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

21 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

γειά σου κοριτσι μου..εγω ειμαι από τις περιπτώσεις που το prp μου πήγε πολυ καλα...και εγω στα 33 μου το έκανα με πρόωρη ωοθηκικη ανεπαρκεια και αλήθεια μου δούλεψε πολυ καλα....και βρήκαμε ωάρια....πήγαινα με φυσικους κύκλους...και ήταν καλής ποιότητας....πέρα από το χρηματικό που δεν είναι και μικρό βέβαια αλήθεια δεν έχεις τίποτα να χάσεις....

κοριτσι μου εμένα μ έχουν πάρει και 3 χωρίς μέθη και πραγματικά παλευεται....ετσι κ αλλιώς το πρώτο είναι το "σοκ"...γίνεται όλο τόσο γρήγορα π θεωρώ μέχρι 4-5 αντέχεται εύκολα!!

Αποφασισα να παω να παρω και μια δευτερη γνωμη απο εναν ακομα γιατρο.. αλλα μαλλον στο prp θα καταληξω. Ειλικρινα δεν ξερω εχω απογοητευτει παρα πολυ με αυτη την αποτυχια. Τοσες ωοληψιες και τπτ..  Επισης, εχει καμια σας συμβουλευτει ψυχολογο.??.γιατι ο εγκεφαλος μου δεν λεει να ξεκολλησει απο το θεμα παιδι 😌

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, θέλω να κάνω μία μάλλον ηλίθια ερώτηση (πετάξτε ντομάτες ελεύθερα)...

αυτά τα κολπικά υπόθετα τα eva ή παρόμοια τελοσπάντων, που είναι για τους γαλακτοβάκιλλους...

...χμμμ, πως να το θέσω κομψά... 😶

...ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ τα βάζουμε; 🙄 

Γιατί εγώ το βάζω πριν τον ύπνο, αλλά μάλλον δεν το βάζω καλά, και το νιώθω σε δευτερόλεπτα να μισοβγαίνει... το εσώρουχο το πρωί έχει υπολείμματα... συγγνώμη για τις περιγραφές. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα σας , 12η μέρα χοριακη 10,7 ο γιατρός είπε να συνεχίσω άλλες δυο μέρες τα φάρμακα να είμαστε σίγουροι … 

τι να κάνω τώρα το ξέρω πως δεν πάει αλλά λες μια στο εκατομμύριο …

Καλησπέρα!λυπαμαι που δεν πήγε όπως περίμενες!εγώ λέω να τα συνεχίσεις για 2ημερες..είναι θετικό ββ πως κάτι ξεκίνησε να γίνεται κ είδες θετική χοριακη..είχες ξαναδεί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , GeorgiaS8 είπε:

Αποφασισα να παω να παρω και μια δευτερη γνωμη απο εναν ακομα γιατρο.. αλλα μαλλον στο prp θα καταληξω. Ειλικρινα δεν ξερω εχω απογοητευτει παρα πολυ με αυτη την αποτυχια. Τοσες ωοληψιες και τπτ..  Επισης, εχει καμια σας συμβουλευτει ψυχολογο.??.γιατι ο εγκεφαλος μου δεν λεει να ξεκολλησει απο το θεμα παιδι 😌

Εγω κάνω ψυχοθεραπεία αλλά το μυαλό ακομα εκεί κολλημένο είναι.....τα τελευταία χρόνια που είμαστε σε διαδικασία εξωσωματικων λες και δεν εχω άλλο σκοπό στη ζωή.....αυτο το κομμάτι έχει κατακλύσει όλο το μυαλό....νομίζω όμως πως είναι φυσιολογικό...

πρίν από 2 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, θέλω να κάνω μία μάλλον ηλίθια ερώτηση (πετάξτε ντομάτες ελεύθερα)...

αυτά τα κολπικά υπόθετα τα eva ή παρόμοια τελοσπάντων, που είναι για τους γαλακτοβάκιλλους...

...χμμμ, πως να το θέσω κομψά... 😶

...ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ τα βάζουμε; 🙄 

Γιατί εγώ το βάζω πριν τον ύπνο, αλλά μάλλον δεν το βάζω καλά, και το νιώθω σε δευτερόλεπτα να μισοβγαίνει... το εσώρουχο το πρωί έχει υπολείμματα... συγγνώμη για τις περιγραφές. 

όσο μέσα αντέχεις θα έλεγα εγώ...χααχχαχα 

είναι φυσιολογικά τα υπολείμματα όμως...και πολυ μέσα να το βάλεις πάλι θα τρέξει....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Texas είπε:

Καλησπέρα σας , 12η μέρα χοριακη 10,7 ο γιατρός είπε να συνεχίσω άλλες δυο μέρες τα φάρμακα να είμαστε σίγουροι … 

τι να κάνω τώρα το ξέρω πως δεν πάει αλλά λες μια στο εκατομμύριο …

Ναι σίγουρα είναι πολύ χαμηλή αλλά δεν χάνεις τίποτα να συνεχίσεις τα φάρμακα. Μηδενική πάντως δεν είναι. Τώρα το πώς θα περάσουν οι δύο μέρες είναι άλλο θέμα. Σίγουρα όχι εύκολα. Το έχω περάσει κ εγώ και τα συνέχισα όταν είχα δει 23 χοριακη. Εντάξει όπως λέει κ η μικροβιολογος μου αριθμοί είναι, δεν τα μετράμε και με μεζούρα, δεν είναι όλα απόλυτα. Οπότε κάθε δύο μέρες θα πηγαίνουμε να μας ρουφάνε το αίμα. Εγώ πάντως στην χαμηλή που είχα την Πέμπτη δεν άντεξα και πήγα Παρασκευή απόγευμα να τη μετρήσω ξανά. Τουλάχιστον να ξέρω αν έπεσε. Καλή τύχη και καλη υπομονή εύχομαι

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , GeorgiaS8 είπε:

Αποφασισα να παω να παρω και μια δευτερη γνωμη απο εναν ακομα γιατρο.. αλλα μαλλον στο prp θα καταληξω. Ειλικρινα δεν ξερω εχω απογοητευτει παρα πολυ με αυτη την αποτυχια. Τοσες ωοληψιες και τπτ..  Επισης, εχει καμια σας συμβουλευτει ψυχολογο.??.γιατι ο εγκεφαλος μου δεν λεει να ξεκολλησει απο το θεμα παιδι 😌

Εγώ έχω συμβουλευτεί...πηγαίνω δεύτερο χρόνο..καλό θα ήταν να βρεις έναν ειδικό να σε βοηθήσει ,όσο γίνεται ββ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, θέλω να κάνω μία μάλλον ηλίθια ερώτηση (πετάξτε ντομάτες ελεύθερα)...

αυτά τα κολπικά υπόθετα τα eva ή παρόμοια τελοσπάντων, που είναι για τους γαλακτοβάκιλλους...

...χμμμ, πως να το θέσω κομψά... 😶

...ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ τα βάζουμε; 🙄 

Γιατί εγώ το βάζω πριν τον ύπνο, αλλά μάλλον δεν το βάζω καλά, και το νιώθω σε δευτερόλεπτα να μισοβγαίνει... το εσώρουχο το πρωί έχει υπολείμματα... συγγνώμη για τις περιγραφές. 

χαχχαχα με επισκίασες 🤣 πάει όλη μου η παράνοια με τα τεστ  με μια σου λέξη! 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , *Vasoula είπε:

Εγω κάνω ψυχοθεραπεία αλλά το μυαλό ακομα εκεί κολλημένο είναι.....τα τελευταία χρόνια που είμαστε σε διαδικασία εξωσωματικων λες και δεν εχω άλλο σκοπό στη ζωή.....αυτο το κομμάτι έχει κατακλύσει όλο το μυαλό....νομίζω όμως πως είναι φυσιολογικό...

όσο μέσα αντέχεις θα έλεγα εγώ...χααχχαχα 

είναι φυσιολογικά τα υπολείμματα όμως...και πολυ μέσα να το βάλεις πάλι θα τρέξει....

Κορίτσι μου ελπίζω να σου πάνε καλά όλα..κ εγώ τα ίδια ,έχει κολλήσει τ μυαλό μ ,εχετε βρει τον ανασταλτικό παράγοντα π δεν πετυχαίνουν ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, EvgeniaCher είπε:

Καλημέρα σου, τα περισσότερα συμπτώματα δημιουργούντα από τα φάρμακα που λαμβάνουμε και μεταβάλλονται από μέρα σε μέρα χωρίς καμιά λογική σειρά. Εγώ προσωπικά όταν είχα κάνει την εμβρυομεταφορά δεν ένιωθα σχεδόν τίποτα, άντε λίγο το στήθος να είναι κάποια στιγμή πρησμένο, κάποιο ανεπαίσθητο τράβηγμα στην κοιλιά, ήμουν τόσο σίγουρη ότι η προσπάθεια είχε αποτύχει που όταν πήρα την θετική χοριακή δεν την πίστευα, μπήκα αισίως στην 12η εβδομάδα και ακόμα δεν έχω συμπτώματα. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Σε ευχαριστω πολύ! Καλή τελειωμηνη εγκυμοσύνη και σε σένα! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 hours ago, Texas said:

Καλησπέρα σας , 12η μέρα χοριακη 10,7 ο γιατρός είπε να συνεχίσω άλλες δυο μέρες τα φάρμακα να είμαστε σίγουροι … 

τι να κάνω τώρα το ξέρω πως δεν πάει αλλά λες μια στο εκατομμύριο …

Yπομονή κορίτσι μου. Είναι δύσκολο αυτό με τις χαμηλές οριακές αλλά νομίζω είναι καλύτερο από το 0. Μακάρι να αλλάξει κάτι. Κάτι θα ξέρει και ο γιατρός που σου είπε να συνεχίσεις 🤞

1 hour ago, MarGe2022 said:

Κορίτσια, θέλω να κάνω μία μάλλον ηλίθια ερώτηση (πετάξτε ντομάτες ελεύθερα)...

αυτά τα κολπικά υπόθετα τα eva ή παρόμοια τελοσπάντων, που είναι για τους γαλακτοβάκιλλους...

...χμμμ, πως να το θέσω κομψά... 😶

...ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ τα βάζουμε; 🙄 

Γιατί εγώ το βάζω πριν τον ύπνο, αλλά μάλλον δεν το βάζω καλά, και το νιώθω σε δευτερόλεπτα να μισοβγαίνει... το εσώρουχο το πρωί έχει υπολείμματα... συγγνώμη για τις περιγραφές. 

Όσο φτάνει το δάχτυλο και να είσαι ξαπλωμένη όταν το βάζεις και να σηκώνεις και λίγο την λεκάνη. Υπολείμματα θα βγουν έτσι κι αλλιώς. Βασικά εγώ ξυπνούσα μούσκεμα γιατί αυτό είναι και λιπαρό κάπως 😏

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δε μπόρεσα να εντοπίσω καν τη φωτογραφία στο προφίλ σου τόσο λαγωνικό μιλάμε!!! Και οχι τίποτα άλλο ακούω για μεζονέτες, 6ους ορόφους, θέα και καράβια, Βίρνες κλπ.. Μου κινήσατε την περιέργεια.. Εμπιστεύομαι το κοινό και είμαι σίγουρη ότι η γραμμή υπάρχει και θα γίνεται πιο έντονη όσο περνάνε ημέρες!! 🙏🏻🏻😘🍀 Στέλνω όλα τα θετικά μου vibes!! 🍀 Όσο για το απογευματινό τεστ μπορεί να είμαι φουλ άπειρη αλλά σίγουρα ξέρω να σου πω ότι με απογευματινά ούρα δεν υπάρχει περίπτωση να έδειχνε από τώρα.. Εδώ τα ωορρηξίας δεν δείχνουν καμία φορά αν έχεις πιει παραπάνω νερό ή έχεις πάει σχετικά σύντομα τουαλέτα.. Υπομονή και επιμονή έμειναν περίπου 8 ώρες για το επόμενο τεστ! 😜 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια Καλησπέρα και πάλι!! Θελω την βοήθεια σας! Αρχικά δεν ειμαι απο Αθήνα. Μεθαύριο έχω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα αποβολων οπότε θα ανεβω για λίγες μέρες Αθήνα. Σήμερα είχα ραντεβού με τον γυναικολόγο μου εδώ στην επαρχία και ειδε μια κύστη.. Μου λέει 2 είναι τα ενδεχόμενα. Είτε είναι ενδομητριωση και θα χρειαστεί να παρω αντισυλλιπτικα είτε είναι ωοθηλακιο που έσκασε και έχει έσωτερικα αιμα..  Θα ηθελα μια που θα πάω Αθήνα να επισκεφθώ γυναικολόγο για 2η γνώμη... Μέχρι στιγμής το πρόβλημα μου ηταν οι πολυκυστικές ωοθήκες. Μου είπε ότι η ίσως έχω και ενδομητιωση και φούντωσε με τα φάρμακα της εξωσωματικής. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιους γυναικολογους στην Αθήνα στο inbox? Υπάρχει πιθανότητα να με δεχθεί κάποιος τελευταία στιγμή??

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, MarGe2022 είπε:

Κορίτσια, θέλω να κάνω μία μάλλον ηλίθια ερώτηση (πετάξτε ντομάτες ελεύθερα)...

αυτά τα κολπικά υπόθετα τα eva ή παρόμοια τελοσπάντων, που είναι για τους γαλακτοβάκιλλους...

...χμμμ, πως να το θέσω κομψά... 😶

...ΠΟΣΟ ΜΕΣΑ τα βάζουμε; 🙄 

Γιατί εγώ το βάζω πριν τον ύπνο, αλλά μάλλον δεν το βάζω καλά, και το νιώθω σε δευτερόλεπτα να μισοβγαίνει... το εσώρουχο το πρωί έχει υπολείμματα... συγγνώμη για τις περιγραφές. 

Έχω κάνει λίγο παλιότερα την ίδια ερώτηση 😁όπως και να το θέσουμε η κομψότητα μάς αποχαιρετά 🤣όχι τίποτα άλλο, μιλάνε για Βιρνες μεζονέτες τζελα δέλτα, κι εμείς για υπόθετα 🤣

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

On 27/3/2023 at 1:49 ΠΜ, CoffeeMaker είπε:

test message (disc full) 

Περιμένουμε να διορθωθεί ένα τεχνικό θέμα από το support , αν δείτε κάποια errors/σελίδες να μην παίζουν, είναι κάτι που θα λυθεί σύντομα

Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιος λόγος για τον οποίο τα προσωπικά μηνύματα στο προφίλ μου είναι απενεργοποιημένα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...