Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 hour ago, Pagor said:

Εγώ τώρα περιμένω να μου έρθει περίοδος με το καλό σε λίγες μέρες κ ξεκινάω τα cyclacur μου για την εμβρυομεταφορα...ένα κ μοναδικό έχω μέσα στην κατάψυξη.. 3 ημερών...εύχομαι να είναι το τυχερό μας!!!

Λογικά έτσι όπως τα είπαμε σε ένα ραντεβού μας πριν λίγες μέρες μετά τις ημέρες του Πάσχα πάω για εμβρυομεταφορα....προς το παρόν το έχω ρίξει στην γυμναστική κ διατροφή...χαχαχαχα...κάπου έπρεπε να ξεσπασω κ εγώ το καημένο....

 

Άντε κορίτσι μου! Με το καλο να αρχίσεις. Πασχαλινό το εμβρυάκι, ελπίζω να ειναι το τυχερό 💕

43 minutes ago, Angot said:

κορίτσια εχω ανεμογκάστρι ! πονάει η κοιλιά μ, η πλάτη μου στην καρέκλα, το στήθος μου απίστευτα και μόλις εκανα και έναν εμετό!  δεν εχω πιει προγεστερονη από τις 7 το πρωί πάντως 

Μήπως σε χαλανε τα φάρμακα; Εντάξει το στήθος λογικό αλλα ο εμετός;; Τι στο καλο;

  • Ευχή 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Άντε κορίτσι μου! Με το καλο να αρχίσεις. Πασχαλινό το εμβρυάκι, ελπίζω να ειναι το τυχερό 💕

Μήπως σε χαλανε τα φάρμακα; Εντάξει το στήθος λογικό αλλα ο εμετός;; Τι στο καλο;

ξέρω γω μωρέ τι στο καλό εχω! μου έρχεται ζάλη κανα 20λεπτο αφού πάρω την προγεστερονη και κρατάει περίπου 1 ώρα! αυτό το ειχα πάντα δε μπορώ να πω! τα αλλά δεν ξέρω ! 

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου αν προχωρήσει αυτή η εγκυμοσύνη και γεννηθεί αυτό το παιδί θα με βασανίζει απίστευτα !!!! Από τώρα με έχει τρελάνει .. την Τρίτη πάλι είχα αίμα σαν περίοδο , σκεφτείτε την νύχτα σχεδόν γέμισα σερβιέτα ! Τώρα έχω καφέ υγρά σαν βρεγμένο χώμα  στο σκούπισμα .. ο γιατρός δεν θέλει να μετακινηθώ όποτε δεν με έχει δει .. έχουν σπάσει τα νεύρα μου !!!!! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, kateriiina25 said:

13η μέρα από βλαστοκύστες, ε; Εγώ 13η μέρα είχα 825 και είναι δίδυμα άρα πολύ πιθανό να πιάστηκαν δύο και σε σένα ☺️

Όλα είναι ήσυχα και καλά. Κάποιες φορές ξεχνάω ότι είμαι έγκυος (που λέει ο λόγος 😛)

Καλό αυτό για να περνάει ο καιρός γιατί αν είμαστε συνέχεια κολλημένες με το μυαλό εκεί δεν περνούν οι ημέρες...και εγώ έτσι στην αρχή μέχρι που σταμάτησα τη δουλειά , δουλεύω από το σπίτι δηλαδή. Και δυστυχώς έχω χρόνο για σκέψη και συνέχεια αγωνιώ και τρελαίνομαι ....εσύ δουλεύεις;;

16 hours ago, Perdikoula said:

Σε ευχαριστω παρα πολύ!!!

Σε ευχαριστω πολυυυυ!!! Είμαι πολύ χαρούμενη! 

Τη χοριακη την έκανα 13η ημέρα! 

@GBAL έκανα τη χοριακη 13η μέρα! Σε ευχαριστω! Εύχομαι και σε σένα καλή και τελειωμηνη εγκυμοσύνη!!

Σε ευχαριστω πολυυυυ!!! 13η ημέρα!!!

Καλή επιτυχία.....με τέτοια χοριακη πολλές πιθανότητες για δύο...εύχομαι όλα να πάνε όπως επιθυμείς...

4 hours ago, armousi said:

Καλημέρα. Ειμαι στη 13η εβδομαδα (κατεψυγμενη εμβρυομεταφορα). Πριν απο 4-5 μερες μου μειωσε ο γιατρος την προγεστερονη και τα cyclacur και θα την εκοβα τελειως την Κυριακη. Σημερα ξαφνικα ειδα παλι αιμα, πιο πολυ απο καθε αλλη φορα και γυρίζω τωρα απο το γιατρο οπου μου βρηκε νεα αποκολληση. Εχει συμβει σε καμια σας να γινει αυτο κατα την αποσυρση των φαρμακων; Μου τα ξανααυξησε αλλα φοβαμαι οτι αν οφειλεται σε αυτο η αιμορραγια μπορει να αργησουν να με πιασουν και να χειροτερευσει η αποκολληση. Κατα τα αλλα δεν εκανα κατι διαφορετικό (καναπε κρεβατι ειμαι τοσες μερες)

Ακριβώς το ίδιο και εγώ 13η εβδομάδα είδα αίμα εκεί που έκοβαν τα χάπια με διδυμακια κιόλας...μικρή αποκόλληση μου είπε....νοσηλεύτηκα μια ημέρα...και μέρα μέρα με πολύ ξεκούραση πέρασε....έκατσα σπίτι από τότε δεν ξαναπήγα δουλειά, δεν με αφήνει να κουράζομαι, ούτε πολύ περπάτημα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , GBAL είπε:

Ακριβώς το ίδιο και εγώ 13η εβδομάδα είδα αίμα εκεί που έκοβαν τα χάπια με διδυμακια κιόλας...μικρή αποκόλληση μου είπε....νοσηλεύτηκα μια ημέρα...και μέρα μέρα με πολύ ξεκούραση πέρασε....έκατσα σπίτι από τότε δεν ξαναπήγα δουλειά, δεν με αφήνει να κουράζομαι, ούτε πολύ περπάτημα 

Σου ξανααυξησε τα φαρμακα; Εμενα μου επανεφερε την προγεστερονη στην αρχικη δοση (φουλ! 2 προλουτεξ και 2 ουτρο) και κρεβατι για μερες. Οχι οτι τοσο καιρο εκανα και τιποτα αλλο- κρεβατι καναπε ειμαι και ολα ετοιμα στο χέρι μου τα φέρνουν. Τι πισογυρισμα ηταν αυτο δεν μπορω να το πιστέψω!

Κι εμενα αν χειροτερευσει μου ειπε οτι θα μπω νοσοκομειο. Στο νοσοκομειο τι περισσοτερο κανουν απο φάρμακα; Αν θες γραψε μου πως εξελιχθηκε η περιπτωση σου και σε ποια εβδομαδα εισαι. Ειμαι πολυ απογοητευμενη με αυτη την εξέλιξη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, armousi said:

Σου ξανααυξησε τα φαρμακα; Εμενα μου επανεφερε την προγεστερονη στην αρχικη δοση (φουλ! 2 προλουτεξ και 2 ουτρο) και κρεβατι για μερες. Οχι οτι τοσο καιρο εκανα και τιποτα αλλο- κρεβατι καναπε ειμαι και ολα ετοιμα στο χέρι μου τα φέρνουν. Τι πισογυρισμα ηταν αυτο δεν μπορω να το πιστέψω!

Κι εμενα αν χειροτερευσει μου ειπε οτι θα μπω νοσοκομειο. Στο νοσοκομειο τι περισσοτερο κανουν απο φάρμακα; Αν θες γραψε μου πως εξελιχθηκε η περιπτωση σου και σε ποια εβδομαδα εισαι. Ειμαι πολυ απογοητευμενη με αυτη την εξέλιξη 

Όχι δεν μου τα αύξησε , δεν ξέρω γιατί αλλά τα κόψαμε...ξεκούραση μου είπε μόνο...το αίμα βέβαια ξεκίνησε πρωί και μέχρι να πάω νοσοκομείο άντετρεις τέσσερις ώρες μετά σταμάτησε, δεν ξαναείδα...ως δια μαγείας....τώρα μπαίνω αύριο 21 εβδομάδα και αγωνιώ για τη βεπιπεδου που έχω την Τετάρτη...στο νοσοκομείο μου έβαλαν όρο και από ότι μου είπε αντιβίωση για παν ενδεχόμενο...Πηρα μετά αντιβίωση άλλες λίγες ημέρες....εσύ έχεις πολύ αίμα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , GBAL είπε:

Όχι δεν μου τα αύξησε , δεν ξέρω γιατί αλλά τα κόψαμε...ξεκούραση μου είπε μόνο...το αίμα βέβαια ξεκίνησε πρωί και μέχρι να πάω νοσοκομείο άντετρεις τέσσερις ώρες μετά σταμάτησε, δεν ξαναείδα...ως δια μαγείας....τώρα μπαίνω αύριο 21 εβδομάδα και αγωνιώ για τη βεπιπεδου που έχω την Τετάρτη...στο νοσοκομείο μου έβαλαν όρο και από ότι μου είπε αντιβίωση για παν ενδεχόμενο...Πηρα μετά αντιβίωση άλλες λίγες ημέρες....εσύ έχεις πολύ αίμα;;

Ειδα ξαφνικα κοκκινο σκούρο και καπως αραιωμενο αιμα το πρωι στο σκουπισμα και κατεβηκε και λιγο στο εσώρουχο και τη σερβιετα μετα. Τωρα το μεσημερι ξαναεβγαλα αλλα ηταν πιο σκουρο (προς καφε) και παλι καπως αραιωμενο. Εσενα πως ηταν η αιμορραγια; Εβγαζες υπολειμματικα για μερες ή σταματησε τελειως αμεσως; Απο τοτε εισαι καθαρη, σε ξαναειδε ενδιαμεσα στον υπερηχο και τι κανεις απο δραστηριότητες;

Καλη αποτελεσματα στον υπερηχο β επιπεδου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλες! Ξεκίνησα να σας γράψω για τα αποτελέσματα της ΑΜΗ μου που μου ζήτησε ο γιατρός για να δούμε πως προχωραμε και μου έσκασαν και τα επόμενα αποτελέσματα κι ένα σοκ το επαθα!!! Αnti-Tg 568 με όριο το 4... ξέρω πως πρέπει να τσακιστω να πάω σε ενδοκρινολογο αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια! 

Οσες έχετε χάσιμοτο είναι τέτοιες τιμές ή να βάλω τα χειρότερα στο μυαλό μου?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πριν τη 1η ivf ειχα fsh 8 το 2021, τον Νοέμβριο 22 πριν τη 2η ειχα 8 επίσης και τώρα Μάρτιος 23 έχω 12,59. Λέτε επειδή μεσολάβησε πρόσφατα η εξωσωματική ή δεν επηρεάζεται; Επίσης πως σας φαίνεται το 12,59;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Sisheido είπε:

Καλησπερα σε όλες! Ξεκίνησα να σας γράψω για τα αποτελέσματα της ΑΜΗ μου που μου ζήτησε ο γιατρός για να δούμε πως προχωραμε και μου έσκασαν και τα επόμενα αποτελέσματα κι ένα σοκ το επαθα!!! Αnti-Tg 568 με όριο το 4... ξέρω πως πρέπει να τσακιστω να πάω σε ενδοκρινολογο αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια! 

Οσες έχετε χάσιμοτο είναι τέτοιες τιμές ή να βάλω τα χειρότερα στο μυαλό μου?

Tsh ποσό εχεις ; Ορμονη ντε  εκανες ; Πολύ υψηλο μου κάνει εντυπωση ..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Sisheido said:

Καλησπερα σε όλες! Ξεκίνησα να σας γράψω για τα αποτελέσματα της ΑΜΗ μου που μου ζήτησε ο γιατρός για να δούμε πως προχωραμε και μου έσκασαν και τα επόμενα αποτελέσματα κι ένα σοκ το επαθα!!! Αnti-Tg 568 με όριο το 4... ξέρω πως πρέπει να τσακιστω να πάω σε ενδοκρινολογο αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια! 

Οσες έχετε χάσιμοτο είναι τέτοιες τιμές ή να βάλω τα χειρότερα στο μυαλό μου?

Εγώ ξερω οτι τα αντισώματα του θυρεοειδή δεν μας φοβίζουν. Δηλώνουν αυτοάνοσο Hashimoto και τίποτα παραπάνω. Η αλήθεια ειναι πως ειναι αρκετά πιο υψηλά απο τα δικά μου αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν αποτελούν πρόβλημα. Νομίζω πως και ο ενδοκρινολόγος αυτο θα σου πει όπως και η δικιά μου

15 minutes ago, Katiamaxiking said:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι; Πριν τη 1η ivf ειχα fsh 8 το 2021, τον Νοέμβριο 22 πριν τη 2η ειχα 8 επίσης και τώρα Μάρτιος 23 έχω 12,59. Λέτε επειδή μεσολάβησε πρόσφατα η εξωσωματική ή δεν επηρεάζεται; Επίσης πως σας φαίνεται το 12,59;

Μπορει να είναι τυχαίο γεγονός σε αυτόν τον κύκλο μόνο και στον επόμενο να επανέλθει στο 8. Το 12,6 ειναι οριακά καλό για διέγερση 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sisheido said:

Καλησπερα σε όλες! Ξεκίνησα να σας γράψω για τα αποτελέσματα της ΑΜΗ μου που μου ζήτησε ο γιατρός για να δούμε πως προχωραμε και μου έσκασαν και τα επόμενα αποτελέσματα κι ένα σοκ το επαθα!!! Αnti-Tg 568 με όριο το 4... ξέρω πως πρέπει να τσακιστω να πάω σε ενδοκρινολογο αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια! 

Οσες έχετε χάσιμοτο είναι τέτοιες τιμές ή να βάλω τα χειρότερα στο μυαλό μου?

anti-TPO?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Εγώ ξερω οτι τα αντισώματα του θυρεοειδή δεν μας φοβίζουν. Δηλώνουν αυτοάνοσο Hashimoto και τίποτα παραπάνω. Η αλήθεια ειναι πως ειναι αρκετά πιο υψηλά απο τα δικά μου αλλά εξακολουθώ να πιστεύω πως δεν αποτελούν πρόβλημα. Νομίζω πως και ο ενδοκρινολόγος αυτο θα σου πει όπως και η δικιά μου

Μπορει να είναι τυχαίο γεγονός σε αυτόν τον κύκλο μόνο και στον επόμενο να επανέλθει στο 8. Το 12,6 ειναι οριακά καλό για διέγερση 

Τι εννοείς οριακά καλο για διέγερση; Δεν θα πάρουμε πολλά ή καλά ωάρια; Ξέρουμε αυτό από τι εξαρτάται και αν αλλάζει; Ευχαριστω πολύ!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GBAL said:

Καλό αυτό για να περνάει ο καιρός γιατί αν είμαστε συνέχεια κολλημένες με το μυαλό εκεί δεν περνούν οι ημέρες...και εγώ έτσι στην αρχή μέχρι που σταμάτησα τη δουλειά , δουλεύω από το σπίτι δηλαδή. Και δυστυχώς έχω χρόνο για σκέψη και συνέχεια αγωνιώ και τρελαίνομαι ....εσύ δουλεύεις;;

 

Καλα, από το μυαλο δεν φεύγει ποτέ, εννοείται πως μονο αυτο σκέφτομαι και κυριως με αυτο ασχολούμαι αλλά απο άποψη συμπτωμάτων το ξεχνάω οτι ειμαι γιατί οριακά το νιώθω. Εγω σπίτι δουλεύω οποτε αυτο δεν βοηθάει να ξεχνιέμαι ομως βολεύει πολυ σε ολα 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...