Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

αχχχ δε μπορώ. εχω και τον άντρα μου που ακόμα νομίζει ειμαι έγκυος και λέει σιγά σιγά ανέβα , σιγά σιγά το άλλο ! δεν του πα ότι εκανα χοριακη !

Κακώς! Αν θες τη γνώμη μου πρέπει να του το πεις, δεν γίνεται να περνάς μόνη σου αυτό. Δευτέρα να κάνεις πάλι για σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Σποράκι είπε:

Κακώς! Αν θες τη γνώμη μου πρέπει να του το πεις, δεν γίνεται να περνάς μόνη σου αυτό. Δευτέρα να κάνεις πάλι για σίγουρα.

οχι κάλε δεν κάνω, θα κάνω την άλλη πέμπτη που μου είπε ο γιατρός! την άλλη πέμπτη εχω κανονικά χοριακη , οχι τη δευτέρα! δεν έχει νόημα γιατί θα πει μπορεί να μην έδειξε , μπορεί το ένα μπορεί το άλλο. γενικά είναι αισιόδοξος άνθρωπος ο άντρας μου και ελπίζει μέχρι τέλους! επισης ειμαι καλα δεν χρειάζεται να του μαυρίζω την καρδιά ,εγω λειτουργώ καλύτερα ξέροντας !εκεινος προτιμά να το μαθαίνει όταν πρέπει!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

οχι κάλε δεν κάνω, θα κάνω την άλλη πέμπτη που μου είπε ο γιατρός! την άλλη πέμπτη εχω κανονικά χοριακη , οχι τη δευτέρα! δεν έχει νόημα γιατί θα πει μπορεί να μην έδειξε , μπορεί το ένα μπορεί το άλλο. γενικά είναι αισιόδοξος άνθρωπος ο άντρας μου και ελπίζει μέχρι τέλους! επισης ειμαι καλα δεν χρειάζεται να του μαυρίζω την καρδιά ,εγω λειτουργώ καλύτερα ξέροντας !εκεινος προτιμά να το μαθαίνει όταν πρέπει!

Η ενδεδειγμένη χοριακη γίνεται 9 μέρες μέτα από ετ βλαστοκυστων, δεν υπάρχει περίπτωση να μη δείξει τοτε, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι και να παίρνεις 5 μέρες παραπάνω φάρμακα ενώ έχεις ηδη κάνει χοριακη που δυστυχώς ήταν μηδενική. Στην τελική αν αλλάξει κάτι στις 9 μέρες κάνεις και αλλη μια στις 14 και όλα καλά.

Μακάρι να ήταν απλά νωρίς σήμερα και να γίνει το θαύμα. Αν όχι θεωρώ και εγώ οτι πρέπει να αλλάξεις τακτική και να προχωρήσεις σε διεγερση και σε καλλιέργεια βλαστοκυστων. Απ ότι θυμάμαι είσαι και μικρή σε ηλικία, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι κάθε μήνα και να μην ξέρεις και τη δυναμική των εμβρύων σας. Για ποιο λόγο κάνετε εξωσωματικη? Σορυ αλλά δε θυμάμαι καθόλου.

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, vasoula88 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου! Τι κάνετε;

@Angot η αλήθεια είναι ότι πηγές πολύ νωρίς,οποτε συνεχίζουμε να ελπίζουμε! Λυπάμαι για το σκυλάκι σου,το δικο μου είναι 16 κ τρέμω στην ιδέα!

Να κάνω ένα update: έχουν σταματήσει και τα καφέ(αν και περιμένω ξανά την εμφάνιση τους) και ξεκίνησαν οι εμετοί…η γιατρός μου είπε να πάρω τα nuperal, τα έχει πάρει καμία;;;

Στον πρώτο μας υπέρηχο, μου τα σύστησε ο γιατρός, επειδή του είπα τι συμπτώματα είχα. Αλλά μετά άρχισαν μέρα με τη μέρα να ηρεμούν τα συμπτώματα, ώσπου τώρα σχεδόν δεν έχω τίποτα και λίγο με αγχωνει αυτό...Σκέφτομαι μήπως συμβαίνει κάτι κακό...

Οπότε δεν τα έχω πάρει ακόμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

Η ενδεδειγμένη χοριακη γίνεται 9 μέρες μέτα από ετ βλαστοκυστων, δεν υπάρχει περίπτωση να μη δείξει τοτε, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι και να παίρνεις 5 μέρες παραπάνω φάρμακα ενώ έχεις ηδη κάνει χοριακη που δυστυχώς ήταν μηδενική. Στην τελική αν αλλάξει κάτι στις 9 μέρες κάνεις και αλλη μια στις 14 και όλα καλά.

Μακάρι να ήταν απλά νωρίς σήμερα και να γίνει το θαύμα. Αν όχι θεωρώ και εγώ οτι πρέπει να αλλάξεις τακτική και να προχωρήσεις σε διεγερση και σε καλλιέργεια βλαστοκυστων. Απ ότι θυμάμαι είσαι και μικρή σε ηλικία, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι κάθε μήνα και να μην ξέρεις και τη δυναμική των εμβρύων σας. Για ποιο λόγο κάνετε εξωσωματικη? Σορυ αλλά δε θυμάμαι καθόλου.

 

Είναι έξι, επτά ημέρες μετά τη μεταφορά εμβρύων τρίτης ημέρας, γι αυτό της είπε κι ο γιατρός την άλλη Πέμπτη.. Ακόμη κι αν ήταν με βλαστοκυστες ίσως να μην έδειχνε σήμερα. Για τη διέγερση συμφωνώ, καλύτερα να κάνει κανονική, αν τελικά χρειαστεί, κι όχι άλλο κλομιφαινη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

Είναι έξι, επτά ημέρες μετά τη μεταφορά εμβρύων τρίτης ημέρας, γι αυτό της είπε κι ο γιατρός την άλλη Πέμπτη.. Ακόμη κι αν ήταν με βλαστοκυστες ίσως να μην έδειχνε σήμερα. Για τη διέγερση συμφωνώ, καλύτερα να κάνει κανονική, αν τελικά χρειαστεί, κι όχι άλλο κλομιφαινη. 

Omg, σίγουρα είναι η νωρίτερη χοριακη που έχει γίνει στο forum!

Ε τότε Δευτέρα είναι σαν 9η μέρα από βλαστοκυστες. Εγώ δε θα άντεχα με τίποτα παραπάνω πάντως. Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματικη στις 14 μέρες μου είχε πει ο σαδιστής γιατρός, εννοείται έκανα στις 9 και πήγα και στη συναυλια που είχα κλείσει μήνες νωρίτερα. Ευτυχώς ο επόμενος γιατρός μου ήταν χαλαρός και μου είπε από την έβδομη μερα και μετά οπότε νιώσω ότι δεν αντέχω να την κάνω τη χοριακη 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nels είπε:

Omg, σίγουρα είναι η νωρίτερη χοριακη που έχει γίνει στο forum!

Ε τότε Δευτέρα είναι σαν 9η μέρα από βλαστοκυστες. Εγώ δε θα άντεχα με τίποτα παραπάνω πάντως. Την πρώτη φορά που έκανα εξωσωματικη στις 14 μέρες μου είχε πει ο σαδιστής γιατρός, εννοείται έκανα στις 9 και πήγα και στη συναυλια που είχα κλείσει μήνες νωρίτερα. Ευτυχώς ο επόμενος γιατρός μου ήταν χαλαρός και μου είπε από την έβδομη μερα και μετά οπότε νιώσω ότι δεν αντέχω να την κάνω τη χοριακη 

 

Είναι πολλές οι άτιμες, δεν το συζητώ. Εγώ είχα κάνει στις δέκα μέρες με τριών ημερών οπότε την πάλεψα. Φυσικά είχα κάνει και τεστ οπότε την περίμενα την κρυάδα. Με βλαστοκυστες νομίζω πως θα αρχίσω την πέμπτη ημέρα τα τεστ 😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

13η μέρα από βλαστοκύστες, ε; Εγώ 13η μέρα είχα 825 και είναι δίδυμα άρα πολύ πιθανό να πιάστηκαν δύο και σε σένα ☺️

Όλα είναι ήσυχα και καλά. Κάποιες φορές ξεχνάω ότι είμαι έγκυος (που λέει ο λόγος 😛)

Ευχαριστω πολύ! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις με τα διδυμάκια σου! Μακάρι να πιάστηκαν και σε μένα και τα δυο και να πάνε καλά γιατί ήδη τα έχω αγαπήσει! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nels είπε:

Η ενδεδειγμένη χοριακη γίνεται 9 μέρες μέτα από ετ βλαστοκυστων, δεν υπάρχει περίπτωση να μη δείξει τοτε, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι και να παίρνεις 5 μέρες παραπάνω φάρμακα ενώ έχεις ηδη κάνει χοριακη που δυστυχώς ήταν μηδενική. Στην τελική αν αλλάξει κάτι στις 9 μέρες κάνεις και αλλη μια στις 14 και όλα καλά.

Μακάρι να ήταν απλά νωρίς σήμερα και να γίνει το θαύμα. Αν όχι θεωρώ και εγώ οτι πρέπει να αλλάξεις τακτική και να προχωρήσεις σε διεγερση και σε καλλιέργεια βλαστοκυστων. Απ ότι θυμάμαι είσαι και μικρή σε ηλικία, δεν υπάρχει λόγος να παιδεύεσαι κάθε μήνα και να μην ξέρεις και τη δυναμική των εμβρύων σας. Για ποιο λόγο κάνετε εξωσωματικη? Σορυ αλλά δε θυμάμαι καθόλου.

 

καλημερα κορίτσι ! άρα μου προτείνεις να ενημερώσω τον γιατρό ώστε να μην παίρνω τσάμπα χάπια ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Angot said:

καλημερα κορίτσι ! άρα μου προτείνεις να ενημερώσω τον γιατρό ώστε να μην παίρνω τσάμπα χάπια ε;

Κι εγώ πιστεύω οτι με χοριακή την Δευτέρα θα εισαι καλυμμένη αν βγει πάλι 0. Γιατί να συνεχίζεις τα χάπια μεχρι Τετάρτη;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...