Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εγώ για εμβρυομεταφορα 2η όλες τις φορές.

       

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 hour ago, Lotos είπε:

 

Βρήκα ...το 2019 ..5.17..θα έχει αλλάξει πολύ τώρα ;

5.17 ειναι τελεια δεν είναι τσιμπημένη τιμή.  Αυτο που σου είχε πει ο γιατρος ειναι οτι fsh ειναι μικρότερη από την lh . Η lh όταν δεν έχεις πολυκιστικικες ειναι σχεδον ίδια τιμή ή λιγο μικρότερη από την fsh. Η fsh σου ειναι άριστη!!!! Αυτο που γινετε στις πολυκιστικες ειναι απλως τα ωαρια σου δεν ωριμάζουν στην σωστή στιγμή οχι επειδή δεν είναι ποιοτικά απλα η lh η ορμόνη που κανει το ωάριο να ωριμάσει πεφτει πάνω του λάθος στιγμή με απλα λόγια.  Αυτο ειναι το προβλημα κ δεν γίνετε η ωορηξια σωστα . Τα ωαρια σου ομως ειναι καλα απλα δεν πέφτουν την σωστή ώρα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 ώρα πρίν, Lotos είπε:

Δεν θυμάμαι καθόλου θα τ κοιτάξω όμως (θυμάμαι την ατάκα τ γιατρου:  ότι η fsh  ηταν αντιστροφη σε σχέση με μια άλλη ορμονη κ είναι χαρακτηριστικο αυτό στο σύνδρομο π δείχνει την ποιότητα κάτι τέτοιο.ισως τα λέω λάθος βέβαια )..προσπαθώ έστω να παίρνω τις βιταμίνες μου κ να περπατάω μπας κ βοηθήσω την ποιότητα..

Στις πολυκυστικες η lh είναι υψηλότερη από fsh κι ο λόγος μεταξύ τους βγαίνει πάνω από 2,αν δεν κάνω λάθος... 

1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Ο γιατρός μου έγραψε κάποια φάρμακα για την επόμενη διέγερση και συγκεκριμένα 1 κουτί Menopur 150 μονάδες/vial. Παω σε φαρμακεία να τα πάρω κ μου λένε πως η Menopur δε βγαίνει σε 150 κ μήπως μπερδεύτηκε κ ήθελε να γράψει Meriofert. Θα τον πάρω αύριο να το διευκρινίσω αλλά έλεγα να ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει με Menopur..

Δεν έχω δει 150αρα μενοπουρ.. 1200 ή 600. Η μεριοφερτ ναι, είναι σε μικρές ποσότητες. Διευκρίνισε το. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η ώρα !!! 

Αύριο έχω την δεύτερη έμβρυομεταφορα μου ,ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά !!!! 

Καλή επιτυχία σου!! Εύχομαι να είναι η τυχερή σου!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , linaa είπε:

5.17 ειναι τελεια δεν είναι τσιμπημένη τιμή.  Αυτο που σου είχε πει ο γιατρος ειναι οτι fsh ειναι μικρότερη από την lh . Η lh όταν δεν έχεις πολυκιστικικες ειναι σχεδον ίδια τιμή ή λιγο μικρότερη από την fsh. Η fsh σου ειναι άριστη!!!! Αυτο που γινετε στις πολυκιστικες ειναι απλως τα ωαρια σου δεν ωριμάζουν στην σωστή στιγμή οχι επειδή δεν είναι ποιοτικά απλα η lh η ορμόνη που κανει το ωάριο να ωριμάσει πεφτει πάνω του λάθος στιγμή με απλα λόγια.  Αυτο ειναι το προβλημα κ δεν γίνετε η ωορηξια σωστα . Τα ωαρια σου ομως ειναι καλα απλα δεν πέφτουν την σωστή ώρα

Ααα κατάλαβα .ελπίζω τότε να μην έχει αλλάξει πολύ από τοτε..γτ είναι 3χρονια πριν οι εξετ π βρήκα .. ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, Nora39 said:

Γεια σας κοριτσια!!.. Εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε που εγινα μελος σ αυτη τη μεγαλη ομαδα..Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με εχετε βοηθησει ειτε δημοσια ειτε σε πμ, δινοντας μου συναισθηματικη συμπαρασταση και πληροφοριες, απο μιλια μακρια ,πολυ περισσοτερο απο οσο μου εδωσαν τα κοντινα μου ατομα..Ευχαριστω και τους διαχειριστες του parentscafe γιατι υπηρξε το μεσο να σταθω τυχερη και να κανω φιλιες,που δεν πιστευα!Βρισκομαι σε αναμονη της  χοριακης μου επειτα απο 3 χρονια προσπαθειων -απο 1η ετ- παιρνοντας αυριο το τελικο αποτελεσμα..Επειδη ηδη ειμαι παρα πολυ φορτισμενη  απο τη δευτερη εβδομαδα κιολας αναμονης,αποφασισα να σας γραψω σημερα ετσι, αυτα τα ευχαριστηρια λογια και να ευχηθω σε ολες σας επιτυχια σε καθε σταδιο και τελικο προορισμο, μικρες ψυχουλες στην αγκαλια σας!!! 💐

 

Κορίτσι μου γλυκό εύχομαι αύριο να δεις ένα πολύ μεγάλο νούμερο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά αποτελέσματα κορίτσια!! Να μπει θετικά ο μήνας!!! @Nora39 μια μεγάλη χοριακη με καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!!! 🙏🍀 @Ria_ με το καλό αύριο η εμβρυομεταφορά σου να είναι η τυχερή σου!!! 🙏🍀

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Ο γιατρός μου έγραψε κάποια φάρμακα για την επόμενη διέγερση και συγκεκριμένα 1 κουτί Menopur 150 μονάδες/vial. Παω σε φαρμακεία να τα πάρω κ μου λένε πως η Menopur δε βγαίνει σε 150 κ μήπως μπερδεύτηκε κ ήθελε να γράψει Meriofert. Θα τον πάρω αύριο να το διευκρινίσω αλλά έλεγα να ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει με Menopur..

Εγω Νοέμβριο του 21 ειχα πάρει μενοπουρ 150

πρίν από 1 λεπτό , Katiamaxiking είπε:

Εγω Νοέμβριο του 21 ειχα πάρει μενοπουρ 150

Μπορεί να θυμάμαι και λάθος όμως…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

Εγω Νοέμβριο του 21 ειχα πάρει μενοπουρ 150

Μπορεί να θυμάμαι και λάθος όμως…

Τα menopur βγαίνουν σε 600 και 1200UI.

Just now, Xristina96 είπε:

Τα menopur βγαίνουν σε 600 και 1200UI.

Τουλάχιστον έτσι τα συνταγογραφουν όταν παίρνεις έγκριση από τον ΕΟΠΥΥ.

Link to comment
Share on other sites

On 29/3/2023 at 10:38 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

Δεν σου έχει 3 γραμμούλες πάνω δεξιά; Τις πρώτες μέρες που είχαν αλλάξει το ανανεωμένο site δεν μπορούσε καμια μας να μπει στα μηνύματα από το κινητό και πατούσαμε αλλαγή θέματος κάτω κάτω στην σελίδα αλλά μετά το έφτιαξαν αυτό. Για τσέκαρε μήπως εσένα έχει μείνει όπως πριν για κάποιο λόγο

όχι, δε βλέπω 3 γραμμούλες. Μπαίνω από υπολογιστή και όχι από κινητό. Ούτε αλλαγή θέματος κάτω κάτω βλέπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του φορουμ και καλή σας επιτυχία σε οποία φάση της διαδικασίας κ αν βρίσκεστε. Θα ηθελα να γράψω ότι διαθέτω 5 ενέσεις orgalutran 0,25mg/0,5 ml. Οι δυο λήγουν τον Σεπτέμβρη οι άλλες 3 το 24. 
Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ. Κέντρο Αθήνας βρίσκομαι εγώ. 
Καλή συνέχεια σε όλες 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Terry1986 είπε:

 

Καλημέρα & καλη βδομάδα!!

Σήμερα το πρωί πήγα για χοριακή η οποία θα βγει το απόγευμα (!!). Έκανα ΕΤ στις 24/03 σε τεχνητο κυκλο με βλαστοκυστες 5 ημερών (4ΑΑ και 1ΑΑ).. Ενώ ειχα αντέξει τοσες μέρες φεύγοντας απο το μικροβιολογικό πηρα και ενα τεστ το οποιο νομιζω ειναι θετικο (το εχω βαλει cover).. Είναι θετικο ετσι?? Δε χαιρομαι μονη μ... 🤪🙃

 

 

Είναι πολυυυυ θετικο!!!! με το καλό!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Terry1986 είπε:

 

Καλημέρα & καλη βδομάδα!!

Σήμερα το πρωί πήγα για χοριακή η οποία θα βγει το απόγευμα (!!). Έκανα ΕΤ στις 24/03 σε τεχνητο κυκλο με βλαστοκυστες 5 ημερών (4ΑΑ και 1ΑΑ).. Ενώ ειχα αντέξει τοσες μέρες φεύγοντας απο το μικροβιολογικό πηρα και ενα τεστ το οποιο νομιζω ειναι θετικο (το εχω βαλει cover).. Είναι θετικο ετσι?? Δε χαιρομαι μονη μ... 🤪🙃

@Nora39 ελπίζω να ειναι η τυχερη μας μέρα σήμερα!!!

@Ria_ καλή επιτυχία για σήμερα!!!

 

 

Ξεκαθαρα θετικο! Συγχαρητήρια και καλούς διπλασσιασμους!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Terry1986 said:

 

Καλημέρα & καλη βδομάδα!!

Σήμερα το πρωί πήγα για χοριακή η οποία θα βγει το απόγευμα (!!). Έκανα ΕΤ στις 24/03 σε τεχνητο κυκλο με βλαστοκυστες 5 ημερών (4ΑΑ και 1ΑΑ).. Ενώ ειχα αντέξει τοσες μέρες φεύγοντας απο το μικροβιολογικό πηρα και ενα τεστ το οποιο νομιζω ειναι θετικο (το εχω βαλει cover).. Είναι θετικο ετσι?? Δε χαιρομαι μονη μ... 🤪🙃

@Nora39 ελπίζω να ειναι η τυχερη μας μέρα σήμερα!!!

@Ria_ καλή επιτυχία για σήμερα!!!

 

 

Καραθετικό!!! Περιμένουμε και την χοριακη 😊

@Ria_ καλή επιτυχία κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...