Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ Εξωσωματικής 2023 !


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Nora39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!.. Εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε που εγινα μελος σ αυτη τη μεγαλη ομαδα..Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με εχετε βοηθησει ειτε δημοσια ειτε σε πμ, δινοντας μου συναισθηματικη συμπαρασταση και πληροφοριες, απο μιλια μακρια ,πολυ περισσοτερο απο οσο μου εδωσαν τα κοντινα μου ατομα..Ευχαριστω και τους διαχειριστες του parentscafe γιατι υπηρξε το μεσο να σταθω τυχερη και να κανω φιλιες,που δεν πιστευα!Βρισκομαι σε αναμονη της  χοριακης μου επειτα απο 3 χρονια προσπαθειων -απο 1η ετ- παιρνοντας αυριο το τελικο αποτελεσμα..Επειδη ηδη ειμαι παρα πολυ φορτισμενη  απο τη δευτερη εβδομαδα κιολας αναμονης,αποφασισα να σας γραψω σημερα ετσι, αυτα τα ευχαριστηρια λογια και να ευχηθω σε ολες σας επιτυχια σε καθε σταδιο και τελικο προορισμο, μικρες ψυχουλες στην αγκαλια σας!!! 💐

 

Καλή επιτυχίαααα❣️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

2 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!.. Εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε που εγινα μελος σ αυτη τη μεγαλη ομαδα..Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με εχετε βοηθησει ειτε δημοσια ειτε σε πμ, δινοντας μου συναισθηματικη συμπαρασταση και πληροφοριες, απο μιλια μακρια ,πολυ περισσοτερο απο οσο μου εδωσαν τα κοντινα μου ατομα..Ευχαριστω και τους διαχειριστες του parentscafe γιατι υπηρξε το μεσο να σταθω τυχερη και να κανω φιλιες,που δεν πιστευα!Βρισκομαι σε αναμονη της  χοριακης μου επειτα απο 3 χρονια προσπαθειων -απο 1η ετ- παιρνοντας αυριο το τελικο αποτελεσμα..Επειδη ηδη ειμαι παρα πολυ φορτισμενη  απο τη δευτερη εβδομαδα κιολας αναμονης,αποφασισα να σας γραψω σημερα ετσι, αυτα τα ευχαριστηρια λογια και να ευχηθω σε ολες σας επιτυχια σε καθε σταδιο και τελικο προορισμο, μικρες ψυχουλες στην αγκαλια σας!!! 💐

 

αγαπημένη εμείς μιλάμε και προσωπικά ! είπαμε δεν το βάζουμε κάτω οοοοοοτι να συμβαίνει γύρω μας !  εχω να σας πω κορίτσια ότι την εχω κάνει χρυσή να κάνει τεστ και δεν κάνει με τπτ! τόση υπομονή δεν εχω ματασυναντησει! οριακά εχω περισσότερη αγωνία για τη χοριακη της παρά για τη δικιά μ 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

αγαπημένη εμείς μιλάμε και προσωπικά ! είπαμε δεν το βάζουμε κάτω οοοοοοτι να συμβαίνει γύρω μας !  εχω να σας πω κορίτσια ότι την εχω κάνει χρυσή να κάνει τεστ και δεν κάνει με τπτ! τόση υπομονή δεν εχω ματασυναντησει! οριακά εχω περισσότερη αγωνία για τη χοριακη της παρά για τη δικιά μ 

Χαχαχχα Angotaki μου εισαι Θεαααα!!!! Νομιζω πως αν ημουν λιγο αισιοδοξη θσ ειχα κανει τεστ πολυ πολυ νωριτερα..αυτος ειναι ο λογος που δεν εκανα, καταληγω ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!.. Εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε που εγινα μελος σ αυτη τη μεγαλη ομαδα..Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με εχετε βοηθησει ειτε δημοσια ειτε σε πμ, δινοντας μου συναισθηματικη συμπαρασταση και πληροφοριες, απο μιλια μακρια ,πολυ περισσοτερο απο οσο μου εδωσαν τα κοντινα μου ατομα..Ευχαριστω και τους διαχειριστες του parentscafe γιατι υπηρξε το μεσο να σταθω τυχερη και να κανω φιλιες,που δεν πιστευα!Βρισκομαι σε αναμονη της  χοριακης μου επειτα απο 3 χρονια προσπαθειων -απο 1η ετ- παιρνοντας αυριο το τελικο αποτελεσμα..Επειδη ηδη ειμαι παρα πολυ φορτισμενη  απο τη δευτερη εβδομαδα κιολας αναμονης,αποφασισα να σας γραψω σημερα ετσι, αυτα τα ευχαριστηρια λογια και να ευχηθω σε ολες σας επιτυχια σε καθε σταδιο και τελικο προορισμο, μικρες ψυχουλες στην αγκαλια σας!!! 💐

 

Κορίτσι μου γλυκό ...εμείς έχουμε μιλήσει κ προσωπικά παλιοτερα....θα σου ευχηθώ να ειναι καλοστεργιωτο το μικρό σου...να φωλιάσει εκεί μέσα και να βγει σε 8-9 μήνες για να το πάρεις αγκαλιά σου...πολύ χάρηκα που διάβασα ότι έκανες την Ετ ...χίλια καλά σου εύχομαι...θα χαρώ πολύ πολύ αύριο να μάθω για μια τεράστια χοριακη!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα !πως είστε ?είδα λίγο τις εξετάσειςπ έγραψε ο γιατρός ,πριν ξεκινήσουμε τη διέγερση..από ορμόνες μ έγραψε: θυροειδή οιστραδιόλη κ προγεστερόνη ..δεν έγραψε αυτή π λέτε fsh ..την είχα κάνει παλιά ββ και μου είχαν πει λόγω σπω είναι υψηλή αυτή η fsh μετά δεν ασχοληθηκαν..παίρνω inofert γενικά κ filicine από βιταμίνες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Nora39 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!.. Εχουν περασει 3 χρονια απο τοτε που εγινα μελος σ αυτη τη μεγαλη ομαδα..Θα ηθελα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες που με εχετε βοηθησει ειτε δημοσια ειτε σε πμ, δινοντας μου συναισθηματικη συμπαρασταση και πληροφοριες, απο μιλια μακρια ,πολυ περισσοτερο απο οσο μου εδωσαν τα κοντινα μου ατομα..Ευχαριστω και τους διαχειριστες του parentscafe γιατι υπηρξε το μεσο να σταθω τυχερη και να κανω φιλιες,που δεν πιστευα!Βρισκομαι σε αναμονη της  χοριακης μου επειτα απο 3 χρονια προσπαθειων -απο 1η ετ- παιρνοντας αυριο το τελικο αποτελεσμα..Επειδη ηδη ειμαι παρα πολυ φορτισμενη  απο τη δευτερη εβδομαδα κιολας αναμονης,αποφασισα να σας γραψω σημερα ετσι, αυτα τα ευχαριστηρια λογια και να ευχηθω σε ολες σας επιτυχια σε καθε σταδιο και τελικο προορισμο, μικρες ψυχουλες στην αγκαλια σας!!! 💐

 

Σου εύχομαι από καρδιας μια ΤΕΡΑΑΑΑΑΑΣΤΙΑ χοριακη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lotos είπε:

Κορίτσια καλημέρα !πως είστε ?είδα λίγο τις εξετάσειςπ έγραψε ο γιατρός ,πριν ξεκινήσουμε τη διέγερση..από ορμόνες μ έγραψε: θυροειδή οιστραδιόλη κ προγεστερόνη ..δεν έγραψε αυτή π λέτε fsh ..την είχα κάνει παλιά ββ και μου είχαν πει λόγω σπω είναι υψηλή αυτή η fsh μετά δεν ασχοληθηκαν..παίρνω inofert γενικά κ filicine από βιταμίνες..

Η fsh δείχνει την ποιοτητα των ωαριων γενικα μεταβάλετε σε κάθε κυκλο αλλα αν είναι πολύ υψηλή έστω κ μια φορα σημαίνει ότι τα ποιότικα ωράρια ειναι λιγοστά. Δεν έχουν σχέση οι πολυκοιστικες με  την άνοδο της fsh . Πριν από την διέγερση ίσως δεν στην κανουν γιατί το ακριβές αποτελεσμα μιας διέγερσης δεν μπορει να προσδιδοριστει μονο απτην fsh κ αν ετσι κ αλλιώς ειναι υψηλη απλα περνεις το ρίσκο κ οτι βγαλει ο οργανισμός. Πόσο καιρό έχεις να κάνεις την εξέταση? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , linaa είπε:

Η fsh δείχνει την ποιοτητα των ωαριων γενικα μεταβάλετε σε κάθε κυκλο αλλα αν είναι πολύ υψηλή έστω κ μια φορα σημαίνει ότι τα ποιότικα ωράρια ειναι λιγοστά. Δεν έχουν σχέση οι πολυκοιστικες με  την άνοδο της fsh . Πριν από την διέγερση ίσως δεν στην κανουν γιατί το ακριβές αποτελεσμα μιας διέγερσης δεν μπορει να προσδιδοριστει μονο απτην fsh κ αν ετσι κ αλλιώς ειναι υψηλη απλα περνεις το ρίσκο κ οτι βγαλει ο οργανισμός. Πόσο καιρό έχεις να κάνεις την εξέταση? 

Έχω χρόνια αρκετά και ήταν τσιμπιμενη ..σκέψου στα 25μου..κ τώρα είμαι 31.εχω την εντύπωση πως ο γιατρός μου έλεγε πως σχετίζεται με σύνδρομο αλλά ίσως να κατάλαβα κ λάθος !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Lotos είπε:

Έχω χρόνια αρκετά και ήταν τσιμπιμενη ..σκέψου στα 25μου..κ τώρα είμαι 31.εχω την εντύπωση πως ο γιατρός μου έλεγε πως σχετίζεται με σύνδρομο αλλά ίσως να κατάλαβα κ λάθος !

Να ζητήσεις μονη σου να την ξανακάνεις.  2-3 μερα περιόδου γινετε 

Όταν λες τσιμπημένη? Θυμασε ποσο? 

Ίσως δεν στην έχουν ξαναζητήσει επειδή είσαι μικρή σε ηλικία 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , linaa είπε:

Να ζητήσεις μονη σου να την ξανακάνεις.  2-3 μερα περιόδου γινετε 

Όταν λες τσιμπημένη? Θυμασε ποσο? 

Ίσως δεν στην έχουν ξαναζητήσει επειδή είσαι μικρή σε ηλικία 

Δεν θυμάμαι καθόλου θα τ κοιτάξω όμως (θυμάμαι την ατάκα τ γιατρου:  ότι η fsh  ηταν αντιστροφη σε σχέση με μια άλλη ορμονη κ είναι χαρακτηριστικο αυτό στο σύνδρομο π δείχνει την ποιότητα κάτι τέτοιο.ισως τα λέω λάθος βέβαια )..προσπαθώ έστω να παίρνω τις βιταμίνες μου κ να περπατάω μπας κ βοηθήσω την ποιότητα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι. Ο γιατρός μου έγραψε κάποια φάρμακα για την επόμενη διέγερση και συγκεκριμένα 1 κουτί Menopur 150 μονάδες/vial. Παω σε φαρμακεία να τα πάρω κ μου λένε πως η Menopur δε βγαίνει σε 150 κ μήπως μπερδεύτηκε κ ήθελε να γράψει Meriofert. Θα τον πάρω αύριο να το διευκρινίσω αλλά έλεγα να ρωτήσω αν ξέρετε τι παίζει με Menopur..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Lotos είπε:

Δεν θυμάμαι καθόλου θα τ κοιτάξω όμως (θυμάμαι την ατάκα τ γιατρου:  ότι η fsh  ηταν αντιστροφη σε σχέση με μια άλλη ορμονη κ είναι χαρακτηριστικο αυτό στο σύνδρομο π δείχνει την ποιότητα κάτι τέτοιο.ισως τα λέω λάθος βέβαια )..προσπαθώ έστω να παίρνω τις βιταμίνες μου κ να περπατάω μπας κ βοηθήσω την ποιότητα..

 

πρίν από 41 λεπτά , linaa είπε:

Να ζητήσεις μονη σου να την ξανακάνεις.  2-3 μερα περιόδου γινετε 

Όταν λες τσιμπημένη? Θυμασε ποσο? 

Ίσως δεν στην έχουν ξαναζητήσει επειδή είσαι μικρή σε ηλικία 

Βρήκα ...το 2019 ..5.17..θα έχει αλλάξει πολύ τώρα ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ria_ είπε:

Κορίτσια μου έφτασε η ώρα !!! 

Αύριο έχω την δεύτερη έμβρυομεταφορα μου ,ελπίζω και εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά !!!! 

Όλα να πάνε τέλεια, να κολλήσει για τα καλά. Πολύ καλή καλή επιτυχία 🥰

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...