Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, souz13 είπε:

Κορίτσια καλησπερα καλο μηνα και καλη εβδομαδα πως είστε ;; Εγω περιμενω αγωνιωδως να ερθει 17 ιουλιου δεν περνανε οι μέρες και εχω πολυ αγωνια να δω το μπεμπε! Απο τις 14 ιουνιου 😞😞😞

Υπομονή κορίτσι μου.. Σου τα λέει πολύ καλά η Miss_Pineapple.. Μπορεί να το αισθανθείς πριν προλάβεις να το δεις!!

12 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Κουράγιο βρε εσύ σε καταλαβαίνω!! Μπορείς να σκεφτείς για να γεμίσεις ελπίδα ότι υπάρχει μια πιθανότητα να νιώσεις κίνηση πριν το δεις.. Λένε ότι μπορεί από τις 16 εβδομάδες να ξεκινήσει το φτερούγισμα..🥰🥰 Βεβαια άλλες φορές καθυστερεί.. 😞 Εμένα μου έκλεισε σε μια βδομάδα και έχω τόσο τρέξιμο στη δουλειά που νιώθω ότι θα πετάξει ο χρόνος!!

Αν επιτρέπεται τι δουλειά;; Ελπίζω να μην κουράζεσαι..

 

11 ώρες πρίν, Olgali93 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Έκανα κ εγώ την αυχενική την προηγούμενη εβδομάδα, δόξα το θεό όλα καλά, κ η Papp-a βγήκε πολύ καλή ευτυχώς, το φύλο δεν φαίνεται ακόμα και το επόμενο ραντεβού είναι στις 27/7, ελπίζω να φανεί τότε! 13+2 σήμερα, μάλλον είμαι από τις τελευταίες, πητ έχω 6/1 αλλά λόγω καισαρικης θα πάμε νωρίτερα! Από συμπτώματα ευτυχώς σταμάτησαν οι αναγούλες! 

Μπραβο σου κορίτσι μου!! τέλεια τα νέα σου!! Με το καλό τώρα να κρατήσεις γερό το μικράκι σου αγκαλιά!! Όλα θα πανε τέλεια και αφού σταμάτησαν κ οι αναγούλες, δεν θα ταλαιπωρήσαι κιόλας!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

41 minutes ago, roulas40 said:

Υπομονή κορίτσι μου.. Σου τα λέει πολύ καλά η Miss_Pineapple.. Μπορεί να το αισθανθείς πριν προλάβεις να το δεις!!

Αν επιτρέπεται τι δουλειά;; Ελπίζω να μην κουράζεσαι..

 

Μπραβο σου κορίτσι μου!! τέλεια τα νέα σου!! Με το καλό τώρα να κρατήσεις γερό το μικράκι σου αγκαλιά!! Όλα θα πανε τέλεια και αφού σταμάτησαν κ οι αναγούλες, δεν θα ταλαιπωρήσαι κιόλας!!

Αχ λετε;;; Μακαρι ! Σημερα ειμαι 15 και 2!! Δεν ξερω και αν το καταλαβω ειναι η αληθεια μακαρι να ειναι αισθητο!!!! Χθες δεν ηπια το χαπάκι της ναυτιας γιατι ειχε τελειώσεη και θα παρω σημερα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι καλαδεν νοιωθω κατι !!!!

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , souz13 είπε:

Αχ λετε;;; Μακαρι ! Σημερα ειμαι 15 και 2!! Δεν ξερω και αν το καταλαβω ειναι η αληθεια μακαρι να ειναι αισθητο!!!! Χθες δεν ηπια το χαπάκι της ναυτιας γιατι ειχε τελειώσεη και θα παρω σημερα αλλα μεχρι στιγμης ειμαι καλαδεν νοιωθω κατι !!!!

Μπράβο!! Αυτό είναι εξαιρετικό!!

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

@Olgali93 φανταστικά νέα!!! Με το καλό και οι επόμενες εξετάσεις!!!🙏 Τώρα θα σου έρθει σιγά σιγά και η όρεξη που σταμάτησαν οι αναγούλες!! 

@roulas40 ιδιωτική υπάλληλος είμαι σε εταιρεία, ασχολούμαι με το HR και πιο συγκεκριμένα με τη στελέχωση της εταιρείας. Γενικά δεν κουράζομαι. Επίσης με φροντίζουν από τότε που είπα για την εγκυμοσύνη, όποτε κανένα παράπονο. Εσείς κορίτσια με δουλειά κτλ είστε εντάξει; Κουράζεστε; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@roulas40 Χαίρομαι που σε προσέχουν στην δουλειά αυτό θα έλειπε ❤️ Περνάει ο χρόνος σου δημιουργικά και εχεις καλύτερη ψυχολογία !! Εγώ ήμουν ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο έπρεπε να σταματήσω γιατι κουραζόμουν από την ορθοστασία και σπαστα , δεν μπορώ να πω οι συνθήκες εκεί μέσα ήταν οι καλύτερες , βαριέμαι σπίτι αλλα δεν γινόταν αλλιως!! 

Μίλησα με την μαία σήμερα μου εξήγησε τα πάντα για τα αποτελέσματα της papa-a όπως είπα όλα καλά απλώς με προβληματίζει κάτι άλλο , μου είπε να ξεκινήσω σίδηρο την πρώτη βδομάδα ένα δισκίο και την δεύτερη 2 πρωί βράδυ εγώ έχω θεματάκι με την δυσκοιλιότητα και φοβάμαι μήπως χειροτερέψει η κατάσταση κάτι μου είπε ότι προκαλεί και πόνους στα έντερα λέω οκ δεν μπορεί να πάει χειρότερα αυτό , εσείς έχετε ξεκινήσει σίδηρο και εάν ναι σας έχει προκαλέσει κανένα σύμπτωμα;;;

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

ιδιωτική υπάλληλος είμαι σε εταιρεία, ασχολούμαι με το HR και πιο συγκεκριμένα με τη στελέχωση της εταιρείας. Γενικά δεν κουράζομαι. Επίσης με φροντίζουν από τότε που είπα για την εγκυμοσύνη, όποτε κανένα παράπονο. Εσείς κορίτσια με δουλειά κτλ είστε εντάξει; Κουράζεστε; 

Πάλι καλά που δεν κουράζεσαι και που σε προσέχουν.. Πρέπει να έχει άγχος όμως, σωστα;; Όπως κ να έχει, εσύ να προσέχεις όσο περισσότερο γίνεται..

Εγώ εργάζομαι σε γραφείο.. Δεν είναι κουραστικό σωματικά, αλλά έχει αρκετό άγχος που προσπαθώ να μην αφήνω πλέον να με καταβάλει..

7 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Εγώ ήμουν ρεσεψιόν σε ξενοδοχείο έπρεπε να σταματήσω γιατι κουραζόμουν από την ορθοστασία και σπαστα , δεν μπορώ να πω οι συνθήκες εκεί μέσα ήταν οι καλύτερες , βαριέμαι σπίτι αλλα δεν γινόταν αλλιως!! 

Αν είχε τη δυνατότητα, καλά έκανες και σταμάτησες.. πολύ κουραστικό για τη συγκεκριμένη περίοδο!!

Όσο για το σίδηρο, εμένα με έχει ξεκινήσει σίδηρο από την αρχή σχεδόν.. Μου κάνει δυσκοιλιότητα, που είχα έτσι κι αλλιώς θέμα, αλλά δεν έχω πόνους στο έντερο.. Εμένα με έχει βοηθήσει πολύ στη δυσκοιλιότητα η διατροφή που κάνω (πήγα σε διατροφολόγο και για να τρώω ισορροπημένα ώστε να μην πάρω πολύ βάρος, αλλά και για να προλάβω/αποφύγω όσο μπορώ το διαβήτη) και δεν αντιμετωπίζω τρομερή δυσκολία.. Μου έδωσε και ένα φυτικό λάδι που βοηθά, αλλά δεν το παίρνω ακόμα..

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Miss_Pineapple said:

@Olgali93 φανταστικά νέα!!! Με το καλό και οι επόμενες εξετάσεις!!!🙏 Τώρα θα σου έρθει σιγά σιγά και η όρεξη που σταμάτησαν οι αναγούλες!! 

@roulas40 ιδιωτική υπάλληλος είμαι σε εταιρεία, ασχολούμαι με το HR και πιο συγκεκριμένα με τη στελέχωση της εταιρείας. Γενικά δεν κουράζομαι. Επίσης με φροντίζουν από τότε που είπα για την εγκυμοσύνη, όποτε κανένα παράπονο. Εσείς κορίτσια με δουλειά κτλ είστε εντάξει; Κουράζεστε; 

Καλημέρα κορίτσια! Εχω ειμαι σε τηλεφωνικο για πωλήσεις vodafone !! Σκατο δουλεια!! Αλλα δε κουραζομαι σωματικα καθομαι και δεν εχει ορθοστασία!! Εχει πιεση βεβαια προσπαθω καινεγω να μην αγχώνομαι οσο μπορω! Οποτε κανω υπομονή γιατι τωρα δε μπορω να αλλαξω δουλεια προφανώς!! Αν θελετε κατι απο vodafone να κανετε να πειτε σε μενα 🤣

εμένα μου ειπε θα μου ξεκινησει σιδηρο αλλα οταν με ξαναδει δηλαδη στις 17 που εχουμε !! Δυσκοιλιότητα ειναι ετσι και ετσι δλδ παω καθε δυο μερες ενω παλια μπορει να ηταν καθε μερα! Τρωω πρασινα οσο μπορω κηρους καρπους κλπ

και πρεπει να προσεχ και εγω γι κιλα γιατι λογω δοαβητη τυπου 1 που εχω παιρνω ευκολα κΙ λογω ινσουλίνης 🥹

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια με ένα μαγικό τρόπο από τη στιγμή που έκανα την πρώτη χοριακή είμαι τέρας ψυχραιμίας στη δουλειά ενώ συνήθως είμαι αγχώδης. Κάνω τη δουλειά μου, δύσκολα θα κάτσω περισσότερο και πλέον δεν αγχώνομαι.. Αν δε βγάλω deadline δεν το έβγαλα και τέλος. 
Σιδηρο εμένα θα μου δώσει τώρα στις 12 του μήνα που θα πάω. Προς το παρόν παίρνω πολύβιταμίνη εγκυμοσύνης που έχει μέσα σίδηρο. Το φοβάμαι για τη δυσκοιλιότητα είναι η αλήθεια. Είχα για κάποιες μέρες πριν από 3 βδομαδες Πολύ νερό βοηθάει, δαμάσκηνα και φυτικές ίνες. Εγώ έκανα σπιτική γκρανόλα και με βοηθάει αρκετά. Από βιταμινες κλπ τι παίρνετε;; Εμένα μου ξεκίνησε ασβέστιο από την αυχενική και μετά παίρνω φυλλικό, Β12 και Ω3 και την πολυβιταμίνη iofolen twin. 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Miss_Pineapple said:

Εγώ κορίτσια με ένα μαγικό τρόπο από τη στιγμή που έκανα την πρώτη χοριακή είμαι τέρας ψυχραιμίας στη δουλειά ενώ συνήθως είμαι αγχώδης. Κάνω τη δουλειά μου, δύσκολα θα κάτσω περισσότερο και πλέον δεν αγχώνομαι.. Αν δε βγάλω deadline δεν το έβγαλα και τέλος. 
Σιδηρο εμένα θα μου δώσει τώρα στις 12 του μήνα που θα πάω. Προς το παρόν παίρνω πολύβιταμίνη εγκυμοσύνης που έχει μέσα σίδηρο. Το φοβάμαι για τη δυσκοιλιότητα είναι η αλήθεια. Είχα για κάποιες μέρες πριν από 3 βδομαδες Πολύ νερό βοηθάει, δαμάσκηνα και φυτικές ίνες. Εγώ έκανα σπιτική γκρανόλα και με βοηθάει αρκετά. Από βιταμινες κλπ τι παίρνετε;; Εμένα μου ξεκίνησε ασβέστιο από την αυχενική και μετά παίρνω φυλλικό, Β12 και Ω3 και την πολυβιταμίνη iofolen twin. 

Εγω μονο το φιλισιν, το σαλοσπιρ και d3 που επαιρνα και προ εγκυμοσυνης ! Και σιδηρο που θα μου αρχισει οταν ξαναπαω πλεον…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παίρνω d3 μόνο και κάνω ενέσεις για την θρομβοφιλια καθημερινά , από αύριο αρχίζω μαγνήσιο και σίδηρο αλλά όπως είπα το φοβάμαι μακαρι να μην έχω μεγάλο θέμα και να είναι όλα καλά!!!! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Εγώ κορίτσια με ένα μαγικό τρόπο από τη στιγμή που έκανα την πρώτη χοριακή είμαι τέρας ψυχραιμίας στη δουλειά ενώ συνήθως είμαι αγχώδης. Κάνω τη δουλειά μου, δύσκολα θα κάτσω περισσότερο και πλέον δεν αγχώνομαι.. Αν δε βγάλω deadline δεν το έβγαλα και τέλος. 

Μπράβο σου βρε κορίτσι!! Αυτό είναι πολύ σημαντικό.. Κ εγώ από όταν έμαθα πως είμαι έγκυος με επιασε μια τάση αναισθησίας για τα της δουλειάς, αλλά δυστυχώς δεν το έχω αποβάλει τελείως το άγχος.. Είναι κ στο χαρακτήρα μου κ βράσ'τα.. Χαίρομαι πολύ που το έχεις καταφέρει..

 

22 ώρες πρίν, souz13 είπε:

πρεπει να προσεχ και εγω γι κιλα γιατι λογω δοαβητη τυπου 1 που εχω παιρνω ευκολα κΙ λογω ινσουλίνης

Ινσουλίνη σε ενέσιμη μορφή ή σε χάπι;; Ρωτάω επειδή δε με βλέπω να το γλιτώνω παρά τη διατροφή..

 

9 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Από βιταμινες κλπ τι παίρνετε;;

Βιταμίνες δε μου έχει δώσει ακόμα.. Φαντάζομαι αργότερα θα μου δώσει ασβέστιο που το σιχαίνομαι τρομερά.. Φιλικό, οκ, παίρνω από την αρχή.. Σιδηρο και μαγνήσιο επίσης.. Το μαγνήσιο μου το ξεκίνησε προληπτικά λόγω ιστορικού, αλλά τελικά μάλλον χρειάστηκε γιατι την τελευταια φορά μου είπε πως βλέπει μικρές συσπασούλες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, roulas40 said:

Μπράβο σου βρε κορίτσι!! Αυτό είναι πολύ σημαντικό.. Κ εγώ από όταν έμαθα πως είμαι έγκυος με επιασε μια τάση αναισθησίας για τα της δουλειάς, αλλά δυστυχώς δεν το έχω αποβάλει τελείως το άγχος.. Είναι κ στο χαρακτήρα μου κ βράσ'τα.. Χαίρομαι πολύ που το έχεις καταφέρει..

 

Ινσουλίνη σε ενέσιμη μορφή ή σε χάπι;; Ρωτάω επειδή δε με βλέπω να το γλιτώνω παρά τη διατροφή..

 

Βιταμίνες δε μου έχει δώσει ακόμα.. Φαντάζομαι αργότερα θα μου δώσει ασβέστιο που το σιχαίνομαι τρομερά.. Φιλικό, οκ, παίρνω από την αρχή.. Σιδηρο και μαγνήσιο επίσης.. Το μαγνήσιο μου το ξεκίνησε προληπτικά λόγω ιστορικού, αλλά τελικά μάλλον χρειάστηκε γιατι την τελευταια φορά μου είπε πως βλέπει μικρές συσπασούλες..

Ινσουλίνη κάνω από τα 15 

Επισης κορίτσια τα πρωινα τις τελευταιες μερες βλεπω στο εσωρουχο κατι ασπρα υγρα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, souz13 είπε:

τα πρωινα τις τελευταιες μερες βλεπω στο εσωρουχο κατι ασπρα υγρα 

Μην ανησυχείς, όπως τα λέει η Σμαραγδένια είναι.. Κ εγώ στην ίδια φάση..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...