Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

12 hours ago, roulas40 said:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Πως είστε;;!!

Ναι ναι μου είπε τι πρέπει να προσέχω, αλλά οκ, είναι αυτά τα κλασσικά που ισχύουν και για τα μωρά.. Όσο για το διαβήτη, έχω προδιάθεση λόγω που στο δεύτερο παιδί μου έκανα κύησης και ήμουν με ινσουλίνη...

 

Ανυπομωνούμε να ξέρεις!! Τι ώρα θα πας;; Περιμένουμε νέα σου!!

 

Είχα χάσει ένα μικράκι στις 23w λόγω ανεπάρκειας τραχήλου.. Κ είχα κάνει περίδεση στο δεύτερο παιδί μου, προληπτικά.. Έτσι, είχα την εντύπωση πως θα κάνω και τώρα περίδεση, για προληπτικούς λόγους, αλλά μου είπε πως δεν χρειάζεται.. ο τραχηλος έχει εξαιρετικο μήκος κ δε θέλει να με βάλει σε αυτή τη διαδικασία.. 

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου!! 😞😞 Εύχομαι το παιδάκι σου και το μωράκι σου να είναι γερά!!! ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σου!! 😞😞 Εύχομαι το παιδάκι σου και το μωράκι σου να είναι γερά!!! ♥️♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Η απώλεια πάντα πονάει.. Ευτυχώς όμως έχω δυο γερά παιδάκια!! Κ καλώς εχόντων των πραγμάτων, σύντομα θα έχω και το τρίτο.. 

@Σμαραγδένια παιδί μου, όλα καλά;;!! Ανυπομονούμε λέμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, roulas40 said:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Η απώλεια πάντα πονάει.. Ευτυχώς όμως έχω δυο γερά παιδάκια!! Κ καλώς εχόντων των πραγμάτων, σύντομα θα έχω και το τρίτο.. 

@Σμαραγδένια παιδί μου, όλα καλά;;!! Ανυπομονούμε λέμε!! 

Το ξερω ειναι δυσκολο αλλα προχωράμε! Ολα καλα θα ναι!!! Για ολες μας !!! Δεν περνάνε οι μέρες σου λεω οι μέρες μεχρι τις 17!!!

@Σμαραγδένια τι εγινε;;;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου συγνώμη που δεν σας έστειλα εχθες αλλα γύρισα αργά από τον γιατρό και σήμερα ειχα δουλειές από το πρωί!! Πως είστε εσεις καλα;; ευχαριστώ για τα μηνύματα σας ❤️  ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά και είναι αγοράκι ❤️ το περίμενα βασικά αυτό ήθελα βαθιά μέσα μου , κατά την διάρκεια την εξετάσεις κουνούσε έπαιζε έκανε πιπίλα με το αριστερό του χέρι και τα ποδαράκια τα είχε ψηλά , μοναδική εμπειρία . Σήμερα έκανα  την εξέταση Papp-a τα αποτελέσματα θα βγουν σε 1 βδομάδα , επαρχία εδώ θέλουν χρόνο, ελπίζω πως θα είναι ολα καλά!! Πήρα μια ανάσα νιώθω πως αρχίζω σιγά σιγά και κάνω όνειρα για το μωράκι μου γιατί τόσο καιρό ήμουν αρκετά συγκρατημένη!!!! 

@roulas40 Λυπαμαι για την απώλεια σου είχα κι εγώ μια απώλεια πέρυσι και καταλαβαίνω απόλυτα!! Έχεις τα παιδάκια σου να σου δίνουν χαρά και δύναμη και σύντομα το μπεμπέ σου ❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

@Σμαραγδένια μου, τι ευχάριστα νέα!! Μπράβο σας!! Θα βγει κ η papp-a κ θα είναι εξαιρετική, μην ανησυχείς!!Αγοράκι, ε;;!! Τέλεια!! Άντε με το καλό τώρα να έρθει η στιγμή να το κρατήσεις γερό στην αγκαλιά σου!! Όλα θα πάνε καλά!!

Το είχες προαίσθημα για το φύλο, καλά κατάλαβα;;

 

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@roulas40 Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα όμορφα σου λόγια μακαρι να πάνε όλα καλά και με την papp-a!! 
Το ένιωθα ότι είναι αγοράκι δεν ξερω γιατί αλλά το ήξερα ❤️

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Σμαραγδένια said:

Κορίτσια μου συγνώμη που δεν σας έστειλα εχθες αλλα γύρισα αργά από τον γιατρό και σήμερα ειχα δουλειές από το πρωί!! Πως είστε εσεις καλα;; ευχαριστώ για τα μηνύματα σας ❤️  ο γιατρός τα βρήκε όλα φυσιολογικά και είναι αγοράκι ❤️ το περίμενα βασικά αυτό ήθελα βαθιά μέσα μου , κατά την διάρκεια την εξετάσεις κουνούσε έπαιζε έκανε πιπίλα με το αριστερό του χέρι και τα ποδαράκια τα είχε ψηλά , μοναδική εμπειρία . Σήμερα έκανα  την εξέταση Papp-a τα αποτελέσματα θα βγουν σε 1 βδομάδα , επαρχία εδώ θέλουν χρόνο, ελπίζω πως θα είναι ολα καλά!! Πήρα μια ανάσα νιώθω πως αρχίζω σιγά σιγά και κάνω όνειρα για το μωράκι μου γιατί τόσο καιρό ήμουν αρκετά συγκρατημένη!!!! 

@roulas40 Λυπαμαι για την απώλεια σου είχα κι εγώ μια απώλεια πέρυσι και καταλαβαίνω απόλυτα!! Έχεις τα παιδάκια σου να σου δίνουν χαρά και δύναμη και σύντομα το μπεμπέ σου ❤️

Τελεια τα νέα σου μπραβο!!! Και οι εξετασεις θα ειναι μια χαρα μην αγχώνεσαι !!!δεν φαινεται το μωρο οτι ειναι τεραστιο κι ετοιμο να βγει; 😂! Εμενα ηταν τοσο μεγαλο στην οθόνη! Τωρα ξανα σε ενα μηνα θα σε δει;;;

εγω αισθανομαι κορίτσι αν και θέλω αγοράκι! Αλλα δεν έχει σημασία απλα λέμε για το χαβαλέ δεν εχουν σημασια αυτα! Εγω με την β επιπεδου  θα το μαθω δεν ηθελα πριν γιατι θα μας το κανει εκπληξη η αδερφη μου 😅

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@souz13 Ισχύει το μωρό φαινόταν τεράστιο στην οθόνη ενώ είναι τόσο δα μικρούλη , δεν κλείσαμε ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα και μετά θα κανονίσουμε λογικά!! 
 Σου εύχομαι να είναι γερό και δυνατό το μωράκι σου ασχέτως το φύλο ❤️ Τι ωραίο αυτό που θα σου το κάνει έκπληξη η αδερφή σου 🫶 άντε λίγο έμεινε περνάνε οι ημέρες ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Το ένιωθα ότι είναι αγοράκι δεν ξερω γιατί αλλά το ήξερα

Σε νοιωθω.. πιστεύω πολύ στο ένστικτο.. κ ας με κοροϊδεύουν!! 😜😜 Έχω την αίσθηση πως η μάνα ξέρει τι έχει, άσχετα με το τι θέλει..

πρίν από 55 λεπτά , souz13 είπε:

γιατι θα μας το κανει εκπληξη η αδερφη μου

Η αδελφή σου είναι γιατρός;;!! 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, roulas40 said:

Σε νοιωθω.. πιστεύω πολύ στο ένστικτο.. κ ας με κοροϊδεύουν!! 😜😜 Έχω την αίσθηση πως η μάνα ξέρει τι έχει, άσχετα με το τι θέλει..

Η αδελφή σου είναι γιατρός;;!! 

Χαχαχαχ οχι απλα θα το κανουμε εκπληξη

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , souz13 είπε:

Χαχαχαχ οχι απλα θα το κανουμε εκπληξη

Καλέ μπερδεύτηκα!! Νομιζα πως η αδελφή σου ξέρει και θα το κάνει έκπληξη σε εσάς!! 😛😛😛 Ό,τι νά 'ναι, μη δίνεις σημασία!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2023 at 9:15 PM, souz13 said:

Τελεια τα νέα σου μπραβο!!! Και οι εξετασεις θα ειναι μια χαρα μην αγχώνεσαι !!!δεν φαινεται το μωρο οτι ειναι τεραστιο κι ετοιμο να βγει; 😂! Εμενα ηταν τοσο μεγαλο στην οθόνη! Τωρα ξανα σε ενα μηνα θα σε δει;;;

εγω αισθανομαι κορίτσι αν και θέλω αγοράκι! Αλλα δεν έχει σημασία απλα λέμε για το χαβαλέ δεν εχουν σημασια αυτα! Εγω με την β επιπεδου  θα το μαθω δεν ηθελα πριν γιατι θα μας το κανει εκπληξη η αδερφη μου 😅

Αχχχχ πες τα!! 🥹 Κι εγώ αγοράκι ήθελα και μου ήρθαν τα κοριτσάκια μου!! Εννοείται πώς χαίρομαι ανεξαρτήτως φύλου και είμαι ευγνώμων αλλά πώς να το κάνουμε… Τα κοριτσάκια μάλλον θα βλέπουν το μπαμπά τους και θα λιώνουν χιχιχιχι ποντάρω στο ότι το φύλο δεν ήταν ακόμη σίγουρο 🤪

  • Ευχή 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, roulas40 said:

@Miss_Pineapple γέλασα πολύ!! Μη νομίζεις κ τα αγόρια είναι κολλημένα με το μπαμπά!! Κάνε καφέ να σ'τα πω!! 😜😜 

Μη μου λες τέτοια!!! Και για εμάς που παιδευτήκαμε τόσο τι μένει ρε κορίτσια?? 🤣🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...