Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

Μη μου λες τέτοια!!! Και για εμάς που παιδευτήκαμε τόσο τι μένει ρε κορίτσια?? 🤣🤣

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ελπίζουμε λιγο στο DNA!! Τύπου μπας κ μας μοιάσει λίγο!! Αλλά βέβαια κ αυτό είναι επίφοβο!! Αν πάρει τα αρνητικά μας, την πατήσαμε!! 😜😜🤣🤣

 

2 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

εγώ απλά ταλαιπωρούμε από δυσπεψία και λίγους εμετούς 😢 

Ακόμα με εμετούς, ε;; Αχ βρε κορίτσι μου.. δύσκολο ρε γμτ.. υπομονή.. 

Κάθε μέρα;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 minute ago, roulas40 said:

Δε θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά ελπίζουμε λιγο στο DNA!! Τύπου μπας κ μας μοιάσει λίγο!! Αλλά βέβαια κ αυτό είναι επίφοβο!! Αν πάρει τα αρνητικά μας, την πατήσαμε!! 😜😜🤣🤣

 

Ακόμα με εμετούς, ε;; Αχ βρε κορίτσι μου.. δύσκολο ρε γμτ.. υπομονή.. 

Κάθε μέρα;;

Εγω ευτυχως τιποτα…βέβαια συνεχίζω τα χαπάκια τα νουπεράλ για τη ναυτία…οποτε δε ξερω αμα τα σταματήσω τι θα γίνει…αλλα πρεπει να κανω ενα πείραμα να δω αμα μου έχει περάσει 😢

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να ξυπνήσω καλά το πρωί και κατά την διάρκεια της ημέρας να με πιάσει αναγούλα και να κάνω εμετό μπορώ να πω σχεδόν κάθε μέρα , ζορίζομαι γιατί δεν αντέχω αλλο αλήθεια είναι σκέφτομαι να πάρω κι εγώ τα nuperal εάν συνεχίσει έτσι , φανταστείτε δεν μου έχει ανοίξει η όρεξη ακομα και έχω χάσει και 3 κιλά προσπαθώ να τρωω τώρα σωστά όσο μπορώ 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Σμαραγδένια said:

μπορεί να ξυπνήσω καλά το πρωί και κατά την διάρκεια της ημέρας να με πιάσει αναγούλα και να κάνω εμετό μπορώ να πω σχεδόν κάθε μέρα , ζορίζομαι γιατί δεν αντέχω αλλο αλήθεια είναι σκέφτομαι να πάρω κι εγώ τα nuperal εάν συνεχίσει έτσι , φανταστείτε δεν μου έχει ανοίξει η όρεξη ακομα και έχω χάσει και 3 κιλά προσπαθώ να τρωω τώρα σωστά όσο μπορώ 

Αρχισε τα ειναι σωτήρια !!!! Δεν υπαρχει λογος να ταλαιπωρήσε, ρώτησε την γιατρό σου πρώτα βέβαια και πάρτα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας έχω καλά νέα βγήκα και τα αποτελέσματα της Papp-a είναι όλα καλά και φυσιολογικά , ουφ μου έφυγε ένα βάρος , παραδόξως νωρίτερα από ότι περιμέναμε , από βδομάδα θα κλείσω και με την γυναικολόγο να τα δούμε και αναλυτικά να δω και το μωράκι πάλι!! Σήμερα ξύπνησα καλύτερα χωρίς αναγούλες και εμετούς  μπορώ να πω ελπίζω να συνεχίσω έτσι 😅 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 minutes ago, Σμαραγδένια said:

Κορίτσια σας έχω καλά νέα βγήκα και τα αποτελέσματα της Papp-a είναι όλα καλά και φυσιολογικά , ουφ μου έφυγε ένα βάρος , παραδόξως νωρίτερα από ότι περιμέναμε , από βδομάδα θα κλείσω και με την γυναικολόγο να τα δούμε και αναλυτικά να δω και το μωράκι πάλι!! Σήμερα ξύπνησα καλύτερα χωρίς αναγούλες και εμετούς  μπορώ να πω ελπίζω να συνεχίσω έτσι 😅 

Φανταστικά νέα!!! Έτσι να συνεχίσετε!!! ♥️♥️ Με τους εμετούς ελπίζω να υποχωρήσει αυτές τις μέρες που μπαίνεις στο 2ο τρίμηνο.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2023 at 5:37 ΜΜ, roulas40 είπε:

Πήγα γιατρό!! Μας βρήκε καλα!! Δεν θα κάνω ούτε αμνιοπαρακέντηση ούτε περίδεση κ μου επέτρεψε να κάνω μπάνια στη θάλασσα, με προσοχή για τυχόν μύκητες!! Θα κάνω μια μικρή καμπύλη ζαχάρου στα μέσα του μήνα, γιατί ήταν λίγο τσιμπημενες οι αιματολογικές.. Τέλος του Ιούλη θα με ξαναδεί.. 

@souz13 ίσως δεν το καταλαβαίνω εγώ καλά.. απλά όπως το περιέγραψες με παρέπεμψε σε άλλα πράγματα..

@elli04 υπέροχα τα νέα σου!! Μπράβο!! Με το καλό λοιπόν κ εσύ!! Πότε υπολογίζεις να πάρεις τα αποτελέσματα του nippt;; 

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά ❤️ Βγήκαν και τα αποτελέσματα του Nipt και όλα είναι μία χαρά! Περιμένουμε κοριτσάκι! 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, elli04 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά ❤️ Βγήκαν και τα αποτελέσματα του Nipt και όλα είναι μία χαρά! Περιμένουμε κοριτσάκι! 

Αχχχ τι καλά!!! Γερή και καλότυχη να είναι!!! Με το καλό!! ♥️♥️

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 30/6/2023 at 11:19 ΜΜ, souz13 είπε:

αλλα πρεπει να κανω ενα πείραμα να δω αμα μου έχει περάσει 😢

Δίκιο έχεις, ισως δεν τα χρειάζεσαι πια.. αλλά ρωτα πρώτα κ το γιατρό σου καλού κακού.. ή είναι χάπια που τα παίρνεις έτσι, δεν τα γνωρίζω καθόλου.. εδώ από εσάς τα έμαθα..

 

On 1/7/2023 at 1:03 ΠΜ, Σμαραγδένια είπε:

σκέφτομαι να πάρω κι εγώ τα nuperal εάν συνεχίσει

Αν είναι να αισθανθείς καλύτερα, μην το συζητάς καν.. συμβουλευσου το γιατρό σου κ πάρε τα.. κρίμα να ταλαιπωρείσαι...

Πολλά συγχαρητήρια κ για την papp-a σου!! Με το καλό τώρα να έρθει γερό το μικρακι σου!!

12 ώρες πρίν, elli04 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά ❤️ Βγήκαν και τα αποτελέσματα του Nipt και όλα είναι μία χαρά! Περιμένουμε κοριτσάκι! 

Μπράβο κορίτσι μου!! Τέλεια νέα!! Με το καλό τώρα να κρατήσεις αγκαλιά γερο το κοριτσάκι σου!! 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, elli04 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι να είστε όλες καλά ❤️ Βγήκαν και τα αποτελέσματα του Nipt και όλα είναι μία χαρά! Περιμένουμε κοριτσάκι! 

Τέλεια τα νέα σου!!! Με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου 🙃

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα καλο μηνα και καλη εβδομαδα πως είστε ;; Εγω περιμενω αγωνιωδως να ερθει 17 ιουλιου δεν περνανε οι μέρες και εχω πολυ αγωνια να δω το μπεμπε! Απο τις 14 ιουνιου 😞😞😞

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, souz13 said:

Κορίτσια καλησπερα καλο μηνα και καλη εβδομαδα πως είστε ;; Εγω περιμενω αγωνιωδως να ερθει 17 ιουλιου δεν περνανε οι μέρες και εχω πολυ αγωνια να δω το μπεμπε! Απο τις 14 ιουνιου 😞😞😞

Κουράγιο βρε εσύ σε καταλαβαίνω!! Μπορείς να σκεφτείς για να γεμίσεις ελπίδα ότι υπάρχει μια πιθανότητα να νιώσεις κίνηση πριν το δεις.. Λένε ότι μπορεί από τις 16 εβδομάδες να ξεκινήσει το φτερούγισμα..🥰🥰 Βεβαια άλλες φορές καθυστερεί.. 😞 Εμένα μου έκλεισε σε μια βδομάδα και έχω τόσο τρέξιμο στη δουλειά που νιώθω ότι θα πετάξει ο χρόνος!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Έκανα κ εγώ την αυχενική την προηγούμενη εβδομάδα, δόξα το θεό όλα καλά, κ η Papp-a βγήκε πολύ καλή ευτυχώς, το φύλο δεν φαίνεται ακόμα και το επόμενο ραντεβού είναι στις 27/7, ελπίζω να φανεί τότε! 13+2 σήμερα, μάλλον είμαι από τις τελευταίες, πητ έχω 6/1 αλλά λόγω καισαρικης θα πάμε νωρίτερα! Από συμπτώματα ευτυχώς σταμάτησαν οι αναγούλες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...