Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Nima21 εκανες την εμβρυομεταφορα? Πως νιωθεις?@Bluee19 @DizzyツMommy ποτέ είναι οι εμβρυομεταφορες σας?  Όλα με το καλό και στις 3 σας!!! 🙏

      @Angot εύχομαι να ειστε καλα με τον τζαναμπετη!

      @η ζωή είναι όμορφη τώρα είδα στον 1ο  υπέρηχο που εκανα ότι και εμενα με βγάζει μια μέρα πιο πίσω. Δε με αγχώνει, αλλωστε τα υπολογίζουμε στο περίπου από το ίντερνετ, οι μετρήσεις θα δείξουν που ακριβως είμαστε.  Αύριο δεν έχετε τον υπέρηχο? 

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

Μανούλες Δεκεμβρίου 2023


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 657
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Σμαραγδένια μια ημέρα έμεινε!!

On 24/6/2023 at 12:10 ΜΜ, souz13 είπε:

επισης νομιζω δε μεγαλώνει η κοιλιά

Άντε καλέ!! Σου φαίνεται πως δε μεγαλώνει!! Είναι κ νωρίς ακόμα, μην το ξεχνάς!!

Με την τουαλέτα κορίτσια έχω κ εγω μεγάλο θέμα... μου έδωσε ένα λάδι για να με βοηθήσει, αλλα κ πάλι δε βλέπω φως.. βεβαια εχω ξεκινήσει το σίδηρο.. 

εγω έχω σήμερα ραντεβου.. θα μιλησουμε για τον αν χρειάζεται τελικά να κάνω την αμνιο και την περίδεση..

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, roulas40 said:

@Σμαραγδένια μια ημέρα έμεινε!!

Άντε καλέ!! Σου φαίνεται πως δε μεγαλώνει!! Είναι κ νωρίς ακόμα, μην το ξεχνάς!!

Με την τουαλέτα κορίτσια έχω κ εγω μεγάλο θέμα... μου έδωσε ένα λάδι για να με βοηθήσει, αλλα κ πάλι δε βλέπω φως.. βεβαια εχω ξεκινήσει το σίδηρο.. 

εγω έχω σήμερα ραντεβου.. θα μιλησουμε για τον αν χρειάζεται τελικά να κάνω την αμνιο και την περίδεση..

Καλημερα καλη εβδομαδα σε όλες !!!! Καλη επιτυχια να μας πεις τι εγινε μετά!! Εγω σημερα μπήκα 14η!!!! Τι να σου πω ετσι νομίζω !!! Επισης νοιωθωοτι με ενοχλει πανω απο τη μήτρα ή και η μήτρα δλδ και αμεσως αφου πηγαίνω τουαλέτα δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , souz13 είπε:

Καλημερα καλη εβδομαδα σε όλες !!!! Καλη επιτυχια να μας πεις τι εγινε μετά!! Εγω σημερα μπήκα 14η!!!! Τι να σου πω ετσι νομίζω !!! Επισης νοιωθωοτι με ενοχλει πανω απο τη μήτρα ή και η μήτρα δλδ και αμεσως αφου πηγαίνω τουαλέτα δηλαδη

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Ναι ναι θα σας πω τα νεα!! Μήπως τα πονάκια είναι η μητρα που μεγαλώνει;; 14w, ε;;!! Πω πω.. Πως περνάει ο καιρος;;!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, roulas40 said:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!! Ναι ναι θα σας πω τα νεα!! Μήπως τα πονάκια είναι η μητρα που μεγαλώνει;; 14w, ε;;!! Πω πω.. Πως περνάει ο καιρος;;!!

Παίζει ναι θελωνα πιστεύω ναι!!!  Δεν ειναι δηλαδη οτι με εχει πιασει κατούρημα😂 με το που πηγαινω με ενοχλει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , souz13 είπε:

Οχι μετα καποιες φορές ! Νομιζβ οτι θελω να ξαναπαω δηλαδη και ποναει

Το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου;; Μήπως τελικά είναι κάτι άλλο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Εγώ έκανα σήμερα αυχενική 12+ 3 και ήταν καλή (ρινικό οστό ορατό και 1,83 η αυχενική διαφάνεια). Για να τη μετρήσει βέβαια με έστειλε να πιω χυμό και να φάω κάτι γιατί το εμβρυακι κοιμόταν του καλού καιρού και δεν είχε την κατάλληλη θέση!
Δεν έκανα pappa γιατί έχω κάνει Nipt και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον έκανα Nipt δε χρειάζεται να κάνω και pappa! Κατά τα λοιπά οι κοιλιά μου είναι λες και είμαι στον 5ο μήνα 😌

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πήγα γιατρό!! Μας βρήκε καλα!! Δεν θα κάνω ούτε αμνιοπαρακέντηση ούτε περίδεση κ μου επέτρεψε να κάνω μπάνια στη θάλασσα, με προσοχή για τυχόν μύκητες!! Θα κάνω μια μικρή καμπύλη ζαχάρου στα μέσα του μήνα, γιατί ήταν λίγο τσιμπημενες οι αιματολογικές.. Τέλος του Ιούλη θα με ξαναδεί.. 

@souz13 ίσως δεν το καταλαβαίνω εγώ καλά.. απλά όπως το περιέγραψες με παρέπεμψε σε άλλα πράγματα..

@elli04 υπέροχα τα νέα σου!! Μπράβο!! Με το καλό λοιπόν κ εσύ!! Πότε υπολογίζεις να πάρεις τα αποτελέσματα του nippt;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, elli04 said:

Καλησπέρα κι από εμένα κορίτσια! Εγώ έκανα σήμερα αυχενική 12+ 3 και ήταν καλή (ρινικό οστό ορατό και 1,83 η αυχενική διαφάνεια). Για να τη μετρήσει βέβαια με έστειλε να πιω χυμό και να φάω κάτι γιατί το εμβρυακι κοιμόταν του καλού καιρού και δεν είχε την κατάλληλη θέση!
Δεν έκανα pappa γιατί έχω κάνει Nipt και περιμένω αύριο τα αποτελέσματα. Ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον έκανα Nipt δε χρειάζεται να κάνω και pappa! Κατά τα λοιπά οι κοιλιά μου είναι λες και είμαι στον 5ο μήνα 😌

Μπραβο σου ολα καλα δηλαδη τέλεια!!! Εγω ανυπομονώ για κοιλιά αλλα δεν βλεπω φως ή δεν το καταλαβαίνω πολύ! Ενταξει δεν ειχα ποτέ παρα πολυ κοιλιά αλλα λιγο κοιλίτσα! Τωρα δλδ ειμαι 63 κιλα και ο δοαβητολογός μου επειδη εχω σδ τυπου 1 μου ειπε βα προσεχω οσο μπορω να τα τρωω ολα light γιατι πρεπει να παιρνω το πολυ δυο κιλα το μήνα γιατι και λόγω ινσουλίνης παίρνω βάρος !!!! 
 

@roulas40μπραβο ολα τελεια! Είχε μεγαλώσει το μπεμπέ;; 💛 πρεπει σγρα να ξερουμε οτι ειναι καθαρα εκει που πάμε για μπάνιο! Σου ειπε και σένα για σκια και νωρις το πρωί να πηγαίνεις; Εμενα μου ειχε πει δλδ πριν τις εντεκα κι μετά τις πέντε κι με ομπρέλα!!! Μα δε περνάνε οι μέρες για το επόμενο ραντεβού! Ελπίζω να εχεις καλα σάγχαρα να αποφύγεις υο διαβήτη κύησης γιατι ξέρω οτι ειναι μπελάς στο κεφάλι αλλα νην αγχώνεσαι αντιμετωπίζονται όλα αυτα 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elli04 Χαίρομαι για τα καλά σου νέα κ καλά αποτελέσματα για αύριο θα είναι σούπερ θα το δεις! @roulas40 Μπράβο μπράβο όλα τέλεια δηλαδή 🫶 , λιγάκι προσοχή με το ζάχαρο σου αλλά μην ανησυχείς με σωστή διατροφή όλα θα είναι υπό έλεγχο! Θα σας έχω νέα αύριο ελπίζω κι εγώ όλα να πάνε καλά! 

  • Καλή τύχη! 1
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

Φανταστικά νέα @elli04 και @roulas40 χαίρομαι που τα αποτελέσματά σας είναι καλά!!!! ❤️ @roulas40 συγνώμη που δε θυμάμαι αλλά γιατί υπήρχε περίπτωση για περίδεση? @souz13 υπάρχει περίπτωση να μη πίνεις αρκετό νερό και γι αυτό να εμφανίζει πονάκια?? @Σμαραγδένια καλή επιτυχία για αύριο!!! Σου εύχομαι πολύ πολύ καλά αποτελέσματα!!! Εγώ παιδιά σήμερα είχα πιλάτες αλλά ήμουν τόσο κουρασμένη, σερνόμουν όλη μέρα.. Όσο για την κοιλιά μου αν και πήρα μόνο 2 κιλά και είμαι στη 13 εβδομάδων και 2 ημερών τα δίδυμα έχουν κάνει δυναμική εμφάνιση! Η φίλη μου λέει ότι είμαι στον 5ο 🤣🤣

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και τα μικράκια!! Πως είστε;;!!

14 ώρες πρίν, souz13 είπε:

πρεπει σγρα να ξερουμε οτι ειναι καθαρα εκει που πάμε για μπάνιο! Σου ειπε και σένα για σκια και νωρις το πρωί να πηγαίνεις; Εμενα μου ειχε πει δλδ πριν τις εντεκα κι μετά τις πέντε κι με ομπρέλα!!! Μα δε περνάνε οι μέρες για το επόμενο ραντεβού! Ελπίζω να εχεις καλα σάγχαρα να αποφύγεις υο διαβήτη κύησης γιατι ξέρω οτι ειναι μπελάς στο κεφάλι αλλα νην αγχώνεσαι αντιμετωπίζονται όλα αυτα 😁

Ναι ναι μου είπε τι πρέπει να προσέχω, αλλά οκ, είναι αυτά τα κλασσικά που ισχύουν και για τα μωρά.. Όσο για το διαβήτη, έχω προδιάθεση λόγω που στο δεύτερο παιδί μου έκανα κύησης και ήμουν με ινσουλίνη...

 

10 ώρες πρίν, Σμαραγδένια είπε:

Θα σας έχω νέα αύριο ελπίζω κι εγώ όλα να πάνε καλά! 

Ανυπομωνούμε να ξέρεις!! Τι ώρα θα πας;; Περιμένουμε νέα σου!!

 

10 ώρες πρίν, Miss_Pineapple είπε:

 @roulas40 συγνώμη που δε θυμάμαι αλλά γιατί υπήρχε περίπτωση για περίδεση?

Είχα χάσει ένα μικράκι στις 23w λόγω ανεπάρκειας τραχήλου.. Κ είχα κάνει περίδεση στο δεύτερο παιδί μου, προληπτικά.. Έτσι, είχα την εντύπωση πως θα κάνω και τώρα περίδεση, για προληπτικούς λόγους, αλλά μου είπε πως δεν χρειάζεται.. ο τραχηλος έχει εξαιρετικο μήκος κ δε θέλει να με βάλει σε αυτή τη διαδικασία.. 

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...