Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Εξωσωματική στο νοσοκομείο Ιωαννίνων


Faith13

Recommended Posts

18 hours ago, Vikukoureli said:

Όταν έγραψες το πρώτο μνμ εδώ στο φόρουμ.εμενα ότι μου είχε γράψει τα φάρμακα.επαθα σοκ.κ ετοιμάζουν για την πρώτη προσπάθεια κ τότε μου ξεφουρνησε ότι είναι κλειστά.απογοητευση φουλ.απο Πάτρα είσαι;

Ναι κορίτσι μου από Πάτρα. Έτρεχα να περάσω επιτροπή, πήρα τα φαρμακα και μου είχε πει τον Αύγουστο, πάρε με τηλ σε 15 μέρες να ξεκινήσουμε. Και μου έλεγε τότε ότι έφυγε η γραμματέας του και έχει ένα θέμα.. και μέχρι να βρει άλλη, θα πάμε τον άλλον μηνα. Και κάθε 2 εβδομάδες έπαιρνα τηλέφωνο και τελικά έμαθα ότι βγήκε σε σύνταξη. Και έτσι από Αύγουστο, φτάσαμε Δεκέμβρη και δεν έχω κάνει τίποτα 🥲

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 536
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Faith13 είπε:

Ναι κορίτσι μου από Πάτρα. Έτρεχα να περάσω επιτροπή, πήρα τα φαρμακα και μου είχε πει τον Αύγουστο, πάρε με τηλ σε 15 μέρες να ξεκινήσουμε. Και μου έλεγε τότε ότι έφυγε η γραμματέας του και έχει ένα θέμα.. και μέχρι να βρει άλλη, θα πάμε τον άλλον μηνα. Και κάθε 2 εβδομάδες έπαιρνα τηλέφωνο και τελικά έμαθα ότι βγήκε σε σύνταξη. Και έτσι από Αύγουστο, φτάσαμε Δεκέμβρη και δεν έχω κάνει τίποτα 🥲

Εγώ είμαι από Αίγιο.ππφφφ που μπλέξαμε έτσι.εγω δεν ξέρω αν θα τον περιμένω για πολύ.μετα τα Χριστούγεννα θα κλείσω στο Έλενα.να ανοίξω μέτωπο κ εκεί κ βλέπω.εχω χαμηλή ΑMH κ είμαι κ 41 κ αγχώνομαι όπως καταλαβαίνεις.εγω πέρασα επιτροπή τον Ιούλιο.κ είχαμε πει για Σεπτέμβρη.😔😔😔

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vikukoureli said:

Εγώ είμαι από Αίγιο.ππφφφ που μπλέξαμε έτσι.εγω δεν ξέρω αν θα τον περιμένω για πολύ.μετα τα Χριστούγεννα θα κλείσω στο Έλενα.να ανοίξω μέτωπο κ εκεί κ βλέπω.εχω χαμηλή ΑMH κ είμαι κ 41 κ αγχώνομαι όπως καταλαβαίνεις.εγω πέρασα επιτροπή τον Ιούλιο.κ είχαμε πει για Σεπτέμβρη.😔😔😔

Και εγώ στο Έλενα πήγα. Εξήγησα την κατάσταση και λογικά θα πάω από την νέα χρονιά. Η αλήθεια είναι ότι προτιμούσα τον Ζηκοπουλο αλλά δεν γίνεται να περιμένω άλλο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Faith13 είπε:

Και εγώ στο Έλενα πήγα. Εξήγησα την κατάσταση και λογικά θα πάω από την νέα χρονιά. Η αλήθεια είναι ότι προτιμούσα τον Ζηκοπουλο αλλά δεν γίνεται να περιμένω άλλο 

Και εγώ τον προτιμώ αλλά δεν με παίρνει κ πολύ.σε ποιον πηγές στο Έλενα;.μου έχουν πει για μια γυναίκα..

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ταλαιπωρία βρε κορίτσια περνάτε, και σας έχουν stand by πολύ καιρό. Επειδή τα έχω περάσει κι εγώ Θεσσαλονίκη, το μόνο που σας εφιστω την προσοχή, μην παρέλθει ο χρόνος από την απόφαση για τα φάρμακα και τα χάσετε.. Μπορείτε να πάρετε δύο φορές φάρμακα αλλά με τέσσερις μήνες διαφορά. Εγώ τότε έχασα τη δεύτερη φουρνιά και πέρασα ξανά επιτροπή. 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Neverstop είπε:

Μεγάλη ταλαιπωρία βρε κορίτσια περνάτε, και σας έχουν stand by πολύ καιρό. Επειδή τα έχω περάσει κι εγώ Θεσσαλονίκη, το μόνο που σας εφιστω την προσοχή, μην παρέλθει ο χρόνος από την απόφαση για τα φάρμακα και τα χάσετε.. Μπορείτε να πάρετε δύο φορές φάρμακα αλλά με τέσσερις μήνες διαφορά. Εγώ τότε έχασα τη δεύτερη φουρνιά και πέρασα ξανά επιτροπή. 

Μέσα σε όλο το άγχος που έχουμε...έχουμε κ την επιτροπή..εγώ κλείνω χρόνο τον Ιούλιο...μέχρι τότε πρέπει να μου γράψει τα δεύτερα αν δεν πετύχει με την πρώτη;;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vikukoureli είπε:

Μέσα σε όλο το άγχος που έχουμε...έχουμε κ την επιτροπή..εγώ κλείνω χρόνο τον Ιούλιο...μέχρι τότε πρέπει να μου γράψει τα δεύτερα αν δεν πετύχει με την πρώτη;;;;

Ακριβώς.. Πρέπει δηλ να έχεις κάνει την πρώτη ωοληψια βαριά Μάρτιο. Σου εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί δεύτερη, απλά σας τα γράφω μην την πατήσετε όπως εγώ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

Ακριβώς.. Πρέπει δηλ να έχεις κάνει την πρώτη ωοληψια βαριά Μάρτιο. Σου εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί δεύτερη, απλά σας τα γράφω μην την πατήσετε όπως εγώ. 

Σε ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου.δεν ξέρω τι άλλο θα μας βρει..ελπίζω το 2024 να είναι καλύτερο κ να έχουμε θετικά αποτελέσματα.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2023 at 7:30 PM, Neverstop said:

Ακριβώς.. Πρέπει δηλ να έχεις κάνει την πρώτη ωοληψια βαριά Μάρτιο. Σου εύχομαι βέβαια να μη χρειαστεί δεύτερη, απλά σας τα γράφω μην την πατήσετε όπως εγώ. 

Έτσι ειναι. Όπως τα λες. Μου το είπαν και στο Έλενα αυτό. Ότι άφησα να περάσει ένα εξάμηνο και δεν έχω πολύ χρόνο σε περίπτωση αποτυχίας. Γιατί θα πρέπει να περάσουν 4 μήνες για δεύτερη προσπάθεια 

Καλά Χριστούγεννα κορίτσια μου. Εύχομαι υγεία και χαρά και σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα σε όλες μας🙏

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2023 at 12:20 ΠΜ, Vikukoureli είπε:

Όταν έγραψες το πρώτο μνμ εδώ στο φόρουμ.εμενα ότι μου είχε γράψει τα φάρμακα.επαθα σοκ.κ ετοιμάζουν για την πρώτη προσπάθεια κ τότε μου ξεφουρνησε ότι είναι κλειστά.απογοητευση φουλ.απο Πάτρα είσαι;

Αχ πόσο σε νιώθω.... Εγω έμαθα από το φόρουμ τι συμβαίνει!είχα 10 μέρες που είχα πάρει την απόφαση από την επιτροπή και είχα αγοράσει τα φάρμακα..Και το ψέμα ρε κορίτσια... Στη μία είπαν ότι έφυγε η γραμματέας, σε εμένα είπαν ότι κάνουν αναβάθμιση στη μονάδα.... Τι να πω??? Εγώ πλέον δεν σας κρύβω ότι δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ. Χρόνια πολλά σε όλες. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Natty είπε:

Αχ πόσο σε νιώθω.... Εγω έμαθα από το φόρουμ τι συμβαίνει!είχα 10 μέρες που είχα πάρει την απόφαση από την επιτροπή και είχα αγοράσει τα φάρμακα..Και το ψέμα ρε κορίτσια... Στη μία είπαν ότι έφυγε η γραμματέας, σε εμένα είπαν ότι κάνουν αναβάθμιση στη μονάδα.... Τι να πω??? Εγώ πλέον δεν σας κρύβω ότι δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ. Χρόνια πολλά σε όλες. 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες εμάς της ταλαιπωρες.μολις τώρα αυτό συζητάω με τον σύζυγο ότι δεν μπορουμε να τον εμπιστευτούμε.πολυ ψέμα..ας έλεγε..είμαι ιδιωτικά πλέον κ ας αποφασίσαμε..αν κ πιστεύω κορίτσια ότι θα αλλάξει κ το οικονομικό τώρα που δεν θα είναι στο δημόσιο...αλλά θα είναι σαν ιδιωτης...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω να δω, γιατί είπαν θα ανοίξει η μονάδα στα Γιάννενα είτε είναι ο γιατρός αυτός είτε άλλος. Αν δω πάλι ότι δεν ανοίγει και πουν πάμε παραπισω, θα παω ιδιωτικά. Ήδη με όλη αυτή την καθυστέρηση χάνω μια φορά φάρμακα καθώς λήγει τέλη Ιανουαρίου το χαρτί της επιτροπής 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , domna1 είπε:

Εγώ πάντως περιμένω να δω, γιατί είπαν θα ανοίξει η μονάδα στα Γιάννενα είτε είναι ο γιατρός αυτός είτε άλλος. Αν δω πάλι ότι δεν ανοίγει και πουν πάμε παραπισω, θα παω ιδιωτικά. Ήδη με όλη αυτή την καθυστέρηση χάνω μια φορά φάρμακα καθώς λήγει τέλη Ιανουαρίου το χαρτί της επιτροπής 

Δεν έχεις πολλά περιθώρια εσύ.εγω αύριο θα κλείσω κ ένα ραντεβού στο Έλενα να υπάρχει σε μια γιατρό που μου είπαν κ βλέπουμε.εχουμε χάσει ήδη αρκετά λεφτά πέρα δώθε στα Γιάννενα κ η αμοιβή του στα απογευματινά.τι να πω.σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά.🌟

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vikukoureli said:

Δεν έχεις πολλά περιθώρια εσύ.εγω αύριο θα κλείσω κ ένα ραντεβού στο Έλενα να υπάρχει σε μια γιατρό που μου είπαν κ βλέπουμε.εχουμε χάσει ήδη αρκετά λεφτά πέρα δώθε στα Γιάννενα κ η αμοιβή του στα απογευματινά.τι να πω.σου εύχομαι από καρδιάς να πάνε όλα καλά.🌟

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ είμαι σε αυτή την γιατρό που αναφέρεις. Έχω πάει δύο φορές και έχουμε μιλήσει. Στην αρχή μου φάνηκε λίγο απόμακρη και αυστηρή αλλά μου έδειξε ότι ξέρει τι κάνει. Τώρα τι να πω. Δεν ξέρω. Θα ξεκινήσω την πρώτη προσπάθεια εκεί,και αν δεν πετύχει, θα δω. 

2 hours ago, domna1 said:

Εγώ πάντως περιμένω να δω, γιατί είπαν θα ανοίξει η μονάδα στα Γιάννενα είτε είναι ο γιατρός αυτός είτε άλλος. Αν δω πάλι ότι δεν ανοίγει και πουν πάμε παραπισω, θα παω ιδιωτικά. Ήδη με όλη αυτή την καθυστέρηση χάνω μια φορά φάρμακα καθώς λήγει τέλη Ιανουαρίου το χαρτί της επιτροπής 

Μακάρι να ανοίξει και να πας τον Ιανουάριο γιατί αν θυμάμαι καλά,εσύ έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Εύχομαι να γίνει σύντομα η εμβρυομεταφορα σου🙏🙏🙏

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Faith13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Εγώ είμαι σε αυτή την γιατρό που αναφέρεις. Έχω πάει δύο φορές και έχουμε μιλήσει. Στην αρχή μου φάνηκε λίγο απόμακρη και αυστηρή αλλά μου έδειξε ότι ξέρει τι κάνει. Τώρα τι να πω. Δεν ξέρω. Θα ξεκινήσω την πρώτη προσπάθεια εκεί,και αν δεν πετύχει, θα δω. 

Μακάρι να ανοίξει και να πας τον Ιανουάριο γιατί αν θυμάμαι καλά,εσύ έχεις έμβρυα στην κατάψυξη. Εύχομαι να γίνει σύντομα η εμβρυομεταφορα σου🙏🙏🙏

Καλημέρα.και εγώ αυτό είπα.να πάω σε αυτή την γιατρό να κάνω την πρώτη κ αν δεν πάνε όλα καλά μετά θα πάω Γιάννενα.εχουμε κ την επιτροπή βλέπεις που μας δεσμεύει.αν έχεις χρόνο στείλε μου μνμ.να μου δώσεις πληροφορίες για την γιατρό.. χωρίς πίεση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...