Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

εγω παρακολουθουμουν και γεννησα στο uch, αλλα ημουν στο elizabeth arden, πριν μεταφερθει η μαιευτικη στο καινουριο κτιριο. Ηταν ολα πολυ καλα, παρα την παλαιοτητα του κτιριου. Θυμαμαι ομως χαρακτηριστικα οτι ολες οι μαιες συζητουσαν με χαρα για την επικειμενη τοτε μεταφορα τους στο καινουριο κτιριο κι ελεγαν ποσο καλυτερη φροντιδα θα μπορουν να παρεχουν εκει λογω της λειτουργικοτητας του κτιριου. Αυτο που μου αρεσε ιδιαιτερα στο uch ειναι οτι εχει birth centre, αν το διαλεξεις, το οποιο ομως ειναι στο ιδιο κτιριο με το νοσοκομειο, ετσι ακομα και αν χρειαστεις γιατρο ή και χειρουργειο δε θα χρειαστει να σε μεταφερουν και πολυ μακρυα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω παρακολουθουμουν και γεννησα στο uch, αλλα ημουν στο elizabeth arden

Υπήρχε και Lancome, Estee Lauder κ.λπ. ή μόνο Elizabeth Arden; :wink:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα θα μου αρεσε να ειχε Σανελ ;)

Τα καλύτερα μανώ, παρεμπιπτόντως. Όχι πως και τα αρώματα δεν είναι σούπερ.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxaxa κοιτα τι εγραψα..... φυσικα και εννοω τη γνωστη elizabeth anderson, η οποια σε αντιθεση με την elizabeht arden ηταν πολυ χρησιμη στην ανθρωποτητα. Αν και νομιζω οτι το UCLH διατηρησε το ονομα του maternity wing του και στο καινουριο κτιριο, δηλαδη παλι elizabeth anderson το λενε.

Link to comment
Share on other sites

Τα καλύτερα μανώ, παρεμπιπτόντως. Όχι πως και τα αρώματα δεν είναι σούπερ.

Δεν εχω δοκιμασει μανω Σανελ.. αλλα οντως τα αρωματα ειναι τελεια. Το αγαπημενο μου ειναι το Allure , και το μονο που φοραω εδω και μηνες. Αυτο που εμενα προσωπικα δε μ αρεσει καθολου ειναι το Ν 5....:confused: Ασε που το φορανε ολες οι γριες :tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ.η αληθεια ειναι πως δεν βλεπω την ωρα!;)

ξερεις το φυλο θα το μάθεις ή οχι?

Ναι κοριτσάκι έχουμε πάλι :D

Στην αρχή δεν ηθελα να το μάθουμε αλλά τελικά στην πορεία αλλαξα γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοριτσάκι έχουμε πάλι :D

Στην αρχή δεν ηθελα να το μάθουμε αλλά τελικά στην πορεία αλλαξα γνώμη...

Παλιότερα έλεγα ότι είναι καλύτερα να μην ξέρεις, αλλά κι εγώ άλλαξα γνώμη.

Βέβαια έχω αλλάξει γνώμη για πολλά πράγματα, όχι μόνο γι' αυτό :rolleyes:

Με το καλό να την υποδεχτείτε Eugie! Γερή και δυνατή να είναι.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

το porridge ειναι βρωμη, ενω η φαριν λακτε ειναι σιταρι, και η εισαγωγη του σιταριου στη διατροφη πρεπει να καθυστερει αρκετα, ενω η βρωμη (οπως και το ρυζαλευρο) ειναι ασφαλης για μικρα μωρα (6-7 μηνων, οταν πρωτοαρχιζουν τις στερεες).

Αυτο τωρα που λες, που κολλάει; Το creamy porridge δεν είναι σιτάρι. Γι' αυτό είπα ότι είναι το αντίστοιχο της φαρίν λακτέ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ, επειδή είναι αλεσμενα δημητριακα με γάλα.

Όσο για το πότε αρχίζουν τις στερεές, ξέρω πολλά μωράκια που έχουν αρχίσει 4 μηνών και την health visitor που ρώτησα, μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ξεκινήσω πιο νωρις από τους 6 μήνες αν δεν υπάρχουν αλλεργίες στην οικογένεια και ότι οι 6 μήνες είναι μόνο guidance.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι δεν μπορείς να πας μόνη σου πρέπει ή να υπάγεσαι ή να σε παραπέμψουν εκεί. Μαλιστα εκεί παραπέμπουν τις πολύ δύσκολες και high risk περιπτώσεις για υπέρηχο. Οπότε δεν επεδίωξα καν να πάω. Οι φίλες σου ποια νοσοκομεία σου είπαν οτι είναι καλά;

Η κουνιάδα μου ήταν στο St Thomas και όταν ο πρώτος υπέρηχος έδειξε κάποιο πρόβλημα την παρέπεμψαν σε ιδιωτικό κέντρο (διαφημίζεται και μέσα στο νοσοκομείο). Δεν της είπαν τίποτα για το Kings College.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τωρα που λες, που κολλάει; Το creamy porridge δεν είναι σιτάρι. Γι' αυτό είπα ότι είναι το αντίστοιχο της φαρίν λακτέ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ, επειδή είναι αλεσμενα δημητριακα με γάλα.

Όσο για το πότε αρχίζουν τις στερεές, ξέρω πολλά μωράκια που έχουν αρχίσει 4 μηνών και την health visitor που ρώτησα, μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα να ξεκινήσω πιο νωρις από τους 6 μήνες αν δεν υπάρχουν αλλεργίες στην οικογένεια και ότι οι 6 μήνες είναι μόνο guidance.

δηλαδη η βρωμη ειναι αντιστοιχη του σιταριου:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: Αν η κοπελα ρωταει κατι αντιστοιχο της φαριν λακτε προφανως ενδιαφερεται για την εισαγωγη σιταριου στη διατροφη.

το 6 μηνες σαγως και ειναι απλως guidlines αλλα δεν προκειται μονο για τις αλλεργιες, τιθενται πολλα θεματα, καλυτερα να ψαξεις στο site του nhs. Αν θελεις βεβαια. Καλα, η hv δε σου συστησε να αρχισεις με φρουτακια καλυτερα; Εντυπωση μου κανει...

Link to comment
Share on other sites

Η κουνιάδα μου ήταν στο St Thomas και όταν ο πρώτος υπέρηχος έδειξε κάποιο πρόβλημα την παρέπεμψαν σε ιδιωτικό κέντρο (διαφημίζεται και μέσα στο νοσοκομείο). Δεν της είπαν τίποτα για το Kings College.

Μήπως είχε ιδιωτική ασφάλεια που της καλυπτε τα έξοδα του υπέρηχου? Δεν αμφιβάλλω οτι μπορεί να υπάρχουν πολύ καλά ιδιωτικά κέντρα για υπέρηχους, σίγουρα δεν είναι μόνο το Kings που είναι καλό σε όλο το Λονδίνο...

Link to comment
Share on other sites

Η κουνιάδα μου ήταν στο St Thomas και όταν ο πρώτος υπέρηχος έδειξε κάποιο πρόβλημα την παρέπεμψαν σε ιδιωτικό κέντρο (διαφημίζεται και μέσα στο νοσοκομείο). Δεν της είπαν τίποτα για το Kings College.

και πως γινεται οικονομικα αυτο, εχει το κεντρο καποια συμβαση και πληρωνεται μεσω του nhs?

Link to comment
Share on other sites

Καλα, η hv δε σου συστησε να αρχισεις με φρουτακια καλυτερα; Εντυπωση μου κανει...

Εμένα πάντως η HV μου είπε ότι εφόσον το μωρό είναι 6 μηνών, μπορώ να του δώσω ό,τι θέλω και όποτε θέλω, χωρίς κανένα περιορισμό (εκτός από αλάτι-ζάχαρη-μέλι). Στο μόνο που επέμεινε ήταν να ξεκινήσουμε σύντομα πρωτεΐνες.

Επίσης μου είπε να του δίνω βιταμίνες (Abidec).

Τελικά αχταρμά το έχουμε κάνει το θέμα :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...