Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Όσο για τα 40 Ελένη κάθε μήνα τα βρίσκεις λίγα σε σχέση με τον μισθό που παίρνεις εδώ η τα 400 που παίρνουν Ελλάδα ;)

Τωρα ψηφιστηκε να ειναι 400..πριν δεν ηταν οποτε τα 40 δεν ηταν πολλα. Και τωρα με τα 400 πολυ αμφιβαλλω αν οι γιατροι θα συνεχισουν να χρεωνουν 40. Ολα σε αναλογια πανε.

Εμενα παντως ολοι οι γνωστοι ειχαν τη δυνατοτητα να παιρνουν παιδιατρο για το παιδι τους μια φορα το μηνα, και κανενας τους δεν ειναι πλουσιος.

Για την ενημερωση , ρωταω και ενημερωνομαι γιαυτο κανουμε και την κουβεντα νομιζω....


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τελικά μόνο εγω έχω τις σούπερ εμπειρίες χαχαχα

Σούπερ εμπειρία είναι να σηκωθείς "πριν τις 24 ώρες" από καισαρική; Δηλαδή εγώ που γέννησα με καισαρική μεσημέρι και σηκώθηκα το απογευματάκι, πόσο θα πρέπει να δοξάζομαι;;; :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, ΣΕ ΜΕΝΑ τυχαίνουν τα ανάποδα;;; :rolleyes:

εγω ομως ειμαι ευχαριστημενη, μεσα στη ζωη ετυχε κι ενα στραβο...και κανονιστηκε γρηγορα και ικανοποιητικα.

Αλλα εσυ ρε κουκλα μου, ουτε παροχες απο το council, ηλιο δε βλεπεις, το baby clinic εχει ουρα, τα σχολεια χαλια... οπως λεει και η φερρυ, απορω που αντεχεις τοσα χρονια ;)

Λοιπον, κλεινουν τα ματια μου, καληνυχτα(στ'αληθεια υτη τη φορα)

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καταλαβαίνω απόλυτα

Για μένα στο αγγλικό σύστημα ο καθένας έχει τη θέση του κ κανένας δεν του την παίρνει για να βγάλει χρήμα

Όπως πχ ένας γυναίκολογος που κάνει κ τη μαια κάνει κ τον μαιευτηρα

Μόλις βρει τα σκούρα φάε κ ένα μαχαίρι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι γιατροί κάνουν 200 λίρες αν δεν απατώμαι ανά επίσκεψη, οπότε... αναθεώρησα. Απλά θέλει και λίγο χρόνο να προσαρμοστεί ο εγκέφαλος στα νέα δεδομένα

Ναι, έτσι είναι. Εγώ για παιδίατρο έχω δώσει και 15 ευρώ στην Ελλάδα. Εδώ σινεμά να πάω δίνω περισσότερα :lol:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σούπερ εμπειρία είναι να σηκωθείς "πριν τις 24 ώρες" από καισαρική; Δηλαδή εγώ που γέννησα με καισαρική μεσημέρι και σηκώθηκα το απογευματάκι, πόσο θα πρέπει να δοξάζομαι;;; :lol:

Αν σου λείπουν δοξασίες είναι δικό σου θέμα

Εμένα έκριναν πως έπρεπε να σηκώθηκε τότε κ τότε σηκώθηκα

Η σούπερ εμπειρία πήγαινε στο σύστημα γενικά

Αλλα υπάρχει θέληση για συζήτηση κ κατανόηση ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε καταλαβαίνω απόλυτα

Για μένα στο αγγλικό σύστημα ο καθένας έχει τη θέση του κ κανένας δεν του την παίρνει για να βγάλει χρήμα

Όπως πχ ένας γυναίκολογος που κάνει κ τη μαια κάνει κ τον μαιευτηρα

Μόλις βρει τα σκούρα φάε κ ένα μαχαίρι

Μα ο γυναικολογος εχει σπουδασει για να ναι ΚΑΙ γυναικολογος ΚΑΙ μαιευτηρας. Αντιθετα η νοσοκομα δεν εχει σπουδασει για να ναι γιατρος.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ομως ειμαι ευχαριστημενη, μεσα στη ζωη ετυχε κι ενα στραβο...και κανονιστηκε γρηγορα και ικανοποιητικα.

Αλλα εσυ ρε κουκλα μου, ουτε παροχες απο το council, ηλιο δε βλεπεις, το baby clinic εχει ουρα, τα σχολεια χαλια... οπως λεει και η φερρυ, απορω που αντεχεις τοσα χρονια ;)

Λοιπον, κλεινουν τα ματια μου, καληνυχτα(στ'αληθεια υτη τη φορα)

Ξεχάσες ότι δεν έχει πρόσβαση κ στην παραλία χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εγω ομως ειμαι ευχαριστημενη, μεσα στη ζωη ετυχε κι ενα στραβο...και κανονιστηκε γρηγορα και ικανοποιητικα.

Αλλα εσυ ρε κουκλα μου, ουτε παροχες απο το council, ηλιο δε βλεπεις, το baby clinic εχει ουρα, τα σχολεια χαλια... οπως λεει και η φερρυ, απορω που αντεχεις τοσα χρονια

Πες μου ειλικρινά, θα αισθάνεσαι πιο καλά άμα αρχίσω να πηγαίνω στη δημοτική βιβλιοθήκη και στη δημοτική πισίνα; Άμα είναι να μην μπορείς να κοιμηθείς το βράδυ επειδή εγώ δεν θέλω να κολυμπάω σε πισίνα, να το κοιτάξω βρε παιδί μου, να πάω για μια βουτιά έστω!! :rolleyes:

Και μια βόλτα στο πάρκο επίσης.

Παρεμπιπτόντως, πότε είπα εγώ ότι δεν βλέπω ήλιο ο-ε-ο;

Σχολείο δεν έχουμε πάει, δεν ξέρω αν είναι χάλια. Σε μερικά χρόνια ρώτα με να σου πω.

Το baby clinic έχει ουρά πάντως. Αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι για να το αλλάξω :tongue:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο γυναικολογος εχει σπουδασει για να ναι ΚΑΙ γυναικολογος ΚΑΙ μαιευτηρας. Αντιθετα η νοσοκομα δεν εχει σπουδασει για να ναι γιατρος.

Χαχα γελαμεεεεε

Ο μαιευτηρας είναι εξειδίκευση κ δεν την έχουν όλοι οι γυναικολογοι κ ας αναλαμβάνουν γεννες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μα ο γυναικολογος εχει σπουδασει για να ναι ΚΑΙ γυναικολογος ΚΑΙ μαιευτηρας. Αντιθετα η νοσοκομα δεν εχει σπουδασει για να ναι γιατρος.

Ναι, αλλά μπορεί να κάνει τον γιατρό :tongue: :tongue: :tongue:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχάσες ότι δεν έχει πρόσβαση κ στην παραλία χαχαχαχα

Έχω, αλλά δεν είναι της προτίμησής μου. Εσένα άμα σε αρέσουν τόσο πολύ οι αγγλικές παραλίες, κολύμπα ελεύθερα. Από μένα δεν χρειάζεται να τις διεκδικήσεις :rolleyes:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Συνεννόηση μπουζουκι μην πω ομποε χαχα

Όσο με νευριαζες παλιότερα νοίκι τόσο με κανεις κ γελάει τώρα

Μα πραγματικά τοοοοσο δύσκολο να επικοινωνήσουμε;;;;

Απίστευτα αυτά τα πόστ κ που παει η κουβέντα

Άντε σας αφήνω να τα βγάλετε απο μέσα σας

Εγω περνάω καλα κ αν θέλει κάποια κοπέλα βοήθεια ώστε να φύγει ο πανικός της μετανάστευσης χαρα μου να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκριναν πως έπρεπε να σηκώθηκε τότε κ τότε σηκώθηκα

Η σούπερ εμπειρία πήγαινε στο σύστημα γενικά

Αλλα υπάρχει θέληση για συζήτηση κ κατανόηση ;

Μα εσύ καυχιέσαι ότι είσαι η μόνη που έχεις τις σούπερ εμπειρίες. Εγώ δεν είπα τίποτα τέτοιο. Εγώ αυτό που ήθελα να πω είναι ότι αν είχα σηκωθεί 20-24 ώρες μετά την καισαρική δεν θα το θεωρούσα σούπερ εμπειρία (άσε που θα είχε πιαστεί ο πωπός μου τόσες ώρες ξάααααπλα) :lol: :lol: :lol:

Αλλά ΟΚ, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Σόρρυ που δεν το έκανα πιο λιανά. Ελπίζω σου έλυσα την παρεξήγηση.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα γελαμεεεεε

Ο μαιευτηρας είναι εξειδίκευση κ δεν την έχουν όλοι οι γυναικολογοι κ ας αναλαμβάνουν γεννες

Εγω σ αυτους που εχω παει το καρτελακι λεει Μαιευτηρας-Γυναικολογος. τωρα αν καποια παει σ εναν απλο γυναικολογο να παρακολοθθησει την εγκυμοσυνη της τι να πω....περαστικα.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...