Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μια νέα αρχή ....στην Αγγλία ;


Recommended Posts

Ναι εννοεί ότι μόνο σε σένα πέφτουν οι κακοί γιατροί ;)
Μπα, μου έχουν πέσει και καλοί. Μερικοί μάλιστα είναι εξαιρετικοί. Άλλοι όχι τόσο.

Τις μαίες, τις νοσοκόμες, τις health visitors και τις healthcare assistants δεν τις θεωρώ γιατρούς, αυτές είναι άλλη κατηγορία και μου έχουν τύχει όλων των ειδών.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω σ αυτους που εχω παει το καρτελακι λεει Μαιευτηρας-Γυναικολογος. τωρα αν καποια παει σ εναν απλο γυναικολογο να παρακολοθθησει την εγκυμοσυνη της τι να πω....περαστικα.
You makes your choice and you pays your money :wink:

Πλάκα πλάκα δεν μου έχει τύχει ποτέ γυναικολόγος που δεν είναι και μαιευτήρας. Υπάρχει τέτοιο πράγμα ή το συζητάμε θεωρητικά;


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ο καθενας εχει τις εμπειριες του. Εγω δεν καταλαβαινω γιατι καποιες τσατιζονται και τρελλαινονται. Δηλαδη αν εμενα δεν αρεσει να με παρακολουθει μαια πειραζει? Καθενας εχει τις αποψεις του και τις προτιμησεις του. Προσωπικα προτιμω το συστημα που σε παρακολουθει γιατρος και ρωτησα πως μπορει να γινει να παω ιδιωτικα. Οι τιμες ειναι απλησιαστες βεβαια και δεν θα μπορεσω.

Τωρα το αν τα 40 ευρω ειναι πολλα η' λιγα ειναι τελειως θεωρητικο, για καποιους ειναι λιγα για καποιους πολλα αναλογα λοιπον κανεις και τις επιλογες σου.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη δεν νομίζω ότι κατάλαβες τι είπα

Τεσπα γράφω απο το κινητό τώρα κ δεν μπορώ να γράφω κατεβατα

Θα επανέλθω αύριο

Πάντως πολυ κακοπερνατε εδώ κ απορώ πως έχετε αντέξει τόσα χρόνια

Εμείς που περάσαμε κ καρκίνο ως πιθανή αρρώστια κ είχαμε απίστευτη εμπειρία

Φερυ εδω δεν καταλαβα τι γραφεις.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν τσαντιστηκε κανένας με τις διαφορετικές απόψεις. Γι αυτο λέω εμείς εδω ως ομάδα δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να επικοινωνήσουμε. Εγω λέω χαίρομαι που είμαι καλα κ βλέπω gp κ ο άλλος πρέπει να μου την πει που είμαι κ ευχαριστημένη μα την ζωή μου

Είναι ανίατη η κατάσταση μας... Σίγουρα έχουμε σοβαρότερες δουλειές απο το να τσακωνομαστε. Κ τόσο καιρο στο παρεντς δεν έχω ξανακάνει συζητήσεις τέτοιου επιπέδου. Διαφωνούμε στο γκρουπ που είμαι αλλα σε άλλο επίπεδο, διαφορετική αντιμετώπιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θεμα ειναι οτι ο καθενας εχει τις εμπειριες του. Εγω δεν καταλαβαινω γιατι καποιες τσατιζονται και τρελλαινονται. Δηλαδη αν εμενα δεν αρεσει να με παρακολουθει μαια πειραζει? Καθενας εχει τις αποψεις του και τις προτιμησεις του. Προσωπικα προτιμω το συστημα που σε παρακολουθει γιατρος και ρωτησα πως μπορει να γινει να παω ιδιωτικα. Οι τιμες ειναι απλησιαστες βεβαια και δεν θα μπορεσω.

Προφανώς επιβάλλεται να σου αρέσει η παρακολούθηση από μαία. Και οι δημοτικές πισίνες. Και ο ήλιος / οι παραλίες / τα πάρκα / τα σχολεία της Αγγλίας. Αλλιώς τι κάνεις εδώ αν δεν σου αρέσουν όλα αυτά; Ε; Μίλα μαρήηηηηηη :evil:

Σοβαρά τώρα. Εκείνο που μπορείς ίσως να κάνεις ιδιωτικά είναι έξτρα υπέρηχους σε ιδιώτη γυναικολόγο. Νομίζω το κόστος είναι 100 λίρες, δεν είναι τόσο απαγορευτικό.

Μπορείς επίσης να κάνεις εξετάσεις ούρων / αίματος σε εργαστήριο, υπάρχουν ιδιωτικά.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

[/b]

Φερυ εδω δεν καταλαβα τι γραφεις.

Ότι φύγαμε απο Ελλάδα με την διάγνωση ότι ο άντρας μου είχε καρκίνο στο συκώτι

Τελικά καμία σχέση!!!! Είναι καλα ευτυχώς

Link to comment
Share on other sites

Δεν τσαντιστηκε κανένας με τις διαφορετικές απόψεις. Γι αυτο λέω εμείς εδω ως ομάδα δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να επικοινωνήσουμε. Εγω λέω χαίρομαι που είμαι καλα κ βλέπω gp κ ο άλλος πρέπει να μου την πει που είμαι κ ευχαριστημένη μα την ζωή μου

Είναι ανίατη η κατάσταση μας... Σίγουρα έχουμε σοβαρότερες δουλειές απο το να τσακωνομαστε. Κ τόσο καιρο στο παρεντς δεν έχω ξανακάνει συζητήσεις τέτοιου επιπέδου. Διαφωνούμε στο γκρουπ που είμαι αλλα σε άλλο επίπεδο, διαφορετική αντιμετώπιση

Φέρυ, δεν είμαστε ομάδα. Είμαστε μερικές άγνωστες που κάνουμε κουβέντα και ανταλλάσουμε απόψεις περί Αγγλίας και γενικώς. Δεν έχουμε υποχρέωση να συμφωνούμε όλες σε όλα. Μπορούμε και να μην συμφωνούμε σε τίποτα.

Εσύ καλά κάνεις και είσαι ευχαριστημένη με τη ζωή σου, δεν χρειάζεται όμως να μας το τρίβεις στα μούτρα λέγοντας ότι είσαι η μόνη που έχει σούπερ εμπειρίες.

Κι αν το έλεγες σαν αστείο, κι εμείς σαν αστείο σου απαντήσαμε. Γιατί τα παίρνεις όλα τόσο σοβαρά;

Ανίατη δεν είναι η κατάστασή μας. Στην τελική αν το επίπεδο της συζήτησης δεν σε ικανοποιεί, μπορείς να επιλέξεις να μην παίρνεις μέρος. Δεν είναι υποχρεωτικό....

Καλοπροαίρετα το λέω πάντα, γιατί εγώ ας πούμε μια χαρά περνάω εδώ με τις συζητήσεις μας και δεν θέλω να σε δω να φύγεις. Αλλά όχι και να μην τολμάω να μιλήσω μήπως και κρεμάσεις μούτρα.

Επίσης θέλω να μπορώ να πω ότι η ουρά στο baby clinic που πάω είναι μεγάλη, γιατί είναι μεγάλη ρε γμτ. Γιατί να χρυσώσω το χάπι. Τρέχω από το γραφείο με την ψυχή στο στόμα να περιμένω 2 ώρες να δω μια βαριεστημένη νοσοκόμα που δεν θυμάται την τελευταία φορά που κράτησε μεζούρα στα χέρια της και πρέπει να μου αρέσει κιόλας; Ε δεν μου αρέσει. Πέστε με περίεργη, δεν θα παρεξηγηθώ. Ουφ πια.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τσαντιστηκε κανένας με τις διαφορετικές απόψεις. Γι αυτο λέω εμείς εδω ως ομάδα δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να επικοινωνήσουμε. Εγω λέω χαίρομαι που είμαι καλα κ βλέπω gp κ ο άλλος πρέπει να μου την πει που είμαι κ ευχαριστημένη μα την ζωή μου

Είναι ανίατη η κατάσταση μας... Σίγουρα έχουμε σοβαρότερες δουλειές απο το να τσακωνομαστε. Κ τόσο καιρο στο παρεντς δεν έχω ξανακάνει συζητήσεις τέτοιου επιπέδου. Διαφωνούμε στο γκρουπ που είμαι αλλα σε άλλο επίπεδο, διαφορετική αντιμετώπιση

Δεν ξερω ποιος τσακωνεται παντως εγω πολυ ανετα καταθετω τις αποψεις μου και σχολιασα οτι για μενα παντα, 42 ωρες τοκετου δε θα χαρακτηριζονταν σουπερ. Δεν ειπα ουτε οτι δεν περνας καλα, ουτε οτι ειχες ασχημη γεννα, ουτε οτι το μωρο σου δεν εχει καλη παρακολουθηση.

Για τους γυναικολογους λες οτι αναλαμβανουν γεννες ενω δεν εχουν ειδικοτητα , κατι με μαχαιρι δεν καταλαβα καλα :(, οτι πανε να φανε τα λεφτα του κοσμακη κοινως κανοντας τις μαιες...εγω θεωρω οτι πολλες μαιες κανουν τους γιατρους ανεπιτυχως και οτι εχουμε προχωρησει απο τα χρονια που οι γυναικες γεννουσαν με μαιες στο σπιτι. Το οτι εχω διαφορετικη αποψη και την μοιραζομαι δε συνιστα αιτια καβγα και μαλιστα ιντερνετικου.;)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επιβάλλεται να σου αρέσει η παρακολούθηση από μαία. Και οι δημοτικές πισίνες. Και ο ήλιος / οι παραλίες / τα πάρκα / τα σχολεία της Αγγλίας. Αλλιώς τι κάνεις εδώ αν δεν σου αρέσουν όλα αυτά; Ε; Μίλα μαρήηηηηηη :evil:

Σοβαρά τώρα. Εκείνο που μπορείς ίσως να κάνεις ιδιωτικά είναι έξτρα υπέρηχους σε ιδιώτη γυναικολόγο. Νομίζω το κόστος είναι 100 λίρες, δεν είναι τόσο απαγορευτικό.

Μπορείς επίσης να κάνεις εξετάσεις ούρων / αίματος σε εργαστήριο, υπάρχουν ιδιωτικά.

Μιλαω καλε βαζω ποτε γλωσσα μεσα? Σοβαρα τωρα ευχαριστω για την απαντηση μου φυγε ενα βαρος οτι θα πρεπε ολη την εγκυμοσυνη να την περασω με 2 υπερηχους...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλή μου μπιγκι ο τρόπος που απαντάς είναι εριστικος

Δες πόσες φορές έχεις γράψει ότι είπα πως είμαι η Μονή με καλές εμπειρίες. Κολλας τόσο πολυ σε λέξεις κ αναγκαστικά έτσι σου μιλάει κ ο άλλος

Επίσης δεν χαρακτήρισα επίπεδα ως χαμηλά η ψηλά, εσύ το προκαλείς

Υπάρχει τόσος κόσμος που προσπαθεί να μάθει πέντε πράγματα για την Αγγλία

Αν εγω τριβω στη μούρη σας τα καλα εσυ τριβεις τα κακά. Ποιο είναι καλύτερο για αυτές τις κοπέλες;

Δεν το έπαιξα υπεράνω. Για κάθε κακό που βλέπω στην Αγγλία βλέπω κ ένα η δυο καλα κ έτσι ξεχνάς τα κακά. Μπορείς να πεις την άποψη σου κ τα προβλήματα σου, γι αυτο μπαίνουμε σε φόρουμ. Έχεις όμως κάτι θετικό η μόνο αρνητικά; Συνήθως τα αρνητικά είναι που χαλάνε τις διαθέσεις των ανθρώπων :)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ήδη στην 35η εβδομάδα αλλά επειδή είμαι δευτερότοκη η μαία μου είπε ότι δεν προβλέπονται μαθήματα ανώδυνου ούτε tours του νοσοκομείου. Με παρέπεμψε σε ιδιωτικά μαθήματα αν θέλω στο NCT (National Childbirth Trust) και στο site του NHS αντί του tour :rolleyes:

Έχεις κοιτάξει αν υπάρχει στο YouTube βιντεάκι με virtual tour του νοσοκομείου σου; Το δικό μου νοσοκομείο είχε. ΟΚ δεν είναι το ίδιο με το κανονικό tour, αλλά μια ιδέα θα την πάρεις.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Κ ένα ακόμα παράδειγμα για τον τροπο σου είναι το χθεσινό που είπα ότι δεν κατέβαζαν απο ΝΕΤ

Δεν αφήνεις τίποτα να πέσει κάτω κ να μην το σχολίασεις κ πάλι με προσβαλλες δημοσιως όπως πριν σε μπαναρουν

Ας μην γράψω αλλα... Γι αυτο είναι τα πμ ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπαιξα υπεράνω. Για κάθε κακό που βλέπω στην Αγγλία βλέπω κ ένα η δυο καλα κ έτσι ξεχνάς τα κακά. Μπορείς να πεις την άποψη σου κ τα προβλήματα σου, γι αυτο μπαίνουμε σε φόρουμ. Έχεις όμως κάτι θετικό η μόνο αρνητικά; Συνήθως τα αρνητικά είναι που χαλάνε τις διαθέσεις των ανθρώπων :)

Έχω πολλά θετικά. Όταν γίνει σχετική συζήτηση θα τα πω. Μέχρι στιγμής δεν το έχει φέρει η κουβέντα.

Δεν βλέπω λογικό να ρωτάει κάποιος για baby clinic κι εγώ να μιλάω για θέατρα, επειδή έχω πιο καλή εμπειρία από θεάματα παρά από baby clinic.

Στην τελική αν κάποιος ρωτάει γνώμες ή πληροφορίες, προφανώς ενδιαφέρεται και για τα καλά και για τα κακά. Αν θέλει να ξέρει μόνο τα καλά, μπορεί να το διευκρινίσει. Δεν είμαι μάντης.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...