Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Καλημέρααααα . Τι κάνετε;;;;

Για πείτε μου βάζετε διακοσμητικά πολλά στα έπιπλα σας π.χ. στο τραπέζι , σύνθετο , ράφια κ.λ. ;;

καλημερα! παντα ειχα λιγα κ καλα οπως κ τωρα, τα μονα που εχω βγαλει εντελως ειναι απο το τραπεζακι του σαλονιου γιατι τα πειραζε ο μικρος ασε που ανεβαινει επανω κ χορευει πηδαει ξαπλωνει.... οτι ναι .

τα χριστουγεννα ομως που ειχα βαλει ενα ρανερ κ μια εντυπωσικη στολισμενη πιατελα τον αφησα να τα επεξεργαστει ενα ενα κ του ζητησα να μην τα ξαναπειραξει προς μεγαλη μου εκπληξη δεν τα ξανακουμπησε:rolleyes:

στην κρεβατοκαμαρα ελαχιστα επισης εκτος 2 ρΑΦΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙς ΣΥΛΛΟΓΕς ΤΟΥ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημεραα!!

Μαρακι πολυ ενδιαφερον το λινκ που εβαλες για τα φίλτρα του καφέ! δεν ειχα σκεφτει ποτε ποσες χρησεις μπορει να εχουνε!

και εγω το σπιτι το εχω μινιμαλ.κ πιο ομορφο ειναι ετσι πιστευω κ δεν θελει κ πολυ καθαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραα!!

Μαρακι πολυ ενδιαφερον το λινκ που εβαλες για τα φίλτρα του καφέ! δεν ειχα σκεφτει ποτε ποσες χρησεις μπορει να εχουνε!

και εγω το σπιτι το εχω μινιμαλ.κ πιο ομορφο ειναι ετσι πιστευω κ δεν θελει κ πολυ καθαρισμα!

Έτσι Χριστιάνα μου !! Αυτό ήθελα να μεταφέρω ότι είναι πιο εύκολο στο καθάρισμα .

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι οπως ειπα εχω πολυ λιγα διακοσμητικα που σημαινει πως ειναι καλα , ταιριαζουν με το χωρο και μου αρεσουν πολυ.

Συνηθως οταν μου φερνουνε κατι, πειτε με περιεργη δεν μου πολυαρεσει γιατι εχω ηδη διαλεξει εγω αυτα που θελω να εχω στο χωρο μου.. οποτε τα φυλαω καπου ή τα δινω στη μαμα ,γιαγια μου. εκτος και αν ειναι κατι πιο ωραιο απο αυτα που εχω οποτε θα το στολισω ναι αφαιροντας κατι αλλο.

οσο για τα παιδικα τι να πω..ακομη να φτιαξω το δωματιο της μικρης γιατι σε λιγο καιρο θα μετακομισω, οποτε οτι μου φερνουν το εχω σε μια γωνια μεχρι να δω τι θα τα κανω.........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν σου φέρνουν δώρα διακοσμητικά ;; Και περισσότερο όταν φέρνουν για τα παιδικά δωμάτια ......

αχ αυτό είναι ένα θέμα....δεν ξέρω, λύπαμαι να τα πετάξω και συνήθως τα φυλάω κάπου.κακώς ίσως...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτό είναι ένα θέμα....δεν ξέρω, λύπαμαι να τα πετάξω και συνήθως τα φυλάω κάπου.κακώς ίσως...

Δεν είναι κρίμα όταν σου τα φέρουν δώρο να τα κρύβεις ;

Μια λύση είναι να τα αλλάζουμε αν ταιριάζουν με το χώρο μας . Το δύσκολο είναι όταν δεν είναι καθόλου του γούστου μας ή δεν ταιριάζουν με τη διακόσμηση μας .......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κρίμα όταν σου τα φέρουν δώρο να τα κρύβεις ;

Μια λύση είναι να τα αλλάζουμε αν ταιριάζουν με το χώρο μας . Το δύσκολο είναι όταν δεν είναι καθόλου του γούστου μας ή δεν ταιριάζουν με τη διακόσμηση μας .......

ναι ναι αυτό εννοούσα, όταν δεν μου ταιριάζουν...που συνήθως δεν ταιριάζουν, δεν ξέρω πώς γίνεται. το καλύτερό μου είναι να μου φέρνουν δώρο κεριά.¨οσα και να χω πάλι μου αρέσουν και τα χρησιμποιώ;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραιο το λινκ, θα το μελετησω!Οτι εχεις σε θεματα διακοσμησης κλπ να τα βαζεις ε??Με ενδιαφερουν τα παντα μιας και χτιζω και ψαχνω κ πως να διακοσμησω το σπιτι μας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σας...σας βρηκα την καταληλη στιγμη μιας και με τον αρραβωνιαστικο μου θα αλλαξουμε σπιτι γιατι φετος πηρε μεταθεση και απο το καλοκαιρι που ηρθε μενουμε στο φοιτητικο μου μιας και ηταν φθηνο για να βαλουμε στην ακρη τιποτα αλλα ρε κοριτσια εγω πρωτη φορα ασχολουμε με τετοια και καπως μου φαινεται το ολο θεμα.εννοω οτι πηγαμε να κοιταξουμε για επιπλα και εδω που ειμαστε ειναι πανακριβα..σαλονι απο 1700 και πανω?κρεβατοκαμαρα απο 1400 και χωρις ντουλαπα μαλιστα?το μονο φθηνο ηταν η τραπεζαριες που ειχες επιλογες να παρεις κατι με 500.θα μελετησω και τις ιδεες και τα λινκ σας αλλα εσεις που ειστε πιο εμπειρες ενημερωστε με λιγο.ετσι ειναι οι τιμες:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...