Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Ιδέες και λύσεις για οργάνωση


Recommended Posts

Καλημέρααααα . Τι κάνετε;;;;

Για πείτε μου βάζετε διακοσμητικά πολλά στα έπιπλα σας π.χ. στο τραπέζι , σύνθετο , ράφια κ.λ. ;;

καλημερα! παντα ειχα λιγα κ καλα οπως κ τωρα, τα μονα που εχω βγαλει εντελως ειναι απο το τραπεζακι του σαλονιου γιατι τα πειραζε ο μικρος ασε που ανεβαινει επανω κ χορευει πηδαει ξαπλωνει.... οτι ναι .

τα χριστουγεννα ομως που ειχα βαλει ενα ρανερ κ μια εντυπωσικη στολισμενη πιατελα τον αφησα να τα επεξεργαστει ενα ενα κ του ζητησα να μην τα ξαναπειραξει προς μεγαλη μου εκπληξη δεν τα ξανακουμπησε:rolleyes:

στην κρεβατοκαμαρα ελαχιστα επισης εκτος 2 ρΑΦΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΙς ΣΥΛΛΟΓΕς ΤΟΥ Ο ΑΝΤΡΑς ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 318
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημεραα!!

Μαρακι πολυ ενδιαφερον το λινκ που εβαλες για τα φίλτρα του καφέ! δεν ειχα σκεφτει ποτε ποσες χρησεις μπορει να εχουνε!

και εγω το σπιτι το εχω μινιμαλ.κ πιο ομορφο ειναι ετσι πιστευω κ δεν θελει κ πολυ καθαρισμα!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραα!!

Μαρακι πολυ ενδιαφερον το λινκ που εβαλες για τα φίλτρα του καφέ! δεν ειχα σκεφτει ποτε ποσες χρησεις μπορει να εχουνε!

και εγω το σπιτι το εχω μινιμαλ.κ πιο ομορφο ειναι ετσι πιστευω κ δεν θελει κ πολυ καθαρισμα!

Έτσι Χριστιάνα μου !! Αυτό ήθελα να μεταφέρω ότι είναι πιο εύκολο στο καθάρισμα .

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι οπως ειπα εχω πολυ λιγα διακοσμητικα που σημαινει πως ειναι καλα , ταιριαζουν με το χωρο και μου αρεσουν πολυ.

Συνηθως οταν μου φερνουνε κατι, πειτε με περιεργη δεν μου πολυαρεσει γιατι εχω ηδη διαλεξει εγω αυτα που θελω να εχω στο χωρο μου.. οποτε τα φυλαω καπου ή τα δινω στη μαμα ,γιαγια μου. εκτος και αν ειναι κατι πιο ωραιο απο αυτα που εχω οποτε θα το στολισω ναι αφαιροντας κατι αλλο.

οσο για τα παιδικα τι να πω..ακομη να φτιαξω το δωματιο της μικρης γιατι σε λιγο καιρο θα μετακομισω, οποτε οτι μου φερνουν το εχω σε μια γωνια μεχρι να δω τι θα τα κανω.........:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το θέμα είναι τι γίνεται όταν σου φέρνουν δώρα διακοσμητικά ;; Και περισσότερο όταν φέρνουν για τα παιδικά δωμάτια ......

αχ αυτό είναι ένα θέμα....δεν ξέρω, λύπαμαι να τα πετάξω και συνήθως τα φυλάω κάπου.κακώς ίσως...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ αυτό είναι ένα θέμα....δεν ξέρω, λύπαμαι να τα πετάξω και συνήθως τα φυλάω κάπου.κακώς ίσως...

Δεν είναι κρίμα όταν σου τα φέρουν δώρο να τα κρύβεις ;

Μια λύση είναι να τα αλλάζουμε αν ταιριάζουν με το χώρο μας . Το δύσκολο είναι όταν δεν είναι καθόλου του γούστου μας ή δεν ταιριάζουν με τη διακόσμηση μας .......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κρίμα όταν σου τα φέρουν δώρο να τα κρύβεις ;

Μια λύση είναι να τα αλλάζουμε αν ταιριάζουν με το χώρο μας . Το δύσκολο είναι όταν δεν είναι καθόλου του γούστου μας ή δεν ταιριάζουν με τη διακόσμηση μας .......

ναι ναι αυτό εννοούσα, όταν δεν μου ταιριάζουν...που συνήθως δεν ταιριάζουν, δεν ξέρω πώς γίνεται. το καλύτερό μου είναι να μου φέρνουν δώρο κεριά.¨οσα και να χω πάλι μου αρέσουν και τα χρησιμποιώ;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραιο το λινκ, θα το μελετησω!Οτι εχεις σε θεματα διακοσμησης κλπ να τα βαζεις ε??Με ενδιαφερουν τα παντα μιας και χτιζω και ψαχνω κ πως να διακοσμησω το σπιτι μας!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σας...σας βρηκα την καταληλη στιγμη μιας και με τον αρραβωνιαστικο μου θα αλλαξουμε σπιτι γιατι φετος πηρε μεταθεση και απο το καλοκαιρι που ηρθε μενουμε στο φοιτητικο μου μιας και ηταν φθηνο για να βαλουμε στην ακρη τιποτα αλλα ρε κοριτσια εγω πρωτη φορα ασχολουμε με τετοια και καπως μου φαινεται το ολο θεμα.εννοω οτι πηγαμε να κοιταξουμε για επιπλα και εδω που ειμαστε ειναι πανακριβα..σαλονι απο 1700 και πανω?κρεβατοκαμαρα απο 1400 και χωρις ντουλαπα μαλιστα?το μονο φθηνο ηταν η τραπεζαριες που ειχες επιλογες να παρεις κατι με 500.θα μελετησω και τις ιδεες και τα λινκ σας αλλα εσεις που ειστε πιο εμπειρες ενημερωστε με λιγο.ετσι ειναι οι τιμες:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...