Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Εγώ τα πάντα στις άλλες εγκυμοσύνες τα έκανα σε συνεργάτη του γιατρού μου,τώρα δηλαδή θα κλείνω ραντεβού πχ 2-3 βδομάδες πριν την β'επιπέδου σε γυναικολόγο μάνας και παιδιού και θα μου τον γράφει εκεί??Αλλά εγώ θα κάνω κανονικά στον συνεργάτη του γιατρού απλά θα πάρω μετά κάποια χρήματα πίσω ε?


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι έτσι αλλά θα ξαναρωτήσω, αυτός ο γιατρός που πάω τελευταία είναι στο ικα και το κατέχει το άθλημα.

που θα γεννήσεις; το χω ένα θέμα κι αυτό, δεν έχω αποφασίσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2τα έκανα στο αρεταιειο αν λειτουργεί ακόμα και καλώς εχόντων των πραγμάτων εκεί θα ξαναγεννήσω...Εμένα δεν είναι στο ίκα ο γιατρός μου...Εσύ που θα γεννήσεις?


:-D

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε! καλό το αρεταίειο; το φοβάμαι λίγο σε σχέση με τις καισαρικές.

το πρώτο στη θεσ.νικη, σε ιδιωτικό το γέννεσις, το δεύτερο αθήνα στο έλενας. τώρα δε ξέρω ακόμα. τα λυπάμαι τα λεφτά για ιδιωτικό και δεν έχω και τη καλύτερη εμπειρία εκεί που γέννησα εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα είναι και σε τι γιατρό θα πέσεις εγώ στην πρώτη γέννα έπαθα ρήξη και είχα αιμορραγία(αν έμενα στο χασάπη που ήθελε ντε και καλά να με ξεγεννήσει με καισαρική στο Μητέρα,ευτυχώς τον άλλαξα)δεν ξέρω και εγώ τι θα γινόταν,πάντως πολύ καλό προσωπικό και φημίζεται για τους πολύ καλούς πανεπιστημιακούς γιατρούς που έχει,απλά σαν κτήριο είναι παλιό αλλά εκεί που ήμουνα εγώ είχε ανακαινιστεί ο χώρος και δεν είχα κανένα πρόβλημα...Εγώ έχω τον Χασιάκο για γιατρό και δεν έχω κανένα πρόβλημα το μόνο μείον ότι έχει πολύ κόσμο


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσάκια....

Ροδάκινουλα καλωσορίσες με το καλο το μωρακι......

Εγω γύρισα σπίτι να ξεκουραστω καμία ώρα και μετα ξανα στη δουλεια.....έν τω μεταξύ νυσταζω και δεν μπορώ να κοιμηθω ουφ....

Μιλάτε για γεννες????εγω γεννησα στο γενεσις είναι ιδιωτική κλινική....ειμαι πολυ ευχαριστημένη και λέω να ξανάπαω εκει...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

νικολέτα δεν έχω πρόθεση να κακολογήσω τη συγκεκριμένη κλινική, είναι θέμα λόττο πιστεύω, εμένα μου έκαναν μεγάλη ζημιά τότε στο πρώτο παιδί αλλά από άλλους έχω ακούσει καλά σχόλια. είναι να μη σου τύχει η κακή περίπτωση γιατρού (σε μένα αναισθησιολόγου)

ο χασιάκος εγγύηση ε; το χω ακούσει και η κολλητή μου έκεί γέννησε και τα 2.

εγώ το καπελάκη είχα στο έλενας, γενικά ευχαριστημένη είμαι απ το μαιευτήριο και τα λουξ δωμάτιο φυσάνε σε σχέση με όλα τα ιδιωτικά. θα το δω για φέτος έχουμε καιρό εξάλλου.

Link to comment
Share on other sites

έπεσα σε αναισθησιολόγο τουρίστα κομαντατουρ που δεν ήξερε τι εστι επισκληρίδιος, με τρύπησε 6 φορές βάλε βγάλε και κατέληξα σε κωματώδη κατάσταση για εσπευσμένη καισαρική με το μωρό με 30 παλμούς, μετά από 5 μέρες νοσηλεύτηκα και στο ιπποκράτειο με λεχωειδή υπέρταση εξαιτίας της υπεροδοσολογίας φαρμάκων. για 1,5 χρόνο είχα φριχτούς πόνους στη πλάτη δυστυχώς. δεν ήταν και η ιδανικότερη εμπειρία ε; μετά από 5 χρόνια κι αφού ο θυμός έχει περάσει λέω ότι απλά ήμουν άτυχη. δε συμβαίνουν καθημερινά αυτά, και φυσικά θα ήταν άδικο να παίρνει η μπάλα όλο το προσωπικό. κάθε περίπτωση δεν είναι η ίδια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έπεσα σε αναισθησιολόγο τουρίστα κομαντατουρ που δεν ήξερε τι εστι επισκληρίδιος, με τρύπησε 6 φορές βάλε βγάλε και κατέληξα σε κωματώδη κατάσταση για εσπευσμένη καισαρική με το μωρό με 30 παλμούς, μετά από 5 μέρες νοσηλεύτηκα και στο ιπποκράτειο με λεχωειδή υπέρταση εξαιτίας της υπεροδοσολογίας φαρμάκων. για 1,5 χρόνο είχα φριχτούς πόνους στη πλάτη δυστυχώς. δεν ήταν και η ιδανικότερη εμπειρία ε; μετά από 5 χρόνια κι αφού ο θυμός έχει περάσει λέω ότι απλά ήμουν άτυχη. δε συμβαίνουν καθημερινά αυτά, και φυσικά θα ήταν άδικο να παίρνει η μπάλα όλο το προσωπικό. κάθε περίπτωση δεν είναι η ίδια.

Πω πω ρε συ Άννα τι λες τώρα??Και δεν τους έκανες τίποτα??Χριστέ μου,εγώ στον γιο μου έκανα 2φορές την επισκληρίδιο γιατί εμένα μου την έβαλε σε λάθος σημείο


:-D

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ρε συ Άννα τι λες τώρα??Και δεν τους έκανες τίποτα??Χριστέ μου,εγώ στον γιο μου έκανα 2φορές την επισκληρίδιο γιατί εμένα μου την έβαλε σε λάθος σημείο

άσε εκείνη την ώρα δε το σκέφτεσαι δυστυχώς, ήμουν και άσχετη φουλ τότε... γι αυτό στο δεύτερο πήγα κατευθείαν σε δημόσιο έλεγα τουλάχιστον αν αποδειχτώ και πάλι άτυχη να μην έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά.:wink:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως γενικά στα ιδιωτικά είναι λίγο παγίδα όλα...4Ξαδερφες του άντρα μου γεννήσανε όλες σε ιδιωτικό και κάνανε και οι 4καισαρική...Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει σε ένα γιατρό που ήταν στο Μητέρα στο ιατρείο του είχε φανταστείτε έναν υπέρηχο που άκουγε μόνο τους παλμούς του μωρού & ότι αμοιβή δικιά του για φυσ.τοκετό και για το μαιευτήριο(σε 4κλινο) μου ζητούσε 6000Ε & στις 10λέξεις η 9 ήταν καισαρικη


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...