Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες... Έχω να μπω αρκετό καιρό και έχουμε μαζευτεί πολλές... Πήγα στον γιατρό πριν από 10 μέρες... έκανα τον πρώτο υπέρηχο.. ακούσαμε καρδούλα... τρελάθηκα τελείως.. Βλέπετε για μένα είναι το πρώτο και όλα είναι πρωτογνωρα!!! Κορίτσια άρχισα να μην μπορώ να πιω άσπρο γάλα. Μου φέρνει ανακατοσούρα!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα

έχω νέα από τον πρώτο υπέρηχο

είδαμε σάκο και ακούσαμε καρδιά

αλλά όπως και σε σένα Μαριλένα κι εμένα μου είπε ότι

η εβδομάδα κύησης δεν συμβαδίζει με τον υπέρηχο

βέβαια δεν το βρήκε ανησυχητικό αλλά μου είπε ότι συμβαίνει συχνά

και να ξαναπάω σε 2-3 βδομάδες

εγώ όμως έχω αγχωθεί τρελά

γιατί: στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα ακούσει τον παλμό δυνατό και σαν

καλπασμό αλόγου αλλά σ'αυτήν δεν ήταν έτσι

χτυπούσε πολύ αργά η καρδιά

βέβαια η γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικός ο χτύπος

για μια καρδία που μόλις ξεκίνησε να χτυπά:confused:

επίσης είχα δεί φασόλι κανονικό ενώ τώρα ίσα που φαινόταν

μια κουκίδα και έψαξε λίγο και για να την βρεί

ξέρω ότι δεν κάνει να συγκρίνεις εγκυμοσύνες

αλλά τον πρώτο υπέρηχο τον έκανα και τις 2 φορές

6εβδ. +6ημ. και στην πρώτη είχε γίνει πιο αργά η σύλληψη

ενώ σ'αυτήν έγινε νωρίτερα

περίμενα να δώ κάτι μεγαλύτερο

και να ακούσω καλπασμό

η γιατρός ήταν καθυσηχαστική πάντως

μέχρι που νευριάσε με το άγχος μου

γιατί ένιωσε ότι την αμφισβητώ

να σημειώσω ότι δεν είναι γυναικολόγος αλλά υπερηχογραφίστρια

εμβρυολόγος

στο γιατρό μου παώ την Δευτέρα να του δείξω τον υπέρηχο

(στο Έλενας δεν κάνουν υπερήχους οι γιατροί)


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! δεν ξέρω από που να αρχίσω...

Την Τρίτη όπως είχα γράψει πήγα για να πάρω τις εξετάσεις από την Βιοιατρική. στην καλλιέργεια κολπικού επιχρίσματας βρέθηκαν 2 μικρόβια. ουρεόπλασμα και β αιμολυτικος στρέπτοκοκκος ομάδας Β. Δεν ήξερα που πατώ και που βρίσκομαι. παιρνω τηλ τον γιατρο (σ.σ: γιατρός του αλεξάνδρα είχα μονο εναν αριθμο κινητου για να τον βρω) δεν το σηκωνει.. ξαναπαιρνω ..τιποτα παλι... παιρνω τριτη φορά ...γείωμα... στελνω μηνυμα να με παρει αμεσα και οτι βρεθηκε αυτο και αυτο... παλι τιποτα... παιρνω κατα τις 9 και παλι... κλειστο!!!! δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ειμουν..μπαινω και στο ιντερνετ βλεπω τι εστι το βερυκοκο και γινομαι χειροτερα!!!(τι το θελα!!!)

την επομενη μερα απο την δουλεια ξαναπαιρνω.. το κινητο ανοιχτο αλλα το γειωμα γειωμα!!!αρχιζω να ψαχνομαι για γιατρο.. στο αλεξανδρα δεν εκανα το κοπο να ψαξω γιατι ειναι μια κλικα ολοι... τελικα ενας συναδελφος που περιμενουν παιδακι τον απριλιο μου δινει το τηλ του δικου του.παιρνω στο κινητο, του εξηγω το και το, με καθησυχαζει ο ανθρωπος και κλεινουμε και ενα ραντεβου την ιδια μερα πιο νωρις απο την ωρα που εχει τα ραντεβου του για να τα πουμε με ησυχια.. οντως πηγα , μου εξηγησε οτι προς στιγμην δεν εχουμε θεμα αλλα μετά το 1ο τρίμηνο θα πάρω μια αντιβίωση και για τα 2. είδαμε και το μπιζέλι... 2,6 εκ. και μου εφυγε το αγχος. ο δόκτωρ πολυ καλός, ήρεμος άνθρωπος, υπέρ του φυσιολογικού τοκετου το μονο ειναι οτι ξεγεννα σε ιδιωτικο ( λητω , ρεα, μητερα) και δεν υπαρχει φραγκο αλλα κατι θα γινει.. ελπιζω να ισχυει αυτο που ακουγεται για τα ιδιωτικα και τισ συμβασεις με το ικα και να γεννησω σε ιδιωτικο σε τετρακλινο μεν αλλα τζαμπα δε!! το λητω πλεον υποστηρίζει το rooming in οπότε θα θηλάσω και αποκλειστικα όπως εκανα με τον Σπυρακο.

α! παραλίγο να το ξεχασω.. 24 ωρες μετα ντριιιν το κινητο ...ο αφαντος γιατρος του δημοσιου!! δεν το σηκωνω απο τα νευρα μου... μετα απο κανα μισαωρο ξαναπαιρνει... λεω στο συζυξ και το σηκωνει αυτος... ηταν μια μαια του για να επιβεβαιωσει το ραντεβου που ειχαμε για 18/01!!!!!ε ποιος τον ειδε και δεν τον φοβηθηκε τον άντρα μου!!!!εννοειται οτι δεν επιβεβαιωσαμε το ραντεβου... πληρης αναισθησια ομως...ουτε καν εκαναν τον κοπο να διαβασουν το μηνυμα μου... τα λεφτα τα μαυρα ξερουν να τα τσεπωνουν ομως !!! κριμα!! ο συγκεκριμενος μολις τα εχασε... και δεν επαιρνε και λιγα... κανα χιλιαρικακι και στανταρ!!!!


suU8p3.png

vdz8p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια δεν σας εχω διαβασει ειμαι χαλια με ανακατωσουρες πονοκεφαλους και ζαλαδες ολη μερα...Να καλοσωρισω τα νεα μελη μας και με το καλο σε ολες μας!!!!Την πεμπτη εχω γιατρο επιτελους αχ δεν περνανε οι μερες!


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Να έρθω και εγώ στην παρέα σας?

Είμαι η Δέσποινα, από Θεσσαλονίκη, αλλά τώρα μένω αγγλία, και περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι στις 08/08.

Καρδούλα ακούσαμε στις 7εβ και 1μερα, 146 χτύπους το λεπτο και το σποράκι 10mm. Με βάση ΤΕΠ το μωράκι εκείνη τη μέρα έπρεπε να είναι 7 και 3, αλλά επειδή μετρούσα γόνιμες, νομίζω πως η σύλληψη δεν έγινε τη 15, αλλά τη 17 οπότε μια χαρά (σε κύκλο 28ημερών). Εύχομαι και στις κοπέλες που το φασολάκι τους ήταν λίγο πιο μικρό να συμβαίνει το ίδιο. Αλλώστε ο υπολογισμός με βάση ΤΕΠ είναι έγκυρος μόνο σε κύκλο 28 ημερών (αν δε κάνω λάθος).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια!!! δεν ξέρω από που να αρχίσω...

Την Τρίτη όπως είχα γράψει πήγα για να πάρω τις εξετάσεις από την Βιοιατρική. στην καλλιέργεια κολπικού επιχρίσματας βρέθηκαν 2 μικρόβια. ουρεόπλασμα και β αιμολυτικος στρέπτοκοκκος ομάδας Β. Δεν ήξερα που πατώ και που βρίσκομαι. παιρνω τηλ τον γιατρο (σ.σ: γιατρός του αλεξάνδρα είχα μονο εναν αριθμο κινητου για να τον βρω) δεν το σηκωνει.. ξαναπαιρνω ..τιποτα παλι... παιρνω τριτη φορά ...γείωμα... στελνω μηνυμα να με παρει αμεσα και οτι βρεθηκε αυτο και αυτο... παλι τιποτα... παιρνω κατα τις 9 και παλι... κλειστο!!!! δεν μπορειτε να φανταστειτε πως ειμουν..μπαινω και στο ιντερνετ βλεπω τι εστι το βερυκοκο και γινομαι χειροτερα!!!(τι το θελα!!!)

την επομενη μερα απο την δουλεια ξαναπαιρνω.. το κινητο ανοιχτο αλλα το γειωμα γειωμα!!!αρχιζω να ψαχνομαι για γιατρο.. στο αλεξανδρα δεν εκανα το κοπο να ψαξω γιατι ειναι μια κλικα ολοι... τελικα ενας συναδελφος που περιμενουν παιδακι τον απριλιο μου δινει το τηλ του δικου του.παιρνω στο κινητο, του εξηγω το και το, με καθησυχαζει ο ανθρωπος και κλεινουμε και ενα ραντεβου την ιδια μερα πιο νωρις απο την ωρα που εχει τα ραντεβου του για να τα πουμε με ησυχια.. οντως πηγα , μου εξηγησε οτι προς στιγμην δεν εχουμε θεμα αλλα μετά το 1ο τρίμηνο θα πάρω μια αντιβίωση και για τα 2. είδαμε και το μπιζέλι... 2,6 εκ. και μου εφυγε το αγχος. ο δόκτωρ πολυ καλός, ήρεμος άνθρωπος, υπέρ του φυσιολογικού τοκετου το μονο ειναι οτι ξεγεννα σε ιδιωτικο ( λητω , ρεα, μητερα) και δεν υπαρχει φραγκο αλλα κατι θα γινει.. ελπιζω να ισχυει αυτο που ακουγεται για τα ιδιωτικα και τισ συμβασεις με το ικα και να γεννησω σε ιδιωτικο σε τετρακλινο μεν αλλα τζαμπα δε!! το λητω πλεον υποστηρίζει το rooming in οπότε θα θηλάσω και αποκλειστικα όπως εκανα με τον Σπυρακο.

α! παραλίγο να το ξεχασω.. 24 ωρες μετα ντριιιν το κινητο ...ο αφαντος γιατρος του δημοσιου!! δεν το σηκωνω απο τα νευρα μου... μετα απο κανα μισαωρο ξαναπαιρνει... λεω στο συζυξ και το σηκωνει αυτος... ηταν μια μαια του για να επιβεβαιωσει το ραντεβου που ειχαμε για 18/01!!!!!ε ποιος τον ειδε και δεν τον φοβηθηκε τον άντρα μου!!!!εννοειται οτι δεν επιβεβαιωσαμε το ραντεβου... πληρης αναισθησια ομως...ουτε καν εκαναν τον κοπο να διαβασουν το μηνυμα μου... τα λεφτα τα μαυρα ξερουν να τα τσεπωνουν ομως !!! κριμα!! ο συγκεκριμενος μολις τα εχασε... και δεν επαιρνε και λιγα... κανα χιλιαρικακι και στανταρ!!!!

δυστυχώς δεν εκπλήσσομαι! όλα όμως γίνονται για ένα σκοπό! κι εύχομαι να ναι ο καλύτερος!

μη σε αγχώνουν τα μικρόβια, κάτι είχα κι εγώ στη πρώτη κύηση, με μερικά υπόθετα στο 4ο μήνα εξαφανίστηκαν!

Link to comment
Share on other sites

εγώ παρόλο που πήγα στο γιατρό πριν 10 μέρες θα ξαναπάω και αυτή τη βδομάδα, του το ξεκαθάρισα ότι θα πηγαίνω κάθε 15 για αρχή γιατί την έχω μια φοβία. και αυχενική σε 2 βδομάδες περίπου.

δεν εχω κανένα σχεδόν αρνητικό σύμπτωμα... περίεργο...πάντα τα χα τα πονάκια μου

καλως ήρθατε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Καλε που είστε όλες???που χαθηκατε????

Chiqui ελπίζω να αλλάξεις γιατρο....θα τα είχα πάρει κρανίο....τώρα ολα καλα??"

Δεσποινα καλωσορίσες με το καλο το μωρακι..

Είσαστε όλες καλα???πηγε καμία στο γιατρο???Myrina??? όλα καλα???

Σας αφήνω τώρα γιατι ο μικρός δεν με αφήνει να γράψω τιποτα...χαχαχχαχα


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια..ελπίζω να είστε καλά κ εσεις κ τα σποράκια..εμείς μια χαρούλα...αυριο έχουμε γιατρούλη...πιστεύω να έχουμε μεγαλώσει...θα κανονίσω κ για την αυχενική γιατι πρέπει να κλείσω ραντεβου καιρό πριν..


[URL="http://www.ticker.7910.org/eng"][IMG]http://www.ticker.7910.org/as1cEZA0g410010MDAwNDk5MWR8ODc1NjU0ZHxteSBiYWJ5.gif[/IMG][/URL]


[url=http://lilypie.com][IMG]http://lb1f.lilypie.com/W9Frp2.png[/IMG][/url
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Εγώ έχω φρικάρει λίγο από την αγωνία μου, από το Σάββατο έχω συνέχεια αίμα, όχι με ροή, αλλά συνέχεια. Το θετικό :confused: είναι ότι είναι σκούρο (καφέ-μαύρο) και τηλεφωνικά ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ γιατί αυτό είναι παλιό αίμα. Από την προηγούμενη Κυριακή έχει ξεκινήσει αυτή η ιστορία (8/1), και διαπιστώνω πως όσο ξαπλώνω ελαττώνεται, αλλά όταν πάω να ξεθαρέψω και να βγω από το σπίτι ή να κάνω κάποια οποιαδίποτε δραστηριότητα που χρειάζεται λίγη προσπάθεια τότε ξανά με πιάνει. :-(

Ο γιατρός από το νοσοκομείο μου έγραψε 30 μέρες άδεια. Ζορίζομαι πολύ στο σπίτι μόνη μου, δεν έχω κανέναν εδώ στο Ηράκλειο (είμαι από βόρεια ελλάδα) και ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα από νωρίς το πρωί. Είναι και οι ορμόνες.. Έχω όλο νεύρα που είμαι κλεισμένη μέσα.. Άσε που το βράδυ αφού δεν κάνω τίποτα όλη μέρα δεν νυστάζω κιόλας, και πως να κουραστείς να κοιμηθείς όταν είσαι όλη μέρα ξάπλα; Βλέπω συνέχεια τηλεόραση :? Φυσικά συνεχίζω το utrogestan...

Κατά τα άλλα παρασκευή έκανα υπέρηχο στο νοσοκομείο (όπου μου πήρε 3 ώρες η όλη διαδικασία!!!). Πολύ ταλαιπωρία το νοσοκομείο, αλλά όμως πολύ περισσότερη σχολαστικότητα. Μου πήρανε ιστορικό για οτιδίποτε, μέχρι με ζύγισαν κιόλας, ο γιατρός μου έξω δεν με έχει ρωτήσει τίποτα... Και το μηχάνημα που είχαν είναι καλύτερο από του γιατρού μου, μου έβγαλαν και εκτύπωση :lol::tongue: Και άκουσα και την καρδούλα (νομίζω:confused:) βασικά η κοπέλα που μου έκανε τον υπέρηχο μετρούσε με το χέρι από τον καρπό μου τον δικό μου παλμό για να καταλάβει αν από τον υπέρηχο ακουγόταν ο δικός μου ή του μωρού, και μου είπε πως ήτανε του μωρού. Έτσι το κάνουνε συνήθως; :confused:

MarilenaAth και chrimai και σε εμένα ακριβώς το ίδιο, δηλαδή ενώ την ημέρα του υπέρηχου βάσει κύκλου υποτίθεται ότι ήμουν 6εβδ5ημ, βάσει μετρήσεων του σάκου ήτανε 5εβδ2ημ, το οποίο δεν με ανησυχεί γιατί τα τελευταία 2 χρόνια ο κύκλος μου δεν ήτανε πολύ σταθερός, οπότε και δεν μπορώ με σιγουριά να πω πότε έγινε η σύλληψη..

Αύριο θα πάω πάλι στο νοσοκομείο για να κάνω εξετάσεις αίματος και ούρων, όλες αυτές που ζητάνε στην αρχή.. Πάλι ταλαιπωρία!! Και το απόγευμα θα πάω από τον γιατρό μου έξω να δούμε αν όλα είναι καλά..

Ας ελπίσουμε το μωράκι μου να είναι καλά και αυτή η αποκόλληση να μην ήτανε κάτι σοβαρό.

leta800 και όλες που είστε δευτερομανούλες (πόσο μάλλον τις τριτομανούλες), πραγματικά σας θαυμάζω! Η δική σας προσπάθεια είναι πολύ μεγαλύτερη και είστε άξιες συγχαρητηρίων που την παλεύετε!! Με τους εμετούς leta800 πως την παλεύεις; Έχει στρώσει καθόλου η κατάσταση;

ANNA27 τώρα διάβασα αυτό που σου συνέβη, και πραγματικά ήτανε μεγάλη ατυχία :-(, ευτυχώς μες την ατυχία σου ήσουν "τυχερή" και όλα πήγαν καλά στο τέλος! :cool:

ριτα79 έτσι ακριβώς όπως το λες είναι! Όταν άκουσα την καρδούλα του ένοιωσα μια ανακούφιση ότι όλα πάνε καλά! Μακάρι να υπήρχε ένας τρόπος να το ακούω συνέχεια!! Τότε δεν θα είχα τόση ανασφάλεια!! Πραγματικά ανυπομωνώ για την επόμενη "πίστα"!! :lol:

MarilenaAth η θετική σου ενέργεια φτάνει πάντα!! :D Δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα γεννήσω και είμαι λίγο μπερδεμένη σε αυτό το θέμα. Ως τώρα πήγαινα στον Πολυχρονάκη, αυτός από ότι ξέρω συνεργάζεται με το Ασκληπειήο, αν και δεν το έχουμε συζητήσει. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του, είναι πολύ καλός και πάντα διαθέσιμος, και έχει πολυετή πείρα. Οστώσο για να μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά χρειάζομαι γνωμάτευση από γιατρό νοσοκομείου.. Τις εξετάσεις επίσης στο νοσοκομείο τις κάνω, του μεγάλους υπέρηχους επίσης εκεί (στο παγνή) και έχουν πολύ καλά μηχανήματα έτσι κι αλλιώς. Οπότε αρχίζω και σκέφτομαι, αφού την ταλαιπωρία στις ουρές και στην αναμονή θα την φάω ούτως ή αλλως, μήπως να γεννήσω κιόλας εκεί; Ξέρεις καμία να έχει γεννήσει στο παγνή;

geo_angela και η κουμπάρα μου, μου είχε πει ότι οι αναγούλες τις είχαν αρχίσει μετά που άκουσε καρδούλα!! Υπομονή!

chiqui αυτό ακριβώς φοβάμαι μήπως συμβεί και σε εμένα αν αποφασίσω να συνεχίσω με κάποιον γιατρό στο δημόσιο νοσοκομείο.. Ότι θα χάσω την φροντίδα που έχω από τον γιατρό μου...

Πραγματικά σε αυτό που περνάω νοιώθω πως κανείς δεν μπορεί να με νοιώσει, η μόνη μου παρηγοριά είναι αυτός εδώ ο χώρος!

Καλή συνέχεια σε όλες και τα καλύτερα για τους υπέρηχους εύχομαι!!

Καληνύχτα!! ;)

Υ.Γ. Συγνώμη για το μακροσκελές του μυνήματος!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα σε ολα τα κοριτσια και με το καλο να δεχτειτε τα μωρακια σας !!! Ειμαι και εγω εγγυος 10 εβδομαδων στο πρωτο μου παιδακι!!!!μεχρι στιγμης ολα πανε καλα και ακουσαμε και καρδουλα και το ειδαμε να κινιται κιολας στο υπερηχο !!!!!!το μονο που με ταλαιπωρουσε μεχρι και την προηγουμενη εβδομαδα ηταν οι αναγουλες και οι εμμετοι που θελω να πιστευω οτι περασαν !!!!!


image.php?type=sigpic&userid=28415&dateline=1328000097
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!περιμενω κ εγω το δευτερο παιδακι μου με πητ 6/9 αλλα επειδη εκανα καισαρικη στο πρωτο λογικα θα γεννησω τελος αυγουστου:P

να εχουμε ολες μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με το καλο να δεχτουμε τα μωρακια μας!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες.

Πώς είστε σήμερα? Από συμπτώματα πώς τα πάμε?

Εκλείσα επιτέλους την αυχενική και ραντεβού στο καπάκι με το γιατρό για τις 24/01. Υπολογίζω πως τότε θα είμαι 11εβ. και 6 ημερών. Καλά είναι? Εσείς πότε θα κάνετε την αυχενική?

Αχ, μια αγωνια την έχω η καημένη. Τον πρώτο υπέρηχο και μοναδικό για την ώρα τον έκανα στις 22/12. άραγε τι κάνει το εμβρυάκι μου? αναπτύσεται σωστά? Η καρδούλα του χτυπάει ακόμα? Το ξέρω δε πρέπει να σκέφτομαι αρνητικά, αλλά φαντάζομαι είναι λογικό να έχουμε τέτοιες αγωνίες.

Στο πρώτο τον υπέρηχο δυστυχώς ο γιατρός εκτός από το εμβρυάκι είδε και ένα ινομύωμα 3.2χιλ. Μακάρι να εξαφανιστηκε ή έστω να μη μεγάλωσε περισσότερο. Αχ, ποιος περιμένει μέχρι την άλλη Τρίτη!:(

Link to comment
Share on other sites

Μυρινα

Τι κάνεις κοπελιά μου? Πώς είσαι σήμερα?

Καταλαβαίνω τη στενοχώρια σου και εύχομαι σύντομα να σταματήσει το αιματάκι, να μπορέσεις να ησυχάσεις και εσύ λιγουλάκι.

Φαντάζομαι, και η πολύ ξεκούραση βαράει κάπως, αλλα σκέψου πώς είναι για καλό. Και πώς καλύτερα να κάτσεις τώρα στο κρεβάτι παρά να είσαι για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης στη τσίτα. Καλη επιτυχία αύριο στις αναλύσεις σου!

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα ακόμα να ευχηθώ και στα άλλα κοριτσάκια που κάπως τα σποράκια τους τους ταλαιπωρούν, να πάνε όλα καλά και από τον επόμενο κιόλας υπέρηχο να δείξουν πως όλα πάνε καλά και πως άδικα ανησυχούσαν.

Μακάρι όλες μας να έχουμε μια ηρεμη εγκυμοσύνη και πριν ακόμα μπει το φθινόπωρο να κρατάμε τα μωράκια μας στην αγκαλία μας.

Και στις διδυμοεγκυούλες να ευχηθώ διπλή υπομονή και να πάνε όλα τέλεια. Αλήθεια, είναι αλήθεια ότι τα συμπτώματα είναι πιο έντονα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...