Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Eflenew είπε:

      Τότε μπράβο σας με το μωράκι σας που φτάσατε 30η εβδομάδα. Με το καλό να το δεχτείς! 🥰

      μακάρι να κάτσει εκεί που είναι για βδομαδες ακόμα! είναι βιαστικός !  και συ με το καλό, μια τεραααστια χοριακη και μια καλή εγκυμοσυνη εύχομαι! 🙏

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

ροδακινάκι με το καλό

απολαύσε το τώρα...και να πάρεις στα χέρια σου ένα ζουμερό και υγιές

ροδακινάκι

λοιπόν εγώ γέννησα στο Έλενας με τον Γαζή

και έμεινα στο λούξ το οποίο δεν το αλλάζω με τίποτα

όλα πήγαν καλά στον τοκετό

δεν τον κούρασα καθόλου τον άνθρωπο

σε 2 ωρίτσες είχαμε ξεμπερδέψει

δεν χρειάστηκε να κάνει και πολλά

πήγαινε μόνο του το πράγμα

αλλά ρε κορίτσια υπέφερα μετά από τα ράμματα

έκανα να καθήσω 15 μέρες

τα έκανα όλα όρθια και θήλαζα μόνο ξαπλωμένη

είχα πολλά ραμμάτα και εσωτερικά και εξωτερικά

έσκισα τον τράχηλο και η τομή έφτανε μέχρι πίσω

με έραβε μια ώρα και επειδή δεν είχα κάνει επισκληρίδιο

(στο Έλενα δεν την πολυ υποστηρίζουν και δεν ήθελα κιόλας)

όσο δεν πόνεσα στη γέννα και δεν ακούστηκα

τόσο ούρλιαζα όταν με έραβε παρά την ξυλοκαίνη που μου είχε κάνει τοπικά

τον κλωτσούσα μάλιστα

και είχε βάλει τον βοηθό του να μου κρατάει τα πόδια

γενικότερα βριζόμασταν εκείνη την ώρα

νομίζω ότι ακούγομαι τρομακτική

και θα τρομάξω τις πρωτό μανούλες αλλά έχω ένα ενθαρρυντικό να σας πώ

τους πόνους τις γέννας που είναι φυσικοί τους άντεξα μια χαρά

βέβαια δεν κράτησαν πολύ

όταν ρώτησα το γιατρό γιατί έπαθα όλο αυτό με τα ράμματα και πόνεσα

είπε ότι έφταιγα εγώ που έσπρωξα ενώ δεν έπρεπε

(παίρνω όρκο ότι δεν το έκανα) και ότι φταίει η ανατομία μου

και το μωρό έτσι όπως βγήκε

το ερωτημά μου τώρα είναι ότι πιθανόν να μπώ σε αναζήτηση γιατρού

γιατί όταν πήρα τον γιατρό για να κλείσω ραντεβού

μου είπε στην αρχή ότι δεν μπορεί να με αναλάβει γιατί δεν αναλαμβάνει

έγγυες που γεννάνε Αύγουστο επειδή θα λείπει εκείνο το μήνα σε διακόπες!!!

Μετά το ξανασκέφτηκε και μου έκλεισε ραντεβού για να το συζητήσουμε...

ψιλοξενέρωσα όμως....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

χα εγω στην κορη εκανα να γεννησω πολλες ωρες ξεκινησα με πονακια στις 24/10 στις 7 το πρωι και γεννησα 25/10 στις 2,30 το μεσημερι...Στον γιο μου σπασανε τα νερα στις 12,30το βραδυ και στις 8το πρωι με πιασανε οι πονοι και γεννησα στις 16,45το απογευμα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Ούτε κι εγώ συστήθηκα ακόμη!! :tongue:

Είμαι η Αναστασία, 30 ετών, από Ηράκλειο Κρήτης, και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!! :)

..Editing..

Είχα γράψει ένα άλλο κατεβατό γιατί εχθες με ενδοκολπικό τελικά είδα το σάκο και το μωράκι (μια κουκίδα), και ήμουν πολύ ενθουσιασμένη, και ενώ ο γιατρός μου είπε (λόγω των ροζ υγρών που είχα) να ξεκουραστώ για 20 μέρες, εγώ δεν άντεξα άλλο και πήγα στο γραφείο σήμερα..

Τώρα το βράδυ ξαναείχα κάτι, αυτή την φορά ήτανε διαφορετικό από την άλλη.. Ήτανε βλενώδες και ήτανε κόκκινο.. :-(


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε μύρινα...

ο γιατρός δεν σου είπε τίποτα για αποκόλληση ε?

αν είχες λογικά θα σου είχε πεί όχι μόνο να μείνεις σπίτι

αλλά να σηκώνεσαι από το κρεβάτι μόνο για τουαλέτα...

οπότε δε θα ναι αυτό

πες μας νέα σου

τον πήρες τηλ να του το πείς?

εγώ έχω βλέννα αλλά είναι διάφανη...

φαντάζομαι νορμάλ θα είναι αυτό


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας!!!

Να συστηθω και εγω!

Ειμαι η Ριτα απο Αθηνα εχω ενα γιο οπως βλεπετε στο τικερακι και περιμενουμε το δευτερο μωρακι μας εως 31/8.Λογω καισαρικης θα γεννησω λογικα στα μεσα Αυγουστου!!!

Θα σας διαβασω σιγα σιγα και θα χαρω να τα λεμε!

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες με γερα μωρακια!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε να μιλαμε για γεννες? ιδιωτικο ή δημοσιο ειναι που θα πεσεις! αννα απορω πως και στην δευτερη γεννα εκατσες να σου κανουν επισκληριδιο:tongue:

ποιος είπε αγαπημένη ότι έκατσα;;;;:rolleyes:

εννοείται ολική νάρκωση έκανα, κοιμήθηκα και ξύπνησα με παιδί!:lol:

Link to comment
Share on other sites

και επισήμως καλημέρα!!!!!!!!!!!!

πέρυσι μου θα γεννούσα πάσχα και μου χε πει ο γιατρος οτι θα λείπει και θα με αναλάβει συνεργάτης του. καλό είναι που στο λένε εξ αρχής και έντιμο. απ το να σε παραμυθιάζει και τη τελευταία στιγμή να μην έρθει καν.

κι εγώ δε θα το άλλαζα εύκολα το λουξ του έλενα.

πάντως οι τιμές έχουν αλλάξει στα δημόσια, για φτ πληρώνεις αρκετά. το χουν κάψει το σύστημα.

Αναστασία κάτσε και ξεκουράσου καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια....

Μιλάτε για γεννες εεεε????εγω γεννησα με καισαρικη και πραγματικά δεν καταλαβα τιποτα.....δεν είχα αμάν και ντε τους πόνους...ανάρρωσα παρα πολυ γρήγορα.....

Εγω κορίτσια μου προσπαθώ να την παλέψω με τους εμετους που είναι καθημερινοί....το δύσκολο είναι το απογευμα που είμαι στη δουλεια γιατι τοτε με πιανουν και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.....ούτε ξέρω τι να φάω πλέον...

Ριτα και δίδυμο μανουλα καλωσορισατε...με το καλο τα μωρακια....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από εμένα! Έχουμε μαζευτεί αρκετές!! :)

Σήμερα έμεινα στο σπίτι και κυρίως ξάπλωνα, είμαι πολύ καλύτερα από εχθές! Αύριο θα πάω και στο νοσοκομείο να μου γράψει την άδεια να δω τι θα μου πει κι αυτός!

Καλή συνέχεια και υπομονή σε όλες!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια....

Μιλάτε για γεννες εεεε????εγω γεννησα με καισαρικη και πραγματικά δεν καταλαβα τιποτα.....δεν είχα αμάν και ντε τους πόνους...ανάρρωσα παρα πολυ γρήγορα.....

Εγω κορίτσια μου προσπαθώ να την παλέψω με τους εμετους που είναι καθημερινοί....το δύσκολο είναι το απογευμα που είμαι στη δουλεια γιατι τοτε με πιανουν και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.....ούτε ξέρω τι να φάω πλέον...

Ριτα και δίδυμο μανουλα καλωσορισατε...με το καλο τα μωρακια....

Ευχαριστω για το καλωσορισμα!Καλως σας βρηκα!!!

κανε πολυ υπομονη με τους εμμετους,δε ξερω τι να σε συμβουλευσω μιας και δεν ειχα ουτε στο γιο μου ουτε τωρα μεχρι στιγμης αλλά ξερω οτι στον τριτο αρχιζουν και περνανε!

Οσο για την καισαρικη και εγω εχω πολυ θετικη εμπειρια.

αν και καταληξαμε σε καισαρικη μετα απο πολλες ωρες προσπαθειας για φυσιολογικο και γενικως ημουν ταλαιπωρημενη ,δεν μπορω να πω οτι ταλαιπωρηθηκα παραπανω με την καισαρικη καθολου.Ημουν πολυ καλα απο την πρωτη στιγμη!

Θα τα πουμε εν καιρω αυτα!

Myrina ξεκουρασου και ολα θα πανε καλα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

:mad:καλησπερα κοριτσια.ειμαι η μαρια απο θεσσαλονικη και ειμαι κ γω εγκυος στο πρωτο μου παιδακι.ειμαι 10 βδ και κατι κ φυσικα πολυ αγχωμενη.....σας διαβαζω συνεχεια κ ξεχνιεμαι λιγο...:-)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!!!!

Μαρακι104 και ολες οι πρωτομανουλες μην αγχωνεστε ιδιατερα!Τι ειπα τωρα ε;;;

Λογικο ειναι να αγχωνεστε αλλα οσο περναει ο καιρος και εξελισσεται η εγκυμοσυνη και ειδικα οταν αρχισετε να ακουτε το μωρο θα χαλαρωνετε!Εγω αυτο που ειχα διαπιστωσει στο γιο μου ηταν οτι η φυση ξερει!Απο καποιο σημειο και μετα ερχονται ολα τοσο φυσικα που απορεις πως περασες στην επομενη πιστα (χαχα!)χωρις να το καταλαβεις!!!

Οι υπολοιπες τι κανετε;

καρδουλα εχετε ακουσει;


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε? ελπιζω ολες να εισαστε καλα και να εχουμε ακομα καλυτερα νεα!!! εγω χανομαι λιγακι αλλα δεν προλαβαινω...εχω διαβασμα και ασκησεις και σε συνδυασμο με ενα 13 μηνο αγορακι ταλιμπαν δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο μη σας πω καθολου...

την δευτερα που μας περασε πηγα στον γιατρο...ακουσαμε την καρδουλα του μωρου μου!!! ομως δεν ειμαι και πολυ ηρεμη γιατι ειδα τον γιατρο λιγακι προβληματισμενο..

μου ειπε οτι η αναπτυξη του εμβρυου με την ηλικια της κυησης συμφωνα με την τελευταια περιοδο , δεν συμβαδιζουν....

εκτος και αν η συλληψη εγινε αργοτερα που εγω πιστευω οτι εγινε την 21 μερα του κυκλου..ετσι ελπιζω να ειναι γι'αυτο μικροτερο το εμβρυο.

θα ξαναπαω στις 23 του μηνα και επιζω να ειναι ολα φυσιολογικα!

γυρισα στο σπιτι μετα το γιατρο και ειδα και κατι ροζ υγρα, ευτυχως δεν τα εχω ξαναδει απο την δευτερα το βραδυ. μου ειπε οτι ειδε οτι εχω μεσα λιγο αιμα και οτι το περιμενε. δεν ειναι λεει κατι κακο απλα να ξεκουραζομαι.... πως????

εκλαιγα ολο το βραδυ....δεν θελω να σκεφτω οι κατι δεν παει καλα... :(

τελος παντον, προς το παρον το εχω ριξει στο διαβασμα για να μην σκεφτομαι και κανω υπομονη μεχρι την επομενη δευτερα...

φιλια σε ολες..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Ούτε κι εγώ συστήθηκα ακόμη!! :tongue:

Είμαι η Αναστασία, 30 ετών, από Ηράκλειο Κρήτης, και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!! :)

..Editing..

Είχα γράψει ένα άλλο κατεβατό γιατί εχθες με ενδοκολπικό τελικά είδα το σάκο και το μωράκι (μια κουκίδα), και ήμουν πολύ ενθουσιασμένη, και ενώ ο γιατρός μου είπε (λόγω των ροζ υγρών που είχα) να ξεκουραστώ για 20 μέρες, εγώ δεν άντεξα άλλο και πήγα στο γραφείο σήμερα..

Τώρα το βράδυ ξαναείχα κάτι, αυτή την φορά ήτανε διαφορετικό από την άλλη.. Ήτανε βλενώδες και ήτανε κόκκινο.. :-(

αναστασια μην στεναχωριεσαι ολα θα πανε καλα!!! και γω ειδα ροζ υγρα δυστηχως αλλα ελπιζω να μην ειναι κατι κακο...τουλαχιστον ετσι μου ειπε ο γιατρος και λεω να τον εμπιστευτω...

να ακους το γιατρο σου. οταν σου λεει ξεκουραση να το κανεις και ασε το γραφειο δεν πειραζει!!! πανω απο ολα μετρανε τα μωρακια μας!!!

και γω απο ηρακλειο ειμαι...επισης 30 χρονων (τον ιουνιο θα τα κλεισω) και γεννησα στο μητερα κρητης την πρωτη φορα. τωρα δεν εχω αποφασισει που θα παω...

εσυ που θα γεννησεις?

σου στελνω ξανα την θετικη μου ενεργεια αφου ηρθε την πρωτη φορα θα ερθει και τωρα!!! :P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...