Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

ΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ


Recommended Posts

καλε εγω ειχα γρταψει στην 2η σελιδα ποτε πηγατε στην 5???

θελω να προσθεσω οτι μπορουμε να βαλουμε σε γλαστρουλες στο μπαλκονι διαφορα μυρωδικα οπως βασιλικο (χειμερινο) δεντρολιβανο, δυοσμο κ.τ.λ ετσι και οικονομια κανουμε και τα εχουμε αν συμβει κανενα μοιραιο (χρεωκοπια π.χ) σαν προχειρα φαρμακα αλλα και για αψεφηματα.


u0wzp3.png gztsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 636
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ξέρω αν μπορεί να συμφέρει από οικονομικής άποψης,αλλά έψαξα στο ίντερνετ να δω αν υπάρχει τρόπος να φτιάξουμε μόνες μας αποκριάτικες στολές για τα παιδιά μας,μιας και μπήκαμε στο Τριώδιο...

Δείτε τι βρήκα σε μια πρωτη αναζήτηση

http://www.matia.gr/5/52/52_1_2.html Στολή Φαράω

http://www.matia.gr/5/52/52_1_3.html Στολή Τηλέφωνο

http://www.matia.gr/7/71/7106/7106_4_05.html Διάφορες:πασχαλίτσα,αγγελάι,περίπτερο κα

http://www.matia.gr/5/52/52_1_6.html Πατρόν για αποκριάτικες μάσκες

Στην ίδια ιστοσελίδα υπάρχουν κι άλλες πληροφορίες για κατασκευές

Μήπως εχει φτιάξει ποτε καμιά σας κάποια στολή,αυτοσχέδια ή ακολουθώντας κάποιες οδηγίες;

Ας μας δώσει τα φώτα της...

Εμένα και σίγουρα και άλλες μανούλες θα τις ενδιέφερε πολύ...

πηρα με 7μιση ευρο στολη γιατρου για τον μικρο κ εχει κ γκατζετακια(στηθοσκοπιο κτλ)ωραιοτατη ο χαμπι μου πηρε φετος μια περουκα εναν παπαγαλο σετακι πειρατη(γτ εχει μουρλα ο γαιδαρος χααχαχ)με 10ευρο εκανε κ αυτος στολη.την κορη την πηρα μια περουκα 4.99 που με ζητησε κ ενα καπελο 2.99 θα αυτοσχεδιασει οπως κ εγω αν ντυθω!!!ορεξη να υπαρχει κ να ναι κλ το τζαμπο σε αυτα.ο μεγαλος ας παρει του μπαμπα του


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη μαγκια επισης ειναι η ριγανη θελει αρκετο νερο το καλοκαιρι μετα την κοβεις σε ματσακια και την αποξυραινεις κ την τριβεις σε κοσκινο,απο παντα εχουμε δικια μας ριγανη κοριτσια.και δεν θελει πολυ χωρο για μεγαλη ποσοσητα


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλη για το έδαφος στο οποίο θα φυτέψουμε τα λαχανικά μας κάνει η στάχτη από τα τζάκια μας,οποτε όσες χρησιμοποιείτε τζάκι πετάτε τη στάχτη στον κηπο σας!

Επίσης οι τσουκνίδες που φυτρώνουν τώρα το χειμώνα βοηθούν στην καταπολέμηση πολλών εντόμων.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

αναμεσα απο τις ντοματες να φυτευτε κατιφεδες Tagetes%20patula%20Erecta.jpgειναι επισης απωθητικο εντομων

και απο οτι εμαθα απο την μανουλα μου για το μεγαλωμα της ντοματας ειναι ολκληρη επιστημη.οποια θελει της λεω.πεσμας να μαθαινουμε elenatz

Η ντομάτα θέλει κατιφέ και η μελιτζάνα βασιλικό:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και πάλι

Τελικά σήμερα πήγαμε για ψώνια,αποκλειστικά και μόνο για να ξεκινήσουμε την αποθήκη τροφίμων.Αφού εφαγα τα αυτιά του περιστέρη...

Πήραμε 2 κιλά ζάχαρη,2 κιλά αλεύρι για όλες τις χρήσεις,2 κιλά αλεύρι που φουσκώνει μόνο του,5 κιλά μακαρόνια,7 Χ 500γρ.χυμό ντομάτας, 2 κιλά ρύζι για πιλάφι,1 κιλό για σούπες,2 κιλά για γεμιστά-σπανακόρυζο,1 κιλό μαυρομάτικα φασόλια, 1 κιλό φακές και 1 κιλό φασόλια για φασολάδα.

Για αρχή είναι μια χαρά.Ησυχασα κάπως...

Βέβαια τα πήραμε από λιντλ,αλλά εχουμε δοκιμάσει τα συγκεκριμένα προϊοντα που πήραμε και εχουμε μείνει ευχαριστημένοι.

Τωρα θα αρχίσω άλλη διαδικασία για αποθήκευση πραγμάτων για το παιδί,αλλά θέλει σχεδιασμό γιατί είναι περισσότερο δαπανηρά τα προϊόντα.

Πήραμε για πρωτη φορα και πάνες να τις δοκιμάσουμε.Από μια πρωτη ματιά βλέπω ότι δεν υστερούν σε ποιότητα από τις επώνυμες και είναι και σε πολύ καλή τιμή.Τις εχουν χρησιμοποιήσει πολλοί γνωστοί μου και πλέον παίρνουν μόνο αυτές

Ειχε και ωραίες αποκριατικες στολές για μεγαλους και παιδάκια,αλλά τα νούμερα δεν ταίριαζαν στην ηλικία του περιστερόπουλου

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι είναι περιττό να αγοράζεις αλεύρι που φουσκώνει μόνο του. Το πληρώνεις ακριβότερα σύμφωνα με την ποσότητά του, ενώ το μόνο που περιέχει επιπλέον είναι μπέικιν πάουντερ. Να ξέρεις ότι για κάθε φλιτζάνι αλεύρου, χρειάζεται 1κουτ. του γλυκού γεμάτο μπέικιν για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης, ο πελτές ντομάτας είναι πιο συμπυκνωμένος και έτσι για να έχεις την ίδια ποσότητα σάλτσας σε σχέση με την περιεκτικότητα που έχουν τα χάρτινα κουτιά σάλτσας, πιάνει λιγότερο χώρο. Δηλαδή, αν διέλυες όλον τον πελτέ σε ανάλογο νερό, για να πάρεις την ίδια ποσότητα από τη σάλτσα των χάρτινων κουτιών θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον 2-3 κουτιά.

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι είναι περιττό να αγοράζεις αλεύρι που φουσκώνει μόνο του. Το πληρώνεις ακριβότερα σύμφωνα με την ποσότητά του, ενώ το μόνο που περιέχει επιπλέον είναι μπέικιν πάουντερ. Να ξέρεις ότι για κάθε φλιτζάνι αλεύρου, χρειάζεται 1κουτ. του γλυκού γεμάτο μπέικιν για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Το ξέρω Εβίρι μου,αλλά επειδή χρησιμοποιούσα στην αρχή πολύ το αλεύρι που φουσκώνει μόνο του,μου έχει μεινει ενα άγχος αν θα βάλω την σωστή ποσότητα μπέικιν στο κοινό αλεύρι.Να' σαι καλά που έγραψες την δοσολογία...

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι είναι περιττό να αγοράζεις αλεύρι που φουσκώνει μόνο του. Το πληρώνεις ακριβότερα σύμφωνα με την ποσότητά του, ενώ το μόνο που περιέχει επιπλέον είναι μπέικιν πάουντερ. Να ξέρεις ότι για κάθε φλιτζάνι αλεύρου, χρειάζεται 1κουτ. του γλυκού γεμάτο μπέικιν για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης, ο πελτές ντομάτας είναι πιο συμπυκνωμένος και έτσι για να έχεις την ίδια ποσότητα σάλτσας σε σχέση με την περιεκτικότητα που έχουν τα χάρτινα κουτιά σάλτσας, πιάνει λιγότερο χώρο. Δηλαδή, αν διέλυες όλον τον πελτέ σε ανάλογο νερό, για να πάρεις την ίδια ποσότητα από τη σάλτσα των χάρτινων κουτιών θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον 2-3 κουτιά.

Δεν το ήξερα! Πολύ ωφέλιμο, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι είναι περιττό να αγοράζεις αλεύρι που φουσκώνει μόνο του. Το πληρώνεις ακριβότερα σύμφωνα με την ποσότητά του, ενώ το μόνο που περιέχει επιπλέον είναι μπέικιν πάουντερ. Να ξέρεις ότι για κάθε φλιτζάνι αλεύρου, χρειάζεται 1κουτ. του γλυκού γεμάτο μπέικιν για να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Επίσης, ο πελτές ντομάτας είναι πιο συμπυκνωμένος και έτσι για να έχεις την ίδια ποσότητα σάλτσας σε σχέση με την περιεκτικότητα που έχουν τα χάρτινα κουτιά σάλτσας, πιάνει λιγότερο χώρο. Δηλαδή, αν διέλυες όλον τον πελτέ σε ανάλογο νερό, για να πάρεις την ίδια ποσότητα από τη σάλτσα των χάρτινων κουτιών θα έπρεπε να χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον 2-3 κουτιά.

δεν τα ήξερα αυτά!μπράβο Εβίρι μου!Τι ωραίες συμβουλές.Ο πελτές δλδ αν τον αραιωσεις εχει την ίδια γεύση?

χθες έμαθα πως μπορείς να βάλεις την νωπή μαγιά στην κατάψυξη και να σου κρατήσει πολύ παραπάνω απ'την ημερομηνία λήξης.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια,να σας κάνω μια ερωτησούλα...

Ό,τι θυμάμαι χαίρομαι...

Αλλά είναι κι αυτό στα πολλά που φέρνει η κρίση...

Ακόμα δεν έχουμε βαφτίσει το αγοράκι μας και λέγαμε να το κάνουμε μετά το Πάσχα.

Δεν είμαστε υπέρ των πολλών-πολλών και των χλιδάτων καταστάσεων έτσι κι αλλιώς,μας αρέσουν τα απλά πράγματα και το ίδιο κάναμε και στο γάμο μας.

Τωρα όμως τα πράγματα εχουν δυσκολέψει πολύ και ενώ αρχικά λέγαμε να κάνουμε μια βάφτιση με λίγους στενότατους συγγενείς και κάποιους φίλους,γύρω στα 50 άτομα το πολύ,και μετα να κάνουμε τραπέζι σε όλους,έχουμε φτασει στο σημείο να λέμε ότι θα το κάνουμε μεταξύ μας

Δεν θελω όμως να μιζεριάζω μια τετοια στιγμή,γι' αυτό έλεγα μήπως εχετε κάτι να μου προτείνετε.

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις ιδέες σας.Εχω κάτι σκεφτεί κι εγώ...Μια σκέψη είναι να φτιάξω μόνη μου προσκλητηρια και μπομπονιέρες ή και τα γλυκά

Εχω ψαξει αρκετα κι εχω βρει διαφορα πραγματακια στο διαδίκτυο

Θα ήταν πολύτιμη η πρότσαη οποιασδήποτε εχει κανει κατι αναλογο και θα χαρω αν με παραπέμψετε σε κάποιες ιστοσελίδες με ιδεες.Τι να πω,μπορει να μην ψαχνω και τοσο καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα να μεινεις με αυτους τους 50 καλεσμενους, δεν ειναι πολλοι. να κανεις μονη σου τα προσκλητηρια με πολυχρωμα γκοφρε χαρτια. επισης μπομπονιερες μπορεις να φτιαξεις μονη, να παρεις απτο ιντερνετ.εχει και το τζαμπο πραγματακια. γαι γλυκο μπορεις επισης να φτιαξεις του κουταλιου και να τα βαλεις σε μικρα βαζακια.πρεπει ομως να διαλεξεις θεμα η χρωμα, ωστε να βοηθησουμε περ/ρο.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,να σας κάνω μια ερωτησούλα...

Ό,τι θυμάμαι χαίρομαι...

Αλλά είναι κι αυτό στα πολλά που φέρνει η κρίση...

Ακόμα δεν έχουμε βαφτίσει το αγοράκι μας και λέγαμε να το κάνουμε μετά το Πάσχα.

Δεν είμαστε υπέρ των πολλών-πολλών και των χλιδάτων καταστάσεων έτσι κι αλλιώς,μας αρέσουν τα απλά πράγματα και το ίδιο κάναμε και στο γάμο μας.

Τωρα όμως τα πράγματα εχουν δυσκολέψει πολύ και ενώ αρχικά λέγαμε να κάνουμε μια βάφτιση με λίγους στενότατους συγγενείς και κάποιους φίλους,γύρω στα 50 άτομα το πολύ,και μετα να κάνουμε τραπέζι σε όλους,έχουμε φτασει στο σημείο να λέμε ότι θα το κάνουμε μεταξύ μας

Δεν θελω όμως να μιζεριάζω μια τετοια στιγμή,γι' αυτό έλεγα μήπως εχετε κάτι να μου προτείνετε.

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις ιδέες σας.Εχω κάτι σκεφτεί κι εγώ...Μια σκέψη είναι να φτιάξω μόνη μου προσκλητηρια και μπομπονιέρες ή και τα γλυκά

Εχω ψαξει αρκετα κι εχω βρει διαφορα πραγματακια στο διαδίκτυο

Θα ήταν πολύτιμη η πρότσαη οποιασδήποτε εχει κανει κατι αναλογο και θα χαρω αν με παραπέμψετε σε κάποιες ιστοσελίδες με ιδεες.Τι να πω,μπορει να μην ψαχνω και τοσο καλά...

καλε σε εχασα σημερα.....που εισαι?παντως τωρα τελευταια ολο και περισοτεροι κανουν μονοι τους και τα προσκλητηρια και τις μπομπονιερες....υπαρχουν μαγαζια που πουλανε τετοια....μπρελοκ κουμπαραδες βαζακια κουτακια και ειναι πολυ πιο φθηνα.....και μην σκεφτεσαι τουσ αλλους....στους καιρους που ζουμε κανενας δεν θα γυρισει να σου πει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

έχεις σκεφτεί θέμα?

Noooo!

Σας ευχαριστω για την ταχυτατη ανταπόκριση...

Με χασατε γιατί κανω καθαριότητα

Αλλα μπαίνω και στα κλέφτα στο καφε...

Θεμα δεν εχω σκεφτεί κι ο λόγος είναι που αυτά που έχω δει στα σάιτ δεν μεκαλύπτουν

πχ σαν θέμα μου αρεσει η σβούρα!Μου αρεσουν και τα μέσα μεταφορας ή εστω τα αυτοκινητάκια

Δεν εχω βρει όμως υλικά όπου θα είναι κοινό το θεμα σε μπομπονιερες και προσκλητηρια

Γι΄αυτό ρωτάω αν εχετε καμια σελιδα να μου προτείνετε

Εχω βρει καποια πραγματα στο eshop gamou και θα σας τα δείξω κάποια στιγμή να μου πείτε γνωμες

Εχω δει και στο parisis.gr αλλά δεν γραφει τιμες και είναι φασαρία να παίρνω τηλεφωνα και να ρωταω για τον ενα και τον άλλο κωδικό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...