Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Καλημέρα και καλη βδομάδα σε όλους!!! Αυτη η βδομάδα ειναι της φραουλίτσας και τησ grace μας!! Ισωσ!!!! Με το καλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ασε μπαρμουλα ωραιος ο χειμωνας, αλλα κατσε να γεννησουμε πρωτα. Θα ξεπαγιασουν τα νι

νακια μας;).

Μαιρουλα λες; Αλλιως ας γεννηθει στις 10 να χουμε μαζι γενεθλια !!Τελειο ε;

Λινακι μπραβο κοριτσαρα μου.Χαιρομαι να ακουω τετοιες αξιεπαινες προσπαθειες.

Παντως κι εμενα κ της αδερφης μου, ουτε για αστειο δεν ηθελαν πιπιλα. Τωρα αυτο με

την δουλεια ειναι προβλημα αλλαμπορει να βρεις καμια λυση μεχρι τοτε. Σ ευχαριστω για τις

ευχες :-):-)

Εγω οπως βλεπετε, ξενυχταω ...εχω πονακια παλι και δεν μπορω

να κοιμηθω:-(. Να δω ποσες μερες θα αντεξω. Εκτος του οτι κουραστηκα, ε θελω κι αγκαλιτσα

τον μπεμπη μου!!!!

Κανενα νεο απ τις διδυμουλες μας;

Φραουλιτσα αντε ηρθε λες η σειρα μας;;;;;;;


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Grace Έτερη νυχτεριδα μου, μου ελειψες τα βραδιά!! Χαχαχα!!! Αληθεια έχεις γενέθλια στις 10!!! Ε τοτε πρέπει να κρατηθεί λιγο ο μπέμπης αλλα και λιγο πανω λιγο κατω να βγει, θα σβηνετε μαζι κεράκια τι πιο τέλειο απο αυτο!!!

Πονάς εεε;; Κι εγω που δεν έχω τίποτα, κοιμάμαι ένα δίωρο 1-3 και αυτο ειναι μετα το μάτι γαρίδα μεχρι το επόμενο βραδυ!!! Να δεις που θα με πιάσουν οι νυστες με το μπέμπη κι εκει θα γελάμε!!! Μόλις συνειδητοποίησα οτι εδω και δυο ώρες βλεπω βίντεο θηλασμού στο YouTube! Με έπιασε το κεφάλι μου!! Και κλασικα ξάπλα στον καναπέ με μουσικούλα! Ο σύζυγος εχει σε αποκλειστικότητα την κρεβατοκάμαρα εδω και 7 μήνες!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια πως την παλεύετε με το ξενύχτι??? Εγώ ζήτημα να έχω ξενυχτήσει 4 φορές σε όλη την εγκυμοσύνη. Δεν λεω, ξυπνάω 1 φορά για τουαλέτα (και καμία αν είμαι πτώμα) και στριφογυρνάω καμία φορά αλλά όχι τόσο ώστε να σηκωθώ. Η διάφορα είναι ότι κοιμάμαι κατά τις 11 και ξυπνάω στις 7:30. Καλό κουράγιο τι άλλο να πω.

Grace κρατήσου γέρα!! Επίσης τώρα διάβασα στο thebump.com ότι τον στρεπτόκοκκο τον κάνουν στην 36η εβδομάδα. Προβληματίστηκα γιατί μου είπες ότι άργησα. Εσύ ποτε την είχες κάνει την εξέταση?

Μπαρμπουλα κρύο σημαίνει και πετρέλαιο. Καλά είμαστε κι έτσι δεν είναι ανάγκη ν'αρχισουμε τα χιλιάρικα από τώρα. Μέχρι το Μάρτη θα ευχαριστηθούμε ξεβράκωμα. Εγώ περιμένω και το τζακακι μου πως και πως να το ανάψω.. και δεν έχω ιδέα αν επιτρέπεται με το μωρό.

Η αρκουδίτσα μας κανένα νέο?


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και Σωκράτη!!!!!!!!!!!!

Τα νεάκια σας όλα υπέροχα , οι πληροφορίες του Σωκράτη και της Πωλινας μας κατατοπιστικότατες !!! ελπίζω να τα καταφέρουμε όλες όσον αφορά το θηλασμό!!!

Χαρά πονάς εεε??? λες να γεννήσουμε μαζί??? Μακάρι!! Γερά να είναι και όποτε έρθουν!!!

Σήμερα έρχεται ο αντρούλης μου!!!!!!!!!!! είναι στον δρόμο τώρα!!!! το απογευμα θα είναι Πάτρα εκεί θα συναντηθούμε και θα πάμε στον γιατρό για το τελευταίο ραντεβού!!! θα κλείσουμε και την μερα για τον τοκετό...μάλλον πέμπτη στη γιορτή του αντρούλη μου!!!! μακάρι γιατί έχω σκεφτεί μαζί με την κόρη του να του δώσουν οι μαίες και καρτούλα που να γράφει "χρόνια πολλά μπαμπά! από φέτος θα γιορτάζουμε μαζί!!!" δεν θα είναι ωραία η εκπληξη????

επίσης έχω φτιάξει κεράσματα για το μαιευτήριο και θα φτιάξω και για το σπίτι και για τη δουλειά!!! πήρα φούξια πουγκάκια και χριστουγεννιάτικα μικρά στολιδάκια από το τζάμπο....σε κάθε πουγκάκι έβαλα ένα στολιδάκι χριστουγεννιάτικο κι ενα σοκολατάκι ferrero rosse !!! μου στοίχισε 60 λεπτά το ένα !!! φθηνότερα από το να πάρω γλυκά!!!

οι μέρες περνάνε γρήγορα έχουν αρχίσει και τα μικρά πονάκια...και γενικά νοιώθω βάρος πιο πολύ από πριν και η γοργονίτσα μου όλο τεντώνει τα ποδαράκια της και με πονάει!!

εύχομαι η Παναγίτσα να με βοηθήσει και να βοηθήσει όλες μας να έχουμε γερά μωράκια, εναν υπέροχο τοκετό και μια γρήγορη ανάρρωση !!!!

φιλάκια σε όλες


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μουυυ...κ καλη εβδομαδα....!!τι κανουμε??εγω σημερα ξυπνησα με πονους στα ποδια μου αλλα οχι κραμπες...απλα πονακια...!

ο πριγκηπακος μας εχει δυναμωσει πολυ κ με ποναει λιγακι με τις κλωτσιες του...!!καθεται κ μονιμως δεξια...κ εχει παραμορφωθει η κοιλιτσα μου .....κ ολο κατι πιανω....δεν ξερω αν ειναι χερι η ποδι η ποπος αλλα κατι πιανω...χεχεχε..!οσο για το κρυο εμενα δεν με πειραζει καθολου....βεβαια δεν θα βαλουμε πετρελαιο αλλα ξυλοσομπα συνδεδεμενη με καλοριφερ κ θελω Χριστουγεννα κ κρυοοοο..!!

ανυπομονω να ερθει το αυριο να δουμε το μπεμπακιιιι...!!ουφφφ!!

κανενα νεο απο διδυμομανουλιτσα δεν εχουμε εεε??εχω αγωνιααααα!!!:D

οι υπολοιπες βλεπω τα κλασσικα εε??αυπνιες κ τα σχετικα...αχαχαχα!!φιλακιαααααααααααααα!!!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λοιπον την ξανακανα την επισκεψη στο νοσοκομειο το πρωι. Ανυσηχησα με ολο αυτο. Ειχα ναι μεν 10 λεπτες αλλα δεν ηταν δυνατες οπως της Παρασκευης. Διαστολη ουτε 1 καλα-καλα δεν εχω και ο μπεμπης ειναι ψηλα ακομα και γυρισα πισω. Μου ειπαν ισως απο κουραση..Η αληθεια ειναι οτι ψιλοχαρηκα το πρωι αλλα τωρα απογοητευτηκα..Αντε να δουμε..

Φραουλιτσα μου εσυ γιατι κλεινεις ραντεβου για τοκετο, αφου εχεις μελλον ακομα??? Φυσιολογικα δεν πας? Καλως να δεχτεις τον αντρουλη σου!!

Κι εμενα γιορταζει η μικρη μου η Νικολ στις 6!!

Paratrikos μου ασε δεν παλευεται το ξενυχτι, απορω πως αντεχει η Μαιρη!!! Λοιπον εμενα μου την εκανε 31-32 εβδ. Μου ειχε πει πως την κανουν νωριτρετα γιατι αν τυχον εχεις κατι να προλαβουν να δωσουν θεραπεια πριν μπεις στο μηνα σου. Στο μεταξυ διαβασα οτι αν το χεις μπορει να μολυνθει το αμνιακο κλπ Καινουρια κολπα αυτα, αυτα δεν τα ειχανε τοτε που εκανα τα κοριτσια...

Για το τζακι δεν υπαρχει θεμα, εκτος αν δεν ρουφαει καλα και μπαινει καπνος στο σπιτι. Εγω ειχα και στις 2 και δεν ειχα κι αλλη θερμανση τοτε και ολη μερα εκαιγε, δεν υπαρχει θεμα..

Ναι Μαιρουλα μου στις 10 εχω, αλλα δεν το κοβω να γεννηθει τοτε. Σιγα μην κρατηθει ο κυριουλης μεχρι τοτε :P χαχαχα αφου ειναι ανυπομονος!!! Αλλα και λιγες μερες διαφορα να χουμε (που θα χουμε) μαζι θα τα σβηνουμε!!χαχαχαχαχα

Καλ αυτες οι αυπνιες δεν παλευονται με τιποτα. Λες οντως να σου ρθει η νυστα μετα τη γεννα??:tongue: :tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη εβδομαδα!

αυπνιες βλεπω πολλες ε?να σας πω την αληθεια εδω κ 3-4βδομαδες κ εγω εχω πολλες αυπνιες αλλα βαριεμαι να σηκωθω απο το κρεβατι κ να παω στον υπολογιστη, αφηστε που καθε φορα που σηκωνομαι για τουαλετα ανα 1-2 ωρες το πολυ υποφερωωωω, μιλαμε πονος πολυ στην μεση, λες κ με κοβουν στα 2, αφου απο τον αντρα μου πιανομαι για αν γυρισω η απο τα κεγκελα του κρεβατιου!!!

χτες ομως πονουσα κ χαμηλα στην κοιλια αρκετα, ειπα αν συννεχιστει θα παρω τον ντοκτορ, ευτυχως ομως σταματησαν,βεβαια αυριο στην επισκεψη μας θα του τα αναφερω

παπατρικος συμφωνω ας καθυστερησει λιγακι ακομα ο χειμωνας, διοτι ακριβη η ζεστασια φετος συν του οτι θελω να προλαβω να μπω κ στο σπιτι χ!χ!χ!

φραουλιτσα με το καλο να υποδεχτεις τον αντρα σου, κ μακαρι η γοργονιτσα να βγει στην γιορτη του;););) αυτο με τα κερασματα πολυ ομορφο μου ακουστηκε, εγω σκεφτηκα να παρω ενα σκοκολατακι κ ενα τυλιχτο σαν 2ο κερασμα, βλακεια?:confused:

αληθεια οι υπολοιπες απο κερασματα τι θα κανετε?αν κανετε

με το καλο να δειτε σημερα την μπεμπα σας κ να κανονισετε τα του τοκετου

χαρα μου ευτυχως δεν ειχες τιποτα , κ πολυ καλα εκανες κ πηγες στο νοσοκομειο, μιας κ ο μικρος βιαζεται..τι καλα που ολο το προσωπικο ειναι καλο, κ φιλικο, εδω ας μην πουμε καλυτερα τι επικρατει στα νοσοκομεια!!rooming in σε 4κλινο μπραβοοοο, κ μαλιστα στο νοσοκομειο?εδω στην κλινικη εμενα μου ειπαν μονο στο μονοκλινο

μακαρι να γεννηθει στις 10 ο μπεμπης να σου κανει κ το χατιρι;)

μαιρουλα τι κανεις?ολα καλα?περαν των αυπνιων.με τοσα βιντεακια θηλαμσου καθηγητρια εχεις γινει, τελεια

μπαρμπ ολα καλα?αυριο θα δουμε τα μωρακια μας:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

αναμενουμε νεα κ απο αρκουδιτσομανουλα

φιλια πολλαα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Grace μου δεν χαίρεσαι βρε! Γιατι σπογοητευτηκες!!! Καλύτερα που δεν ειναι η ωρα του ακόμα του μπεμπούλη! Όσο πιο τελειόμηνος τόσο το καλύτερο!! Ελπίζω βέβαια να μην βγουν τα μπεμπάκια μας στη 40 βδομάδα!! Χαχαχα!

Φραουλίτσα με το καλο να δέχτεις τον αντρούλη σου και να δείτε τη γοργονίτσα σας το βραδυ!!! Θα περιμένουμε νεα απο το γιατρο! Τέλεια κι η ιδέα σου με τα κεράσματα!! Εμείς μάλλον θα στολίσουμε το Σκ κι ανυπομονώ!!

Μπαρμπούλα αστα τα κρύα ακόμα καλα τη βγάζουμε!! Εμείς έχουμε για αρχη λιγο πετρέλαιο απο περυσι είμαστε καλα γιατι έχουμε αυτόνομη θέρμανση αλλα όσο σκέφτομαι πχ τη μάνα μου που ειναι δέκα διαμερίσματα και δεν βάζει κανένας λεφτά τι θα κάνουν οι άνθρωποι χωρις θέρμανση; Τους έχω πει να έρχονται εδω που θα το έχω ανοιχτό νυχτα μέρα!

Παπατρίκος κι εμένα μου έγραψε ο γιατρός καλλιέργεια κολπικου υγρού, αεροβια, αναερόβια, για γονοκοκκο κλπ. Μάλλον την ιδια εξέταση λέμε εε; Κι εγω την αλλη βδομάδα θα τη κάνω! Όσο για το τζάκι εμάς καπνίζει και σίγουρα δεν θα το αναψω με το μωρο, ομως ούτε τωρα γιατι επλυνα κουρτίνες και δεν θέλω να πάρουν πάλι κάπνα με τι μπέμπη!

Νενάκι μου πως είσαι; Άντε με το καλο να πας κι εσυ στο γιατρο αυριο!! Εγω ευτυχώς που έχω Ίντερνετ στο κινητο γιατι με τόσες αυπνιες δεν θα τη πάλευα!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια νενα κ χαρα...!

ΧΑΡΑ μου ελπιζω να κρατηθει ο γιοκας κ να βγει στα γενεθλια σου να ειναι το ωραιοτερο δωρο που θα λαβεις φετος στα γενεθλια σου...γιατι εχεις αλλα 2 υπεροχα δωρακια κοριτσακια...!!:D:D

νενα κ εγω ειτε 4κλινο ειτε 2κλινο(δικλινο θα προτιμησω...αναλογα την διαθεσημοτητα)rooming in Θα εχω...αλλα ειναι δημοσιο...

αφου θελετε να καθυστερησει λιγο ακμη το κρυακια αντεεεε ας καθυστερησει,,,ας κανουμε μια δεηση να αργησει λιγο ακομη αλλα ας φυγει αυτος ο νοτιας γιατι δεν στεγνωνει το σπιτι κ θελουμε να βαψουμε..!κ μετα να κανουμε την παυση μας για να περιμενουμε να γεννηθει ο μπεμπουλης μας..!!:D:D

ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΕΝΑ να δω το μπεμπακι αυριο το απογευμα....πως θα περασει η ωρα μεχρι τις 7.30 δεν ξερω..:(:(


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαχααχα Αχ βρε Μαιρη πως τα λες ετσι!!:D :D :D :D :D Ε απογοητευκα γιατι χαρηκα πως θα παρω μπεμπουλινι αγκαλιτσα... :tongue:

Νενακι ξεκουρασου, ειναι και τα προεορτια των πονων σιγα σιγα μπαινει στο κλιμα ο οργανισμος ;)!!! Ξαπλες τωρα !!

Ναι ειναι πολυ καλοι ολοι στο νοσοκομειο ευτυχως :D :D :D και ειδα πως βοηθουσαν και στο θηλασμο τα κοριτσια ;)!

Αντε μπαρμπουλα θα δεις μπεμπακι αυριο ε??? Τελεια!!! Λες κι εσυ να ρθει τοτε ο μικρουλης? Αντε να δουμε ;) καλα βαψιματα!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

επίσης έχω φτιάξει κεράσματα για το μαιευτήριο και θα φτιάξω και για το σπίτι και για τη δουλειά!!! πήρα φούξια πουγκάκια και χριστουγεννιάτικα μικρά στολιδάκια από το τζάμπο....σε κάθε πουγκάκι έβαλα ένα στολιδάκι χριστουγεννιάτικο κι ενα σοκολατάκι ferrero rosse !!! μου στοίχισε 60 λεπτά το ένα !!! φθηνότερα από το να πάρω γλυκά!!!

φιλάκια σε όλες

Κι εγώ μόνη μου έκανα τα κλασικά τσόχινα αστεράκια με πουλάκια πάνω από πολυμερικο πηλό!!! Με το καλό να δεις τον αντρούλη σου!!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΝΑΙ ΧΑΡΑ επιτελους θα τον δω μου ελειψε...περασε ενας μηναςςςς..!:(κ ο αμορες με εχει φαει ποτε θα τον δουμε επιτελους...!!αχαχαχα!!

δεν ξερω πιστευω θα κρατηθει ο μπομπιρακος σου μεχρι τις 10...μια εβδομαδα υπομονη πες του να κανει για την μανουλα...αχαχαχα!!

οποτε θελει ας βγει μωρεεεε..γερος να ειναι κ ας βγει οποτε θελει ο μικρουλης σου..!

εγω κοριτσια δεν θα κανω γλυκακια..γιατι εχουν το συνηθειο να φερνουν αβερτα γλυκα οι επισκεπτες..οποτε θα κερασω απο εκεινα...αν καιιιιι σκεφτομουν εστω για το καλο να εφτιαχνα τρουφακια με τον αμορε που ειναι κ πανευκολα κ μπουκιτσες...!!:D:D

εχω μελλον ομως εγωωωω..!!!πιστευω!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :)

Αυτο το ΣΚ ηταν πολυ ησυχο για μενα :) Βγηκαμε μονο το Σαββατο το βραδυ απο το σπιτι για φαγητο. Ο καιρος ειναι πια σιγουρα οχι καλοκαιρινος .. αλλα φθινοπωρινος θα ελεγα :) Χειμωνιατικος τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη δεν θα τον ελεγες! Νομιζω οτι θα ειναι σαν και προπερσι ή και καλυτερα, που αναψαμε τα καλοριφερ στης Αννουλας στις 9 :) Ισως να ναι που ειμαι και εγκυος .. αλλα δεν κρυωνω ακομη :)

Κατα τα αλλα, το προγραμμα της εβδομαδας εχει επισκεψεη στην γιατρο την Πεμπτη για ΚΤΓ, αλλα και για μια εξεταση μαλλον του τραχηλου κτλ, για να δουμε που βρισκομαστε .. Ισως να κανω και αυτη την εξεταση που συζητατε .. Δεν θα με πειραξει καθολου να περιμενω 3 βδομαδες ακομη για να δω τον μπεμπη απο κοντα, μια που θελω να παρακολουθησω μερικα ακομη "μαθηματα" προετοιμασιας για την μεγαλη του αφιξη! Αυριο ειναι το επομενο, και ελπιζω αυτη την φορα να μαθουμε και καμια αναπνοη για την αντιμετωπιση των ωδυνων και οχι μονο για την εξωθηση!

Εχω και μια ερωτηση για αυτους με τα μωρακια .. Με τι καθαριζεται το πωπω του μπεμπη στο αλλαγμα; Και οταν το κανετε μπανιο (linaki: καθε μερα; - soch: 2-3 φορες την εβδομαδα;) ποσο νερο βαζεται στο μπανακι; Και το σαμπουαν/αφρολουτρο δεν χρειαζεται ιδιαιτερο ξεβγαλμα, ε; Επισης οσο αφορα τα δοχεια[που γινονται μπιμπερο]/σακουλακια αποθηκευσης γαλακτος, εχει σημασια να ειναι ιδιας μαρκας με το θηλαστρο;

Καλη βδομαδα να εχουμε!


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στο Έλενα είχαν βαμβακάκι με νερό. Στο σπίτι χρησιμοποιούμε είτε το ίδιο ή μωρομάντηλα και στη συνέχεια τοπικό καθάρισμα στο μπανάκι. Προς το παρόν το κρατάμε στο ένα χέρι, δεν χρησιμοποιούμε ειδικό μπανάκι. Ολόκληρο τον κάνουμε μπάνιο 2-3 φορές κάθε εβδομάδα, έτσι μας είπε η γιατρός για αρχή. Και στις 2 περιπτώσεις χρησιμοποιούμε fissan αφρόλουτρο και ενυδατική κρέμα (π.χ. στα ποδαράκια) και sudocream πριν την πάνα.

Για το θήλαστρο που νοικιάσαμε δεν έχουμε πάρει σακουλάκια ή δοχεία αποθήκευσης καθώς καταναλώνει ο μικρός το γάλα μέσα στη νύχτα ή όταν λείψει η Ελένη. Θα μας φέρουν μέσα Δεκέμβρη γνωστοί μας θήλαστρο οπότε ίσως αγοράσουμε σακούλες ή δοχεία αποθήκευσης για αυτό.

Ο μικρός κοιμάται μετά από λουκούλιο γεύμα, η σύζυγος απουσιάζει οπότε έχω βάλει ατμοσφαιρική μουσική (ambient music) και χαλαρώνω και εγώ μαζί του.

Μάρσιπο θα πάρετε; Έριξα μια ματιά και λέω να ψωνίσω κάποιο μοντέλο της BabyBjorn.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...