Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Καλημερααααααα......σας ευχαριστω πολυ για ολες τις ευχες σας..!ευχομαι ο θεος να μας εχει καλα κ να κρατησουμε ολες τα μωρακια μας υγιη στην αγκαλιτσα μας.....οταν ειναι η ωρα τους για το καθενα φυσικα...!

ανυπομονω να ερθει το απογευμα να παρω το ωραιοτερο δωρακι ακουγοντας απο τον γιατρο οτι ολα ειναι τελεια...!!

χθες ο μπεμπουλης μας το απογευμα μας ειχε τρελανει...ειχε κατσει οριζοντια κ απο την μια επιανα κεφαλακι...κ απο την αλλη το κεφαλακι του...αχαχα!!

ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ το ομορφοτερο δωρο θα κανεις τελικα στον αντρουλη σου..!με το καλο κ με εναν πονο.....κ με μια υγιεστατη γοργονιτσα στην αγκαλιτσα σας..!

Νενα μου ευχαριστα τα νεα κ του σπιτιου αλλα κ της νεας δουλειας....θα αφηνεις το μπεμπακι σου για λιγο μονο αλλα θα ανασανετε οικονομικα....!!

chot περιμενουμε νεα απο τον οφθαλμιατρο κ ελπιζω να παρεις το πρασινο φως...!!

marry μου δεν φτανει που ηταν ανοιχτη η συσκευασια πηγαν να σου πουλησουν κ πνευμα,,,τι να πω???

Λινακι κ Σωκρατη ευχαριστουμε πολυ για την βοηθεια...!

εγω δουλεια κ μενει αλλη μια μερα..


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια και Σωκράτη!

Μπαρμπούλα Χρόνια Πολλά!!!! Να είσαι πάντα γερή και δυνατή και με το καλό ο μπεμπάκος σου!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας και εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου να γεννήσουμε όλες με το καλό υγιέστατα μωράκια και με έναν πόνο!!!

χθές που πήγαμε στο γιατρό μας είπε ότι από Πέμπτη μέχρι Σάββατο πρέπει να γεννήσουμε οπότε καλύτερα είναι να γεννήσουμε Πέμπτη δεν έχει νόημα να περιμένουμε 2 μερες ακόμα δεν θα ωφεληθούμε από κάτι!!!! εμάς μας βόλεψε κιόλας οπότε την Πέμπτη 8 το πρωί θα είμαστε στην κλινική και πιστεύω 11 το πολύ θα κρατάμε στην αγκαλιά μας την μικρή μας γοργονίτσα με τη βοήθεια της Παναγίτσας!!!!!

κορίτσια να προσευχεστε να πάνε όλα καλά γιατί έχω τρομερή αγωνία και άγχος προσπαθώ βέβαια να το παίξω ψύχραιμη....

σας αφήνω προς το παρόν φιλάκια πολλάααααααααααα


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και αγορι.

Χρονια πολλα Barboula!!! Με το καλο το μπεμπακι σου!! Αλλη μια μερα σου μεινε μονο δουλεια??? ΣΟυπερ!!! Επιτελους

Φραουλιτσα μου με το καλο κοπελαρα μου!!!!! Το τελειο δωρο για τον αντρουλη σου κι απο του χρονου θα γιορταζουν παρεα!!!!

Μαιρη καλα εκανες και τ αλλαξες . Ακου κει 130 ευρω και να σου λεει και βλακειες η αλλη ,τι να πω!! Εχεις και μαθημα σημερα? Τελεια!! Τα πονακια λογικα ειναι και καποια πετρωματα που δεν πονανε επισης.. Αν εχεις πληγες στο στηθος δεν βαζουν ουτε κρεμες ουτε τιποτα. Βγαζεις λιγο γαλα τ αλειφεις γυρω γυρω κι αφηνεις ανοιχτη την μπλουζα για κανα 10λεπτο να ξεραθει. Το καλυτερο φαρμακο. Και στο νοσοκομειο οι μαιες αυτο ελεγαν..

Αυτο που λετε για τις μυξουλες πρεπει να ναι στο τμημα με τους νυχοκοπτες και τις χτενουλες για τα μωρακια.

Νενακι ποπο βρε κοπελα μου, τωρα βρεθηκε η δουλεια ε? Τι να κανουμε υπομονη, αρκει να πληρωνουν γτ απ οτι ξερω ολοι οι δημοι εχουν απληρωτους τους εργαζομενους απο 6 μηνες κι απανω.. Καλα, απο ονειρα, εχω δει κι εγω, ΤΑ απιστευτα!!! Εχω γεννησει καμια 30αρια φορες μεχρι τωρα!χαχχαα

Κι εγω εχω ενα θηλαστρο χειροκινητο αλλα μπαινει και μπριζα, της chicco, μου το χαρησαν. Στα κοριτσια ειχα της Avent αλλα το ειχα χρησιμοποιησει μονο μια φορα...(καλυτερα γτ με ποναγε), αντε με το καλο και τα πατωματα να μπειτε μεσα, και με προσοχη εσυ ε??

Papatrikos μου εμενα μου χαρησαν ενα μαρσιπο, ειχα ενα αλλα δεν ξερω..εξαφανιστηκε, παντως τα σλινγκ ειναι πολυ ωραια οσες τα χουν παρει τα χουν βολευτει που μου χουν πει.

chot μουοφθαλμιατρο σημερα ε? Ελα ολα μια χαρα θα πανε και θα το παρεις το οκ που θα παει!!;)

Η αρκουδιτσα μας λογικα σημερα βγαινει μιας και στην καισαρικη καθεσαι μια μερα παραπανω. Ε, οταν μπορεσει θα μας πει και τα νεακια της :P :p!!!

Αντε Σοφουλα, κοντευεις κι εσυ σιγα σιγα. Μια χαρα ..μπεμπαρος!!!

Λινακι κ Σωκρατη ελπιχω να συνεχιζεται να τα πηγαινετε μια χαρα με τα μπεμπακια σας ,οπως και τωρα. Ειναι βασικο να μην πελαγωνεις σ αυτη τη φαση..παντα ετσι να στε!! :D :D :D :D

Εγω εδω, επιτελους σημερα κοιμηθηκα λιγο γτ ημουν πτωμα 3 μερες αγρυπνη, ξυπνησα τα κλασικα, 3 + 6.. Συσπασουλες εχω ακομα αλλα οχι καθε 10 λεπτα ευτυχως!Ο μπεμπης εχει ελαττωσει λιγο τα κλωτσιδια αλλα μαλλον ειναι επειδη μεγαλωσε και δεν πολυχωραει;) . Αντε λιγες μερες εμειναν και να κοψουμε το χαπι. Η μεγαλη μου χθες κατουρηθηκε γυρνοντας απ το σπιτι. Τωρα πως εγινε αυτο...δεν ακουει καθολου. Της εχω πει να πηγαινει τουαλετα στο τελευταιο διαλλειμα και με γραφει. Γυρναει 2.30 ωρα. ποιος κρατιεται απ τις 7 το πρωι χωρις τουαλετα??? ΑΑΑχχχ και πλενω ακομα και παπουτσια τωρα που μιλαμε. Δεν εχει κατουρηθει ποτε αυτο το παιδι, ουτε μικρουλα!!

Δεν πειραζει ας της γινει μαθημα να με ακουει αλλη φορα :tongue: :tongue:

Απο κρυο πως πατε? Εμας εχει ηλιο σημερα και ψυχρουλα, αλλα χθες τα πηρε και τα σηκωσε..αφου μεχρι κι απαγορευτικο εβγαλαν....:tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κ παλι για τις ευχες κοριτσια μου..!!

φραουλιτσα μου κ παλι με το καλο.....κ μ εναν πονο....ολες μας θα στελνουμε την θετικη μας ενεργεια κ μην αγχωνεσαι οσο μπορεις...ολα θα πανε υπεροχα..

Χαρα μου επιτελους ξεκουραστηκες εε??

οσο για την κορη η αληθεια ειναι οτι κ εγω οταν πηγαινα σχολειο τις πρωτες χρονιες δεν πηγαινα τουαλετα στο σχολειο κ πολλες φορες δεν προλαβαινα οταν γυρνουσα ισα ισα κ τα εκανα πανω μου...!σιγα σιγα το ξεπερασα...ομως....!:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κ παλι για τις ευχες κοριτσια μου..!!

φραουλιτσα μου κ παλι με το καλο.....κ μ εναν πονο....ολες μας θα στελνουμε την θετικη μας ενεργεια κ μην αγχωνεσαι οσο μπορεις...ολα θα πανε υπεροχα..

Χαρα μου επιτελους ξεκουραστηκες εε??

οσο για την κορη η αληθεια ειναι οτι κ εγω οταν πηγαινα σχολειο τις πρωτες χρονιες δεν πηγαινα τουαλετα στο σχολειο κ πολλες φορες δεν προλαβαινα οταν γυρνουσα ισα ισα κ τα εκανα πανω μου...!σιγα σιγα το ξεπερασα...ομως....!:D:D

Ναι ξεκουραστηκα λιγακι ευτυχως!!!:D :D :D

Καλε η κυρια παει 1η γυμνασιου!!! Δεν ειναι και κανα μωρο..κι ηταν κι αδιαθετη χθες...αχ αχ αχ :tongue: :tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Μπαρμπούλα χρόνια σου πολλά και με το καλό το μπεμπάκι σας!!!

Φραουλίτσα κι εσένα με το καλό η γοργονίτσα σου!!! Με έναν πόνο σου εύχομαι και πρ'ωτα ο Θεός να είναι το καλύτερο Δώρο για τον αντρούλη σου!!

Μαιρούλα απαράδεκτο!! Τόσα λεφτά να δίνουμε και να παίρνεις και τέτοια απάντηση??? Εγώ προχθές πήγα στο Μητέρα για ραντεβού που είχα με την διαβητολόγο και πήγα τσάμπα αφού μου είχαν κλείσει με δερματολόγο. Η δικαιολογία της πιτσιρίκας στην εξυπηρέτηση ήταν ότι τηλεφωνικά έχει φασαρία και όλα τελειώνουν σε -λόγος οπότε μπορεί να μπερδεύτηκε.... την έχεσα!

Αύριο λοιπόν παω στην ενδοκριν-ολογο να δούμε τι κάνουμε και μετά θέλω να περάσω να πάρω το βαλιτσάκι για το ομφάλιο αίμα. Αποφασίσαμε να κάνουμε τη δωρεά στη δημόσια τράπεζα. Ελπίζω να μην μας ταλαιπωρήσουν.

Grace μου μακάρι να κρατηθεί ο μπεμπάκος λίγο ακόμα.

Chot νομίζω πως δεν θα έχεις θέμα με τον οφθαλμίατρο. Εμένα με 4.00 και 4.25 μου είπε ότι δεν τίθεται θέμα. Μια χαρά λοιπόν

Ρε κορίτσια η λεκάνη μου με πονάει ότι και να κάνω. Σα να μου ξεκόλλησαν την ουρά ένα πράγμα... πονάω!!! 10 μέρες έμειναν Παναγιά μου..


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Μπαρμπούλα χρόνια σου πολλά και με το καλό το μπεμπάκι σας!!!

Φραουλίτσα κι εσένα με το καλό η γοργονίτσα σου!!! Με έναν πόνο σου εύχομαι και πρ'ωτα ο Θεός να είναι το καλύτερο Δώρο για τον αντρούλη σου!!

Μαιρούλα απαράδεκτο!! Τόσα λεφτά να δίνουμε και να παίρνεις και τέτοια απάντηση??? Εγώ προχθές πήγα στο Μητέρα για ραντεβού που είχα με την διαβητολόγο και πήγα τσάμπα αφού μου είχαν κλείσει με δερματολόγο. Η δικαιολογία της πιτσιρίκας στην εξυπηρέτηση ήταν ότι τηλεφωνικά έχει φασαρία και όλα τελειώνουν σε -λόγος οπότε μπορεί να μπερδεύτηκε.... την έχεσα!

Αύριο λοιπόν παω στην ενδοκριν-ολογο να δούμε τι κάνουμε και μετά θέλω να περάσω να πάρω το βαλιτσάκι για το ομφάλιο αίμα. Αποφασίσαμε να κάνουμε τη δωρεά στη δημόσια τράπεζα. Ελπίζω να μην μας ταλαιπωρήσουν.

Grace μου μακάρι να κρατηθεί ο μπεμπάκος λίγο ακόμα.

Chot νομίζω πως δεν θα έχεις θέμα με τον οφθαλμίατρο. Εμένα με 4.00 και 4.25 μου είπε ότι δεν τίθεται θέμα. Μια χαρά λοιπόν

Ρε κορίτσια η λεκάνη μου με πονάει ότι και να κάνω. Σα να μου ξεκόλλησαν την ουρά ένα πράγμα... πονάω!!! 10 μέρες έμειναν Παναγιά μου..

10 μερες κοριτσι?? Εχεις προγραμματισμενο? Ποπο εχω χασει επισοδεια :oops:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια μου χαίρομαι που είστε όλες καλα και που θα γεμίζουμε μπεμπάκια!!! Εγω ήρθα στη μάνα μου κι έξω απο το σπιτι παραπαταω σε ένα σκαλί στο πεζοδρόμιο και ω ναι στραμπουληξα το πόδι μου! Ευτυχώς δεν έπεσα με τη κοιλιά Παναγία μου!!! Τωρα ξάπλα μειωσαμε το πρήξιμο με πάγο κι ο Θεός βοηθός! Ελπίζω να μην ειναι κανένα σπάσιμο!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχχ βρε μαιρουλα προσεχε βρεεε προσεχε..!!κ γενικως ολες να προσεχουμε τωραααα ακομη πιο πολυ...εγω οσο μεγαλωνει η κοιλια αγχωνομαι γιατι νομιζω οτι δεν μπορω να την ελεγξω κ εχω σχετικα μικρη κοιλιτσα...:D:D παρολαυτα οντως ας σου ριξουν κ ενα ξεματιασμα..

εγω οταν περπαταω κ βλεπω οτι κοιταζουν την κοιλια μου ριχνω μια μουτζα διακριτικα σε οποιον την κοιταξα(ακομα κ στον εαυτο μου εχω ριξει) μου το κολλησε η ξαδερφη μου οταν ηταν εγκυος για το ματι..κ σταυρωνω κ την κοιλιτσα μου ...!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Papatrikos μου!!!! Αντε ν ενα πονο σου ευχομαι!!! Ποπο αντε να γεμισουμε μωρουδελια!!!:D:D:D:D:D:D

Βρε μαιρη μου προσεχε βρε κοριτσακι μου!!! περαστικουλια στον αστραγαλο!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το οκ απο τον οφθαλμιατρο για τον ΦΤ τωρα μενει να πανε ολα καλα και να αποφασισει και ο μικρος να βγει !!Αντε να δουμε αν θα τα καταφερουμε...!

Μαιρη προσεχε βρε κοριτσι,ελπιζω να ειναι μονο ενα στραμπουλιγματακι και τελος...Αλλαζει το κεντρο βαρος μας και πρεπει να προσεχουμε πολυ και εγω στο τσακ γλιτωνω καθε φορα που χανω την ισοροπια μου!

Papatrikos πλησιαζει και εσενα η μαγικη στιγμη!!!!!!Με το καλο ευχομαι!!!!!

Καλε εσεις που πατε προγραμματισμενα το συνειδητοποιητε οτι εφτασε η ωρα???

Γιατι εμενα πχ που αν πανε ολα καλα θα ερθει σαν κιντερ εκπληξη μαλλον δεν πιστευω να προλαβω να το συνειδητοποιησω...Ειμαι λιγο στην κοσμαρα μου δηλαδη!Καμια φορα λεω καλυτερα θα ηταν να ηξερα ακριβως την ημερομηνια που θα ρθει για να ειμαι ετοιμη...(θεωρητικα τουλαχιστον)!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το οκ απο τον οφθαλμιατρο για τον ΦΤ τωρα μενει να πανε ολα καλα και να αποφασισει και ο μικρος να βγει !!Αντε να δουμε αν θα τα καταφερουμε...!

Μαιρη προσεχε βρε κοριτσι,ελπιζω να ειναι μονο ενα στραμπουλιγματακι και τελος...Αλλαζει το κεντρο βαρος μας και πρεπει να προσεχουμε πολυ και εγω στο τσακ γλιτωνω καθε φορα που χανω την ισοροπια μου!

Papatrikos πλησιαζει και εσενα η μαγικη στιγμη!!!!!!Με το καλο ευχομαι!!!!!

Καλε εσεις που πατε προγραμματισμενα το συνειδητοποιητε οτι εφτασε η ωρα???

Γιατι εμενα πχ που αν πανε ολα καλα θα ερθει σαν κιντερ εκπληξη μαλλον δεν πιστευω να προλαβω να το συνειδητοποιησω...Ειμαι λιγο στην κοσμαρα μου δηλαδη!Καμια φορα λεω καλυτερα θα ηταν να ηξερα ακριβως την ημερομηνια που θα ρθει για να ειμαι ετοιμη...(θεωρητικα τουλαχιστον)!!!

Αντε βρε συνονοματη. ειδες ολα καλα τελικα ;) ;) Αντε με το καλο τα μπεμπακια μας!!! Εχεις δικιο με το κιντερ εκπληξη κι εγω καπως ετσι νιωθω :P:tongue::tongue:


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια ,

αχ μαιρουλα μου περαστικα σου καλο μου, φτου φτου κακο ματι

chot ειδες ολα καλα με τα ματακια σου!εν αναμονη του μικρου οποτε θελει λοιπον, οπως λες κ εσυ κιντερακι θα ναι ;););)

εγω κοριτσια εχει λιγη ωρα που γυρισαμε απο το γιατρο, ολα καλα, ο μικρος δοξα το θεο τελειος, 2278 τα κιλακια μας , ειναι λιγο πιο χαμηλα, επρεπε να ειναι γυρω στα 2500 μου ειπε , αλλα οκ δεν τον ανησυχει,τον ρωτησα αν εχει να κανει με λωρο η κατι αλλο, κ μου λεει αν ηταν δεν θα επερνε καθολου κιλα!!!

κυριακη παω για καρδιοτοκογραφο στο διαβαλκανικο το πρωι, την τεταρτη τελευταιο ραντεβου στον ντοκτορ , την αλλη κυριακη παλι καρδιοτοκογραφο κ παρασκευη 21.12 ξεκιναμε την προκληση;):P:p

εκτος απροοπτου βεβαια..

ο γιατρος δεν θελει με τιποτα να τον παρει νωριτερα , γιατι λεει ειναι ηδη μικρουλης, οποτε δεν το ρισκαρει, μου ειπε να συννεχισω κανονικα τις ενεσεις κ ας με πιανουν εστω κ λιγο, κ ευχομεθα να ειναι ολα καλαααααα

οταν θα μου τον παρει ειπε θα ειμαι 37β+3μ οποτε λεει δεν πιστευω να μπουμε θερμοκοιτιδα, αυτο παρακαλω κ εγω, αυτα τα νεακια μας!!!

οποτε ολα καλα, πρωτα ο θεος θα εχω μπει κ σπιτι, θα στολισουμε κιολας κ ολα θα ειναι πανετοιμααααα για τον μικρο μας πριγκηπακο!!!!!!!!!!


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...