Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Κοριτσαρες μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες για τις ευχες σας!!

Λινακι κι εσεις χρονια πολλα εστω κι ανεπισημα, απ του χρονου παρεα με μας ;) !! Αχ τελειες οι αγκαλιτσες!!!!!!!

Papatrikos κι εγω με πρασινα μηλα την βγαζω για την καουρα, Μαιρουλα κι εγω χθες το βραδυ ειχα τρελη καουρα και δεν εφαγα και τιποτα περιεργο....

Νενακι, το NST δεν ειναι τιποτα, σου βαζει 2 ζωνακια στην κοιλια και 2 στογγυλα σαν του υπερηχου, το ενα για την καρδια του μωρου και το αλλο για τις συσπασεις!!

Chot μου υπομονη, μαζι με την Μαιρουλα εσυ ;) !!

Σημερα τελευταια μερα με το χαπι, απο αυριο το κοβουμε κι ελπιζουμε τις επομενες 2-3 μερες να γεννησω!!!!!!!!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

παπατρικος μονο που εγραψε ολα αυτα βουρκωσα, τα εκανα εικονα στο μυαλο μου κ δνε μπορω να πιστεψω οτι σε λιγες μερες θα κραταμε τα μωρακια μας αγκαλια:D:rolleyes:

το κουτι για τα βλαστοκυτταρα το πηρα κ εγω , σε δημοσια τραπεζα κ εμεις, κ πιο συγκεκριμενα στο νοσοκομειο παπανικολαου θα τα δωσουμε

τωρα που το λες κ μενα μου ειπαν εκει θα παω κυριακη στα επειγοντα μαιευτικα, που γεννανε, ε ρε καλαμα που θα πεσειιιιιιι

λετε να με ξεναγησουν κ μενα?αχ τι καλα!!!!!!!αχ αυτο το rooming in εμενα στο διαβαλκανικο με ΤΙΠΟΤΑ δεν το δινουν σε τρικλινο :mad::mad::mad:

τωρα για αποκλειστικο θηλασμο δεν ξερω αν γινεται, εγω εννοειται θα το ζητησω, θα βαλω κ τον γιατρο μου μπροστα, κ ελπιζω κατι να καταφερω

κ ηθελα τοσο μα τοσο πολυ να τον εχω ολη την ωρα διπλα μου :|:-|


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

οκ μαιρουλα μου σ ευχαριστω καλο μου, αν κ να σε πω βρηκα ακρη για τα νοσοκομειακα θηλαστρα, απο 2 καταστηματα, τωρα μενει να παω να τα δω απο κοντα, παντως αν θελεις ανεβασε κ το δικο σου να το ψαξω λιγακι ακομα

χαρουλα με το καλο να ερθει ο μπεμπης!!!αρα εισαι η επομενη ε?μ ενα πονοοοο!!!

ευχαριστω κ για την περιγραφη του nst


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Νενα μου δεν έχω να σου προτείνω κάποιο θηλαστρο απλα λιγο να διαβάσεις να καταλάβεις γιατι τον πρωτο καιρο μεχρι να εδραιωθεί η γαλουχία απαγορεύεται του εμπορίου! Απλα να ενημερωθείς επειδη με τη δουλίτσα αναγκαστικά θα το χρησιμοποιείς καθε μέρα. Εγω αυτο που πήρα πρώτα ο Θεός μετα τις 40 μέρες και πιο πριν για έκτακτα.

Εγω κορίτσια απο βδομάδα θα παω να δω τα δωμάτια και την αίθουσα τοκετού και είμαι σίγουρη οτι θα συγκινήθώ πολυ!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου ομορφα και αντρουλι της παρέας...μα τι ομορφα νεα διαβαζω..κριμα που δεν μπορω να μπαινω συχνότερα....

Arkoydomanoyla μου να σου ζησουν οι αρκουδιτσες σου..παντα γερες και καλοτυχες...μια χαρα απο βαρος φτου τους τα κοριτσακι μου....

Fraoylitsa μου γλυκια λογικα θα γεννησες αντε κοριτσακι μου ευχομαι ολα νε πηγαν καλα.....

Τελικα τα κοριτσια τις παρεςας βγαινουν βιαστικες βιαστικες μας πηραν τις πρωτιες....χιχιχι...

Grace μου καιρο ειχα να διαβασω νεα σου..αντες 2-3 μερουλες και θα τον παρεις αγκαλια τον αντα....μην μου αγχωνεσαι μονο και μην βιαζεσαι θα ερθει ο μπομπιρας....

papatrikos μου..αντε εφτασαν και εσενα οι μερουλες σου..την αλλη εβδομαδα θα ξεπροβαλει???

Μαιρουλα μου τι κανεις κοριτσακι μου...ο μπεμπαρος μεγαλωνει ε..φτου το καμαρι μου...με κολλησεες αυπνιες μουρλοκομειο μου...

Barboula μου...πολυχρονη αγαπη μου για την γιορτη σου..παντα γερη να εισαι..τι κανει το μικρακι σου...??

Zophie μου..καλα εισαι κοριτσαρα μου..το μπεμπακι μεγαλωνει ε??

sofoyla moy και εσενα καιρο ειχα να διαβασω νεα..ολα καλα ομως..μεγαλωνουμε....

nenaki moy..τρεχεις αγαπουλα?? ο μικρουλης μας τι κανει??

chot///τι κανει το λιονταρακι μου??

Linaki και Σωκτατη διαβαζω τα νεα σας...και σας αισθανομαι πολυ χαρουμενους και καλα κανετε..οι αντρες μας μεγαλωνουν ε???

Τα δικα μου τα νεα καλα..ημουν μπουκωμενη τις τελευταιες μερες αλλα το ξεπερασαμε...χιχιχι..κατα τα αλλα εχω κατι πονακια περιοδου τελευταια και αγχωνομαι μηπως ομπεμπης μας κανεις νωριτερα κουκου και δεν εχω ετοιμασει τιποτα...αμαν...Αυριο εχω ραντεβου με το γιατρο..πιστευω να μου πει την τελικη ημερομηνια..πανω κατω....

Μου εχετε λειψει πολυ....πολλα φιλακια και με το καλο η γεννες...

και μην ξεχνατε...σμουτσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε εορτάζουσες και εορτάζοντες! Τα τους χαίρεστε όλους και καλή υγεία εύχομαι!

Αυτός ο πόνος που έχετε κορίτσια στα πόδια ή όταν ξεκινάει κάπου από τον πισινό είναι ισχιαλγία! Στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα από την δεξιά μεριά και τώρα στο τέλος από την αριστερά! Μετά την γέννα δεν πιστεύω να μας μείνει κάτι! Είναι που λόγω της μετατόπισης των οργάνων πατιούνται διάφορα νεύρα.

Τελικά πήγα χθες στην γιατρός και μπήκα στον ΚΤΓ. Στο πρώτο μισάωρο ο μπέμπης ήταν ήσυχος, οι χτύποι του ήταν απο 138 μέχρι 151. Μετά σα να κουνήθηκε λίγο και πήγαιναν απο 148 μέχρι 165. Αλλά δεν κουνιέται πια το ίδιο όπως πριν από προχθές, και αυτό είναι που με ανησυχεί! Ας πούμε τώρα είναι 14:00 και έχω να τον καταλάβω από τις 11:00, και μην φανταστήτε τίποτα κλωτσιές, μόνο κάτι κουνήματα! Βέβαια σκέφτηκα μήπως και έχει εμπεδωθεί το κεφάλι και για αυτό και έκοψε τις κινήσεις! Μετά η γιατρός είδε και τον τράχηλό μου, που έχει διαστολή 1 εκ., χωράει ένα δάχτυλο είπε ... Τα νερά δεν φαίνεται τελικά να έσπασαν, και η αλήθεια είναι ότι μάλλον μόνο ακράτεια ούρων έχω, μια που δεν αισθάνομαι αυτό το "ζεστό" νερό που έγραψε κάποια ότι είναι η αίσθηση όταν τρέχουν, δεν αισθάνομαι πια ότι κάτι τρέχει .. Ήταν ένα ατυχές τυχαίο γεγονός μάλλον :) Οπότε περιμένω ακόμη ..

Με το καλό σήμερα fraoulitsa η γέννα σου!


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites

οκ μαιρουλα μου σ ευχαριστω καλο μου, αν κ να σε πω βρηκα ακρη για τα νοσοκομειακα θηλαστρα, απο 2 καταστηματα, τωρα μενει να παω να τα δω απο κοντα, παντως αν θελεις ανεβασε κ το δικο σου να το ψαξω λιγακι ακομα

χαρουλα με το καλο να ερθει ο μπεμπης!!!αρα εισαι η επομενη ε?μ ενα πονοοοο!!!

ευχαριστω κ για την περιγραφη του nst

Ναι Νενακι ευχαριστουμε, μακαρι να μαστε οι επομενοι!!! :D :D

Μαιρουλα θα παθεις πλακα, θα δεις τα γατακια να νιαουριζουν ..αχ αχ που να δεις κι εγω που τα χα 2 μερες ηταν γουτσου και τα 3!!!

Γεωργια μου μακαρι...!!!

Αντε zophie μου σιγα σιγα να παιρνουμε σειρα!! Κι εγω μισο δαχτυλο ειχα την Δευτερα. Ειναι ψηλα ο μπεμπης αλλα αυτο δεν ειναι κατι, μπορει να κατεβει και την τελευταια στιγμη!!:D


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. αρχίσαμε τα δάχτυλα??? Ακόμα δεν με εξέτασαν εμένα ευτυχώς.. πρέπει να αρχίσουμε ξανά και λίγο σεξ που βοηθάει λεει ο γιατρός.. μετά από τόσο καιρό όμως παρθένα ετών 35 ειμαι..στην καλλιέργεια προχθές ένα βαμβακακι μου βαλε έξω έξω και έκανα σαν 17χρονο..:tongue::tongue:


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Ωχ.. αρχίσαμε τα δάχτυλα??? Ακόμα δεν με εξέτασαν εμένα ευτυχώς.. πρέπει να αρχίσουμε ξανά και λίγο σεξ που βοηθάει λεει ο γιατρός.. μετά από τόσο καιρό όμως παρθένα ετών 35 ειμαι..στην καλλιέργεια προχθές ένα βαμβακακι μου βαλε έξω έξω και έκανα σαν 17χρονο..:tongue::tongue:

Αυτό με το σεξ μας το είπε κι εμάς η Μαια τον ένατο ειπε δώστε του να καταλάβει για να ανοίξει και ο τραχηλος και βοηθάει και το σπερμα! Μια απο τα ιδια κι εμείς ομως μιας και τόσοι μήνες πλήρης αποχή εγω φοβάμαι! Και πιο πολυ φοβάμαι τα μικρόβια! Κι αν κολλησουμε κανένα μύκητα τωρα στο τελος;;;;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα κοριτσια κ σεξ να μας ελεγε να κανουμε, που δεν αναφερθηκε κατι, ο αντρας μου δεν με πλησιαζει, δεν μπορει λεει με τι πο τα

απο κατω στανταρ κλειστες θα ειμαστε, εγω εχω κ τα πονακια μου τα δυνατα, οποτε την τεταρτη που θα με "βαλει"χερι ο ντοκτορ δεν ξερω π-ως θα κανω, μαλλον παπατρικος κ εγω σαν 17χρονο:tongue::tongue::tongue

ζοφη μου πας στο παπανικολαου, δινεις κατι στοιχεια, πληροφοριες δλδ, αν θυμαμαι καλα στην αιμοδοσια πας, αλλα με ???? κ στο δινουνε, βασικα εγω δεν δυσκολευτηκα πολυ γιατι ειναι η θεια μου νοσηλευτρια χρονια εκει

οσο για τον κτκ μια χαρα ειναι ολα, κ νομιζω ειναι λογικο οτι θα τα νιωθουμε λιγοτερο διοτι κ αυτα μωρε περιοριστηκαν πια εκει μεσα..

μαιρουλα εννοεις οτι το νοσοκομειακο θηλαστρο το χρησιμοποιουμε μετα τις 40μερες?

γεωργια μου περαστικα σου καλο μου , ελπιζω να προλαβεις να ετοιμαστεις κ μετα να σκασει μυτηη ο μικρος!


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Νενα οχι ΚΑλε!!! Του εμπορίου μετα την εδραίωση της γαλουχίας οχι το νοσοκομείακο. Στασου παω να ανοίξω υπολογιστη

Ααα επίσης ούτε εμένα θελει ο άντρας μου φοβάται οτι κάνουμε κακο στο μπέμπη. Κι εγω η αληθεια ειναι νιμιΖω θα τον ενοχλησω!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχχαχαα βρε κοριτσια!!!

Εγω απο αυριο το πρωι θα του δωσω να καταλαβει!!

Λυυυυσσαξα τοσους μηνες και μετα παλι για ενα μηνα παλι στερηση και το μπεμπε θα κλαιει ..ευκαιρια ειναι τωρα!!!!!

χαχαχχχααχαχα


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

nena ριξε μια ματια αν εχεις χρόνο γράφουν πολύ χρησιμα πραγματα!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=117261

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=21027

και κυριως αυτο

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20862

θελει λιγο διαβασμα αλλα επειδη γραφονται πολλες αποψεις και εμπειριες και λαθος και σωστες, θα σε βοηθησει!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια..επειδή έζησα τη φρίκη της εξέτασης για διαστολή και ζω και τη φρίκη των 40 ημερών με τα λόχια ένα έχω να σας πω...ΔΩΣΤΕ ΤΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:p:p:p:p:p Ούτε εμείς κάναμε τον τελευταίο καιρό και είχα κλίσει τελείως σαν κοριτσούδα ήμουν. Αφού τις τελευταίες μέρες το προσπαθήσαμε και πόναγα ελεεινά!! Κάντε γούτσου-γούτσου τώρα που μπορείτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Βοηθάει :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...