Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Φραουλίτσα μου φτάνει η μεγάλη μέρα λίγες ώρες έμειναν!!! Με το καλό να κρατήσεις τη γοργονίτσα σου και να αναρρώσεις πολύ γρήγορα!! Όσο και να φοβάσαι τώρα εκείνη τη στιγμή που θα σου φέρει το θαυματάκι σου θα έχεις περίσσιο θάρρος που θα απορείς που κρυβόταν!!!! Όλα καλά να σου πάνε!!!

Μαιρούλα μου γλυκιά τι έπαθες στα καλά καθούμενα; Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα...

Ζόφη μου δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου. Και εγώ έχανα υγρά και μάλλον ήταν αμνιακό γιατί συχνά ήταν μειωμένο. Ήταν διαφανές βλεννώδες υγρό που μύριζε διακριτικά με μια γλυκιά μυρωδία! Και μια σταγόνα να έχεις καλύτερα να το ψάξεις. Μειωμένες κινήσεις και απώλεια υγρών στην εβδομάδα που είσαι πρέπει να αναφέρονται ! Ελπίζω πως δεν είναι τίποτα!!

Μπαρμπούλα άντε με το καλό να ξεκινήσει η άδεια σου!! Όσο για το σπίτι ελπίζω να βρείτε τους πόρους να το τελειώσετε το συντομότερο!

Νενάκι, άντε με το καλό και εσείς να μπείτε στο σπίτι σας!!!!!!

Grace, άντε να δούμε τι θα γίνει με τη διακοπή του χαπιού! Μάλλον πολύ σύντομα θα κρατάς το πριγκιπάκι σου αγκαλίτσα!! Ελπίζω να είσαι παν-έτοιμη ανα πάσα στιγμή :cool:

Παπατρίκος: Μια βδομάδα έμεινε λοιπόν και για εσένα!! Τι υπέροχο σιγά σιγά γεμίζουμε με μπεμπεδάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα............. :p15/11/2012:tongue: 08:15 :tongue: 4.010γρ:P

02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ.. :P15/11/2012 :P 20:00 :P 2.500γρ :P

03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......./..................... :P25/11/2012 :tongue: 11:00 :tongue: 3.300γρ :P

10. happybear.....ΠΗΤ 25/12/12.....2 κοριτσάκια!.....:p30/11/2012....9:00:p 2120 και 2370 γρ. :P

04. lena25.........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../

05. fraoulitsa6...ΠΗΤ 06/12/12......κοριτσάκι!........Ηώ

06. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα

07. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γεν.Κλ.Θεσ/κης

08. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!...........ασώ

09. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσεις

11. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης

12. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!...........Γεν. Νοσ. Κέρκυρας

13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω

14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα

15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης

16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πανετοιμη ειμαι και με τις βαλιτσες στο χερι !!χχαχαχαχα ;) ;)

Παντως νομιζω πλεον επειδη ειμαστε στο μηνα μας, αν εχουμε διαφυγη νερων σε μερικες μερες θα αρχισει κι ο τοκετος . Οντως ομως αμα βλεπεις περιεργα υγρα κι η κοιλια σου να ψιλομικραινει...γιατρο. Υπαρχουν και κατι χαρτακια που αν σου χουν σπασει αλλαζουν χρωμα κι ετσι σου φευγει και το αγχος ;) . Πολυ θα θελα αυτη τη φορα να μου σπαγαν τα νερα, να δω κι εγω πως ειναι!!! Γιατι και στις 2 πηγα με συσπασεις και μου τα εσπασαν εκει...:D :D


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερεςςςς......

τωρα ειμαι κ επισημα στης μαμας μου κ ζουμε οοοολοι μαζι..!!

εκανα υπερβαση σημερα κ ειμαι ξαπλα τωρα μεχρι αυριο που θα παω στην διατροφολογο...!

η φραουλιτσα μας αυριο θα κανει το ομορφοτερο δωρο στον συζυγο κ στον συντροφο της...!

οσο για τον διατροφολογο Marry Μου γι αυτο ακριβως θελω να παω....γιατι ξερω οτι τα χριστουγεννα θα ξεφυγω οποτε ας εχω τις υπολοιπες μερες λιγο μετρο..ασε που κ ο αμορες ψηθηκε κατευθειαν να κανουμε διατροφη ετσι για λιγακι....!!!

:D:D:D

χαρα αντε με το καλο να κοψεις τα χαπια λοιπον.....

δεν εχω πολλες δυναμεις κοριτσια μου..γιατι εκανα ολο το σπιτι πριν φυγουμε μην ερθει η πεθερα κ το βρει κ λεει κ μου βγηκε λιγο η πιστη....!φιλακια καλο βραδυ...!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρκουδομανούλα να σου ζήσουν!!!! Με το καλό να δυναμώσουν και να τις έχεις γρήγορα σπίτι. Αύριο θα σας διαβάσω όλες και θα σας πω και τα νέα από τον καρδιοτοκογράφο!! Και λυπηθείτε με έχω πρόβλημα ο γραφίστας... Linaki συγνώμη που διορθώνω τη λίστα όσο μπορώ αλλά είμαι άρρωστη με τη στοίχιση

Πείτε καλέ και που γεννάτε τσουπρίτσες!!!

01. soch............ΠΗΤ 11/11/12.....αγοράκι!..........Έλενα............. :-P 15/11/2012 :tongue: 08:15 :tongue: 4.010γρ :-P

02. Linaki2012...ΠΗΤ 10/12/12.....αγορακι!..........Γ.Ν.Λ................:-P15/11/2012 :-P 20:00 :-P 2.500γρ :-P

03. andria27......ΠΗΤ 26/11/12.....κοριτσάκι!......./..................... :-P25/11/2012 :tongue: 11:00 :tongue: 3.300γρ :-P

10. happybear.....ΠΗΤ 25/12/12...2 κοριτσάκια!..../.....................:-P 30/11/2012 :tongue: 9:00:razz: 2120 και 2370 γρ. :-P

04. lena25.........ΠΗΤ 02/12/12.....αγοράκι!........../

05. fraoulitsa6...ΠΗΤ 06/12/12......κοριτσάκι!........Ηώ

06. papatrikos....ΠΗΤ 14/12/12.....κοριτσάκι!........Μητέρα

07. zophie..........ΠΗΤ 22/12/12.....αγοράκι!..........Γεν.Κλ.Θεσ/κης

08. georgia.g......ΠΗΤ 22/12/13.....αγοράκι!...........ασώ

09. sofoula27......ΠΗΤ 23/12/13.....αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Γένεσεις

11. nena1984.....ΠΗΤ 27/12/12......αγοράκι!..........Βιοκλινική ή Διαβαλκανικό Θεσ/νικης

12. grace3..........ΠΗΤ 29/12/12.....αγοράκι!...........Γεν. Νοσ. Κέρκυρας

13. belleblue ......ΠΗΤ 30/12/12.....κοριτσακι!........Ιασω

14. maryy...........ΠΗΤ 08/01/13.....αγοράκι!..........Ρέα

15. chot..............ΠΗΤ 09/01/13.....αγοράκι!..........Ασκληπείο Κρήτης

16. barboula........ΠΗΤ 31/01/13.....αγοράκι!..........Αττικό


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα χρονια σας πολλα, με το καλο ...απο στιγμη σε στιγμη θα δεις το μπεμπακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Η πιο τελεια σας ημερα!!!!

Κι εμεις γιορταζουμε σημερα, η μικρη μου η Νικολ...δυστυχως δεν θα χουμε κοσμο αλλα θα στολισουμε δεντρακι να χαρουμε λιγο :D :D

post-32329-14825440872562_thumb.jpg


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!!

Grace να χαιρεσε τη κοριτσαρα σου!Ειναι μια κουκλιτσα παρεπιπτοντως!!Αντε και καλο στολισμα να το βρει και ο μπεμπης στολισμενο !

Φραουλιτσα με το καλο να κρατησεις μωρακι σου!!Ευχομαι να πανε ολα τελεια και να ειναι η πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης σου!!!!

Αρκουδιτσα να χαιρεσε τα κοριτσακια σου και με το καλο να τα παρετε σπιτακι σας!!!Αντε να μας πεις και λεπτομερειες απο την καθημερινοτητα σας μετα!!

Παπατρικος ερχετε η σειρα σου σιγα σιγα...φανταζομαι την αγωνια σου!!Θα περιμενουμε νεα απο τον καρδιοτοκογραφο σας!!!

Ελπιζω ολα τα υπολοιπα κοριτσια και αγορια να ειναι καλα!!!Εμεις τα ιδια μεχρι στιγμης ουτε συσπασεις ουτε τιποτα δεν νιωθω ...μαλλον ο μικρος μου εχει βολευτει πολυ καλα και θα αργησει να κατεβει τον νιωθω πολυ ψηλα ακομα αλλα εχουμε ακομα καιρο εμεις!!

Φιλακια πολλα !!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Φράουλίτσα μου κοκκινομαγουλίτσα μου με το καλο να κρατήσετε τη γοργονίτσα αγκαλια κι ολα να πανε σούπερ!!! Το ομορφότερο δωρο για τον αντρούλη σου!!!

Χαρά μου να χαίρεσαι τη κοράκλα σου και με το καλο να έρθει κι ο πρίγκιπας!!!

Εγω χτες Έφαγα μιση τορτιγια καυτερη που είχε φτιάξει ο αδερφός μου και μεχρι τις 5 το πρωι μονο που δεν εκλαιγα απο τη καούρα στο λαιμό!! Φωτιές έβγαζα!! Τωρα πέρασε ευτυχώς!!

Chot εμείς θα γεννησουμε παρέα! Έχουμε μέλλον! Χιχιχι


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!

Χαρά μου να σου ζήσει η κοριτσάρα σου!

Και εμείς ανεμπίσημα γιορτάζουμε τη πρώτη μας ονομαστική γιορτή και καμαρώνω σαν παγόνι κάθε φορά που χτυπάει το τηλέφωνο και μου λένε να σου ζήσει ο γιος σου :tongue:

Φραουλίτσα μου μέχρι τώρα μάλλον θα είσαι μανούλα! Ανυπομωνώ να μάθουμε τα νέα σου!!!

Αρκουδομανουλίτσα πως είναι οι γλυκούλες σου; Τους πας και γαλατάκι όταν πας να τις δεις; Πότε περίπου θα έρθουν στο σπίτι; Να μας πεις την εμπειρία σου!!!!!

Μαιρούλα, τι τα θες τα καυτερά κοπέλα μου με την κοιλιά στο στόμα :tongue: Βέβαια θα κάνεις πολύ καιρό με το θηλασμό να ξαναφας ελπίζω τουλάχιστο να το απόλαυσες όσο έτρωγες!!! :tongue:

Μπαρμπούλα, απόλαυσε φροντίδα της μαμάς!!!

Εγώ σήμερα άφησα πατέρα και γιο να κοιμούνται και πήγα να κάνω εξωτερικές δουλειές. Δεν άντεχα όμως μου έλειπαν τρομερά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αύριο πάμε για ακουολογική εξέταση, είναι προληπτικά για όλα τα μωράκια.

Χθες πήρα το μωράκι μου και κοιμηθήκαμε αγκαλίτσα, έξω έβρεχε και εμείς ήμασταν αγκαλίτσα κάθε τόσο ξύπναγε θήλαζε και ξανά νάνι. Ήταν τέλεια!! Ήταν λίγο τρομακτικό όμως να έχω τόσο μικρό μωράκι δίπλα μου και δεν μπορούσα να κοιμηθώ άνετα... :tongue:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λινάκι έστω κι ανεπίσημα να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! Απο του χρόνου θα τον γιορτάζεις και με τη Βούλα!!! Τι όμορφα που κοιμηθηκατε Αγκαλίτσα!! Φαντάζομαι τον κοιτούσες όλη την ωρα!!! Αυτές τις εξετάσεις που λες εμάς μας είπαν θα τις κάνουμε στο μαιευτήριο και θα πληρώσουμε κάπου 250 ευρω...


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

χαρα μου να χαιρεσαι την νικολ σου , πολυχρονη να ειναι!!!με το καλο κ ο μικρος σε λιγες μερουλες

φραουλιτσα μου φανταζομαι θα εχει γεννηθει η μικρη γοργονα σας, κ θα πλεετε σε πελαγη ευτυχιας!!!!χρονια πολλα κ για τον αντρουλη σου, τι καλυτερο δωρο απο την κορη του..

μαιρουλα μου καουρες ε?τουλαχιστον καλο μου το απολαυσες το καυτερο?αχ εγω που εχω σε καθημερινη βαση καουρες+ξηνηλες κ δεν εχω βρει ουτε παο τι να ειναι , ουτε πως φευγουν :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

παπατρικος you are the next?!!!με το καλο κοριτσακι μου κ εσυ , με ενα πονο!καθε εβδομαδα εχουμε κ απο μια νεα αφιξη μωρου,τι καλα, τι χαρα!!!

η αρκουδιτσα στο γενεσις αν δεν κανω λαθος γεννησε

λινακι μου χρονια πολλα γι ατο μικρο σας, ανεπισημα βεβαια, αλλα ευχομαι να ειναι πολυχρονος!τι ομορφη εικονα, να κοιμασαι αγκαλια με το μικρο σου..

chot μου, λες να αργησει ο μπεμπης?μαλλον θα βολευτηκε τελεια εκει μεσα οπως λες κ εσυ!;);), βεβαια συσπασεις κ τα κλασικα δεν εχω κ εγω, ουτε καν ξερω δλδ πως ειναι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

ας βγουν μωρε οποτε αποφασισουν αρκει να ειναι γερα κ μονο;););)

εμεις ολα καλα, δοξα το θεο, ανυπομονω να ερθει η κυριακη να κανω καρδιοτοκογραφο, 1η φορα, δεν εχω ιδεα τι ειναι κπως γινεται, οσες κανατε αν θελετε πειτε κατι, μην παω σαν το ψαρι..:tongue::tongue::tongue:

θα ξαναδω κ το μικρο, τι χαρα τι χαρααααααααααα

χτες στησαμε κρεβατακι μπεμπη, σημερα θα κανουμε τις ντουλαπες του κ θα παμε για χαλακι κ κουρτινες, νομιζω θα ειναι το 1ο δωματιο που θα ετοιμαστει:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

φιλακιααααα


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

επισης να προσθεσω οτι ποναω πολυ στο π@π@, το ειπα στο γιατρο κ μου ειεπ φυσιολογικο ειναι , εχει καποια εγκυουλα αναλογους πονους?σε σημειο που δνε μπορω να σηκωσω το ποδι μου να βαλω παντελονι..

να ρωτησω κ κατι αλλο?φυσιολογικα δεν εχει ερθει καποιο μωρακι ε?αν δεν κανω λαθος..

παπτρικος λες να σπασεις εσυ το ροδι;);););)


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όσους έχουν γιορτούλες

Χαρά να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Φραουλίτσα κι εσύ να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Καλά από δώρο θα σκίσεις σήμερα. Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και ανώδυνα!!

Λινάκι μου κι εσύ να χαίρεσαι το γιόκα σου έστω και ανεπίσημα!!!! Υγειά και ευτυχία για όλους σας!!

Μαιρουλα όπως σου έχω ξαναπεί εμένα με έχει σώσει το gaviscon το μόνο που μου επιτρέπει ο γιατρός όταν έχω καούρα. Γενικώς όμως δεν έχω πρόβλημα γιατί τρωω 2 πράσινα μήλα κάθε μέρα λόγω σακχάρου οπότε και σα βόδι να φαω το βράδυ αυτά βοηθάνε πολύ.

Κι εμένα η μαία μου συνέστησε το rooming in. Βέβαια σε μένα είπε ότι αν ζητήσω μόνο αποκλειστικό θηλασμό εξασφαλίζεται γιατί το Μητέρα είναι φιλικό προς τα βρέφη και το θηλασμό αλλά νομίζω πως θα είμαστε καλύτερα με τα μωράκια μας όλη μέρα παρεούλα. Θα πάρουμε και την κρυάδα και θα έχουμε και βοήθεια όταν τη χρειαστούμε από τις μαίες... και λιγότερους επισκέπτες...

Εμείς χθες το πρωί κάναμε το καρδιοτοκογράφημα και όλα πολύ καλά. Έγινε στο χώρο που πανε για τις ωδίνες και ήταν πολύ συγκινητικά αφού έλεγα από μέσα μου άντε να τελειώνουμε δεν γίνεται τώρα?? Άκουγα δίπλα μου καραμουζαάκια να κλαιίνε και περνάγανε έξω από το δωματιάκι τα πυρεξάκια με τα κεφαλάκια κουκουλωμένα... Κόντευα να τρελαθώ από τη λαχτάρα μου. Μου έδωσαν και ένα κουμπάκι κατά τη διάρκεια το οποίο έπρεπε να πατάω κάθε φορά που κουνιόταν η μπέμπα. Σε κάποια φάση λες και το ξερε έκανε σαν τρελή!! Όλα καλά λοιπόν, θα ξανακάνουμε άλλο ένα την επόμενη Τετάρτη και Πέμπτη βράδυ όπως σας είπα μπαίνω. Μου έκανε ξενάγηση η μαία σε όλες τις αίθουσες και είδα και το θάλαμο με τα νεογέννητα που τα έχουν να ζεσταθούν.. είναι τρέλα κορίτσια όσες δεν το έχετε δει αλλά σύντομα θα το ζήσουμε από πρώτο χέρι..

Το απόγευμα πήγαμε για ενημέρωση στην Ελληνική Τράπεζα Ομφαλοπλακουντιακού Αίματος και πήραμε το ειδικό τσαντάκι με τα απαραίτητα για τη δωρεά. Ελπίζω να μην χρειαστεί σε κανέναν ποτέ αλλά αν είναι να βοηθήσει κάποιον αξίζει τον κόπο. Σκεφτείτε το όσες έχετε χρόνο να πατε. Σε καμία περίπτωση δεν σου εξασφαλίζει προτεραιότητα σε περίπτωση που χρειαστείς κάποια στιγμή στη ζωή σου εσύ η κάποιος από την οικογένεια αλλά το να αυξηθούν οι δότες στην παγκόσμια τράπεζα είναι τεράστιο βήμα.

Αυτά τα νέα μας πουλάκια μου. Περιμένω και περιμένω... κάτι μου λεει ότι η εβδομάδα θα περάσει με ρυθμούς χελώνας...


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Παπατρίκος μου γλυκιά φτάνει και για σένα η ωρα δεν το πιστεύω!!! Τέλεια τα νεάκια σου!!! Εμάς για καρδιοτοκογράφο δεν μας εχει πει ποτε κανεις τίποτε απο οτι έχω καταλάβει θα μπω μονο τη μέρα της γεννας που θα μπω οταν με πιάσουν οι πόνοι!!

Νενα μου με το καλο το δωμάτιο του μπέμπη!! Επιτέλους μπαίνετε σπιτάκι σας!! Για τα site που σου χρωστάω δεν σε έχω ξεχάσει θα στα στείλω το μεσημέρι που θα παω σπιτι γιατι έχω μείνει στη μαμα μου!!

Εγω απο πόνους έχω εναν ανεξήγητο στο αριστερό πόδι απο πανω ως κατω!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...