Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια ,

αχ μαιρουλα μου περαστικα σου καλο μου, φτου φτου κακο ματι

chot ειδες ολα καλα με τα ματακια σου!εν αναμονη του μικρου οποτε θελει λοιπον, οπως λες κ εσυ κιντερακι θα ναι ;););)

εγω κοριτσια εχει λιγη ωρα που γυρισαμε απο το γιατρο, ολα καλα, ο μικρος δοξα το θεο τελειος, 2278 τα κιλακια μας , ειναι λιγο πιο χαμηλα, επρεπε να ειναι γυρω στα 2500 μου ειπε , αλλα οκ δεν τον ανησυχει,τον ρωτησα αν εχει να κανει με λωρο η κατι αλλο, κ μου λεει αν ηταν δεν θα επερνε καθολου κιλα!!!

κυριακη παω για καρδιοτοκογραφο στο διαβαλκανικο το πρωι, την τεταρτη τελευταιο ραντεβου στον ντοκτορ , την αλλη κυριακη παλι καρδιοτοκογραφο κ παρασκευη 21.12 ξεκιναμε την προκληση;):P:p

εκτος απροοπτου βεβαια..

ο γιατρος δεν θελει με τιποτα να τον παρει νωριτερα , γιατι λεει ειναι ηδη μικρουλης, οποτε δεν το ρισκαρει, μου ειπε να συννεχισω κανονικα τις ενεσεις κ ας με πιανουν εστω κ λιγο, κ ευχομεθα να ειναι ολα καλαααααα

οταν θα μου τον παρει ειπε θα ειμαι 37β+3μ οποτε λεει δεν πιστευω να μπουμε θερμοκοιτιδα, αυτο παρακαλω κ εγω, αυτα τα νεακια μας!!!

οποτε ολα καλα, πρωτα ο θεος θα εχω μπει κ σπιτι, θα στολισουμε κιολας κ ολα θα ειναι πανετοιμααααα για τον μικρο μας πριγκηπακο!!!!!!!!!!

Ελα βρε κοριτσαρα μου, εμενα ηταν 2300-2400 στην 35η εβδομαδα, και υποτιθεται ειναι και μεγαλουτσικος!!! Μετα τις 37 μαλλον δεν θα χρειαστει θερμοκοιτιδα μη σκας, πες του να σου κανει και κορτιζονες για τα πνευμονακια, εγω εχω κανει ηδη 3!! Ολα καλα θα πανε ;) ;) ;)


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσιααααααα μου!!

νενα βλεπω ολα οκ απο τον γιατρο!!πολυ χαιρομαι..!

chot μια χαρα αφου πηρες το οκ κ απο τον οφθαλμιατρο κομπλε...

zophie ευχαριστω πολυ για τις ευχες αλλα δεν γιορτασα καν χθες....ομως πηρα το ομορφοτερο δωρο...ειδα τον μπεμπουλη μου!!:D:D

mArry μου πως ειναι το ποδι????

εμεις κοριτσια χθες απολαυσαμε τον μπεμπουλη...

ειναι περιπου 1700 το μπεμπακι μας...εχει παρει θεση προς τα κατω...ολα πανε υπεροχα μου ειπε....επειδη του ειπα οτι με πιανουν κατι ζαλαδες που κ που μου ειπε να πινω ενα σιδηρο ακομη για αυτο τον μηνα...

ο μικρουλης ηταν υπερδραστηριος για αλλη μια φορα κ ημασταν στον υπερηχο κανενα μισαωρο κ παραπανω...με ξαναεξετασε απο κατω για να δει τον τραχηλο μου κ ειναι ολα υπεροχα ειπε ....!κ τα αμνιακα μας τελεια κ ολα καλα..!απλως του ζητησα επειδη εχω καταλαβει οτι ξεφευγω με το φαγητο αν εχει να μου προτεινει καποια διατροφη κ θα μιλησω με μια γιατρο απο το αττικο να μου γραψει καμια διατροφη να κανουμε για να μην παρω 20- κιλα στο τελος...κ μου ειπε οτι δεν το εχω αναγκη την διατροφη αλλα αφου το θελω κανενα προβλημα κ οτι θα εχω κ πιο ευκολη γεννα οσο πιο λιγα κιλα παρω...!!!:D:D

αυτα τα νεακια μας..

σημερα τελευταια μερα στην δουλεια κ ολα καλα....!!:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Γύρισα! Χωρίς τις μπεμπούλες γιατί είναι στην θερμοκοιτίδα για παρακολούθηση. Δεν έχουν τίποτα απλά για να πάρουν λίγα γραμμάρια παραπάνω. Τώρα θα πηγαίνω πρωι απόγευμα να τις βλέπω και ευελπιστώ μέχρι την άλλη εβδομάδα να τις πάρουμε σπίτι. είναι δυο νεραιδούλες ( κουκουβάγια μαμά) και νομίζω ότι ζω ένα όνειρο και θα ξυπνήσω. Γεννηθήκαν στις 30/11 στις 9 το πρωί 2120 και 2370. Η καισαρική πήγε καλά εγώ ήμουν πολύ ήρεμη, ευτυχώς και τώρα περπατάω καλά μόνο που είμαι σαν να έχω κάνει 500 κοιλιακούς με την μια. Το πρώτο βράδυ είναι το πιο δύσκολο. Ανυπομονώ να έρθουν σπίτι και να είμαστε μαζί. Θα σας γράψω πιο αναλυτική περιγραφή κάποια στιγμή.

Δεν διάβασα ακόμη τα νέα σας αλλά εύχομαι να είστε όλες καλά και να ζήσετε το θαύμα. :P

Φιλάκια


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites

διδυμομανουλιτσα καλως επεστρεψες κ με το καλο να παρεις τις νεραιδουλες σου σπιτι κ να ζησετε ΟΛΟ το ομορφο παραμμυθι απο εδω κ περα..:D:D:D

περιμενουμε λεπτομεριες οποτε μπορεις....φιλακιααααααα!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια!

αρκουδιτσα μου γλυκεια να σου ζησουν οι μπεμπουλες!!!!!!!!!!!γερες κ καλοτυχες σε ολη την ζωη τους!!!!!!!κ με το καλο να τις παρετε σπιτακι σας:D:D:D:D


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

μπαρμπ μου τελεια τα νεα του μικρου σας!υπερκινητικος ε?μια χαρα, τον χορταινεις κ παραπανω ;);););););););)

εμεις τελειωσαμε με το σπιτι κ απο αυριο μπαινουμε για καθαρισμα κ στησιμοοοοο, εσεις κοριτσακι πως τα πατε??

βασικα οι εσωτερικες μεινανε θα ερθουν απο βδομαδα, αλλα δεν με πολυνοιαζει, αρκει να παω σπιτακι μου:P:p:p

zophie μου αν γεννησεις την μερα που λενε τα τικερακια σου θα γενναμε παρεα!!!!!!


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

nena, λες να ειμαι τυχερη και να φτασω ως τοτε; Δεν το πολυκοβω :S Σα να μου φαινεται οτι θα γεννησω νωριτερα .. αλλα για να δουμε τι θα δουμε :) Απο χθες ειμαι λιγο ανησυχη μια που δεν καταλαβαινω τον μπεμπη να κινειται πολυ .. Χθες ειχα να πω μια χαλια στιγμη/ενα ατυχηματακι, δλδ. εβγαλα ολο το φαγητο που ειχα φαει για μεσημερι, απο τον χαζοβηχα που εχω! Δεν τα βγαζω απο ναυτια εγω αλλα απο βηχα αν ειναι δυνατον! Και μου φυγαν και κατι υγρα πολλα θα ελεγα ... αλλα να ταν τα νερα που εσπασαν; Θα μου πειτε, βρε αν ηταν κατι αλλο δεν θα το καταλαβαινες; Και αν ηταν ολα μαζι; χαχα! Και απο τοτε οχι καθε φορα αλλα καποιες σα να βλεπω μια βλεννα στο εσωρουχο! Πονους δεν εχω! Αλλα ισως να παρω ενα τηλεφωνο την γιατρο αν εξακολουθησω να "βλεπω" ησυχια απο την μερια του ..


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites

νενα μου μπραβο μπραβο να μπειτε στο σπιτακι σας κ να ερθει κ το μπεμπακι σιγα σιγα...!

εμεις εχουμε μελλον ακομα πολυ...!!τελειωσαν τα λεφτα κ δεν εχουμε βαλει καν κουζινα κ επιπλα οποτε κανουμε παυση τωρα..!αλλα δεν πειραζει ολα καλα να ειναι στην υγεια κ τα υπολοιπα λιγα λιγα...!δεν μπορουμε κ αλλιως...!!:?:-?

ναι ναι δοξα τον θεο ολα καλα με τον μπεμπη μου....

τωρα ειπα στον γιατρο κ μου εκλεισε ραντεβου στο αττικο σε διατροφολογο-ενδοκρινολογο κ μου εκλεισε αυριο στις 11.30 αλλα θα ξεκινησω την διατροφη απο την Δευτερα...γιατι το πσκ μας εχει Σαλαμινα με τον αμορε κ το μενου ειναι ηδη ετοιμο....χεχεχεχε!!κ επι ευκαιριας θα ανοιξω κ καρτελα στο νοσοκομειο....:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zophie Μου επειδη χθες ρωτουσε ο αμορες τον γιατρο για την γεννα..κ ειπε η νερα πολλα...η πονοι....η οτιδηποτε λεει δω που δεν ειναι συνηθισμενο να τον παρω τηλεφωνο...ας πουμε η κουμπαρα μου ειχε μερικη ριξη νερων..κ γεννησε ομως μετα απο καμια εβδομαδα...!αλλα εγω πιστευω οτι οτιδηποτε διαφορετικο βλεπεις στην εβδομαδα που εισαι πρεπει να μιλας με τον γιατρο σου..!!τωρα φυσικα εσυ ξερεις..!!;)


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κουκλες!!!!!!!!!

Αρκουδομανουλίτσα μου να σου ζήσου οι πριγκίπισσες σου!!!!!!!!! Να ναι μια ζωη καλοτυχες, υγιείς και ευτυχισμενες!!!!!!!!!!!!! θα περιμενουμε αναλυτικη περιγραφή της εμπειρίας σου και ευχομαι πολυ γρηγορα να τις παρετε σπιτακι σας!!!! οσο για τα κιλακια εγω ειχα γεννηθει 2100 και επαιρνα σταθερα 1 κιλο το μηνα μεχρι που εφτασα στα 77 και σταματησα!! η μηπως εχουμε ακομα?? χιχιιχ!!!!

νενουλη μου μια χαρα βρε ειναι ο μπεμπάκος τι μικρουλης!! αυτα τη μια βδομαδα μπορει να παιρνουν 300 γραμμαρια την αλλη 200 δεν ειναι στανταρ!! οσο για θερμπκοιτιδα αποκλειεται να μπει τοτε λογω βαρους!! μη σε αγχωνει ολα καλα θα πανε!!! να σκεφτεσαι μονο οτι τα Χριστουγεννα θα εχετε βγει και θα είστε αγκαλιτσα να χαζευετε παρεα το δεντρο!! και το κυριότερο σπιτάκι σας!!! τι πιο ωραιο σκηνικο απο αυτο!!!!!!!

Μπαρμπουλα μου παιδι μου τι λες?? θα πας σε διατρηφολογο και μολις σε δει θα σε παρει με τις πετρες!! αφου εισι τσιλιμπιθρα και μοντελο μινιον!!! τι να πουμε και εμεις δηλαδη μας κομπλαρεις ασχημα!! εμεις θα ειμαστε τοφαλοι μπροστα σου!!!! ασε που τωρα ερχονται Χριστουγεννα, μελομακαρονα, κουραμπιεδες!! Κακη εποχη! α παπαπα!!

chotaki φυγαμε για φυσιολογικο!!! με το καλο ο μπεμπουλης!!

grace πως μας με τις συσπασεις??

zophie τα νερα θα το καταλαβεις οταν σπασουν, θα καινε!!!! το αμνιακο ειναι στους 36 βαθμους κελσιου!! αποκλειεται να μπερδευτεις με κατι αλλο!!

εγω κοριτσια ειμαι λιγο καλυτερα με το ποδι, σημερα προσπαθώ να μην κάνω τιποτα!

χτες βεβαια ειχα μαθημα ανώδυνου με την μαια μου και ειπα του πατερα μου και με πηγε και με εφερε μετα.. μας ειπε λιγο τη διαδικασια και ποτε πρεπει να παμε στο νοσοκομειο.. οταν οι συσπασεις, (που αναθεμα πως ειναι μιας και δεν εχω νιωσει ποτε), ειναι 3 στο δεκαλεπτο και διαρκουν 30 δευτερολεπτα η μια, η φυσικα οταν σπάσουν τα νερα.. το Σαββατο θα κανει μαθημα θηλασμου και αναπνοες..

τα κακα νεα ειναι οτι οπως ειχε γραψει και μια κοπελα, ο ΕΟΠΠΥ μειωσε παρα πολυ τη συμμετοχη του στον τοκετο καπου 600 ευρω πηγε με συνεπεια να εχει ακριβηνει το δωματιο αλλα και τα ιδια τα νοσοκομειο να εχουν ακριβήνει τις τιμες τους!!! στο Ρεα συγκεκριμενα εκαναν και το αλλο, αν πχ διαλεξεις τρικλινο και υπαρχει πληροτητα τη μερα που θα γεννησεις, σε υποχρεωνουν να πας σε δικλινο πληρωνοντας ομως τη διαφορα σαν να το εχεις επιλεξει εξαρχης!! απαραδεκτο!!!!!!!!! το αλλο που μας ειπε η μαια και χαρηκα ειναι οτι θα ειναι στην αιθουσα τοκετου απο τη πρωτη στιγμη ως το τελος να μας βοηθαει και ενω μεχρι τωρα ειχα αλλη αποψη, μας παροτρυνε υπερβολικα για το rooming in για να εδραιωθει ο θηλασμος!!!!!! ειπε να το κανουμε οπωσδηποτε.. οταν εγω τη ρωτησα αν μπορουμε να ζητησουμε αποκλειστικο θηλασμο μου απαντησε οτι σε μια αιθουσα με 35 μωρα η μαια βαρδιας δεν θα ασχολειται με πιο μωρο πειναει για να το πηγαινει στη μανα του ειναι αδυνατον και ετσι θα τρωει ξενο και θα τπ πηγαινουν στη μανα καθε 4 ωρες! ενω στο δωματιο μαθαινεις για το θηλασμο σου δειχνουν σε βοηθανε και δεν γυρνας μετα απο 3 μερες με ενα μωρό στο σπιτι που να μην ξερεις τι να το κανεις! επισης απαγορευονται οι επισκεπτες οταν συμβαινει αυτο παρα μονο ο γονιος και αντε ο παππους γιαγια αλλα και αυτοι ενας ενας! για τους συγγενεις θα βγαινει η λεχωνα εξω οχι αυτοι στο δωματιο! και γενικα ενα ατομο μεσα και μονο σε ωρες επισκεπτηριου!!! πολυ καλο αυτο για τα μικροβια! επισης το μωρο στο αλλαζουν πανα πλενουν καθαριζουν οι μαιες οποτε η μητερα ασχολειται μονο με το θηλασμο!! ετσι και εγω μετα απο αυτα αποφάσισα rooming in!! αυτα τα νεακια μας και απο εμας!!παω να κανω τωρα τις 40λεπτες ασκησεις μου εδωσε η μαια για να παρει σωστη θεση το μωρο για ΦΤ!!

ΑΑΑΑΑ αυριο γενναει η φραουλιτσα μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρκουδιτσα μου, να σου ζησουν οι νεραιδουλες σου!!!!!!!!!

Φραουλιτσα μου αντε μιση μερα εμεινε θα χεις και συ απο αυριο τ αγγελουδι σου αγκαλιτσα!!!!!

Εγω ψιλοεχω συσπασουλες αλλα οκ κρατιεμαι ακομα..περιμενω και την Παρασκευη εναγωνιως να τελειωνω με τα χαπια και να κανω κι "ενα"...που εχω 2,5 μηνες να κανω κι αλλο ενα μετα τη γεννα :oops::oops: αχαχαχχχαχα!!! (κοντευω να καψω εγκεφαλο μιλαμε) Θα βοηθησει και στον τοκετο!!χαχαχα :P :p :P :p :P


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

happybear να σου ζήσουν οι αρκουδίτσες σου!! Ζείς στο θαύμα εις διπλούν!! Σου εύχομαι να είναι πάντα υγιής και καλότυχες και φυσικά να επιστρέψουν γρήγορα στο σπίτι!! Προς το παρόν απόλαυσε τις λιγοστές στιγμές ύπνου που σου απέμειναν :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...