Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια! Έχω μια ερώτηση σχετικα με την κακη ποιότητα του σπέρματος.Ο άντρας μου έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια,όπως μας είπε η ανδρολογος.Πριν 3χρονια που είχε κανει σπερμοδιαγραμμα,ήταν κακό,απλά δεν είχαμε πάει σε ανδρολογο και μας είχε πει τότε ο γυναικολόγος,πως έχει ολιγοσπερμια.Παρολα αυτά κάναμε ένα κοριτσάκι και έχω στο ιστορικό μια μηδενική χοριακη,μια βιοχημική και μια παλινδρομη κύηση.

      Όταν ένας άντρας εχει τερατοσπερμια,μπορεί να κανει υγιή έμβρυα με μικρογονιμοποιηση?Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν είχε πριν τρία χρόνια η αν προέκυψε τώρα.Οσες είχατε τέτοιο θέμα,πως το χειριστηκατε?Είδατε κάποια βελτίωση?Απ' όσο μας είπε η ανδρολογος,δεν πρόκειται να κάνουν κάτι ουσιαστικό ούτε οι βιταμίνες,ούτε η εγχείρηση στην κιρσοκήλη.Μας είπε πως  είναι πολύ κακό το σπέρμα και είμαστε τυχεροί που έχουμε κάνει παιδι..

      Εγω αρχικα θα σας προτείνω να κανετε συγκριση σε διάφορα μικροβιολογικά εργαστήρια για να επιβεβαιωσετε το αποτελεσμα! Σας το λεω γιατι εμεις ενα χρόνο την πατήσαμε και τελικά υπήρχε οχι μονο λάθος αποτελεσμα αλλα δεν ηξεραν να διαβαζουν και τις τιμες! Σιγουρα σε συστημενο μικροβιολογικό! Απο εκει κ περα ο ανδρας μου εκανε επεμβαση κηρσοκηλης κατω απο 35 τοτε, πετυχε, πηρε βιταμίνες, ειχε και παρα πολυ καλο σπερμοδιαγραμμα και μετριο.. εντελει καναμε εξωσωματικη αλλα οι γιατροί δεν μας απέκλεισαν ποτε τη φυσική συλληψη.. θεωρω οτι πρέπει να ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα της τερατοσπερμιας ή να υπαρχει πληρης αζωοσπερμια.. επισης εχετε ηδη ενα παιδι.. ποσο δηλ να χειροτέρεψε μεσα στα χρονια;; Για τις βιταμίνες ειμαι υπερ προσωπικα, μονο να κερδισει εχει, οχι να χασει.. τωρα για την επεμβαση ο,τι σας λενε οι γιατροί σας, παιζει ρολο και η ηλικια του..

Ποσες δεν κανουν ή δεν γνωρίζουν για την ωορηξια τους?


Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???  

76

  1. 1. Ωορηξια δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο???

    • ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΣ ΚΥΚΛΟΣ
    • ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΈΣ ΩΟΘΗΚΕΣ
    • ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΩΟΡΗΞΙΑ


Recommended Posts

Και που να δεις τον υπέρηχο της ντοπλερ στο τρίτο τρίμηνο που σου δίνει ο γιατρός έγχρωμη φωτογραφία του μωρού! Μου είχε δώσει της κόρης μου και είδα μεγάλα μαγουλακια! Λέω εντάξει δικό μας παιδάκι είναι, μιας που και οι δύο έχουμε τα μαγουλάκια μας!!! Και μόλις γεννήθηκε το μωρό μου, τότε είδα και τις υπόλοιπες ομοιότητες με εκείνη την φωτογραφία!!!

Καλα θα χαζεψω μεχρι εκει που δεν παει,αν και φοβαμαι πολυ να κανω ονειρα για τοσο μακρια,νομιζω πως καποιο λαθος εχει γινει και θα πει ο Θεος,συγνωμη αλλα δεν ηταν για εσενα το μωρακι.Αχ αν δεν το παρω αγκαλια δεν θα ησυχασω!Ολες αυτες οι διαδικασιες με εχουν κανει υστερικη.Αν επιτρεπετε,απο που εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα θα χαζεψω μεχρι εκει που δεν παει,αν και φοβαμαι πολυ να κανω ονειρα για τοσο μακρια,νομιζω πως καποιο λαθος εχει γινει και θα πει ο Θεος,συγνωμη αλλα δεν ηταν για εσενα το μωρακι.Αχ αν δεν το παρω αγκαλια δεν θα ησυχασω!Ολες αυτες οι διαδικασιες με εχουν κανει υστερικη.Αν επιτρεπετε,απο που εισαι?

Καλημέρα από Μεσολόγγι Αιτ/νίας!!! Εσύ ;

Μην ανησυχείς, κάνε ό,τι πρέπει, όλες τις εξετάσεις, όλους τους υπερήχους, το τηλέφωνο του γιατρού κοντά σου για οποιαδήποτε ανησυχία ή απορία και κάθε μέρα που περνάει θα είσαι πιο κοντά στον ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΣΤΟΧΟ!!!

Πού να νιώσεις το πρώτο "φτερούγισμα" από το μωρό και θα αναρωτιέσαι είναι το μωρό μου;;; !!! Έμαθες το φύλο; Φαντάζομαι όχι γιατί είναι νωρίς ακόμη. Εμείς το μάθαμε και το είδαμε φορα παρτίδα στην β επιπέδου! Μόλις έκατσα στον υπέρηχο, πιάσαμε την κόρη μου με ανοιχτά τα πόδια!!!:)


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας! χχαχα starkieser, καψούρα λεμε! :D είδατε το φύλο; Εσύ θα προτιμούσες κοριτσάκι/αγοράκι; για κάτι τέτοια να έχεις τώρα αγωνία λέμε!

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Συμφωνώ Present, με όσα είπες!!!! Ας ενώσουμε τις δυνάμεις μας!!! ΚΑι φυσικά χαιρόμαστε με τις εγκυούλες και ταυτόχρονα παίρνουμε δυνάμεις και αισιοδοξία και για μας!!! δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι να βλέπεις στον υπέρηχο ότι μέσα στην κοιλιά σου έχεις μια ζωούλα!!! Εγώ την τελευταία φορά (την Πέμπτη) που πήγα για υπέρηχο είδα στην οθόνη του υπέρηχου ένα μωράκι, είχε μείνει η εικόνα από την προηγούμενη κοπέλα που ήταν έγκυος και έμεινα να το χαζεύω.... ήταν στον 7ο (ρώτησα τη γιατρό) και ήταν κανονικό μωρό!!! ξετρελάθηκα! Εγώ τελειώνω τα πριμολουτ αύριο και μετά περιμένω να αδιαθετήσω για να πάρω την κλομιφένη, παίρνω και το ίνοφερτ. Έχει και πανσέληνο απόψε, παίρνω και αυτά τα χάπια και από την ζέστη ήμουν σαν φυτό όλη μέρα και λίγο down...

ναι κι εγώ έτσι, σαν φυτό Μαράκι (και δεν παίρνω και τίποτε..) και κάθε τρεις και λίγο να βρέχω τα πόδια μου για να δροσιστώ μπας και ξυπνήσω!

Να σας ρωτήσω, το ινοφερτ το παίρνετε σίγουρα από την αρχή του κύκλου, αλλά μέχρι και το τέλος, δηλ. συνέχεια ή μέχρι την ωορρηξία;

για να πώ την αλήθεια εγώ το έχω δοκιμάσει κι έτσι κι αλλίως, όπως και ένα / ή δύο φακελάκια την ημέρα. Σε αυτόν τον κύκλο πήρα 1 φακελάκι μέχρι την ωορρηξία... όπως βλέπετε πειραματίζομαι διαρκώς :P

εγω μπήκα στην τελευταία εβδομάδας της υπομονής, λογικά από τις αρχες Ιουλίου θα ξεκινήσω τις ενέσεις. Και δυστυχώς όλα θα τα καλύψουμε από την τσέπη μας διότι πήρα για να κλείσεω ραντεβού στον ΕΟΠΠΥ και μου έδωσε τον ...Ιανουάριο του 2014 για να περάσω από Επιτροπή! Οπότε υπολογίζουμε στα 500-600 ευρώ έξοδα στην καρδιά του καλοκαιριού... Bye bye διακοπές για φέτος!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, το ινοφερτ το παίρνετε σίγουρα από την αρχή του κύκλου, αλλά μέχρι και το τέλος, δηλ. συνέχεια ή μέχρι την ωορρηξία;

για να πώ την αλήθεια εγώ το έχω δοκιμάσει κι έτσι κι αλλίως, όπως και ένα / ή δύο φακελάκια την ημέρα. Σε αυτόν τον κύκλο πήρα 1 φακελάκι μέχρι την ωορρηξία... όπως βλέπετε πειραματίζομαι διαρκώς :P

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να πίνω 2φακ/ημέρα μέχρι την ωορρηξία. Έτσι ξεκίνησα από Μάϊο αλλά τώρα το γύρισα σε 1 φακ/μερα για όλο το μήνα.

εγω μπήκα στην τελευταία εβδομάδας της υπομονής, λογικά από τις αρχες Ιουλίου θα ξεκινήσω τις ενέσεις. Και δυστυχώς όλα θα τα καλύψουμε από την τσέπη μας διότι πήρα για να κλείσεω ραντεβού στον ΕΟΠΠΥ και μου έδωσε τον ...Ιανουάριο του 2014 για να περάσω από Επιτροπή! Οπότε υπολογίζουμε στα 500-600 ευρώ έξοδα στην καρδιά του καλοκαιριού... Bye bye διακοπές για φέτος!

Σε ποια επιτροπή ανήκεις; Της Αθήνας; Τόσο πολλή αναμονή έχει; Οι ενέσεις ποσο κοστίζουν ανά κύκλο, χωρίς ταμείο ΕΟΠΥΥ; Δουλεύουν όπως η θεραπεία με κλομιφαίνη+Pregnyl;

Διακοπές;;;; το πολύ να πάμε σε φίλη φιλοξενούμενοι για 3-4 μέρες!!! Με τόσα έξοδα και ελάχιστα έσοδα...:?


Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλως σας βρηκα :-P

Θελω τη βοηθεια σας...εχω κυκλο 28 ημερων σχεδον σταθερα καθε μηνα. Ειχα ελευθερη επαφη την 14η μερα ;) και μετα απο την 22η μερα ενω ημουν μια χαρα ενιωσα ζαλαδα και ταση για εμετο. Δεν εκανα για;τι σε 10 λεπτα κοπηκε μαχαιρι και ημουν μια χαρα :confused:

Ειμαι τωρα στην 24η μερα και νιωθω το στηθος βαρυ, μετραω τη θερμοκρασια μου και αρκετες φορες ειναι 37+, ομως φοβαμαι πως θα αδιαθετησω και δεν θα εχω μωρακι γιατι σημερα εκανα ενα τεστακι νεας γενιας (δεν αντεξα :D) και βγηκε αρνητικο :(

Λετε να βιαστηκα? Ουφ :? θελουμε πολυ ενα μωρακιιιιιιιιιι!!!!!:tongue:

Πειτε μου τη γνωμη σας οι εμπειρες μανουλες...ευχαριστωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας ρωτήσω, το ινοφερτ το παίρνετε σίγουρα από την αρχή του κύκλου, αλλά μέχρι και το τέλος, δηλ. συνέχεια ή μέχρι την ωορρηξία; για να πώ την αλήθεια εγώ το έχω δοκιμάσει κι έτσι κι αλλίως, όπως και ένα / ή δύο φακελάκια την ημέρα. Σε αυτόν τον κύκλο πήρα 1 φακελάκι μέχρι την ωορρηξία... όπως βλέπετε πειραματίζομαι διαρκώς :P

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να πίνω 2φακ/ημέρα μέχρι την ωορρηξία. Έτσι ξεκίνησα από Μάϊο αλλά τώρα το γύρισα σε 1 φακ/μερα για όλο το μήνα.

εγω μπήκα στην τελευταία εβδομάδας της υπομονής, λογικά από τις αρχες Ιουλίου θα ξεκινήσω τις ενέσεις. Και δυστυχώς όλα θα τα καλύψουμε από την τσέπη μας διότι πήρα για να κλείσεω ραντεβού στον ΕΟΠΠΥ και μου έδωσε τον ...Ιανουάριο του 2014 για να περάσω από Επιτροπή! Οπότε υπολογίζουμε στα 500-600 ευρώ έξοδα στην καρδιά του καλοκαιριού... Bye bye διακοπές για φέτος!

Σε ποια επιτροπή ανήκεις; Της Αθήνας; Τόσο πολλή αναμονή έχει; Οι ενέσεις ποσο κοστίζουν ανά κύκλο, χωρίς ταμείο ΕΟΠΥΥ; Δουλεύουν όπως η θεραπεία με κλομιφαίνη+Pregnyl;

Διακοπές;;;; το πολύ να πάμε σε φίλη φιλοξενούμενοι για 3-4 μέρες!!! Με τόσα έξοδα και ελάχιστα έσοδα...:?

εγώ πήρα 1 φακελάκι μέχρι την ωορρηξία τούτη την φορά! την οποία εντόπισα με τεστάκι ωορρηξίας ενώ είχαμε κάνει κι έναν υπέρηχο την 12η ημέρα στο ιατρείο.

Ανήκω στην επιτροπή Αθήνας και μέχρι να μου σηκώσουν το τηλ πέρασαν 3 μέρες!όταν δε το σήκωσαν μου ανέφεραν την ημερομηνία για το 2014!!! Το έκλεισα το ραντεβού έτσι για να υπάρχει,

αλλά αποφασίσαμε να τα βάλουμε τώρα από την τσέπη μας για ενέσεις + σπερματέυχγυση, αφήνοντας πίσω τις διακοπές. Ακόμη δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες ούτε καν για ποιές ενέσεις μιλάμε, μέσα στην εβδομάδα θα ξαναμιλήσουμε με το γιατρό να μας δώσει συντεταγμένες, ότι μάθω θα σας ενημερώσω. Πάνω - κάτω μου είπε ότι θα μας κοστίσει (+τα δικά του έξοδα) γύρω στα 500-600 ευρώ :shock:


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανήκω στην επιτροπή Αθήνας και μέχρι να μου σηκώσουν το τηλ πέρασαν 3 μέρες!όταν δε το σήκωσαν μου ανέφεραν την ημερομηνία για το 2014!!! Το έκλεισα το ραντεβού έτσι για να υπάρχει,

αλλά αποφασίσαμε να τα βάλουμε τώρα από την τσέπη μας για ενέσεις + σπερματέυχγυση, αφήνοντας πίσω τις διακοπές. Ακόμη δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες ούτε καν για ποιές ενέσεις μιλάμε, μέσα στην εβδομάδα θα ξαναμιλήσουμε με το γιατρό να μας δώσει συντεταγμένες, ότι μάθω θα σας ενημερώσω. Πάνω - κάτω μου είπε ότι θα μας κοστίσει (+τα δικά του έξοδα) γύρω στα 500-600 ευρώ :shock:

Και εγώ θα κλείσω το ραντεβού με επιτροπή για να υπάρχει....και θα δούμε!

Μόλις σου πει λεπτομέρειες ο γιατρός σου, ενημέρωσέ μας!!! Γιατί αν περιμένω να μάθω από τον δικό μου, σώθηκα!!!

Μέσα στη βδομάδα θα πάω και σε άλλο γιατρό για να δω τί θα μου πει και αυτός!!!


Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλως σας βρηκα :-P

Θελω τη βοηθεια σας...εχω κυκλο 28 ημερων σχεδον σταθερα καθε μηνα. Ειχα ελευθερη επαφη την 14η μερα ;) και μετα απο την 22η μερα ενω ημουν μια χαρα ενιωσα ζαλαδα και ταση για εμετο. Δεν εκανα για;τι σε 10 λεπτα κοπηκε μαχαιρι και ημουν μια χαρα :confused:

Ειμαι τωρα στην 24η μερα και νιωθω το στηθος βαρυ, μετραω τη θερμοκρασια μου και αρκετες φορες ειναι 37+, ομως φοβαμαι πως θα αδιαθετησω και δεν θα εχω μωρακι γιατι σημερα εκανα ενα τεστακι νεας γενιας (δεν αντεξα :D) και βγηκε αρνητικο :(

Λετε να βιαστηκα? Ουφ :? θελουμε πολυ ενα μωρακιιιιιιιιιι!!!!!:tongue:

Πειτε μου τη γνωμη σας οι εμπειρες μανουλες...ευχαριστωωωωωωωωωωωω

Καλώς ήρθες! ίσως και να είναι νωρίς για ένα θετικό τέστ το οποίο - όπως λένε - για να είναι πιο έγκυρο καλό είναι να γίνεται με την πρώτη μέρα καθυστέρησης! Αν βιάζεσαι όμως κι έχεις πολύ έντονο το ένστικτό σου ;)μπορείς αύριο να πας να κάνεις μια αιματολογική εξέταση που λέγεται β' χοριακή για σίγουρα αποτελεσματα. Καλά αποτελέσματα!!!


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα κλείσω το ραντεβού με επιτροπή για να υπάρχει....και θα δούμε!

Μόλις σου πει λεπτομέρειες ο γιατρός σου, ενημέρωσέ μας!!! Γιατί αν περιμένω να μάθω από τον δικό μου, σώθηκα!!! Μέσα στη βδομάδα θα πάω και σε άλλο γιατρό για να δω τί θα μου πει και αυτός!!

Ευχαρίστως!

εσύ σε ποια μέρα είσαι του κύκλου; καλύτερα να επιδιώκεις τα ραντεβού στο γιατρό κοντά στις γόνιμες. Σε ό,τι αφορά τους γιατρούς για εμένα είναι πονεμένη ιστορία. Για το λόγο αυτό κάνω έκκληση :P μη σας πω! αν μπορούμε να μαζευόμαστε εδώ και αν θέλουμε να λέμε κάποια πληροφορία! Φυσικά κάθε περίπτωση είναι ιδαίτερη και διαφορετική, όμως και πάλι θα βοηθήσει πιστεύω την καθεμιά μας να βγάζει κάποια συμπεράσματα.


qouUp3.png76k7p2.png

147.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλως σας βρηκα :-P

Θελω τη βοηθεια σας...εχω κυκλο 28 ημερων σχεδον σταθερα καθε μηνα. Ειχα ελευθερη επαφη την 14η μερα ;) και μετα απο την 22η μερα ενω ημουν μια χαρα ενιωσα ζαλαδα και ταση για εμετο. Δεν εκανα για;τι σε 10 λεπτα κοπηκε μαχαιρι και ημουν μια χαρα :confused:

Ειμαι τωρα στην 24η μερα και νιωθω το στηθος βαρυ, μετραω τη θερμοκρασια μου και αρκετες φορες ειναι 37+, ομως φοβαμαι πως θα αδιαθετησω και δεν θα εχω μωρακι γιατι σημερα εκανα ενα τεστακι νεας γενιας (δεν αντεξα :D) και βγηκε αρνητικο :(

Λετε να βιαστηκα? Ουφ :? θελουμε πολυ ενα μωρακιιιιιιιιιι!!!!!:tongue:

Πειτε μου τη γνωμη σας οι εμπειρες μανουλες...ευχαριστωωωωωωωωωωωω

Δεν μπορούμε να έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη στα τεστ των φαρμακείων!!!

Εγώ με ΣΠΩ και κύκλους γύρω στις 45 μέρες , τότε που προσπαθήσαμε για παιδί, έκανα το πρώτο τεστ πρεντικτορ (όχι αυτό που ανιχνεύει 4 μέρες πριν) στην 37η μέρα κύκλου και βγήκε αρνητικό! Το ξανάκανα στην 45η και βγήκε θετικό!!!

Τώρα όσο αφορά την θερμοκρασία, από τι έχω διαβάσει από άλλα κορίτσια, η σωστή θερμοκρασία που ελέγχουμε είναι η πρωινή, μόλις έχεις ανοίξει το βλέφαρο!!!

Όσο για ζαλάδες και τάση για έμμετο είναι λίγο νωρίς σαν συμπτωμα εγκυμοσύνης αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!

Καλή επιτυχία!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εσύ σε ποια μέρα είσαι του κύκλου; καλύτερα να επιδιώκεις τα ραντεβού στο γιατρό κοντά στις γόνιμες. Σε ό,τι αφορά τους γιατρούς για εμένα είναι πονεμένη ιστορία. Για το λόγο αυτό κάνω έκκληση :P μη σας πω! αν μπορούμε να μαζευόμαστε εδώ και αν θέλουμε να λέμε κάποια πληροφορία! Φυσικά κάθε περίπτωση είναι ιδαίτερη και διαφορετική, όμως και πάλι θα βοηθήσει πιστεύω την καθεμιά μας να βγάζει κάποια συμπεράσματα.

Παίρνω τα πριμολούτ τώρα και περιμένω να αδιαθετήσω 2/7. Θα πάω νωρίτερα από υποτιθέμενες γόνιμες μέρες στο νέο γιατρό για να συζητήσουμε το ιστορικό μου, να μου γράψει πλήρη ορμονολογικό έλεγχο που έχω να κάνω από 2011 και να δούμε τί θα μας πει για την κλομιφαίνη (να κάνω ή όχι 3η προσπάθεια;;;)...

Μέσα στον Ιούλιο θέλουμε να κάνουμε και σπερμοδιάγραμμα και σαλπιγγογραφία που δεν έχουμε ξανακάνει!

Δηλαδή μετά τις ενέσεις, θα κάνετε σπερματέγχυση; Δεν γίνεται με προγραμματισμένες επαφές; Το πακέτο ενεσεις+σπερματέγχυση σίγουρα θα είναι ακριβότερο!!!


Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασιλεμα και present σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Θα περιμενω να δω αν εχω καθυστερηση και αν εχω, θα παω για χοριακη

Εχω λιγο απογοητευτει :( πλεον, καλυτερα να μην το εκανα ποτε το παλιοτεστ :tongue:

Καλη συνεχεια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!!

Τώρα με βάλατε σε σκέψεις για τις ενέσεις.... εγώ με την κλομιφένη κάνω ένα ωάριο με το ζόρι, ενώ με τις ενέσεις κάνεις περισσότερα???? άρα έχεις και περισσότερες πιθανότητες???

Αυτές οι επιτροπές στο λαιμό μου κάθονται.. άκου το 2014... ΕΛΕΟΣ! εφόσον άλλαξαν το σύστημα, έπρεπε να προβλέψουν ώστε να εξυπηρετείται ο κόσμος πιο γρήγορα... αλλά τι τους νοιάζει?? Από ότι καταλαβα το ελληνικό κράτος δεν θέλει να κάνουμε παιδιά εφόσον για τα υπογόνιμα ζευγάρια δεν βοηθά και καθόλου οικονομικά!!!!!!

αν βγαίνει γύρω στα 500 ευρώ, αν δεν μου πετύχει η σπερματέγχυση αυτό το μήνα, τον επόμενο θα αλλάξω γιατρό και θα κάνω ενέσεις, γιατί η δικιά μου γιατρός δεν κάνει ενέσεις.

Present, αν μάθεις τιμές ενημέρωσέ μας... και για την διαδικασία αλλά και μέχρι πόσες φορές μπορείς να τις κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλως σας βρηκα :-P

Θελω τη βοηθεια σας...εχω κυκλο 28 ημερων σχεδον σταθερα καθε μηνα. Ειχα ελευθερη επαφη την 14η μερα ;) και μετα απο την 22η μερα ενω ημουν μια χαρα ενιωσα ζαλαδα και ταση για εμετο. Δεν εκανα για;τι σε 10 λεπτα κοπηκε μαχαιρι και ημουν μια χαρα :confused:

Ειμαι τωρα στην 24η μερα και νιωθω το στηθος βαρυ, μετραω τη θερμοκρασια μου και αρκετες φορες ειναι 37+, ομως φοβαμαι πως θα αδιαθετησω και δεν θα εχω μωρακι γιατι σημερα εκανα ενα τεστακι νεας γενιας (δεν αντεξα :D) και βγηκε αρνητικο :(

Λετε να βιαστηκα? Ουφ :? θελουμε πολυ ενα μωρακιιιιιιιιιι!!!!!:tongue:

Πειτε μου τη γνωμη σας οι εμπειρες μανουλες...ευχαριστωωωωωωωωωωωω

καλησπερα κουκλα μου.εγω αυτο που εχω καταλαβει τοσα χρονια ειναι να μην ψαχνεις για συμτωματα εγκυμοσυνης με το μυαλο σου αλλα αν εχεις υποψιες να κανεις μια β χοριακη που δειχνει αποτελεσμα 100%.τα συμτωματα της εγκυμοσυνης και της περιοδου ειναι πολυ κοντινα αφου μιλαμε και στις δυο περιπτωσεις για την ανοδο ορμονων.Ολες μας το ιδιο καναμε και κανουμε και ειναι πολυ κουραστικο για την ψυχη και το μυαλο και καμια δεν μπορει να σου δωσει απαντηση στο αν εισαι η οχι εγκυος, ουτε καν ο γιατρος,μονο η β χοριακη.παρε μια βαθια ανασα,ηρεμισε και κανε μια εξεταση,οντως τα τεστ αν τα κανεις νωρις μπορουν να δειξουν αρνητικο ενω δεν ειναι.ευχομαι ολα να πανε οπως ακριβως τα θες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!!!

Τώρα με βάλατε σε σκέψεις για τις ενέσεις.... εγώ με την κλομιφένη κάνω ένα ωάριο με το ζόρι, ενώ με τις ενέσεις κάνεις περισσότερα???? άρα έχεις και περισσότερες πιθανότητες???

Αυτές οι επιτροπές στο λαιμό μου κάθονται.. άκου το 2014... ΕΛΕΟΣ! εφόσον άλλαξαν το σύστημα, έπρεπε να προβλέψουν ώστε να εξυπηρετείται ο κόσμος πιο γρήγορα... αλλά τι τους νοιάζει?? Από ότι καταλαβα το ελληνικό κράτος δεν θέλει να κάνουμε παιδιά εφόσον για τα υπογόνιμα ζευγάρια δεν βοηθά και καθόλου οικονομικά!!!!!!

αν βγαίνει γύρω στα 500 ευρώ, αν δεν μου πετύχει η σπερματέγχυση αυτό το μήνα, τον επόμενο θα αλλάξω γιατρό και θα κάνω ενέσεις, γιατί η δικιά μου γιατρός δεν κάνει ενέσεις.

Present, αν μάθεις τιμές ενημέρωσέ μας... και για την διαδικασία αλλά και μέχρι πόσες φορές μπορείς να τις κάνεις??

Εγω μαρακι μου πηγα σε ιδιωτικη κλινικη για να τελειωνο και δεν χριαστικε ουτε επιτροπη να περασω,τα κανονιζανε εκεινοι με γνωστους.πληρωσα 440 ευρω για τη διαδικασια και 80 ευρω για τα φαρμακα μεσω εοππυ.χωρις εοππυ κοστιζουν οι ενεσεις μονο 1650 ευρω,δυστιχως εχω χαρισει τις δικες μου σε μια κοπελα,μου ειχαν περισεψει για εναν ολοκληρο κυκλο.τωρα για τα ωαρια που λες,εμας με τις πολυκυστικες δεν μας αφηνουν να κανουμε πολλα ωαρια γιατι κυνδινευουμε απο υπερδιεγερση και επειδη εγω εχω παθει πιστεψεμε ειναι κατι πολυ σοβαρο,μας δινουν δοσεις για να κανουμε 2-3 το πολυ ωαρια και αυτο με φοβο.αν ο γιατρος σου δεν ειναι κολοκυθας θα το προσεξει πολυ αυτο,αν παλι ειναι κολοκυθας προσεξετο εσυ και μη δεχτεις να παρεις μεγαλη δοσει αν δεις πως κανεις πολλα ωαρια.εγω ειχα κανει 40 ωαρια την δευτερη φορα και με τρεχαν για να με προλαβουν για να μην κανω αιμοκαθαρση...δεν θελω να σε τρομαξω απλα να σου πω πως εχεις και εσυ τον ελενχο και μπορεις και πρεπει να μιλησεις αν δεις κατι παρομοιο να σου συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...